'Dimata maakt opmerkelijke binnenlandse transfer in Spanje'

169 stemmen
'Dimata maakt opmerkelijke binnenlandse transfer in Spanje'

Niet alleen bij ons regent het geruchten. Ook in het buitenland draait de transfermolen op volle toeren. Zo zou Landry Dimata in Spanje wel eens een opmerkelijke transfer kunnen maken.


De 24-jarige Dimata verdient zijn brood sinds de zomer van 2021 in Spanje, en meer bepaald bij Espanyol. De Catalaanse club - die hem eerder al huurde - had toen 2,2 miljoen euro veil voor de spits om hem definitief weg te halen bij RSC Anderlecht. Dit seizoen loopt het echter niet vlot voor onze landgenoot. In La Liga kwam hij nog maar drie keer aan de aftrap en kon hij nog niet scoren. Magere statistieken voor de spits, die nog een contract heeft tot 30 juni 2024 in Catalonië.

Of Dimata dat contract ook uit zal doen, valt af te wachten. Volgens de krant La Voz de Cádiz zou Dimata namelijk wel eens een transfer kunnen maken naar de lokale voetbaltrots Cádiz CF, de op een na laatste in La Liga. Er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben, maar de speler zelf en zijn club Espanyol zouden voorlopig nog dwarsliggen. Vanavond kijken beide ploegen elkaar echter in de ogen in La Liga, en de krant verwacht dat de onderhandelingen in de marge van dat duel heropend kunnen worden.

GROOT TALENT 

Dimata is nog altijd maar 24, maar draait toch al even mee. Hij brak in het seizoen 2016-2017 door in ons land bij KV Oostende. Dat leverde hem een transfer op naar het Duitse Wolfsburg voor 11,5 miljoen euro. Daarna ging hij op huurbasis naar RSC Anderlecht, dat hem later kocht voor 5 miljoen euro. Paars-Wit verhuurde hem dan eerst aan Espanyol, waarna de Spaanse club de spits voorgoed overnam. Nu wacht Dimata dus misschien een binnenlandse transfer in Spanje.   

    

Zou dat een goede stap zijn?

Meest recent

Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

1
1
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

3
3
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

159
159
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

157
157
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

73
73
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

260
260
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

472
472
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

412
412
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

306
306
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

456
456
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

127
127
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

152
152
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

89
89
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

93
93
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

194
194
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

306
306
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

663
663
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

162
162
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

90
90
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

285
285
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

427
427
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

305
305
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

117
117

Meer sportnieuws