Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

Het nieuws hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is het ook helemaal officieel: Thomas Vermaelen geeft er op 36-jarige leeftijd de brui aan als profvoetballer. De verdediger kiest er voor om niet meer aan de slag te gaan bij een nieuwe club nadat zijn contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd. De Verminator kondigde het nieuws aan op Instagram.


"Ik heb besloten om te stoppen met professioneel voetbal", schrijft Vermaelen in zijn bericht, dat hij inmiddels wel opnieuw verwijderde. "Ik heb het geluk gehad om voor enkele van de allergrootste clubs te mogen spelen en daar ben ik zeer dankbaar voor. Ik bedank iedereen voor de steun doorheen mijn carrière."

Vermaelen was in totaal achttien jaar lang actief op het hoogste niveau. Hij debuteerde bij Ajax in 2004 en brak na een uitleenbeurt aan RKC Waalwijk helemaal door. Het leverde hem in 2009 een toptransfer naar Arsenal op, waar Vermaelen een sterkhouder in de defensie was tot hij door aanhoudend blessureleed naast de ploeg viel. In 2014 verkaste hij verrassend naar FC Barcelona, maar daar was ook vaak geblesseerd en nooit meer dan een invaller. Ook een uitleenbeurt aan AS Roma bracht weinig soelaas. In 2019 verraste hij nogmaals met een laatste uitdaging bij het Japanse Vissel Kobe.

RODE DUIVELS
Vermaelen debuteerde in 2006 ook als Rode Duivel en was al die jaren een sterkhouder. Ook bij de nationale ploeg speelden blessures hem echter vaak parten, waardoor hij toch een pak minder caps verzamelde dan zijn generatiegenoten. Hij strandt uiteindelijk op 85 caps, waarin hij twee keer scoorde. Op zijn palmares staan uiteindelijk een bronzen plak op het WK 2018, vijf nationale titels, zeven nationale bekers en een Champions League. De verwachting is dat hij nu snel voorgesteld zal worden als assistent bij de Rode Duivels.

LEES OOK: "Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Een verlies voor de Rode Duivels?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

183
183
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

29
29
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

24
24
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

60
60
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

75
75
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

14
14
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

31
31
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

68
68
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

35
35
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

77
77
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

100
100
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

214
214
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

101
101
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

38
38
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

97
97
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

37
37

Meer sportnieuws