TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

715 stemmen
TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt zijn eerste echte nieuwkomer van de winter snel te kunnen voorstellen. Buitenlandse media stellen immers dat de transfer van Andreas Skov Olsen snel in een stroomversnelling zou kunnen komen. Bologna wil zich nog deze maand immers zelf ook versterken en kan de miljoenen van een verkoop van de Deen dus goed gebruiken.



Anderzijds kan Club de komende maanden ook nog onverhoopte miljoenen incasseren. David Okereke doet het dit seizoen uitstekend op huurbasis bij Venezia en de club zou dan ook sterk overwegen om zijn aankoopoptie te lichten. Die zou naar verluidt maar liefst 12 miljoen euro bedragen. De Italianen hopen dat Okereke zijn prestaties kan doorzetten en dat ze hem dan in de zomer meteen met winst kunnen doorverkopen.

Anderlecht mag ook hopen op een onverhoopte oplossing in enkele dossiers. Zo heeft er alsnog een club zich gemeld voor Adrien Trebel, die in de B-kern verkommert. Charleroi zou de Franse middenvelder voor de rest van het seizoen willen huren. Voor Elias Cobbaut lijkt het ook nog op enkele miljoenen te mogen hopen, want de verdediger lijkt wel graag bij Parma te willen blijven. En ook Mohammed Dauda zou definitief kunnen vertrekken, want bij Cartagena zijn ze tevreden over de aanvaller.



Aan inkomende zijde lijkt er ook nog één en ander te bewegen. Zo zou Anderlecht geïnformeerd hebben naar Gabriel Charpentier, al willen Frosinone en Genoa voorlopig niet van een transfer weten. Daarnaast worden ze ook gelinkt aan Matt O'Riley, een 21-jarige middenvelder van MK Dons. De jonge Engelsman lijkt wel op weg te zijn naar Celtic.

Met Alexander Blessin verliest de JPL één van zijn beste trainers. De Duitser verlaat immers per direct KV Oostende en gaat in de Serie A aan de slag. Hij werd aangesteld bij Genoa, waar hij als opvolger van Andriy Shevchenko het behoud moet zien af te dwingen. De Italianen zouden naar verluidt 2 miljoen euro op tafel leggen voor de coach.



Mogelijk strijkt een sensatie uit Oekraïne nog neer in ons land. Onze redactie vernam immers dat twee Belgische topclubs interesse tonen in Ibrahim Kane. De 21-jarige linkerflankspeler doet het uitstekend bij Vorskla Poltava en lokte daarmee de nodige interesse, ook uit ons land.

Mile Svilar zou volgend seizoen in de JPL kunnen spelen. De 22-jarige doelman is einde contract bij Benfica en legde een voorstel om voor vijf jaar bij te tekenen naast zich neer, omdat hij dringend speelminuten wil maken. Vader Ratko geeft aan dat er nog geen concrete aanbiedingen op tafel liggen, maar dat er wel al clubs uit België en Nederland gepolst hebben.



BUITENLAND

Thierry Henry lijkt een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer aan te gaan. De ex-spits is momenteel nog aan de slag als assistent van Roberto Martinez bij de Rode Duivels, maar zou de topkandidaat zijn om de nieuwe coach van Girondins Bordeaux te worden. Daar zou Vladimir Petkovic ontslagen worden als er dit weekend niet gewonnen wordt tegen Strasbourg en eigenaar Gerard Lopez had al contact met Henry om hem op te volgen.

Jonathan David is dit seizoen ook in de Ligue 1 uitgegroeid tot een sensatie en het lijkt er alsmaar meer op dat de ex-speler van AA Gent in de zomer een nieuwe toptransfer zal maken. De Canadees zou nu ook verschenen zijn op de verlanglijstjes van Real Madrid en FC Barcelona, al lijkt hij daar wel geen prioriteit te zijn. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal, Tottenham en Chelsea.

LEES OOK: Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Heeft Club Brugge Okereke te snel doorgestuurd?

Meest recent

Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

19
19
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

30
30
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

20
20
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

161
161
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

112
112
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

81
81
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

119
119
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

341
341
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

44
44
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

374
374
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

100
100
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

292
292
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

160
160
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

374
374
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

458
458
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

455
455
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

103
103
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

550
550
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

194
194
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

658
658
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

315
315
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

334
334
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

525
525

Meer sportnieuws