TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

door
TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt zijn eerste echte nieuwkomer van de winter snel te kunnen voorstellen. Buitenlandse media stellen immers dat de transfer van Andreas Skov Olsen snel in een stroomversnelling zou kunnen komen. Bologna wil zich nog deze maand immers zelf ook versterken en kan de miljoenen van een verkoop van de Deen dus goed gebruiken.



Anderzijds kan Club de komende maanden ook nog onverhoopte miljoenen incasseren. David Okereke doet het dit seizoen uitstekend op huurbasis bij Venezia en de club zou dan ook sterk overwegen om zijn aankoopoptie te lichten. Die zou naar verluidt maar liefst 12 miljoen euro bedragen. De Italianen hopen dat Okereke zijn prestaties kan doorzetten en dat ze hem dan in de zomer meteen met winst kunnen doorverkopen.

Anderlecht mag ook hopen op een onverhoopte oplossing in enkele dossiers. Zo heeft er alsnog een club zich gemeld voor Adrien Trebel, die in de B-kern verkommert. Charleroi zou de Franse middenvelder voor de rest van het seizoen willen huren. Voor Elias Cobbaut lijkt het ook nog op enkele miljoenen te mogen hopen, want de verdediger lijkt wel graag bij Parma te willen blijven. En ook Mohammed Dauda zou definitief kunnen vertrekken, want bij Cartagena zijn ze tevreden over de aanvaller.



Aan inkomende zijde lijkt er ook nog één en ander te bewegen. Zo zou Anderlecht geïnformeerd hebben naar Gabriel Charpentier, al willen Frosinone en Genoa voorlopig niet van een transfer weten. Daarnaast worden ze ook gelinkt aan Matt O'Riley, een 21-jarige middenvelder van MK Dons. De jonge Engelsman lijkt wel op weg te zijn naar Celtic.

Met Alexander Blessin verliest de JPL één van zijn beste trainers. De Duitser verlaat immers per direct KV Oostende en gaat in de Serie A aan de slag. Hij werd aangesteld bij Genoa, waar hij als opvolger van Andriy Shevchenko het behoud moet zien af te dwingen. De Italianen zouden naar verluidt 2 miljoen euro op tafel leggen voor de coach.



Mogelijk strijkt een sensatie uit Oekraïne nog neer in ons land. Onze redactie vernam immers dat twee Belgische topclubs interesse tonen in Ibrahim Kane. De 21-jarige linkerflankspeler doet het uitstekend bij Vorskla Poltava en lokte daarmee de nodige interesse, ook uit ons land.

Mile Svilar zou volgend seizoen in de JPL kunnen spelen. De 22-jarige doelman is einde contract bij Benfica en legde een voorstel om voor vijf jaar bij te tekenen naast zich neer, omdat hij dringend speelminuten wil maken. Vader Ratko geeft aan dat er nog geen concrete aanbiedingen op tafel liggen, maar dat er wel al clubs uit België en Nederland gepolst hebben.



BUITENLAND

Thierry Henry lijkt een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer aan te gaan. De ex-spits is momenteel nog aan de slag als assistent van Roberto Martinez bij de Rode Duivels, maar zou de topkandidaat zijn om de nieuwe coach van Girondins Bordeaux te worden. Daar zou Vladimir Petkovic ontslagen worden als er dit weekend niet gewonnen wordt tegen Strasbourg en eigenaar Gerard Lopez had al contact met Henry om hem op te volgen.

Jonathan David is dit seizoen ook in de Ligue 1 uitgegroeid tot een sensatie en het lijkt er alsmaar meer op dat de ex-speler van AA Gent in de zomer een nieuwe toptransfer zal maken. De Canadees zou nu ook verschenen zijn op de verlanglijstjes van Real Madrid en FC Barcelona, al lijkt hij daar wel geen prioriteit te zijn. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal, Tottenham en Chelsea.

LEES OOK: 'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Heeft Club Brugge Okereke te snel doorgestuurd?

Meest recent

Fans RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

1
1
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

21
21
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

84
84
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

51
51
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

232
232
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

189
189
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

101
101
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

230
230
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

148
148
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

93
93
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

57
57
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

275
275
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

381
381
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

89
89
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

609
609
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

280
280
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

112
112
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

130
130
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

455
455
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

103
103
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

346
346
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

806
806
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

62
62

Meer sportnieuws