'Dimata maakt opmerkelijke binnenlandse transfer in Spanje'

169 stemmen
'Dimata maakt opmerkelijke binnenlandse transfer in Spanje'

Niet alleen bij ons regent het geruchten. Ook in het buitenland draait de transfermolen op volle toeren. Zo zou Landry Dimata in Spanje wel eens een opmerkelijke transfer kunnen maken.


De 24-jarige Dimata verdient zijn brood sinds de zomer van 2021 in Spanje, en meer bepaald bij Espanyol. De Catalaanse club - die hem eerder al huurde - had toen 2,2 miljoen euro veil voor de spits om hem definitief weg te halen bij RSC Anderlecht. Dit seizoen loopt het echter niet vlot voor onze landgenoot. In La Liga kwam hij nog maar drie keer aan de aftrap en kon hij nog niet scoren. Magere statistieken voor de spits, die nog een contract heeft tot 30 juni 2024 in Catalonië.

Of Dimata dat contract ook uit zal doen, valt af te wachten. Volgens de krant La Voz de Cádiz zou Dimata namelijk wel eens een transfer kunnen maken naar de lokale voetbaltrots Cádiz CF, de op een na laatste in La Liga. Er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben, maar de speler zelf en zijn club Espanyol zouden voorlopig nog dwarsliggen. Vanavond kijken beide ploegen elkaar echter in de ogen in La Liga, en de krant verwacht dat de onderhandelingen in de marge van dat duel heropend kunnen worden.

GROOT TALENT 

Dimata is nog altijd maar 24, maar draait toch al even mee. Hij brak in het seizoen 2016-2017 door in ons land bij KV Oostende. Dat leverde hem een transfer op naar het Duitse Wolfsburg voor 11,5 miljoen euro. Daarna ging hij op huurbasis naar RSC Anderlecht, dat hem later kocht voor 5 miljoen euro. Paars-Wit verhuurde hem dan eerst aan Espanyol, waarna de Spaanse club de spits voorgoed overnam. Nu wacht Dimata dus misschien een binnenlandse transfer in Spanje.   

    

Zou dat een goede stap zijn?

Meest recent

'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

3
3
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

8
8
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

21
21
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

195
195
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

249
249
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

115
115
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

47
47
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

509
509
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

100
100
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

116
116
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

144
144
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

138
138
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

66
66
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

426
426
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

137
137
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

164
164
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

163
163
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

198
198
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

584
584
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

168
168
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

167
167
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

412
412
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

363
363

Meer sportnieuws