Svilar staat voor belangrijke keuze

door
Svilar staat voor belangrijke keuze

Als tiener in de jeugd van Anderlecht gold Mile Svilar als het grootste keeperstalent van Europa, maar op zijn 22ste is het nog steeds wachten op de grote doorbraak voor het voormalige supertalent. Omdat hij bij Paars-Wit te lang moest wachten op een kans vertrok hij in 2017 met slaande deuren naar Benfica, maar die overstap is tot dusver geen succes gebleken.


Svilar werd enkele maanden na zijn overgang wel de jongste doelman ooit in de Champions League, maar vijf jaar later is hij nog steeds maar derde doelman bij de Portugese topclub. Hij staat in de pikorde achter Odysseas Vlachodimos en Helton Leite en werkt zijn wedstrijden af met de B-ploeg in de Portugese tweede klasse. Een internationaal debuut voor Servië in september is slechts een pleister op de wonde.

In de zomer loopt zijn contract bij Benfica af en dus staat Svilar voor belangrijke maanden. Zijn volgende keuze zal de juiste moeten zijn, anders dreigt hij een zoveelste Bakkali of Musonda te worden, die de hoge verwachtingen niet kon inlossen. Maar vader Ratko Svilar tast nog in het duister over wat de toekomst zal brengen voor zijn zoon.

NIET GELUKKIG
Vader Svilar sprak zich bij Rádio Renascença uit over de situatie. "Je kan niet zeggen dat hij gelukkig is, maar het gaat goed met hem", verklaarde hij. "Zijn contract loopt af en ik weet dat er clubs geïnteresseerd zijn, maar het zou ook kunnen dat hij nog bijtekent bij Benfica. Ik weet niet wat hij en zijn manager zullen beslissen. Mile is volwassen en weet wat het beste is voor hem. Maar als hij blijft, dan zal hij wel zijn plaats in de pikorde moeten aanvaarden."

LEES OOK: Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Moet Svilar vertrekken bij Benfica?

Meest recent

Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

3
3
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

18
18
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

25
25
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

550
550
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

19
19
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds eind oktober weer in België. De coach was aan de slag in Irak. ...

72
72
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

211
211
Real en Bayern lonken naar JPL-parel: "Volgen hem al 2 jaar"

In de Belgische competitie breken elk seizoen nieuwe spelers door. Het niveau blijft daardoor altijd ...

265
265
Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Denis Odoi is nog steeds nergens aan de slag als profspeler. De voormalige speler van RSC ...

60
60
'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

633
633
Lammens krijgt enorm compliment van Sir Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

111
111
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

111
111
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

56
56
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

117
117
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

113
113
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

139
139
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

256
256
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

108
108
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

592
592
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

98
98
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

70
70
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

147
147
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

118
118
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

139
139
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

135
135

Meer sportnieuws