'Dimata maakt opmerkelijke binnenlandse transfer in Spanje'

door
'Dimata maakt opmerkelijke binnenlandse transfer in Spanje'

Niet alleen bij ons regent het geruchten. Ook in het buitenland draait de transfermolen op volle toeren. Zo zou Landry Dimata in Spanje wel eens een opmerkelijke transfer kunnen maken.


De 24-jarige Dimata verdient zijn brood sinds de zomer van 2021 in Spanje, en meer bepaald bij Espanyol. De Catalaanse club - die hem eerder al huurde - had toen 2,2 miljoen euro veil voor de spits om hem definitief weg te halen bij RSC Anderlecht. Dit seizoen loopt het echter niet vlot voor onze landgenoot. In La Liga kwam hij nog maar drie keer aan de aftrap en kon hij nog niet scoren. Magere statistieken voor de spits, die nog een contract heeft tot 30 juni 2024 in Catalonië.

Of Dimata dat contract ook uit zal doen, valt af te wachten. Volgens de krant La Voz de Cádiz zou Dimata namelijk wel eens een transfer kunnen maken naar de lokale voetbaltrots Cádiz CF, de op een na laatste in La Liga. Er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben, maar de speler zelf en zijn club Espanyol zouden voorlopig nog dwarsliggen. Vanavond kijken beide ploegen elkaar echter in de ogen in La Liga, en de krant verwacht dat de onderhandelingen in de marge van dat duel heropend kunnen worden.

GROOT TALENT 

Dimata is nog altijd maar 24, maar draait toch al even mee. Hij brak in het seizoen 2016-2017 door in ons land bij KV Oostende. Dat leverde hem een transfer op naar het Duitse Wolfsburg voor 11,5 miljoen euro. Daarna ging hij op huurbasis naar RSC Anderlecht, dat hem later kocht voor 5 miljoen euro. Paars-Wit verhuurde hem dan eerst aan Espanyol, waarna de Spaanse club de spits voorgoed overnam. Nu wacht Dimata dus misschien een binnenlandse transfer in Spanje.   

    

Zou dat een goede stap zijn?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

15
15
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

91
91
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

43
43
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

220
220
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

225
225
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

191
191
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

367
367
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

468
468
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

229
229
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

195
195
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

261
261
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

137
137
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

272
272
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

72
72
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

201
201
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

284
284
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

308
308
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

304
304
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

397
397
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

358
358
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

62
62
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

298
298
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

604
604

Meer sportnieuws