TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

door
TU: 'Onverhoopte miljoenen voor Club, Trebel vindt nieuwe club'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt zijn eerste echte nieuwkomer van de winter snel te kunnen voorstellen. Buitenlandse media stellen immers dat de transfer van Andreas Skov Olsen snel in een stroomversnelling zou kunnen komen. Bologna wil zich nog deze maand immers zelf ook versterken en kan de miljoenen van een verkoop van de Deen dus goed gebruiken.



Anderzijds kan Club de komende maanden ook nog onverhoopte miljoenen incasseren. David Okereke doet het dit seizoen uitstekend op huurbasis bij Venezia en de club zou dan ook sterk overwegen om zijn aankoopoptie te lichten. Die zou naar verluidt maar liefst 12 miljoen euro bedragen. De Italianen hopen dat Okereke zijn prestaties kan doorzetten en dat ze hem dan in de zomer meteen met winst kunnen doorverkopen.

Anderlecht mag ook hopen op een onverhoopte oplossing in enkele dossiers. Zo heeft er alsnog een club zich gemeld voor Adrien Trebel, die in de B-kern verkommert. Charleroi zou de Franse middenvelder voor de rest van het seizoen willen huren. Voor Elias Cobbaut lijkt het ook nog op enkele miljoenen te mogen hopen, want de verdediger lijkt wel graag bij Parma te willen blijven. En ook Mohammed Dauda zou definitief kunnen vertrekken, want bij Cartagena zijn ze tevreden over de aanvaller.



Aan inkomende zijde lijkt er ook nog één en ander te bewegen. Zo zou Anderlecht geïnformeerd hebben naar Gabriel Charpentier, al willen Frosinone en Genoa voorlopig niet van een transfer weten. Daarnaast worden ze ook gelinkt aan Matt O'Riley, een 21-jarige middenvelder van MK Dons. De jonge Engelsman lijkt wel op weg te zijn naar Celtic.

Met Alexander Blessin verliest de JPL één van zijn beste trainers. De Duitser verlaat immers per direct KV Oostende en gaat in de Serie A aan de slag. Hij werd aangesteld bij Genoa, waar hij als opvolger van Andriy Shevchenko het behoud moet zien af te dwingen. De Italianen zouden naar verluidt 2 miljoen euro op tafel leggen voor de coach.



Mogelijk strijkt een sensatie uit Oekraïne nog neer in ons land. Onze redactie vernam immers dat twee Belgische topclubs interesse tonen in Ibrahim Kane. De 21-jarige linkerflankspeler doet het uitstekend bij Vorskla Poltava en lokte daarmee de nodige interesse, ook uit ons land.

Mile Svilar zou volgend seizoen in de JPL kunnen spelen. De 22-jarige doelman is einde contract bij Benfica en legde een voorstel om voor vijf jaar bij te tekenen naast zich neer, omdat hij dringend speelminuten wil maken. Vader Ratko geeft aan dat er nog geen concrete aanbiedingen op tafel liggen, maar dat er wel al clubs uit België en Nederland gepolst hebben.



BUITENLAND

Thierry Henry lijkt een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer aan te gaan. De ex-spits is momenteel nog aan de slag als assistent van Roberto Martinez bij de Rode Duivels, maar zou de topkandidaat zijn om de nieuwe coach van Girondins Bordeaux te worden. Daar zou Vladimir Petkovic ontslagen worden als er dit weekend niet gewonnen wordt tegen Strasbourg en eigenaar Gerard Lopez had al contact met Henry om hem op te volgen.

Jonathan David is dit seizoen ook in de Ligue 1 uitgegroeid tot een sensatie en het lijkt er alsmaar meer op dat de ex-speler van AA Gent in de zomer een nieuwe toptransfer zal maken. De Canadees zou nu ook verschenen zijn op de verlanglijstjes van Real Madrid en FC Barcelona, al lijkt hij daar wel geen prioriteit te zijn. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal, Tottenham en Chelsea.

LEES OOK: 'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Heeft Club Brugge Okereke te snel doorgestuurd?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

55
55
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

39
39
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

52
52
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

58
58
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

47
47
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

15
15
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

36
36
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

334
334
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

145
145
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

93
93
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

426
426
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

188
188
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

75
75
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

394
394
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

364
364
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

301
301
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

365
365
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

508
508
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

391
391
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

130
130
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

758
758

Meer sportnieuws