Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

door
Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

Op het einde van dit jaar gaan de Rode Duivels in Qatar een gooi doen naar de wereldtitel, nadat ze vier jaar geleden op de derde plaats strandden. Het toernooi werd de voorbije jaren al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'gouden generatie', want vrijwel alle sterkhouders in het elftal van Roberto Martinez zijn inmiddels al de 30 gepasseerd.


Zeker op het volgende WK, in 2026, lijkt er dus een volledig ander elftal te zullen gaan staan. Martinez maakt alvast nu al werk van de opvolging, zoals bijvoorbeeld met de volgende bijeenkomst in maart. Dan zal er een stage gehouden worden in Qatar of Tubeke, met twee vriendschappelijke wedstrijden. Daarin zal de bondscoach alleen een beroep doen op spelers met minder dan 50 interlands.

OPTIMISME

Het wordt afwachten wat dat gaat geven, maar Philippe Albert gelooft dat het niveau niet al te veel zal zakken. "Natuurlijk krijg je niet in elke generatie spelers van wereldklasse als Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois of Kevin De Bruyne. Het zal moeilijk zijn om even goed te doen. Maar ik ben minder pessimistisch dan voorheen", stelt de ex-international bij RTBF.

Albert wijst daarvoor naar het talent dat er zit aan te komen, met Charles De Ketelaere die zich in de voorbije interlandperiodes al manifesteerde. Daarnaast ziet hij ook Yari Verschaeren en Jérémy Doku na moeilijke periodes terugkeren, terwijl de voorbije maanden spelers als Lois Openda en Amadou Onana indruk maakten bij de beloften en jongens als Arthur Theate, Alexis Saelemaekers en Albert Sambi Lokonga zich wisten te manifesteren in grote competities.

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Zal de komende generatie Rode Duivels het even goed kunnen doen?

Meest recent

‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

4
4
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

5
5
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

59
59
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

125
125
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

211
211
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

55
55
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

302
302
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

227
227
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

332
332
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

169
169
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

76
76
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

177
177
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

68
68
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

360
360
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

538
538
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

82
82
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

285
285
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

235
235
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

491
491
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

437
437
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

682
682
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

576
576
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

157
157
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

519
519
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

51
51

Meer sportnieuws