Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

165
Vermaelen kondigt afscheid als profvoetballer aan

Het nieuws hing al enkele dagen in de lucht, maar nu is het ook helemaal officieel: Thomas Vermaelen geeft er op 36-jarige leeftijd de brui aan als profvoetballer. De verdediger kiest er voor om niet meer aan de slag te gaan bij een nieuwe club nadat zijn contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd. De Verminator kondigde het nieuws aan op Instagram.


"Ik heb besloten om te stoppen met professioneel voetbal", schrijft Vermaelen in zijn bericht, dat hij inmiddels wel opnieuw verwijderde. "Ik heb het geluk gehad om voor enkele van de allergrootste clubs te mogen spelen en daar ben ik zeer dankbaar voor. Ik bedank iedereen voor de steun doorheen mijn carrière."

Vermaelen was in totaal achttien jaar lang actief op het hoogste niveau. Hij debuteerde bij Ajax in 2004 en brak na een uitleenbeurt aan RKC Waalwijk helemaal door. Het leverde hem in 2009 een toptransfer naar Arsenal op, waar Vermaelen een sterkhouder in de defensie was tot hij door aanhoudend blessureleed naast de ploeg viel. In 2014 verkaste hij verrassend naar FC Barcelona, maar daar was ook vaak geblesseerd en nooit meer dan een invaller. Ook een uitleenbeurt aan AS Roma bracht weinig soelaas. In 2019 verraste hij nogmaals met een laatste uitdaging bij het Japanse Vissel Kobe.

RODE DUIVELS
Vermaelen debuteerde in 2006 ook als Rode Duivel en was al die jaren een sterkhouder. Ook bij de nationale ploeg speelden blessures hem echter vaak parten, waardoor hij toch een pak minder caps verzamelde dan zijn generatiegenoten. Hij strandt uiteindelijk op 85 caps, waarin hij twee keer scoorde. Op zijn palmares staan uiteindelijk een bronzen plak op het WK 2018, vijf nationale titels, zeven nationale bekers en een Champions League. De verwachting is dat hij nu snel voorgesteld zal worden als assistent bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Een verlies voor de Rode Duivels?

Meest recent

Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

33
33
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

53
53
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

96
96
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

30
30
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

224
224
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

28
28
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

40
40
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

87
87
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

212
212
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

25
25
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

70
70
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

123
123
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

17
17
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

57
57
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

361
361
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

196
196
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

96
96
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

134
134
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

91
91
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

73
73
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

148
148

Meer sportnieuws