'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

361 stemmen
'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

Op het WK 2018 pakten de Rode Duivels een knappe bronzen medaille, maar daarna was het voor Roberto Martinez vooral puzzelen. Niet in het minst in zijn staf, want de bondscoach zag zijn assistenten en masse de deur uitlopen. Graeme Jones koos voor een nieuwe uitdaging in Engeland en werd vervangen door Shaun Maloney, die op zijn beurt eind december afzwaaide om hoofdtrainer te worden bij Hibernians. Daardoor blijft enkel nog Thierry Henry over als rechterhand van de bondscoach.


De Franse vedette was nochtans in oktober 2018 ook vertrokken om hoofdtrainer te worden bij AS Monaco en daarna Montreal Impact, maar keerde in de aanloop naar het EK vorige zomer terug in de staf van de Belgische nationale ploeg. Maar nu zou hij daar alweer kunnen vertrekken, want RMC Sport meldt dat hij de voornaamste kandidaat is om de nieuwe hoofdcoach bij Girondins Bordeaux te worden.

Daar zit trainer Vladimir Petkovic op de wip en enkel een zege komend weekend tegen Strasbourg zou zijn vel nog kunnen redden. Als hij ontslagen zou worden, zou eigenaar Gerard Lopez een poging willen wagen om Henry naar de club te lokken. Lopez en Henry zouden al regelmatig contact hebben en de sterke man zou de 44-jarige ex-spits ook al verschillende keren uitgenodigd hebben om wedstrijden bij te wonen, in de hoop hem daar te kunnen overtuigen.

DERDE KEER, GOEDE KEER?
Henry zal wellicht wel oren hebben naar een nieuwe kans als hoofdcoach, nadat zijn vorige twee pogingen geen groot succes werden. Zijn gedroomde terugkeer naar Monaco, de club waar hij zijn spelerscarrière begon, eindigde in een nachtmerrie en een ontslag na amper drie maanden. Bij Montreal kon hij daarna ook geen grootse indruk maken, al hield hij het in Canada toch een klein anderhalf jaar vol.


Zal Henry de Rode Duivels verlaten?

Meest recent

Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

0
0
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

4
4
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

69
69
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

110
110
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

109
109
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

33
33
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

424
424
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

339
339
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

329
329
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

266
266
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

497
497
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

287
287
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

422
422
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

120
120
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1828
1828
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

163
163
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

244
244
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

216
216
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

74
74
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

337
337
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

318
318
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

158
158
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

157
157
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185

Meer sportnieuws