Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

door
Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

Op het einde van dit jaar gaan de Rode Duivels in Qatar een gooi doen naar de wereldtitel, nadat ze vier jaar geleden op de derde plaats strandden. Het toernooi werd de voorbije jaren al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'gouden generatie', want vrijwel alle sterkhouders in het elftal van Roberto Martinez zijn inmiddels al de 30 gepasseerd.


Zeker op het volgende WK, in 2026, lijkt er dus een volledig ander elftal te zullen gaan staan. Martinez maakt alvast nu al werk van de opvolging, zoals bijvoorbeeld met de volgende bijeenkomst in maart. Dan zal er een stage gehouden worden in Qatar of Tubeke, met twee vriendschappelijke wedstrijden. Daarin zal de bondscoach alleen een beroep doen op spelers met minder dan 50 interlands.

OPTIMISME

Het wordt afwachten wat dat gaat geven, maar Philippe Albert gelooft dat het niveau niet al te veel zal zakken. "Natuurlijk krijg je niet in elke generatie spelers van wereldklasse als Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois of Kevin De Bruyne. Het zal moeilijk zijn om even goed te doen. Maar ik ben minder pessimistisch dan voorheen", stelt de ex-international bij RTBF.

Albert wijst daarvoor naar het talent dat er zit aan te komen, met Charles De Ketelaere die zich in de voorbije interlandperiodes al manifesteerde. Daarnaast ziet hij ook Yari Verschaeren en Jérémy Doku na moeilijke periodes terugkeren, terwijl de voorbije maanden spelers als Lois Openda en Amadou Onana indruk maakten bij de beloften en jongens als Arthur Theate, Alexis Saelemaekers en Albert Sambi Lokonga zich wisten te manifesteren in grote competities.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Zal de komende generatie Rode Duivels het even goed kunnen doen?

Meest recent

'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

58
58
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

11
11
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

143
143
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

17
17
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

295
295
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

55
55
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

254
254
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

293
293
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

473
473
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

248
248
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

512
512
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

396
396
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

188
188
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

450
450
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

607
607
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

500
500
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

117
117
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

212
212
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

296
296
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

322
322
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

478
478
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

96
96
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

475
475
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

450
450
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

116
116

Meer sportnieuws