Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

Het nieuws hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is het ook helemaal officieel: Thomas Vermaelen geeft er op 36-jarige leeftijd de brui aan als profvoetballer. De verdediger kiest er voor om niet meer aan de slag te gaan bij een nieuwe club nadat zijn contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd. De Verminator kondigde het nieuws aan op Instagram.


"Ik heb besloten om te stoppen met professioneel voetbal", schrijft Vermaelen in zijn bericht, dat hij inmiddels wel opnieuw verwijderde. "Ik heb het geluk gehad om voor enkele van de allergrootste clubs te mogen spelen en daar ben ik zeer dankbaar voor. Ik bedank iedereen voor de steun doorheen mijn carrière."

Vermaelen was in totaal achttien jaar lang actief op het hoogste niveau. Hij debuteerde bij Ajax in 2004 en brak na een uitleenbeurt aan RKC Waalwijk helemaal door. Het leverde hem in 2009 een toptransfer naar Arsenal op, waar Vermaelen een sterkhouder in de defensie was tot hij door aanhoudend blessureleed naast de ploeg viel. In 2014 verkaste hij verrassend naar FC Barcelona, maar daar was ook vaak geblesseerd en nooit meer dan een invaller. Ook een uitleenbeurt aan AS Roma bracht weinig soelaas. In 2019 verraste hij nogmaals met een laatste uitdaging bij het Japanse Vissel Kobe.

RODE DUIVELS
Vermaelen debuteerde in 2006 ook als Rode Duivel en was al die jaren een sterkhouder. Ook bij de nationale ploeg speelden blessures hem echter vaak parten, waardoor hij toch een pak minder caps verzamelde dan zijn generatiegenoten. Hij strandt uiteindelijk op 85 caps, waarin hij twee keer scoorde. Op zijn palmares staan uiteindelijk een bronzen plak op het WK 2018, vijf nationale titels, zeven nationale bekers en een Champions League. De verwachting is dat hij nu snel voorgesteld zal worden als assistent bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Een verlies voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Spraakmakende terugkeer Ronaldo in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

1
1
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

21
21
Ruben Van Gucht in totale shock na 'Tinder-schandaal'

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

1
1
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

17
17
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

8
8
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

189
189
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

118
118
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

151
151
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

49
49
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

208
208
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

85
85
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

85
85
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

112
112
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

331
331
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

94
94
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

448
448
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

250
250
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

67
67
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

208
208
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

467
467
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

572
572
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

73
73
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

80
80

Meer sportnieuws