Union uit verwachtingen voor cruciaal vierluik

153 stemmen
Union uit verwachtingen voor cruciaal vierluik

Union is alvast aan 2022 begonnen zoals het 2021 geëindigd was, want het ging vorig weekend met 0-4 winnen op het veld van Seraing. Daardoor blijft de promovendus voorlopig zowaar op titelkoers liggen, want ze staan nog steeds aan de leiding met zeven punten voorsprong op Club Brugge en tien punten meer dan Antwerp, dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft.


Nu wachten wel de weken van de waarheid voor de Brusselaars, want na het komende vierluik zal duidelijk worden of Union dit seizoen echt mag dromen van de titel. In hun komende wedstrijden krijgen ze immers KRC Genk, Club Brugge, Anderlecht en Antwerp voor de kiezen. Ze treffen dus de nummers twee, drie en vier in de stand én de vice-kampioen van vorig seizoen.

Afhankelijk van de resultaten in die vier wedstrijden kan Union zijn kloof dus nog verder uitbreiden of zien wegsmelten. In de heenronde pakten ze tegen het kwartet alvast vier op twaalf. Als ze dat resultaat zouden herhalen en de drie tegenstanders laten verder geen punten liggen, dan zou Union op 5 februari zijn leidersplaats moeten afstaan aan Club Brugge, dat twee punten meer zou hebben. De promovendus zou wel nog steeds Antwerp en Anderlecht voorgaan op de tweede plaats.

GEEN DRUK
Ondanks de hoge inzet leggen ze zichzelf bij Union geen druk op. "De druk ligt bij de anderen. Zij moeten tonen dat ze de promovendus aankunnen", stelt CEO Philippe Bormans bij Sporza. "Wat voor ons telt, is goed voetbal, elke wedstrijd proberen te winnen en de spelers zien groeien. Voor de rest zullen we wel zien. We moeten er als bestuur over waken dat deze feel good story – die ook door de media gecreëerd wordt - niet verlammend gaat werken."

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Zal Union na dit vierluik nog steeds leider zijn?

Meest recent

Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

5
5
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

112
112
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

506
506
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

66
66
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

408
408
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

46
46
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

73
73
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

107
107
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

79
79
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

122
122
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

314
314
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

628
628
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

246
246
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

448
448
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

375
375
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

211
211
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

94
94
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

94
94
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

181
181
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

363
363
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

371
371
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

299
299
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

529
529
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

152
152

Meer sportnieuws