Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

294 stemmen
Seraing legt 10 Unionisten geen strobreed in de weg

Zaterdag was de mist nog spelbreker in het Stade du Pairay, maar dinsdagavond kon de tweede helft van de partij tussen Seraing en Union wel gewoon afgewerkt worden. De thuisploeg mocht daarin nog 45 minuten met een man meer spelen, maar kon desondanks de leider niets in de weg leggen. Union dreef de score zelfs nog verder op en keert met een stevige 0-4 huiswaarts.


Union had in de eerste helft op zaterdag eigenlijk al zijn schaapjes min of meer op het droge gehaald. Dankzij goals van Undav en Vanzeir haalde het immers al met een 0-2-voorsprong de rust, ondanks dat Bager al na minder dan een kwartier uitgesloten was. Seraing mocht desondanks nog proberen om dinsdagavond met een man meer iets aan die situatie te doen.

Maar dat lukte niet. Union duwde het gaspedaal niet meteen verder in, maar het kreeg wel een strafschop na een fout van Sambu op Lapoussin. Teuma miste eerst nog van elf meter, maar mocht opnieuw proberen omdat doelman Galjé te snel van zijn lijn gekomen was. Bij de tweede poging was het wel raak en zat de match helemaal op slot.

VAR NIET AAN DE KANT VAN SERAING
In de slotfase maakte de VAR het allemaal nog wat erger voor Seraing. Eerst gaf hij Union een nieuwe strafschop nadat Galjé Vanzeir tegen de grond gebeukt had in de zestien. Undav zette die vakkundig om en mag zich met achttien goals weer topschutter van de Jupiler Pro League noemen. In de slotminuut leek Seraing dan weer een strafschop te krijgen voor handspel van Nieuwkoop, maar de VAR draaide die beslissing nog terug. Door de ruime zege vergroot Union zijn kloof weer tot zeven punten op Club Brugge.

Scoreverloop:
0-1 (5') Undav, 0-2 (26') Vanzeir, 0-3 (62') Teuma (strafschop), 0-4 (83') Undav (strafschop)

Valt Union nog van de titel te houden?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

6
6
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

14
14
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

7
7
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

18
18
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

68
68
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

213
213
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

99
99
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

263
263
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

316
316
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

26
26
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

979
979
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

39
39
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

39
39
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

100
100
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

389
389
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

146
146
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

161
161
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

74
74
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

114
114
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

64
64
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

248
248
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws