Spits doet het goed in Serie A: "Te danken aan België"

door
Spits doet het goed in Serie A:

Bij AA Gent moest Hein Vanhaezebrouck niet weten van Thomas Henry. De spits verliet Oud-Heverlee Leuven dan maar voor Venezia. In de Serie A bewijst de Franse aanvaller het ongelijk van de coach van de Buffalo’s.


Henry kostte 5,5 miljoen euro en is die investering ondertussen toch wel waard. De spits startte 11 keer in de basis en viel 8 keer in. In 1.065 minuten was hij goed voor 3 goals en 3 assists en dat bij een ploeg die voor het behoud vecht. Henry groeide er dus uit tot een vaste waarde. Hij geniet in de Serie A, dat liet hij weten aan de Italiaanse journalist Gianluca Di Marzio.

"De Serie A, één van de vier beste competities ter wereld, is prachtig. Er zijn spelers aanwezig die het EK en de Champions League hebben gewonnen. Zo is er bijvoorbeeld Leonardo Bonucci, de beste centrale verdediger die ik ooit heb meegemaakt”, aldus Henry.

LUKAKU

Hij is ook positief over de Belgische competitie. “Er zijn overal topspelers, zoals onder meer Franck Ribery bij Salernitana. Het Italiaans voetbal was niet alleen Romelu Lukaku of Cristiano Ronaldo. Trouwens, Romelu is iemand van de Belgische school. De laatste tien jaar is er veel meer aandacht voor de Jupiler Pro League, omdat er veel jonge en kwalitatieve spelers actief zijn. Ze leveren daar geweldig werk en ik ben daar het bewijs van. Dat ik in de Serie A mag spelen heb ik te danken aan de Belgische competitie”, aldus Henry.

Henry hoopt dit seizoen de kaap van tien beslissende acties (goals en assists) te bereiken. Hij moet dus nog vier doelpunten of assists bij elkaar spelen om dat doel te bereiken.

LEES OOK: Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Een blunder van AA Gent?

Meest recent

Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

11
11
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

38
38
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

38
38
Garcia heeft geen geheim: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

62
62
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

217
217
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

208
208
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

482
482
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

269
269
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

190
190
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

107
107
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

52
52
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

150
150
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

52
52
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

79
79
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

99
99
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

116
116
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

290
290
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

83
83
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

174
174
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

187
187
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

132
132
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

229
229
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

272
272
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

83
83

Meer sportnieuws