Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

door
Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

Op het einde van dit jaar gaan de Rode Duivels in Qatar een gooi doen naar de wereldtitel, nadat ze vier jaar geleden op de derde plaats strandden. Het toernooi werd de voorbije jaren al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'gouden generatie', want vrijwel alle sterkhouders in het elftal van Roberto Martinez zijn inmiddels al de 30 gepasseerd.


Zeker op het volgende WK, in 2026, lijkt er dus een volledig ander elftal te zullen gaan staan. Martinez maakt alvast nu al werk van de opvolging, zoals bijvoorbeeld met de volgende bijeenkomst in maart. Dan zal er een stage gehouden worden in Qatar of Tubeke, met twee vriendschappelijke wedstrijden. Daarin zal de bondscoach alleen een beroep doen op spelers met minder dan 50 interlands.

OPTIMISME

Het wordt afwachten wat dat gaat geven, maar Philippe Albert gelooft dat het niveau niet al te veel zal zakken. "Natuurlijk krijg je niet in elke generatie spelers van wereldklasse als Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois of Kevin De Bruyne. Het zal moeilijk zijn om even goed te doen. Maar ik ben minder pessimistisch dan voorheen", stelt de ex-international bij RTBF.

Albert wijst daarvoor naar het talent dat er zit aan te komen, met Charles De Ketelaere die zich in de voorbije interlandperiodes al manifesteerde. Daarnaast ziet hij ook Yari Verschaeren en Jérémy Doku na moeilijke periodes terugkeren, terwijl de voorbije maanden spelers als Lois Openda en Amadou Onana indruk maakten bij de beloften en jongens als Arthur Theate, Alexis Saelemaekers en Albert Sambi Lokonga zich wisten te manifesteren in grote competities.

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Zal de komende generatie Rode Duivels het even goed kunnen doen?

Meest recent

'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

5
5
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

178
178
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

167
167
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

68
68
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

215
215
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

172
172
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

256
256
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

283
283
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

114
114
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

420
420
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

90
90
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

354
354
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

347
347
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

139
139
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

268
268
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

206
206
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

267
267
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

154
154
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

467
467
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

182
182
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

157
157
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75

Meer sportnieuws