'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

door
'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

Op het WK 2018 pakten de Rode Duivels een knappe bronzen medaille, maar daarna was het voor Roberto Martinez vooral puzzelen. Niet in het minst in zijn staf, want de bondscoach zag zijn assistenten en masse de deur uitlopen. Graeme Jones koos voor een nieuwe uitdaging in Engeland en werd vervangen door Shaun Maloney, die op zijn beurt eind december afzwaaide om hoofdtrainer te worden bij Hibernians. Daardoor blijft enkel nog Thierry Henry over als rechterhand van de bondscoach.


De Franse vedette was nochtans in oktober 2018 ook vertrokken om hoofdtrainer te worden bij AS Monaco en daarna Montreal Impact, maar keerde in de aanloop naar het EK vorige zomer terug in de staf van de Belgische nationale ploeg. Maar nu zou hij daar alweer kunnen vertrekken, want RMC Sport meldt dat hij de voornaamste kandidaat is om de nieuwe hoofdcoach bij Girondins Bordeaux te worden.

Daar zit trainer Vladimir Petkovic op de wip en enkel een zege komend weekend tegen Strasbourg zou zijn vel nog kunnen redden. Als hij ontslagen zou worden, zou eigenaar Gerard Lopez een poging willen wagen om Henry naar de club te lokken. Lopez en Henry zouden al regelmatig contact hebben en de sterke man zou de 44-jarige ex-spits ook al verschillende keren uitgenodigd hebben om wedstrijden bij te wonen, in de hoop hem daar te kunnen overtuigen.

DERDE KEER, GOEDE KEER?
Henry zal wellicht wel oren hebben naar een nieuwe kans als hoofdcoach, nadat zijn vorige twee pogingen geen groot succes werden. Zijn gedroomde terugkeer naar Monaco, de club waar hij zijn spelerscarrière begon, eindigde in een nachtmerrie en een ontslag na amper drie maanden. Bij Montreal kon hij daarna ook geen grootse indruk maken, al hield hij het in Canada toch een klein anderhalf jaar vol.


Zal Henry de Rode Duivels verlaten?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

34
34
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

21
21
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

33
33
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

42
42
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

13
13
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

305
305
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

134
134
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

412
412
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

179
179
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

71
71
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

370
370
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

361
361
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

296
296
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

362
362
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

500
500
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

380
380
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

728
728

Meer sportnieuws