STVV neemt na Suzuki ook afscheid van verdediger

43 stemmen
STVV neemt na Suzuki ook afscheid van verdediger

STVV liet Yuma Suzuki naar Kashima Antlers vertrekken. De Truienaars hebben nog een uitgaande transfer afgerond. Dat maakten de Kanaries officieel bekend via de clubkanalen.


Jonathan Buatau trekt op huurbasis naar het Turkse Eyüpspor. De 28-jarige centrale verdediger kwam dit seizoen amper voor in de plannen van Bernd Hollerbach. Dit seizoen speelde hij nog maar 606 minuten, nadat hij vorig jaar nog vaak aan de bak kwam bij de Limburgers. 

Buatu, die een aflopend contract heeft op Stayen, speelde sinds de zomer van 2020 voor STVV. De 27-voudige Angolese international kende al de nodige clubs in zijn carrière. Hij speelde al voor Rio Ave FC, Desportivo Aves, Moeskroen, Waasland-Beveren, Fulham, KRC Genk en FC Brussels. 

BELGISCHE VERDEDIGER

De Kanaries gaan weldra een vervanger aantrekken voor Buatu. Dat maakte voorzitter David Meekers nog bekend in TVL Sportcafé. "We zoeken een aanvaller die de Belgische competitie kent. Er zijn contacten met een aantal spelers. Igor De Camargo? Er werd niet met hem gesproken, zover ik weet. En er komt ook nog een centrale verdediger, een Belg, met wie we een mondeling akkoord hebben. Met de club is er voorlopig nog geen deal, dus meer kan ik er niet over zeggen", aldus Meekers. Eerstdaags zal STVV dus wellicht een nieuwe verdediger voorstellen aan pers en publiek. Het is voorlopig nog gissen naar namen.

LEES OOK: Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

🚀

Had STVV Buatu moeten houden?

Meest recent

Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

14
14
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

97
97
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

44
44
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

71
71
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

234
234
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

45
45
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

323
323
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

182
182
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

168
168
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

367
367
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

256
256
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

650
650
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

461
461
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

467
467
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

344
344
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

146
146
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

137
137
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

61
61
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

191
191
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

413
413
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

581
581
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

101
101
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

355
355
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

483
483
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

479
479

Meer sportnieuws