Own-goal Witsel kegelt Dortmund pijnlijk uit de beker

95 stemmen
Own-goal Witsel kegelt Dortmund pijnlijk uit de beker

Borussia Dortmund zal dit seizoen de DfB Pokal niet winnen. Het werd dinsdagavond op pijnlijke wijze uitgeschakeld in de achtste finales, waarin St. Pauli te sterk bleek. De leider in de Tweede Bundesliga haalde het met 2-1, waarbij Axel Witsel een negatieve hoofdrol opeiste.


De middenvelder stond samen met Thomas Meunier en Thorgan Hazard aan de aftrap, maar duwde zijn ploeg over de afgrond. St. Pauli was al na vier minuten op voorsprong gekomen via Amenyido en Witsel verdubbelde kort voor rust op ongelukkige wijze de score. Hij stond bij een snelle tegenval niet helemaal goed gepositioneerd en gleed een voorzet domweg in eigen doel.

Het bleek de goal te veel voor Dortmund, want dat kon in de tweede helft de scheve situatie niet meer rechtzetten. Haaland kon nog milderen op strafschop, maar daar bleef het bij. Dortmund verdwijnt zo met het schaamrood op de wangen uit het bekertoernooi, terwijl St. Pauli wellicht een feestnacht tegemoet gaat.

ALLES OP BUNDESLIGA
Ook Europees verging het Dortmund eerder dit seizoen al niet al te best, want in de Champions League raakten ze niet door de groepsfase. Ze eindigden pas derde in hun poule na Ajax en Sporting Lissabon, al belanden ze wel nog in het vangnet van de Europa League. Alles lijkt echter op de Bundesliga gezet te moeten worden. Daarin staat Dortmund momenteel tweede, op zes punten van leider Bayern München.

LEES OOK: 'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Zal Dortmund dit seizoen nog een prijs winnen?

Meest recent

Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

28
28
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

46
46
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

72
72
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

196
196
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

34
34
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

35
35
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

384
384
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

101
101
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

137
137
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

156
156
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

837
837
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

73
73
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

212
212
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

113
113
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

324
324
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

93
93
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

67
67
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

242
242
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

331
331
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

103
103
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

194
194
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

45
45
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

282
282

Meer sportnieuws