TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

door
TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt zijn eerste echte nieuwkomer van de winter snel te kunnen voorstellen. Buitenlandse media stellen immers dat de transfer van Andreas Skov Olsen snel in een stroomversnelling zou kunnen komen. Bologna wil zich nog deze maand immers zelf ook versterken en kan de miljoenen van een verkoop van de Deen dus goed gebruiken.



Anderzijds kan Club de komende maanden ook nog onverhoopte miljoenen incasseren. David Okereke doet het dit seizoen uitstekend op huurbasis bij Venezia en de club zou dan ook sterk overwegen om zijn aankoopoptie te lichten. Die zou naar verluidt maar liefst 12 miljoen euro bedragen. De Italianen hopen dat Okereke zijn prestaties kan doorzetten en dat ze hem dan in de zomer meteen met winst kunnen doorverkopen.

Anderlecht mag ook hopen op een onverhoopte oplossing in enkele dossiers. Zo heeft er alsnog een club zich gemeld voor Adrien Trebel, die in de B-kern verkommert. Charleroi zou de Franse middenvelder voor de rest van het seizoen willen huren. Voor Elias Cobbaut lijkt het ook nog op enkele miljoenen te mogen hopen, want de verdediger lijkt wel graag bij Parma te willen blijven. En ook Mohammed Dauda zou definitief kunnen vertrekken, want bij Cartagena zijn ze tevreden over de aanvaller.



Aan inkomende zijde lijkt er ook nog één en ander te bewegen. Zo zou Anderlecht geïnformeerd hebben naar Gabriel Charpentier, al willen Frosinone en Genoa voorlopig niet van een transfer weten. Daarnaast worden ze ook gelinkt aan Matt O'Riley, een 21-jarige middenvelder van MK Dons. De jonge Engelsman lijkt wel op weg te zijn naar Celtic.

Met Alexander Blessin verliest de JPL één van zijn beste trainers. De Duitser verlaat immers per direct KV Oostende en gaat in de Serie A aan de slag. Hij werd aangesteld bij Genoa, waar hij als opvolger van Andriy Shevchenko het behoud moet zien af te dwingen. De Italianen zouden naar verluidt 2 miljoen euro op tafel leggen voor de coach.



Mogelijk strijkt een sensatie uit Oekraïne nog neer in ons land. Onze redactie vernam immers dat twee Belgische topclubs interesse tonen in Ibrahim Kane. De 21-jarige linkerflankspeler doet het uitstekend bij Vorskla Poltava en lokte daarmee de nodige interesse, ook uit ons land.

Mile Svilar zou volgend seizoen in de JPL kunnen spelen. De 22-jarige doelman is einde contract bij Benfica en legde een voorstel om voor vijf jaar bij te tekenen naast zich neer, omdat hij dringend speelminuten wil maken. Vader Ratko geeft aan dat er nog geen concrete aanbiedingen op tafel liggen, maar dat er wel al clubs uit België en Nederland gepolst hebben.



BUITENLAND

Thierry Henry lijkt een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer aan te gaan. De ex-spits is momenteel nog aan de slag als assistent van Roberto Martinez bij de Rode Duivels, maar zou de topkandidaat zijn om de nieuwe coach van Girondins Bordeaux te worden. Daar zou Vladimir Petkovic ontslagen worden als er dit weekend niet gewonnen wordt tegen Strasbourg en eigenaar Gerard Lopez had al contact met Henry om hem op te volgen.

Jonathan David is dit seizoen ook in de Ligue 1 uitgegroeid tot een sensatie en het lijkt er alsmaar meer op dat de ex-speler van AA Gent in de zomer een nieuwe toptransfer zal maken. De Canadees zou nu ook verschenen zijn op de verlanglijstjes van Real Madrid en FC Barcelona, al lijkt hij daar wel geen prioriteit te zijn. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal, Tottenham en Chelsea.

LEES OOK: Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Heeft Club Brugge Okereke te snel doorgestuurd?

Meest recent

Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

18
18
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

31
31
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

125
125
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

102
102
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

155
155
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

280
280
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

210
210
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

140
140
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

113
113
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

274
274
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

71
71
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

283
283
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

275
275
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

141
141
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

142
142
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

87
87
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

164
164
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

293
293
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

409
409
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

58
58
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

119
119
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

388
388
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

271
271
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

131
131
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

758
758

Meer sportnieuws