Svilar staat voor belangrijke keuze

door
Svilar staat voor belangrijke keuze

Als tiener in de jeugd van Anderlecht gold Mile Svilar als het grootste keeperstalent van Europa, maar op zijn 22ste is het nog steeds wachten op de grote doorbraak voor het voormalige supertalent. Omdat hij bij Paars-Wit te lang moest wachten op een kans vertrok hij in 2017 met slaande deuren naar Benfica, maar die overstap is tot dusver geen succes gebleken.


Svilar werd enkele maanden na zijn overgang wel de jongste doelman ooit in de Champions League, maar vijf jaar later is hij nog steeds maar derde doelman bij de Portugese topclub. Hij staat in de pikorde achter Odysseas Vlachodimos en Helton Leite en werkt zijn wedstrijden af met de B-ploeg in de Portugese tweede klasse. Een internationaal debuut voor Servië in september is slechts een pleister op de wonde.

In de zomer loopt zijn contract bij Benfica af en dus staat Svilar voor belangrijke maanden. Zijn volgende keuze zal de juiste moeten zijn, anders dreigt hij een zoveelste Bakkali of Musonda te worden, die de hoge verwachtingen niet kon inlossen. Maar vader Ratko Svilar tast nog in het duister over wat de toekomst zal brengen voor zijn zoon.

NIET GELUKKIG
Vader Svilar sprak zich bij Rádio Renascença uit over de situatie. "Je kan niet zeggen dat hij gelukkig is, maar het gaat goed met hem", verklaarde hij. "Zijn contract loopt af en ik weet dat er clubs geïnteresseerd zijn, maar het zou ook kunnen dat hij nog bijtekent bij Benfica. Ik weet niet wat hij en zijn manager zullen beslissen. Mile is volwassen en weet wat het beste is voor hem. Maar als hij blijft, dan zal hij wel zijn plaats in de pikorde moeten aanvaarden."

LEES OOK: 'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Moet Svilar vertrekken bij Benfica?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

85
85
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

112
112
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

193
193
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

84
84
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

204
204
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

37
37
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

234
234
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

187
187
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

416
416
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

620
620
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1099
1099
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

387
387
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

315
315
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

331
331
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

479
479
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

496
496
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

435
435
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

235
235
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1003
1003
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws