Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

1627
Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

Nooit eerder dit seizoen, alle competities gecombineerd, domineerde Club Brugge een wedstrijd zo zwaar zoals tegen Sint-Truiden. Alfred Schreuder beoogt een totale dominantie van zijn ploeg en in dat gameplan heeft Blauw-Zwart alvast grote en belangrijke stappen vooruit gezet.


NIEUW RECORD

De eerste officiële wedstrijd van Club Brugge met Alfred Schreuder als hoofdcoach zit erop. De Belgische landskampioen won met 2-0 van Sint-Truiden en er de prestatie was algemeen positief. Dat neemt niet weg dat de Nederlander nog veel verbeterpunten vaststelt. Schreuder verwees terecht naar het gebrek aan efficiëntie aan bij de doelkansen, de onderlinge positiewissels en het maken van de loopacties in de rug van de verdediging.



Anderzijds werd het ook duidelijk waarvoor Alfred Schreuder als coach staat. De Nederlander is een bewonderaar van Pep Guardiola en zijn passing-game, en dat bleek alvast in de match tegen Sint-Truiden. Nooit eerder dit seizoen haalde Club Brugge zo’n hoog balbezit als tegen de Limburgers. Schreuder kon zaterdag uitpakken met een gemiddeld balbezit van maar liefst 70%, wat een overtreffing is van het voorbije seizoensrecord tegen OH Leuven eind september (69,5%).

CRUCIALE WERKPUNTEN

Het vertrekpunt van Alfred Schreuder is het balbezit, en dat heeft Club Brugge dus duidelijk al onder de knie. Het Brugse seizoensgemiddelde op het gebied van passing werd verbroken, maar vorig weekend was er ook geen enkele club uit de Jupiler Pro League die een hoger balbezit realiseerde dan de West-Vlamingen. Dat enorme veldoverwicht moet zich evenwel nog vertalen in meer doelpunten. Van de 18 afgevuurde doelpogingen belandden er 7 stuks op doel, waarvan er slechts 2 resulteerden in effectieve doelpunten.

Nochtans waren er verschillende spelers die geregeld opdoken in de zone van de waarheid. Iké Ugbo (KRC Genk) spande vorig weekend de kroon, maar Bas Dost, Tajon Buchanan en Charles De Ketelaere maken deel uit van de spelers die zich het vaakst positioneerden in het vijandig doelgebied van de tegenstander. Nu wordt het dus zaak om de aanvallende spelers beter in stelling te brengen en uiteindelijk om voor een betere efficiëntie te zorgen.



Het aantal verstuurde passes tegen Sint-Truiden (867) was tevens bijna een verdubbeling van het seizoensgemiddelde onder de vorige coach Philippe Clement (456). Dat wil niet zeggen dat het systeem-Schreuder al geperfectioneerd is. Ondanks het indrukwekkend aantal toegenomen verstuurde passes, werd er vaak achteruit en lateraal gevoetbald door Club Brugge. Na de match haalde Schreuder terecht aan dat zijn ploeg meer diepgang moet brengen, en aldus meer verticaal moet passen.

CLUB DOMINEERT DE PASSING-LIJSTJES

De voetballende visie en filosofie van Alfred Schreuder heeft bijgevolg een grote impact op de spelers van Club Brugge individueel. Die domineren namelijk de passing-lijstjes van de wedstrijden die vorig weekend werden afgewerkt in de Jupiler Pro League. Jack Hendry en Brandon Mechele prijken bijvoorbeeld helemaal bovenaan de rangschikking van het aantal verstuurde passes. Logisch, omdat Schreuder steeds een voetballende opbouw van achteruit vooropstelt.

Naast Hendry en Mechele vinden we ook nog Stanley Nsoki, Hans Vanaken en Ruud Vormer terug bij de top tien-spelers die vorig weekend het meest aantal passes verstuurden. Daarnaast staan ook Wesley Hoedt (Anderlecht), Josh Cullen (Anderlecht), Lisandro Magallan (Anderlecht), Sergio Gomez (Anderlecht) en Julien De Sart (AA Gent) in deze lijst. Club Brugge vertegenwoordigt dus maar liefst de helft van deze top-tien.



Het aantal verstuurde passes is een belangrijke indicatie van de beoogde dominante speelstijl van Club Brugge, maar nog belangrijker is evenwel de zuiverheid van de passing. En ook daarin scoren de Club-Brugge spelers goed. Simon Mignolet, Jack Hendry, Ruud Vormer, Brandon Mechele en Hans Vanaken behoorden vorig weekend allen namelijk tot de 15 accuraatste voetballers op de Belgische velden.

TOTALE DOMINANTIE

Club Brugge legde vorig weekend dus duidelijk de eerste fundamenten van de methode-Schreuder. Maar zoals de Nederlander zelf aangaf op de persconferentie is er nog heel veel ruimte aanwezig voor verbeteringen. En da’s logisch ook, want de wedstrijd tegen Sint-Truiden was nog maar de eerste officiële match van Schreuder als coach van Club Brugge. Maar als Schreuder de verticaliteit van het spel en scherpte voor het doel kan verbeteren, wat uiteindelijk ook zijn betrachting is, dan lijkt Club Brugge eindelijk terug op weg om de Jupiler Pro League te domineren.

LEES OOK: Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Zal Club Brugge terug de JPL domineren?

Meest recent

Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

24
24
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

8
8
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

60
60
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

28
28
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

167
167
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

28
28
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

138
138
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

192
192
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

19
19
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

240
240
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

383
383
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

304
304
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

332
332
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

184
184
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

350
350
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

366
366
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

350
350
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

215
215
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

654
654
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

560
560
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

187
187
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

149
149
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

147
147
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

34
34
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

128
128

Meer sportnieuws