Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

Het nieuws hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is het ook helemaal officieel: Thomas Vermaelen geeft er op 36-jarige leeftijd de brui aan als profvoetballer. De verdediger kiest er voor om niet meer aan de slag te gaan bij een nieuwe club nadat zijn contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd. De Verminator kondigde het nieuws aan op Instagram.


"Ik heb besloten om te stoppen met professioneel voetbal", schrijft Vermaelen in zijn bericht, dat hij inmiddels wel opnieuw verwijderde. "Ik heb het geluk gehad om voor enkele van de allergrootste clubs te mogen spelen en daar ben ik zeer dankbaar voor. Ik bedank iedereen voor de steun doorheen mijn carrière."

Vermaelen was in totaal achttien jaar lang actief op het hoogste niveau. Hij debuteerde bij Ajax in 2004 en brak na een uitleenbeurt aan RKC Waalwijk helemaal door. Het leverde hem in 2009 een toptransfer naar Arsenal op, waar Vermaelen een sterkhouder in de defensie was tot hij door aanhoudend blessureleed naast de ploeg viel. In 2014 verkaste hij verrassend naar FC Barcelona, maar daar was ook vaak geblesseerd en nooit meer dan een invaller. Ook een uitleenbeurt aan AS Roma bracht weinig soelaas. In 2019 verraste hij nogmaals met een laatste uitdaging bij het Japanse Vissel Kobe.

RODE DUIVELS
Vermaelen debuteerde in 2006 ook als Rode Duivel en was al die jaren een sterkhouder. Ook bij de nationale ploeg speelden blessures hem echter vaak parten, waardoor hij toch een pak minder caps verzamelde dan zijn generatiegenoten. Hij strandt uiteindelijk op 85 caps, waarin hij twee keer scoorde. Op zijn palmares staan uiteindelijk een bronzen plak op het WK 2018, vijf nationale titels, zeven nationale bekers en een Champions League. De verwachting is dat hij nu snel voorgesteld zal worden als assistent bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Een verlies voor de Rode Duivels?

Meest recent

Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

17
17
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

81
81
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

82
82
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

125
125
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

173
173
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

44
44
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

397
397
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

575
575
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

185
185
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

242
242
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

253
253
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

406
406
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

618
618
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

396
396
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

368
368
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

249
249
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

144
144
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

258
258
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

82
82
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

61
61
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

221
221
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

56
56
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

177
177
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

380
380
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

59
59

Meer sportnieuws