Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

door
Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

Op het einde van dit jaar gaan de Rode Duivels in Qatar een gooi doen naar de wereldtitel, nadat ze vier jaar geleden op de derde plaats strandden. Het toernooi werd de voorbije jaren al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'gouden generatie', want vrijwel alle sterkhouders in het elftal van Roberto Martinez zijn inmiddels al de 30 gepasseerd.


Zeker op het volgende WK, in 2026, lijkt er dus een volledig ander elftal te zullen gaan staan. Martinez maakt alvast nu al werk van de opvolging, zoals bijvoorbeeld met de volgende bijeenkomst in maart. Dan zal er een stage gehouden worden in Qatar of Tubeke, met twee vriendschappelijke wedstrijden. Daarin zal de bondscoach alleen een beroep doen op spelers met minder dan 50 interlands.

OPTIMISME

Het wordt afwachten wat dat gaat geven, maar Philippe Albert gelooft dat het niveau niet al te veel zal zakken. "Natuurlijk krijg je niet in elke generatie spelers van wereldklasse als Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois of Kevin De Bruyne. Het zal moeilijk zijn om even goed te doen. Maar ik ben minder pessimistisch dan voorheen", stelt de ex-international bij RTBF.

Albert wijst daarvoor naar het talent dat er zit aan te komen, met Charles De Ketelaere die zich in de voorbije interlandperiodes al manifesteerde. Daarnaast ziet hij ook Yari Verschaeren en Jérémy Doku na moeilijke periodes terugkeren, terwijl de voorbije maanden spelers als Lois Openda en Amadou Onana indruk maakten bij de beloften en jongens als Arthur Theate, Alexis Saelemaekers en Albert Sambi Lokonga zich wisten te manifesteren in grote competities.

LEES OOK: Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Zal de komende generatie Rode Duivels het even goed kunnen doen?

Meest recent

Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

24
24
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

66
66
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

27
27
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

130
130
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

196
196
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

134
134
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

293
293
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

274
274
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

92
92
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

243
243
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

150
150
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

528
528
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

579
579
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

386
386
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

329
329
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

160
160
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

612
612
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

563
563
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

354
354
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

171
171
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

507
507
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

233
233
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

319
319
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

91
91

Meer sportnieuws