'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

door
'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

Op het WK 2018 pakten de Rode Duivels een knappe bronzen medaille, maar daarna was het voor Roberto Martinez vooral puzzelen. Niet in het minst in zijn staf, want de bondscoach zag zijn assistenten en masse de deur uitlopen. Graeme Jones koos voor een nieuwe uitdaging in Engeland en werd vervangen door Shaun Maloney, die op zijn beurt eind december afzwaaide om hoofdtrainer te worden bij Hibernians. Daardoor blijft enkel nog Thierry Henry over als rechterhand van de bondscoach.


De Franse vedette was nochtans in oktober 2018 ook vertrokken om hoofdtrainer te worden bij AS Monaco en daarna Montreal Impact, maar keerde in de aanloop naar het EK vorige zomer terug in de staf van de Belgische nationale ploeg. Maar nu zou hij daar alweer kunnen vertrekken, want RMC Sport meldt dat hij de voornaamste kandidaat is om de nieuwe hoofdcoach bij Girondins Bordeaux te worden.

Daar zit trainer Vladimir Petkovic op de wip en enkel een zege komend weekend tegen Strasbourg zou zijn vel nog kunnen redden. Als hij ontslagen zou worden, zou eigenaar Gerard Lopez een poging willen wagen om Henry naar de club te lokken. Lopez en Henry zouden al regelmatig contact hebben en de sterke man zou de 44-jarige ex-spits ook al verschillende keren uitgenodigd hebben om wedstrijden bij te wonen, in de hoop hem daar te kunnen overtuigen.

DERDE KEER, GOEDE KEER?
Henry zal wellicht wel oren hebben naar een nieuwe kans als hoofdcoach, nadat zijn vorige twee pogingen geen groot succes werden. Zijn gedroomde terugkeer naar Monaco, de club waar hij zijn spelerscarrière begon, eindigde in een nachtmerrie en een ontslag na amper drie maanden. Bij Montreal kon hij daarna ook geen grootse indruk maken, al hield hij het in Canada toch een klein anderhalf jaar vol.


Zal Henry de Rode Duivels verlaten?

Meest recent

Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

4
4
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

28
28
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

96
96
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

29
29
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

165
165
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

136
136
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

128
128
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

345
345
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

428
428
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

60
60
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

108
108
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

295
295
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

130
130
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

197
197
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

222
222
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

396
396
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

419
419
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

274
274
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

202
202
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

75
75
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

80
80
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

680
680
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

231
231
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

341
341
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

278
278

Meer sportnieuws