Spits doet het goed in Serie A: "Te danken aan België"

244 stemmen
Spits doet het goed in Serie A:

Bij AA Gent moest Hein Vanhaezebrouck niet weten van Thomas Henry. De spits verliet Oud-Heverlee Leuven dan maar voor Venezia. In de Serie A bewijst de Franse aanvaller het ongelijk van de coach van de Buffalo’s.


Henry kostte 5,5 miljoen euro en is die investering ondertussen toch wel waard. De spits startte 11 keer in de basis en viel 8 keer in. In 1.065 minuten was hij goed voor 3 goals en 3 assists en dat bij een ploeg die voor het behoud vecht. Henry groeide er dus uit tot een vaste waarde. Hij geniet in de Serie A, dat liet hij weten aan de Italiaanse journalist Gianluca Di Marzio.

"De Serie A, één van de vier beste competities ter wereld, is prachtig. Er zijn spelers aanwezig die het EK en de Champions League hebben gewonnen. Zo is er bijvoorbeeld Leonardo Bonucci, de beste centrale verdediger die ik ooit heb meegemaakt”, aldus Henry.

LUKAKU

Hij is ook positief over de Belgische competitie. “Er zijn overal topspelers, zoals onder meer Franck Ribery bij Salernitana. Het Italiaans voetbal was niet alleen Romelu Lukaku of Cristiano Ronaldo. Trouwens, Romelu is iemand van de Belgische school. De laatste tien jaar is er veel meer aandacht voor de Jupiler Pro League, omdat er veel jonge en kwalitatieve spelers actief zijn. Ze leveren daar geweldig werk en ik ben daar het bewijs van. Dat ik in de Serie A mag spelen heb ik te danken aan de Belgische competitie”, aldus Henry.

Henry hoopt dit seizoen de kaap van tien beslissende acties (goals en assists) te bereiken. Hij moet dus nog vier doelpunten of assists bij elkaar spelen om dat doel te bereiken.

LEES OOK: ‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Een blunder van AA Gent?

Meest recent

KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

4
4
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

6
6
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

40
40
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

35
35
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

48
48
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

36
36
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

64
64
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

17
17
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

75
75
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

121
121
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

209
209
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

452
452
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

51
51
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

166
166
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

390
390
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

818
818
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

118
118
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

341
341
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

168
168
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

657
657
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

570
570
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

168
168
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

358
358
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52

Meer sportnieuws