Mazzu uit straffe ambities voor reeks toppers

door
Mazzu uit straffe ambities voor reeks toppers

Het heeft uiteindelijk heel wat voeten in de aarde gehad, maar Union heeft zich dinsdagavond dan toch verzekerd van de drie punten op het veld van Seraing. Nadat de partij zaterdag halfweg gestaakt was bij een 0-2-stand, konden ze nu de tweede helft zonder problemen uitspelen. Uiteindelijk deden de Brusselaars er nog twee doelpunten bij, waardoor ze ook ruim aan de leiding blijven in de Jupiler Pro League.


De verrassende leider heeft zo zijn voorsprong op eerste achtervolger Club Brugge weer hersteld tot zeven punten. Antwerp volgt op de derde plaats al op tien punten, maar heeft wel nog een match minder gespeeld. Anderlecht moet al elf punten toegeven op de stadsgenoot. De komende weken zal blijken of Union met die kloof ook een serieuze titelkandidaat is.

De promovendus staat immers voor twee zeer pittige weken. Komend weekend krijgt het KRC Genk op bezoek, waarna op donderdag een verplaatsing naar Club Brugge volgt. Drie dagen later komt Anderlecht naar het Dudenpark en de week daarna wacht een trip naar de Bosuil. Op vier wedstrijden tijd krijgt Union dus de rest van de top vier én de vice-kampioen en bekerwinnaar van vorig seizoen op bezoek.

GESCHIEDENIS SCHRIJVEN
Felice Mazzu kijkt alvast reikhalzend uit naar het vierluik. "We willen met plezier spelen. De spelers kunnen hun kwaliteiten tonen, want dat kon in deze context niet", verklaarde de trainer in Seraing aan Sporza. "We willen geschiedenis blijven schrijven en bij de andere ploegen is het meer van moeten. We moeten mentaal bevrijd zijn en we hopen dat dit verhaal een vervolg krijgt."

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Zal Union na dit vierluik nog steeds leider zijn?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

23
23
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

38
38
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

50
50
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

138
138
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

72
72
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

221
221
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

186
186
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

44
44
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

362
362
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

71
71
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

603
603
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

481
481
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

515
515
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

624
624
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

439
439
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

339
339
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

196
196
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

513
513
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

708
708
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

150
150
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

501
501
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

474
474
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

624
624
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

243
243
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

154
154

Meer sportnieuws