Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

door
Nieuwe gouden generatie op komst bij Rode Duivels?

Op het einde van dit jaar gaan de Rode Duivels in Qatar een gooi doen naar de wereldtitel, nadat ze vier jaar geleden op de derde plaats strandden. Het toernooi werd de voorbije jaren al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'gouden generatie', want vrijwel alle sterkhouders in het elftal van Roberto Martinez zijn inmiddels al de 30 gepasseerd.


Zeker op het volgende WK, in 2026, lijkt er dus een volledig ander elftal te zullen gaan staan. Martinez maakt alvast nu al werk van de opvolging, zoals bijvoorbeeld met de volgende bijeenkomst in maart. Dan zal er een stage gehouden worden in Qatar of Tubeke, met twee vriendschappelijke wedstrijden. Daarin zal de bondscoach alleen een beroep doen op spelers met minder dan 50 interlands.

OPTIMISME

Het wordt afwachten wat dat gaat geven, maar Philippe Albert gelooft dat het niveau niet al te veel zal zakken. "Natuurlijk krijg je niet in elke generatie spelers van wereldklasse als Eden Hazard, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois of Kevin De Bruyne. Het zal moeilijk zijn om even goed te doen. Maar ik ben minder pessimistisch dan voorheen", stelt de ex-international bij RTBF.

Albert wijst daarvoor naar het talent dat er zit aan te komen, met Charles De Ketelaere die zich in de voorbije interlandperiodes al manifesteerde. Daarnaast ziet hij ook Yari Verschaeren en Jérémy Doku na moeilijke periodes terugkeren, terwijl de voorbije maanden spelers als Lois Openda en Amadou Onana indruk maakten bij de beloften en jongens als Arthur Theate, Alexis Saelemaekers en Albert Sambi Lokonga zich wisten te manifesteren in grote competities.

LEES OOK: Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Zal de komende generatie Rode Duivels het even goed kunnen doen?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

16
16
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

32
32
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

35
35
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

76
76
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

256
256
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

352
352
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

63
63
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

43
43
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

261
261
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

19
19
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

174
174
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

252
252
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

292
292
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

144
144
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

75
75
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

174
174
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

166
166
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

368
368
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

118
118
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

243
243
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

348
348
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

235
235
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

306
306

Meer sportnieuws