Van Holsbeeck aangehouden op verdenking van corruptie

door
Van Holsbeeck aangehouden op verdenking van corruptie

De voorbije week was er weer heel wat te doen omtrent Operatie Zero, nadat de vorderingen van het parket in het grootschalige onderzoek naar fraude in het Belgische voetbal bekend raakten. Er lopen echter ook nog enkele aparte onderzoeken naar wanpraktijken in de voetbalwereld en in één van die dossiers is woensdag Herman Van Holsbeeck aangehouden.


Met dat nieuws komt VRT NWS woensdagnamiddag. De voormalige algemeen manager van Anderlecht was dinsdag al opgepakt in het kader van een onderzoek dat draait rond makelaar Christophe Henrotay en een dag later zou de raadkamer beslist hebben dat Van Holsbeeck aangehouden blijft. Hij wordt verdacht van private corruptie, fiscale fraude, witwassen van geld, vereniging van misdadigers.

Het onderzoek van het parket naar de praktijken van Henrotay loopt al sinds 2019, toen er huiszoekingen verricht werden bij Anderlecht en de Belgische voetbalbond. Het parket viel later ook nog binnen bij Standard. Henrotay werd zelf ook opgepakt op verdenking van onder meer witwaspraktijken en omkoping en zat een tijdlang vast in voorhechtenis in Monaco, het belastingparadijs waar hij zijn woonplaats heeft.

MITROVIC EN MBEMBA
In eerste instantie viseerde het gerecht de transfers van Chancel Mbemba en Aleksandar Mitrovic, die in de zomer van 2015 voor een totaalbedrag van 30 miljoen euro van Anderlecht naar Newcastle United verhuisden. Van Holsbeeck zou bij die overgang zogenoemde retrocommissies ontvangen hebben. Er gingen destijds ook geluiden over onregelmatigheden bij de transfer van Youri Tielemans van Paars-Wit naar AS Monaco. De Rode Duivel brak intussen ook met Henrotay.

LEES OOK: Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Meest recent

'Ongenadige Hasi duwt Anderlexht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

81
81
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

159
159
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

35
35
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

404
404
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

369
369
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

283
283
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

253
253
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

85
85
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

300
300
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

51
51
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

523
523
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

297
297
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

358
358
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

254
254
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

403
403
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

200
200
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

216
216
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1551
1551
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

650
650
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

689
689
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

915
915
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

68
68
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

302
302
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

566
566

Meer sportnieuws