Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

Het nieuws hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is het ook helemaal officieel: Thomas Vermaelen geeft er op 36-jarige leeftijd de brui aan als profvoetballer. De verdediger kiest er voor om niet meer aan de slag te gaan bij een nieuwe club nadat zijn contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd. De Verminator kondigde het nieuws aan op Instagram.


"Ik heb besloten om te stoppen met professioneel voetbal", schrijft Vermaelen in zijn bericht, dat hij inmiddels wel opnieuw verwijderde. "Ik heb het geluk gehad om voor enkele van de allergrootste clubs te mogen spelen en daar ben ik zeer dankbaar voor. Ik bedank iedereen voor de steun doorheen mijn carrière."

Vermaelen was in totaal achttien jaar lang actief op het hoogste niveau. Hij debuteerde bij Ajax in 2004 en brak na een uitleenbeurt aan RKC Waalwijk helemaal door. Het leverde hem in 2009 een toptransfer naar Arsenal op, waar Vermaelen een sterkhouder in de defensie was tot hij door aanhoudend blessureleed naast de ploeg viel. In 2014 verkaste hij verrassend naar FC Barcelona, maar daar was ook vaak geblesseerd en nooit meer dan een invaller. Ook een uitleenbeurt aan AS Roma bracht weinig soelaas. In 2019 verraste hij nogmaals met een laatste uitdaging bij het Japanse Vissel Kobe.

RODE DUIVELS
Vermaelen debuteerde in 2006 ook als Rode Duivel en was al die jaren een sterkhouder. Ook bij de nationale ploeg speelden blessures hem echter vaak parten, waardoor hij toch een pak minder caps verzamelde dan zijn generatiegenoten. Hij strandt uiteindelijk op 85 caps, waarin hij twee keer scoorde. Op zijn palmares staan uiteindelijk een bronzen plak op het WK 2018, vijf nationale titels, zeven nationale bekers en een Champions League. De verwachting is dat hij nu snel voorgesteld zal worden als assistent bij de Rode Duivels.

LEES OOK: "Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Een verlies voor de Rode Duivels?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

45
45
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

163
163
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

25
25
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

17
17
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

73
73
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

52
52
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

39
39
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

171
171
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

120
120
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

690
690
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

112
112
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws