Spits doet het goed in Serie A: "Te danken aan België"

door
Spits doet het goed in Serie A:

Bij AA Gent moest Hein Vanhaezebrouck niet weten van Thomas Henry. De spits verliet Oud-Heverlee Leuven dan maar voor Venezia. In de Serie A bewijst de Franse aanvaller het ongelijk van de coach van de Buffalo’s.


Henry kostte 5,5 miljoen euro en is die investering ondertussen toch wel waard. De spits startte 11 keer in de basis en viel 8 keer in. In 1.065 minuten was hij goed voor 3 goals en 3 assists en dat bij een ploeg die voor het behoud vecht. Henry groeide er dus uit tot een vaste waarde. Hij geniet in de Serie A, dat liet hij weten aan de Italiaanse journalist Gianluca Di Marzio.

"De Serie A, één van de vier beste competities ter wereld, is prachtig. Er zijn spelers aanwezig die het EK en de Champions League hebben gewonnen. Zo is er bijvoorbeeld Leonardo Bonucci, de beste centrale verdediger die ik ooit heb meegemaakt”, aldus Henry.

LUKAKU

Hij is ook positief over de Belgische competitie. “Er zijn overal topspelers, zoals onder meer Franck Ribery bij Salernitana. Het Italiaans voetbal was niet alleen Romelu Lukaku of Cristiano Ronaldo. Trouwens, Romelu is iemand van de Belgische school. De laatste tien jaar is er veel meer aandacht voor de Jupiler Pro League, omdat er veel jonge en kwalitatieve spelers actief zijn. Ze leveren daar geweldig werk en ik ben daar het bewijs van. Dat ik in de Serie A mag spelen heb ik te danken aan de Belgische competitie”, aldus Henry.

Henry hoopt dit seizoen de kaap van tien beslissende acties (goals en assists) te bereiken. Hij moet dus nog vier doelpunten of assists bij elkaar spelen om dat doel te bereiken.

LEES OOK: Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Een blunder van AA Gent?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

28
28
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

27
27
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

169
169
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

18
18
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

73
73
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

111
111
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

119
119
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

64
64
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

61
61
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

100
100
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

125
125
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

311
311
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

54
54
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

338
338
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1095
1095
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

76
76
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

166
166
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

239
239
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

680
680
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

717
717
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

429
429
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

588
588
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

596
596

Meer sportnieuws