Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

door
Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

Zaterdag was de mist nog spelbreker in het Stade du Pairay, maar dinsdagavond kon de tweede helft van de partij tussen Seraing en Union wel gewoon afgewerkt worden. De thuisploeg mocht daarin nog 45 minuten met een man meer spelen, maar kon desondanks de leider niets in de weg leggen. Union dreef de score zelfs nog verder op en keert met een stevige 0-4 huiswaarts.


Union had in de eerste helft op zaterdag eigenlijk al zijn schaapjes min of meer op het droge gehaald. Dankzij goals van Undav en Vanzeir haalde het immers al met een 0-2-voorsprong de rust, ondanks dat Bager al na minder dan een kwartier uitgesloten was. Seraing mocht desondanks nog proberen om dinsdagavond met een man meer iets aan die situatie te doen.

Maar dat lukte niet. Union duwde het gaspedaal niet meteen verder in, maar het kreeg wel een strafschop na een fout van Sambu op Lapoussin. Teuma miste eerst nog van elf meter, maar mocht opnieuw proberen omdat doelman Galjé te snel van zijn lijn gekomen was. Bij de tweede poging was het wel raak en zat de match helemaal op slot.

VAR NIET AAN DE KANT VAN SERAING
In de slotfase maakte de VAR het allemaal nog wat erger voor Seraing. Eerst gaf hij Union een nieuwe strafschop nadat Galjé Vanzeir tegen de grond gebeukt had in de zestien. Undav zette die vakkundig om en mag zich met achttien goals weer topschutter van de Jupiler Pro League noemen. In de slotminuut leek Seraing dan weer een strafschop te krijgen voor handspel van Nieuwkoop, maar de VAR draaide die beslissing nog terug. Door de ruime zege vergroot Union zijn kloof weer tot zeven punten op Club Brugge.

Scoreverloop:
0-1 (5') Undav, 0-2 (26') Vanzeir, 0-3 (62') Teuma (strafschop), 0-4 (83') Undav (strafschop)

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Valt Union nog van de titel te houden?

Meest recent

KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

1
1
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

4
4
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

38
38
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

32
32
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

25
25
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

203
203
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

33
33
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

73
73
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

32
32
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

97
97
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

103
103
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

65
65
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

184
184
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

189
189
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

527
527
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

89
89
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

145
145
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

41
41
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

378
378
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

190
190
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

104
104
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

79
79
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

433
433
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

468
468
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

230
230

Meer sportnieuws