'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

door
'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

Op het WK 2018 pakten de Rode Duivels een knappe bronzen medaille, maar daarna was het voor Roberto Martinez vooral puzzelen. Niet in het minst in zijn staf, want de bondscoach zag zijn assistenten en masse de deur uitlopen. Graeme Jones koos voor een nieuwe uitdaging in Engeland en werd vervangen door Shaun Maloney, die op zijn beurt eind december afzwaaide om hoofdtrainer te worden bij Hibernians. Daardoor blijft enkel nog Thierry Henry over als rechterhand van de bondscoach.


De Franse vedette was nochtans in oktober 2018 ook vertrokken om hoofdtrainer te worden bij AS Monaco en daarna Montreal Impact, maar keerde in de aanloop naar het EK vorige zomer terug in de staf van de Belgische nationale ploeg. Maar nu zou hij daar alweer kunnen vertrekken, want RMC Sport meldt dat hij de voornaamste kandidaat is om de nieuwe hoofdcoach bij Girondins Bordeaux te worden.

Daar zit trainer Vladimir Petkovic op de wip en enkel een zege komend weekend tegen Strasbourg zou zijn vel nog kunnen redden. Als hij ontslagen zou worden, zou eigenaar Gerard Lopez een poging willen wagen om Henry naar de club te lokken. Lopez en Henry zouden al regelmatig contact hebben en de sterke man zou de 44-jarige ex-spits ook al verschillende keren uitgenodigd hebben om wedstrijden bij te wonen, in de hoop hem daar te kunnen overtuigen.

DERDE KEER, GOEDE KEER?
Henry zal wellicht wel oren hebben naar een nieuwe kans als hoofdcoach, nadat zijn vorige twee pogingen geen groot succes werden. Zijn gedroomde terugkeer naar Monaco, de club waar hij zijn spelerscarrière begon, eindigde in een nachtmerrie en een ontslag na amper drie maanden. Bij Montreal kon hij daarna ook geen grootse indruk maken, al hield hij het in Canada toch een klein anderhalf jaar vol.


Zal Henry de Rode Duivels verlaten?

Meest recent

Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

52
52
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

189
189
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

71
71
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

223
223
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

343
343
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

241
241
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

56
56
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

59
59
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

59
59
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

118
118
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

198
198
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

287
287
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

338
338
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

124
124
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

117
117
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

649
649
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

233
233
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

787
787
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

238
238
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

147
147
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

176
176
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

270
270
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

704
704
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

90
90
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

413
413

Meer sportnieuws