'Anderlecht stevende recht op faillissement af'

door
'Anderlecht stevende recht op faillissement af'

Het zijn nog steeds niet de makkelijkste tijden voor Anderlecht. De club zit financieel nog steeds in woelige wateren en er was dan ook grote opluchting toen eind december eindelijk een akkoord gevonden werd over een kapitaalsverhoging. Die bleek broodnodig te zijn en dat valt ook af te leiden uit de jaarrekening van de club.


De balans van het seizoen 2020/21 werd nu immers gepubliceerd door de Nationale Bank en Het Laatste Nieuws kon die ook inkijken. Anderlecht had al laten weten dat het vorig seizoen 29 miljoen euro verlies geleden had, maar nu zijn daar ook meer details over bekend. Zo blijkt dat de kosten wel gedrukt werden, maar dat ook de inkomsten door de coronacrisis een flinke duik namen.

Vooral het eigen vermogen nam daardoor een duik en ging met maar liefst 52 miljoen euro de dieperik in. Daardoor is de schuldenberg op 106 miljoen euro beland. "Zonder de onder omzetting van schulden in kapitaal door Marc Coucke én injectie van vers kapitaal stevende de club recht op een faillissement af", luidt de conclusie van HLN dan ook.

BEMOEDIGENDE CIJFERS
Zelfs de verkoop van Jérémy Doku aan Stade Rennes voor 26 miljoen euro kon daar geen verandering in brengen. Voor dit seizoen zouden de cijfers er wel weer iets beter uit moeten gaan zien. Dan komt de kapitaalsverhoging immers in de rekeningen terecht, net als de lucratieve transfer van Albert Sambi Lokonga naar Arsenal. Daarnaast ontdeed Anderlecht zich ook van de zware contracten van spelers als Sanneh, Saief en Vranjes.

LEES OOK: Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Zal Anderlecht snel uit het financiële dal raken?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

26
26
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

30
30
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

16
16
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

75
75
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

26
26
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

88
88
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

55
55
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

109
109
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

165
165
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

67
67
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

29
29
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

170
170
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

95
95
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

39
39
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

142
142
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

32
32
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

65
65
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

72
72
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

119
119
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

148
148
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

198
198
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

303
303
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25

Meer sportnieuws