Mazzu uit straffe ambities voor reeks toppers

379 stemmen
Mazzu uit straffe ambities voor reeks toppers

Het heeft uiteindelijk heel wat voeten in de aarde gehad, maar Union heeft zich dinsdagavond dan toch verzekerd van de drie punten op het veld van Seraing. Nadat de partij zaterdag halfweg gestaakt was bij een 0-2-stand, konden ze nu de tweede helft zonder problemen uitspelen. Uiteindelijk deden de Brusselaars er nog twee doelpunten bij, waardoor ze ook ruim aan de leiding blijven in de Jupiler Pro League.


De verrassende leider heeft zo zijn voorsprong op eerste achtervolger Club Brugge weer hersteld tot zeven punten. Antwerp volgt op de derde plaats al op tien punten, maar heeft wel nog een match minder gespeeld. Anderlecht moet al elf punten toegeven op de stadsgenoot. De komende weken zal blijken of Union met die kloof ook een serieuze titelkandidaat is.

De promovendus staat immers voor twee zeer pittige weken. Komend weekend krijgt het KRC Genk op bezoek, waarna op donderdag een verplaatsing naar Club Brugge volgt. Drie dagen later komt Anderlecht naar het Dudenpark en de week daarna wacht een trip naar de Bosuil. Op vier wedstrijden tijd krijgt Union dus de rest van de top vier én de vice-kampioen en bekerwinnaar van vorig seizoen op bezoek.

GESCHIEDENIS SCHRIJVEN
Felice Mazzu kijkt alvast reikhalzend uit naar het vierluik. "We willen met plezier spelen. De spelers kunnen hun kwaliteiten tonen, want dat kon in deze context niet", verklaarde de trainer in Seraing aan Sporza. "We willen geschiedenis blijven schrijven en bij de andere ploegen is het meer van moeten. We moeten mentaal bevrijd zijn en we hopen dat dit verhaal een vervolg krijgt."

LEES OOK: Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Zal Union na dit vierluik nog steeds leider zijn?

Meest recent

Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

40
40
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

168
168
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

79
79
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

64
64
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

231
231
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

27
27
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

364
364
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

67
67
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

249
249
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

440
440
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

57
57
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

193
193
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

323
323
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

510
510
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

422
422
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

174
174
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

86
86
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

423
423
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

508
508
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

142
142
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

351
351
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

630
630

Meer sportnieuws