Union uit verwachtingen voor cruciaal vierluik

153 stemmen
Union uit verwachtingen voor cruciaal vierluik

Union is alvast aan 2022 begonnen zoals het 2021 geëindigd was, want het ging vorig weekend met 0-4 winnen op het veld van Seraing. Daardoor blijft de promovendus voorlopig zowaar op titelkoers liggen, want ze staan nog steeds aan de leiding met zeven punten voorsprong op Club Brugge en tien punten meer dan Antwerp, dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft.


Nu wachten wel de weken van de waarheid voor de Brusselaars, want na het komende vierluik zal duidelijk worden of Union dit seizoen echt mag dromen van de titel. In hun komende wedstrijden krijgen ze immers KRC Genk, Club Brugge, Anderlecht en Antwerp voor de kiezen. Ze treffen dus de nummers twee, drie en vier in de stand én de vice-kampioen van vorig seizoen.

Afhankelijk van de resultaten in die vier wedstrijden kan Union zijn kloof dus nog verder uitbreiden of zien wegsmelten. In de heenronde pakten ze tegen het kwartet alvast vier op twaalf. Als ze dat resultaat zouden herhalen en de drie tegenstanders laten verder geen punten liggen, dan zou Union op 5 februari zijn leidersplaats moeten afstaan aan Club Brugge, dat twee punten meer zou hebben. De promovendus zou wel nog steeds Antwerp en Anderlecht voorgaan op de tweede plaats.

GEEN DRUK
Ondanks de hoge inzet leggen ze zichzelf bij Union geen druk op. "De druk ligt bij de anderen. Zij moeten tonen dat ze de promovendus aankunnen", stelt CEO Philippe Bormans bij Sporza. "Wat voor ons telt, is goed voetbal, elke wedstrijd proberen te winnen en de spelers zien groeien. Voor de rest zullen we wel zien. We moeten er als bestuur over waken dat deze feel good story – die ook door de media gecreëerd wordt - niet verlammend gaat werken."

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Zal Union na dit vierluik nog steeds leider zijn?

Meest recent

'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

11
11
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

33
33
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

61
61
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

94
94
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

263
263
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

284
284
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

89
89
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

167
167
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

54
54
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

475
475
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

118
118
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

164
164
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

176
176
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

892
892
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

365
365
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

69
69

Meer sportnieuws