‘Jonathan David maakt nieuwe knaltransfer’

door
‘Jonathan David maakt nieuwe knaltransfer’

Real Madrid en FC Barcelona willen komende zomer een jonge aanvaller aan de kern toevoegen. Erling Haaland is het droomdoelwit, maar de Noor is peperduur. Daarom kijken de twee topclubs uit naar andere opties.


Zo melden Canadese media dat FC Barcelona en Real Madrid Jonathan David op hun shortlist hebben gezet. De Canadese aanvaller is bijzonder sterk bezig bij Lille OSC, waar hij dit seizoen met 16 goals in 29 wedstrijden een smaakmaker is. Lille OSC, dat vorig jaar de titel won en nu amper tiende staat, zal zijn spits sowieso komende zomer zien vertrekken. Ook ploegen als Arsenal, Tottenham en Chelsea toonden al interesse.

OPVOLGER BENZEMA

De makelaar van David liet weten dat er in januari geen transfer zal plaatsvinden, maar dat het de bedoeling is om komende zomer een stap te zetten. Bij Real Madrid zou David stilaan de opvolger moeten worden van Karim Benzema. Hij zou dan in diens schaduw rustig kunnen groeien in Madrid om op termijn de nieuwe smaakmaker in de spits te worden. Bij Barcelona zou Xavi een voorstander zijn van de komst van David. Met zijn voetballend vermogen, leepheid voor doel en scorend vermogen past hij als gegoten in de voetbalvisie van Barça.

Lille OSC haalde David voor 32 miljoen euro weg bij AA Gent en zijn marktwaarde bedraagt volgens Transfermarkt.be ondertussen 50 miljoen euro. Het staat nu al vast dat Lille OSC minstens 70 miljoen euro wil vangen voor zijn topspits. Zo lijkt er dus alweer een oude bekende van het Belgische voetbal te gaan doorstoten naar de Europese top. Bij AA Gent zullen ze alvast trots zijn.

LEES OOK: 'Vini zorgt voor aardschok: supertransfer van 150 miljoen'

Bij welke club past hij het best?

Meest recent

'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

48
48
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

33
33
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

81
81
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

27
27
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

72
72
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

98
98
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

95
95
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

70
70
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

33
33
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

184
184
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

307
307
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

479
479
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

367
367
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

352
352
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

388
388
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

393
393
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

652
652
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

607
607
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

140
140
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

235
235
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

127
127
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

214
214
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

596
596
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

311
311
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

170
170

Meer sportnieuws