Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

door
Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

Zaterdag was de mist nog spelbreker in het Stade du Pairay, maar dinsdagavond kon de tweede helft van de partij tussen Seraing en Union wel gewoon afgewerkt worden. De thuisploeg mocht daarin nog 45 minuten met een man meer spelen, maar kon desondanks de leider niets in de weg leggen. Union dreef de score zelfs nog verder op en keert met een stevige 0-4 huiswaarts.


Union had in de eerste helft op zaterdag eigenlijk al zijn schaapjes min of meer op het droge gehaald. Dankzij goals van Undav en Vanzeir haalde het immers al met een 0-2-voorsprong de rust, ondanks dat Bager al na minder dan een kwartier uitgesloten was. Seraing mocht desondanks nog proberen om dinsdagavond met een man meer iets aan die situatie te doen.

Maar dat lukte niet. Union duwde het gaspedaal niet meteen verder in, maar het kreeg wel een strafschop na een fout van Sambu op Lapoussin. Teuma miste eerst nog van elf meter, maar mocht opnieuw proberen omdat doelman Galjé te snel van zijn lijn gekomen was. Bij de tweede poging was het wel raak en zat de match helemaal op slot.

VAR NIET AAN DE KANT VAN SERAING
In de slotfase maakte de VAR het allemaal nog wat erger voor Seraing. Eerst gaf hij Union een nieuwe strafschop nadat Galjé Vanzeir tegen de grond gebeukt had in de zestien. Undav zette die vakkundig om en mag zich met achttien goals weer topschutter van de Jupiler Pro League noemen. In de slotminuut leek Seraing dan weer een strafschop te krijgen voor handspel van Nieuwkoop, maar de VAR draaide die beslissing nog terug. Door de ruime zege vergroot Union zijn kloof weer tot zeven punten op Club Brugge.

Scoreverloop:
0-1 (5') Undav, 0-2 (26') Vanzeir, 0-3 (62') Teuma (strafschop), 0-4 (83') Undav (strafschop)

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Valt Union nog van de titel te houden?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

191
191
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

55
55
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

161
161
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

64
64
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

622
622
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

733
733
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

273
273
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

169
169
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

61
61
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

201
201
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

126
126
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

398
398
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

196
196
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

118
118
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

290
290
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

205
205
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

135
135
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

519
519
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

120
120
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

760
760

Meer sportnieuws