Spits doet het goed in Serie A: "Te danken aan België"

door
Spits doet het goed in Serie A:

Bij AA Gent moest Hein Vanhaezebrouck niet weten van Thomas Henry. De spits verliet Oud-Heverlee Leuven dan maar voor Venezia. In de Serie A bewijst de Franse aanvaller het ongelijk van de coach van de Buffalo’s.


Henry kostte 5,5 miljoen euro en is die investering ondertussen toch wel waard. De spits startte 11 keer in de basis en viel 8 keer in. In 1.065 minuten was hij goed voor 3 goals en 3 assists en dat bij een ploeg die voor het behoud vecht. Henry groeide er dus uit tot een vaste waarde. Hij geniet in de Serie A, dat liet hij weten aan de Italiaanse journalist Gianluca Di Marzio.

"De Serie A, één van de vier beste competities ter wereld, is prachtig. Er zijn spelers aanwezig die het EK en de Champions League hebben gewonnen. Zo is er bijvoorbeeld Leonardo Bonucci, de beste centrale verdediger die ik ooit heb meegemaakt”, aldus Henry.

LUKAKU

Hij is ook positief over de Belgische competitie. “Er zijn overal topspelers, zoals onder meer Franck Ribery bij Salernitana. Het Italiaans voetbal was niet alleen Romelu Lukaku of Cristiano Ronaldo. Trouwens, Romelu is iemand van de Belgische school. De laatste tien jaar is er veel meer aandacht voor de Jupiler Pro League, omdat er veel jonge en kwalitatieve spelers actief zijn. Ze leveren daar geweldig werk en ik ben daar het bewijs van. Dat ik in de Serie A mag spelen heb ik te danken aan de Belgische competitie”, aldus Henry.

Henry hoopt dit seizoen de kaap van tien beslissende acties (goals en assists) te bereiken. Hij moet dus nog vier doelpunten of assists bij elkaar spelen om dat doel te bereiken.

LEES OOK: Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

Een blunder van AA Gent?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

16
16
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

45
45
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

50
50
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

86
86
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

209
209
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

67
67
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

75
75
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

47
47
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

194
194
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

45
45
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

39
39
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

68
68
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

303
303
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

138
138
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

189
189
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

549
549
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

95
95
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

170
170

Meer sportnieuws