'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

361 stemmen
'Henry doet alarmbellen bij Rode Duivels afgaan'

Op het WK 2018 pakten de Rode Duivels een knappe bronzen medaille, maar daarna was het voor Roberto Martinez vooral puzzelen. Niet in het minst in zijn staf, want de bondscoach zag zijn assistenten en masse de deur uitlopen. Graeme Jones koos voor een nieuwe uitdaging in Engeland en werd vervangen door Shaun Maloney, die op zijn beurt eind december afzwaaide om hoofdtrainer te worden bij Hibernians. Daardoor blijft enkel nog Thierry Henry over als rechterhand van de bondscoach.


De Franse vedette was nochtans in oktober 2018 ook vertrokken om hoofdtrainer te worden bij AS Monaco en daarna Montreal Impact, maar keerde in de aanloop naar het EK vorige zomer terug in de staf van de Belgische nationale ploeg. Maar nu zou hij daar alweer kunnen vertrekken, want RMC Sport meldt dat hij de voornaamste kandidaat is om de nieuwe hoofdcoach bij Girondins Bordeaux te worden.

Daar zit trainer Vladimir Petkovic op de wip en enkel een zege komend weekend tegen Strasbourg zou zijn vel nog kunnen redden. Als hij ontslagen zou worden, zou eigenaar Gerard Lopez een poging willen wagen om Henry naar de club te lokken. Lopez en Henry zouden al regelmatig contact hebben en de sterke man zou de 44-jarige ex-spits ook al verschillende keren uitgenodigd hebben om wedstrijden bij te wonen, in de hoop hem daar te kunnen overtuigen.

DERDE KEER, GOEDE KEER?
Henry zal wellicht wel oren hebben naar een nieuwe kans als hoofdcoach, nadat zijn vorige twee pogingen geen groot succes werden. Zijn gedroomde terugkeer naar Monaco, de club waar hij zijn spelerscarrière begon, eindigde in een nachtmerrie en een ontslag na amper drie maanden. Bij Montreal kon hij daarna ook geen grootse indruk maken, al hield hij het in Canada toch een klein anderhalf jaar vol.


Zal Henry de Rode Duivels verlaten?

Meest recent

'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

19
19
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

20
20
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

143
143
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

29
29
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

22
22
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

43
43
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

315
315
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

31
31
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

142
142
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

109
109
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

567
567
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

121
121
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

108
108
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

368
368
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

24
24
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

625
625
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

460
460
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

401
401
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

473
473
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

217
217
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

244
244
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

437
437
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

645
645
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

155
155

Meer sportnieuws