Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

door
Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

Zaterdag was de mist nog spelbreker in het Stade du Pairay, maar dinsdagavond kon de tweede helft van de partij tussen Seraing en Union wel gewoon afgewerkt worden. De thuisploeg mocht daarin nog 45 minuten met een man meer spelen, maar kon desondanks de leider niets in de weg leggen. Union dreef de score zelfs nog verder op en keert met een stevige 0-4 huiswaarts.


Union had in de eerste helft op zaterdag eigenlijk al zijn schaapjes min of meer op het droge gehaald. Dankzij goals van Undav en Vanzeir haalde het immers al met een 0-2-voorsprong de rust, ondanks dat Bager al na minder dan een kwartier uitgesloten was. Seraing mocht desondanks nog proberen om dinsdagavond met een man meer iets aan die situatie te doen.

Maar dat lukte niet. Union duwde het gaspedaal niet meteen verder in, maar het kreeg wel een strafschop na een fout van Sambu op Lapoussin. Teuma miste eerst nog van elf meter, maar mocht opnieuw proberen omdat doelman Galjé te snel van zijn lijn gekomen was. Bij de tweede poging was het wel raak en zat de match helemaal op slot.

VAR NIET AAN DE KANT VAN SERAING
In de slotfase maakte de VAR het allemaal nog wat erger voor Seraing. Eerst gaf hij Union een nieuwe strafschop nadat Galjé Vanzeir tegen de grond gebeukt had in de zestien. Undav zette die vakkundig om en mag zich met achttien goals weer topschutter van de Jupiler Pro League noemen. In de slotminuut leek Seraing dan weer een strafschop te krijgen voor handspel van Nieuwkoop, maar de VAR draaide die beslissing nog terug. Door de ruime zege vergroot Union zijn kloof weer tot zeven punten op Club Brugge.

Scoreverloop:
0-1 (5') Undav, 0-2 (26') Vanzeir, 0-3 (62') Teuma (strafschop), 0-4 (83') Undav (strafschop)

LEES OOK: Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

Valt Union nog van de titel te houden?

Meest recent

Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

10
10
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

45
45
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

49
49
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

32
32
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

36
36
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

24
24
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

31
31
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

92
92
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

130
130
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

260
260
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

295
295
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

122
122
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

145
145
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

447
447
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

58
58
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

125
125
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

45
45
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

546
546
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

806
806
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

230
230
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

390
390
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

248
248
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

78
78
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

265
265

Meer sportnieuws