Own-goal Witsel kegelt Dortmund pijnlijk uit de beker

95 stemmen
Own-goal Witsel kegelt Dortmund pijnlijk uit de beker

Borussia Dortmund zal dit seizoen de DfB Pokal niet winnen. Het werd dinsdagavond op pijnlijke wijze uitgeschakeld in de achtste finales, waarin St. Pauli te sterk bleek. De leider in de Tweede Bundesliga haalde het met 2-1, waarbij Axel Witsel een negatieve hoofdrol opeiste.


De middenvelder stond samen met Thomas Meunier en Thorgan Hazard aan de aftrap, maar duwde zijn ploeg over de afgrond. St. Pauli was al na vier minuten op voorsprong gekomen via Amenyido en Witsel verdubbelde kort voor rust op ongelukkige wijze de score. Hij stond bij een snelle tegenval niet helemaal goed gepositioneerd en gleed een voorzet domweg in eigen doel.

Het bleek de goal te veel voor Dortmund, want dat kon in de tweede helft de scheve situatie niet meer rechtzetten. Haaland kon nog milderen op strafschop, maar daar bleef het bij. Dortmund verdwijnt zo met het schaamrood op de wangen uit het bekertoernooi, terwijl St. Pauli wellicht een feestnacht tegemoet gaat.

ALLES OP BUNDESLIGA
Ook Europees verging het Dortmund eerder dit seizoen al niet al te best, want in de Champions League raakten ze niet door de groepsfase. Ze eindigden pas derde in hun poule na Ajax en Sporting Lissabon, al belanden ze wel nog in het vangnet van de Europa League. Alles lijkt echter op de Bundesliga gezet te moeten worden. Daarin staat Dortmund momenteel tweede, op zes punten van leider Bayern München.

LEES OOK: Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Zal Dortmund dit seizoen nog een prijs winnen?

Meest recent

'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

1
1
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

65
65
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

141
141
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

300
300
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

18
18
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

94
94
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

76
76
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

523
523
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

582
582
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

77
77
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

641
641
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

284
284
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

111
111
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

957
957
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

892
892
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

158
158
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

333
333
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

143
143
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

638
638
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

207
207
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

143
143
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

937
937
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

364
364
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

805
805
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

624
624

Meer sportnieuws