TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer CDK, Ajax zorgt voor stunt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer CDK, Ajax zorgt voor stunt'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans lijkt klein dat Club Brugge na dit seizoen Charles De Ketelaere nog zal kunnen houden, want de 20-jarige aanvaller is alsmaar meer gegeerd in het buitenland. Hij wordt nu ook getipt als de ideale versterking voor Tottenham, al is het niet duidelijk in welke mate en hoe concreet de Engelse topclub geïnteresseerd is. Het lijdt echter alsmaar minder twijfel dat CDK vroeg of laat bij een topclub zal belanden.



Het leek erop dat OH Leuven deze maand een poging zou wagen om Didier Lamkel Zé naar Den Dreef te lokken. Maar die kans lijkt nu een pak minder waarschijnlijk, nadat trainer Marc Brys verkondigde dat er deze winter enkel nog een spits gezocht wordt. Verder zal OHL alleen nog aanwinsten binnenhalen in functie van volgend seizoen. Antwerp zal dus nog verder moeten zoeken naar een oplossing voor zijn enfant terrible.

AA Gent heeft een belangrijke slag geslagen, want het is erin geslaagd om Malick Fofana onder contract te leggen. De 16-jarige aanvaller wordt aanzien als een groot talent en stond in de belangstelling van verschillende clubs, waaronder Ajax. Hij kiest er echter voor om bij Gent door te breken en tekende een profcontract tot 2024.



Anderlecht maakt nu al werk van volgend seizoen, waarvoor het een eerste aanwinst op het oog heeft; Het zou namelijk een bod van 1,2 miljoen euro uitgebracht hebben op Teboho Mokoena, een 24-jarige middenvelder van SuperSport United. Hij heeft ook een aanbieding op zak van Mamelodi Sundowns, dat bereid is een hogere transfersom te betalen. De Zuid-Afrikaanse international geeft echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland.

Bij Union staan ze dan weer op het punt om hun derde aanwinst van de maand binnen te halen. Cameron Puertas zou vrijdag zijn medische testen afleggen en daarna zijn handtekening zetten. De 23-jarige middenvelder komt over van Stade Lausanne voor een bedrag van 1,2 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop in de clubgeschiedenis van Union wordt.

BUITENLAND

Ajax staat op het punt om een opmerkelijke transfer te realiseren. Het heeft immers bijna een akkoord met Juventus over de komst van Mohamed Ihattaren, die voor de rest van het seizoen gehuurd zou worden. Ajax zou ook een aankoopoptie bedingen. Het 19-jarige toptalent brak door bij rivaal PSV, waar hij door gedragsproblemen moest vertrekken.

Het lijkt er alsmaar meer op dat Zinedine Zidane zijn ploeg voor volgend seizoen gekozen heeft. Er duiken immers nieuwe geruchten op dat hij in de zomer aan de slag zou gaan bij PSG, waar men niet helemaal tevreden is over het werk van Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft de kleedkamer niet helemaal onder controle en moet daarom beschikken. Hij zou wel terechtkunnen bij Manchester United, waar hij volgend seizoen Rangnick kan opvolgen.



In Parijs azen ze nog steeds op de Champions League, of dat nu met Pochettino of Zidane is. Er wordt dus ook verder geïnvesteerd in de spelersgroep. Zo zou PSG graag Tanguy Ndombélé terug naar Frankrijk willen halen. De middenvelder is geen vaste waarde meer bij Tottenham, maar in Parijs denken ze wel alles uit zijn potentieel te kunnen halen. Er wordt gesproken over een huurdeal met aankoopoptie of een ruildeal met Leandro Paredes.

LEES OOK: Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Zou Tottenham een goede club zijn voor De Ketelaere?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

31
31
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

82
82
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

407
407
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

38
38
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

21
21
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

146
146
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

148
148
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

112
112
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

48
48
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

172
172
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

37
37
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

133
133
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

570
570
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

335
335
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

292
292
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

255
255
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

49
49
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

249
249
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

477
477
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

317
317
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

111
111
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

144
144

Meer sportnieuws