Italianen verklaren keuze Genoa voor Blessin

100 stemmen
Italianen verklaren keuze Genoa voor Blessin

Alexander Blessin is sinds gisteren niet langer de coach van KV Oostende. De Duitser gaat aan de slag in Italië bij Genoa, de voorlaatste in de stand in de Serie A. Niet meteen een stap die veel voetbalkenners voorspeld hadden.


In Italië weten ze echter wel waarom Blessin op de radar verscheen van Genoa. Het Laatste Nieuws legde zijn oor te luister bij Marco Bisacchi van het Italiaanse Tuttosport. Die komt met een logische verklaring voor de overstap van Blessin. "Technisch directeur Johannes Spors kent Blessin nog van bij RB Leipzig (waar Blessin de jeugd trainde, red.). Hij loopt sindsdien hoog met hem op en de resultaten die Blessin in België boekte spreken voor zich", aldus Bisacchi.

De 'transfer' van Blessin kwam er wel niet zomaar. Genoa moest namelijk voldoen aan de afkoopclausule in het contract van de trainer. De Italianen legden 2 miljoen euro op tafel voor Blessin, die tekende tot medio 2024 in de Ligurische havenstad. Met dat geld willen de Kustboys meteen de transfermarkt opgaan, liet CEO Gauthier Ganaye verstaan op de clubwesbite.

GOEDE START

Blessin kende een uitstekend vorig seizoen in ons land bij KVO. De kustploeg was lang in de running voor PO I, en de coach kreeg met de trofee voor 'Trainer van het Jaar' een mooie beloning. Na het afscheid van Philippe Clement bij Club Brugge leek de weg even open te liggen voor een stap hogerop in België, maar uiteindelijk werd Alfred Schreuder de nieuwe sportieve baas op Jan Breydel. Blessin koos nu dan maar eieren voor zijn Belgische geld en gaat voor een avontuur in Italië. 


LEES OOK: 'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Redt hij Genoa van de degradatie?

Meest recent

'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

20
20
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

21
21
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

16
16
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

93
93
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

34
34
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

157
157
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

74
74
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

153
153
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

244
244
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

166
166
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

813
813
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1059
1059
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

364
364
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

181
181
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

201
201
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

57
57
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

158
158
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

89
89
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

185
185
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

77
77
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws