TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer CDK, Ajax zorgt voor stunt'

1074 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer CDK, Ajax zorgt voor stunt'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans lijkt klein dat Club Brugge na dit seizoen Charles De Ketelaere nog zal kunnen houden, want de 20-jarige aanvaller is alsmaar meer gegeerd in het buitenland. Hij wordt nu ook getipt als de ideale versterking voor Tottenham, al is het niet duidelijk in welke mate en hoe concreet de Engelse topclub geïnteresseerd is. Het lijdt echter alsmaar minder twijfel dat CDK vroeg of laat bij een topclub zal belanden.



Het leek erop dat OH Leuven deze maand een poging zou wagen om Didier Lamkel Zé naar Den Dreef te lokken. Maar die kans lijkt nu een pak minder waarschijnlijk, nadat trainer Marc Brys verkondigde dat er deze winter enkel nog een spits gezocht wordt. Verder zal OHL alleen nog aanwinsten binnenhalen in functie van volgend seizoen. Antwerp zal dus nog verder moeten zoeken naar een oplossing voor zijn enfant terrible.

AA Gent heeft een belangrijke slag geslagen, want het is erin geslaagd om Malick Fofana onder contract te leggen. De 16-jarige aanvaller wordt aanzien als een groot talent en stond in de belangstelling van verschillende clubs, waaronder Ajax. Hij kiest er echter voor om bij Gent door te breken en tekende een profcontract tot 2024.



Anderlecht maakt nu al werk van volgend seizoen, waarvoor het een eerste aanwinst op het oog heeft; Het zou namelijk een bod van 1,2 miljoen euro uitgebracht hebben op Teboho Mokoena, een 24-jarige middenvelder van SuperSport United. Hij heeft ook een aanbieding op zak van Mamelodi Sundowns, dat bereid is een hogere transfersom te betalen. De Zuid-Afrikaanse international geeft echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland.

Bij Union staan ze dan weer op het punt om hun derde aanwinst van de maand binnen te halen. Cameron Puertas zou vrijdag zijn medische testen afleggen en daarna zijn handtekening zetten. De 23-jarige middenvelder komt over van Stade Lausanne voor een bedrag van 1,2 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop in de clubgeschiedenis van Union wordt.

BUITENLAND

Ajax staat op het punt om een opmerkelijke transfer te realiseren. Het heeft immers bijna een akkoord met Juventus over de komst van Mohamed Ihattaren, die voor de rest van het seizoen gehuurd zou worden. Ajax zou ook een aankoopoptie bedingen. Het 19-jarige toptalent brak door bij rivaal PSV, waar hij door gedragsproblemen moest vertrekken.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Zinedine Zidane zijn ploeg voor volgend seizoen gekozen heeft. Er duiken immers nieuwe geruchten op dat hij in de zomer aan de slag zou gaan bij PSG, waar men niet helemaal tevreden is over het werk van Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft de kleedkamer niet helemaal onder controle en moet daarom beschikken. Hij zou wel terechtkunnen bij Manchester United, waar hij volgend seizoen Rangnick kan opvolgen.



In Parijs azen ze nog steeds op de Champions League, of dat nu met Pochettino of Zidane is. Er wordt dus ook verder geïnvesteerd in de spelersgroep. Zo zou PSG graag Tanguy Ndombélé terug naar Frankrijk willen halen. De middenvelder is geen vaste waarde meer bij Tottenham, maar in Parijs denken ze wel alles uit zijn potentieel te kunnen halen. Er wordt gesproken over een huurdeal met aankoopoptie of een ruildeal met Leandro Paredes.

LEES OOK: Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Zou Tottenham een goede club zijn voor De Ketelaere?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

24
24
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

29
29
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

196
196
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

114
114
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

213
213
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

265
265
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

123
123
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

563
563
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

176
176
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

487
487
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

719
719
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

235
235
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

756
756
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

522
522
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

373
373
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1253
1253
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

471
471
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

409
409
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws