TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

door
TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt zijn eerste echte nieuwkomer van de winter snel te kunnen voorstellen. Buitenlandse media stellen immers dat de transfer van Andreas Skov Olsen snel in een stroomversnelling zou kunnen komen. Bologna wil zich nog deze maand immers zelf ook versterken en kan de miljoenen van een verkoop van de Deen dus goed gebruiken.



Anderzijds kan Club de komende maanden ook nog onverhoopte miljoenen incasseren. David Okereke doet het dit seizoen uitstekend op huurbasis bij Venezia en de club zou dan ook sterk overwegen om zijn aankoopoptie te lichten. Die zou naar verluidt maar liefst 12 miljoen euro bedragen. De Italianen hopen dat Okereke zijn prestaties kan doorzetten en dat ze hem dan in de zomer meteen met winst kunnen doorverkopen.

Anderlecht mag ook hopen op een onverhoopte oplossing in enkele dossiers. Zo heeft er alsnog een club zich gemeld voor Adrien Trebel, die in de B-kern verkommert. Charleroi zou de Franse middenvelder voor de rest van het seizoen willen huren. Voor Elias Cobbaut lijkt het ook nog op enkele miljoenen te mogen hopen, want de verdediger lijkt wel graag bij Parma te willen blijven. En ook Mohammed Dauda zou definitief kunnen vertrekken, want bij Cartagena zijn ze tevreden over de aanvaller.



Aan inkomende zijde lijkt er ook nog één en ander te bewegen. Zo zou Anderlecht geïnformeerd hebben naar Gabriel Charpentier, al willen Frosinone en Genoa voorlopig niet van een transfer weten. Daarnaast worden ze ook gelinkt aan Matt O'Riley, een 21-jarige middenvelder van MK Dons. De jonge Engelsman lijkt wel op weg te zijn naar Celtic.

Met Alexander Blessin verliest de JPL één van zijn beste trainers. De Duitser verlaat immers per direct KV Oostende en gaat in de Serie A aan de slag. Hij werd aangesteld bij Genoa, waar hij als opvolger van Andriy Shevchenko het behoud moet zien af te dwingen. De Italianen zouden naar verluidt 2 miljoen euro op tafel leggen voor de coach.



Mogelijk strijkt een sensatie uit Oekraïne nog neer in ons land. Onze redactie vernam immers dat twee Belgische topclubs interesse tonen in Ibrahim Kane. De 21-jarige linkerflankspeler doet het uitstekend bij Vorskla Poltava en lokte daarmee de nodige interesse, ook uit ons land.

Mile Svilar zou volgend seizoen in de JPL kunnen spelen. De 22-jarige doelman is einde contract bij Benfica en legde een voorstel om voor vijf jaar bij te tekenen naast zich neer, omdat hij dringend speelminuten wil maken. Vader Ratko geeft aan dat er nog geen concrete aanbiedingen op tafel liggen, maar dat er wel al clubs uit België en Nederland gepolst hebben.



BUITENLAND

Thierry Henry lijkt een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer aan te gaan. De ex-spits is momenteel nog aan de slag als assistent van Roberto Martinez bij de Rode Duivels, maar zou de topkandidaat zijn om de nieuwe coach van Girondins Bordeaux te worden. Daar zou Vladimir Petkovic ontslagen worden als er dit weekend niet gewonnen wordt tegen Strasbourg en eigenaar Gerard Lopez had al contact met Henry om hem op te volgen.

Jonathan David is dit seizoen ook in de Ligue 1 uitgegroeid tot een sensatie en het lijkt er alsmaar meer op dat de ex-speler van AA Gent in de zomer een nieuwe toptransfer zal maken. De Canadees zou nu ook verschenen zijn op de verlanglijstjes van Real Madrid en FC Barcelona, al lijkt hij daar wel geen prioriteit te zijn. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal, Tottenham en Chelsea.

LEES OOK: Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

Heeft Club Brugge Okereke te snel doorgestuurd?

Meest recent

Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

3
3
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

30
30
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

28
28
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

68
68
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

94
94
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

57
57
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

79
79
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

61
61
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

55
55
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

153
153
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

143
143
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

194
194
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

317
317
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

99
99
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

221
221
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

158
158
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

496
496
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

262
262
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

166
166
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

390
390
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

93
93
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

291
291
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

864
864

Meer sportnieuws