TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer CDK, Ajax zorgt voor stunt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer CDK, Ajax zorgt voor stunt'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans lijkt klein dat Club Brugge na dit seizoen Charles De Ketelaere nog zal kunnen houden, want de 20-jarige aanvaller is alsmaar meer gegeerd in het buitenland. Hij wordt nu ook getipt als de ideale versterking voor Tottenham, al is het niet duidelijk in welke mate en hoe concreet de Engelse topclub geïnteresseerd is. Het lijdt echter alsmaar minder twijfel dat CDK vroeg of laat bij een topclub zal belanden.



Het leek erop dat OH Leuven deze maand een poging zou wagen om Didier Lamkel Zé naar Den Dreef te lokken. Maar die kans lijkt nu een pak minder waarschijnlijk, nadat trainer Marc Brys verkondigde dat er deze winter enkel nog een spits gezocht wordt. Verder zal OHL alleen nog aanwinsten binnenhalen in functie van volgend seizoen. Antwerp zal dus nog verder moeten zoeken naar een oplossing voor zijn enfant terrible.

AA Gent heeft een belangrijke slag geslagen, want het is erin geslaagd om Malick Fofana onder contract te leggen. De 16-jarige aanvaller wordt aanzien als een groot talent en stond in de belangstelling van verschillende clubs, waaronder Ajax. Hij kiest er echter voor om bij Gent door te breken en tekende een profcontract tot 2024.



Anderlecht maakt nu al werk van volgend seizoen, waarvoor het een eerste aanwinst op het oog heeft; Het zou namelijk een bod van 1,2 miljoen euro uitgebracht hebben op Teboho Mokoena, een 24-jarige middenvelder van SuperSport United. Hij heeft ook een aanbieding op zak van Mamelodi Sundowns, dat bereid is een hogere transfersom te betalen. De Zuid-Afrikaanse international geeft echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland.

Bij Union staan ze dan weer op het punt om hun derde aanwinst van de maand binnen te halen. Cameron Puertas zou vrijdag zijn medische testen afleggen en daarna zijn handtekening zetten. De 23-jarige middenvelder komt over van Stade Lausanne voor een bedrag van 1,2 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop in de clubgeschiedenis van Union wordt.

BUITENLAND

Ajax staat op het punt om een opmerkelijke transfer te realiseren. Het heeft immers bijna een akkoord met Juventus over de komst van Mohamed Ihattaren, die voor de rest van het seizoen gehuurd zou worden. Ajax zou ook een aankoopoptie bedingen. Het 19-jarige toptalent brak door bij rivaal PSV, waar hij door gedragsproblemen moest vertrekken.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Zinedine Zidane zijn ploeg voor volgend seizoen gekozen heeft. Er duiken immers nieuwe geruchten op dat hij in de zomer aan de slag zou gaan bij PSG, waar men niet helemaal tevreden is over het werk van Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft de kleedkamer niet helemaal onder controle en moet daarom beschikken. Hij zou wel terechtkunnen bij Manchester United, waar hij volgend seizoen Rangnick kan opvolgen.



In Parijs azen ze nog steeds op de Champions League, of dat nu met Pochettino of Zidane is. Er wordt dus ook verder geïnvesteerd in de spelersgroep. Zo zou PSG graag Tanguy Ndombélé terug naar Frankrijk willen halen. De middenvelder is geen vaste waarde meer bij Tottenham, maar in Parijs denken ze wel alles uit zijn potentieel te kunnen halen. Er wordt gesproken over een huurdeal met aankoopoptie of een ruildeal met Leandro Paredes.

LEES OOK: Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Zou Tottenham een goede club zijn voor De Ketelaere?

Meest recent

DAZN & Pro League scheppen duidelijkheid over speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League was de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

12
12
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

92
92
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

68
68
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

110
110
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

77
77
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

310
310
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

137
137
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

163
163
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

140
140
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

101
101
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

404
404
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

55
55
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

150
150
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

326
326
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

78
78
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

383
383
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

332
332
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

210
210
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

536
536
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

190
190
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

230
230
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

172
172
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

255
255

Meer sportnieuws