Union uit verwachtingen voor cruciaal vierluik

door
Union uit verwachtingen voor cruciaal vierluik

Union is alvast aan 2022 begonnen zoals het 2021 geëindigd was, want het ging vorig weekend met 0-4 winnen op het veld van Seraing. Daardoor blijft de promovendus voorlopig zowaar op titelkoers liggen, want ze staan nog steeds aan de leiding met zeven punten voorsprong op Club Brugge en tien punten meer dan Antwerp, dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft.


Nu wachten wel de weken van de waarheid voor de Brusselaars, want na het komende vierluik zal duidelijk worden of Union dit seizoen echt mag dromen van de titel. In hun komende wedstrijden krijgen ze immers KRC Genk, Club Brugge, Anderlecht en Antwerp voor de kiezen. Ze treffen dus de nummers twee, drie en vier in de stand én de vice-kampioen van vorig seizoen.

Afhankelijk van de resultaten in die vier wedstrijden kan Union zijn kloof dus nog verder uitbreiden of zien wegsmelten. In de heenronde pakten ze tegen het kwartet alvast vier op twaalf. Als ze dat resultaat zouden herhalen en de drie tegenstanders laten verder geen punten liggen, dan zou Union op 5 februari zijn leidersplaats moeten afstaan aan Club Brugge, dat twee punten meer zou hebben. De promovendus zou wel nog steeds Antwerp en Anderlecht voorgaan op de tweede plaats.

GEEN DRUK
Ondanks de hoge inzet leggen ze zichzelf bij Union geen druk op. "De druk ligt bij de anderen. Zij moeten tonen dat ze de promovendus aankunnen", stelt CEO Philippe Bormans bij Sporza. "Wat voor ons telt, is goed voetbal, elke wedstrijd proberen te winnen en de spelers zien groeien. Voor de rest zullen we wel zien. We moeten er als bestuur over waken dat deze feel good story – die ook door de media gecreëerd wordt - niet verlammend gaat werken."

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Zal Union na dit vierluik nog steeds leider zijn?

Meest recent

Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

15
15
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

9
9
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

30
30
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

61
61
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

542
542
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

108
108
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

169
169
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

397
397
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

68
68
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

142
142
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

98
98
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

83
83
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

63
63
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

140
140
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

147
147
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

203
203
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

293
293
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

103
103
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

212
212
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

148
148
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

83
83
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

263
263

Meer sportnieuws