Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

1627 stemmen
Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

Nooit eerder dit seizoen, alle competities gecombineerd, domineerde Club Brugge een wedstrijd zo zwaar zoals tegen Sint-Truiden. Alfred Schreuder beoogt een totale dominantie van zijn ploeg en in dat gameplan heeft Blauw-Zwart alvast grote en belangrijke stappen vooruit gezet.


NIEUW RECORD

De eerste officiële wedstrijd van Club Brugge met Alfred Schreuder als hoofdcoach zit erop. De Belgische landskampioen won met 2-0 van Sint-Truiden en er de prestatie was algemeen positief. Dat neemt niet weg dat de Nederlander nog veel verbeterpunten vaststelt. Schreuder verwees terecht naar het gebrek aan efficiëntie aan bij de doelkansen, de onderlinge positiewissels en het maken van de loopacties in de rug van de verdediging.



Anderzijds werd het ook duidelijk waarvoor Alfred Schreuder als coach staat. De Nederlander is een bewonderaar van Pep Guardiola en zijn passing-game, en dat bleek alvast in de match tegen Sint-Truiden. Nooit eerder dit seizoen haalde Club Brugge zo’n hoog balbezit als tegen de Limburgers. Schreuder kon zaterdag uitpakken met een gemiddeld balbezit van maar liefst 70%, wat een overtreffing is van het voorbije seizoensrecord tegen OH Leuven eind september (69,5%).

CRUCIALE WERKPUNTEN

Het vertrekpunt van Alfred Schreuder is het balbezit, en dat heeft Club Brugge dus duidelijk al onder de knie. Het Brugse seizoensgemiddelde op het gebied van passing werd verbroken, maar vorig weekend was er ook geen enkele club uit de Jupiler Pro League die een hoger balbezit realiseerde dan de West-Vlamingen. Dat enorme veldoverwicht moet zich evenwel nog vertalen in meer doelpunten. Van de 18 afgevuurde doelpogingen belandden er 7 stuks op doel, waarvan er slechts 2 resulteerden in effectieve doelpunten.

Nochtans waren er verschillende spelers die geregeld opdoken in de zone van de waarheid. Iké Ugbo (KRC Genk) spande vorig weekend de kroon, maar Bas Dost, Tajon Buchanan en Charles De Ketelaere maken deel uit van de spelers die zich het vaakst positioneerden in het vijandig doelgebied van de tegenstander. Nu wordt het dus zaak om de aanvallende spelers beter in stelling te brengen en uiteindelijk om voor een betere efficiëntie te zorgen.



Het aantal verstuurde passes tegen Sint-Truiden (867) was tevens bijna een verdubbeling van het seizoensgemiddelde onder de vorige coach Philippe Clement (456). Dat wil niet zeggen dat het systeem-Schreuder al geperfectioneerd is. Ondanks het indrukwekkend aantal toegenomen verstuurde passes, werd er vaak achteruit en lateraal gevoetbald door Club Brugge. Na de match haalde Schreuder terecht aan dat zijn ploeg meer diepgang moet brengen, en aldus meer verticaal moet passen.

CLUB DOMINEERT DE PASSING-LIJSTJES

De voetballende visie en filosofie van Alfred Schreuder heeft bijgevolg een grote impact op de spelers van Club Brugge individueel. Die domineren namelijk de passing-lijstjes van de wedstrijden die vorig weekend werden afgewerkt in de Jupiler Pro League. Jack Hendry en Brandon Mechele prijken bijvoorbeeld helemaal bovenaan de rangschikking van het aantal verstuurde passes. Logisch, omdat Schreuder steeds een voetballende opbouw van achteruit vooropstelt.

Naast Hendry en Mechele vinden we ook nog Stanley Nsoki, Hans Vanaken en Ruud Vormer terug bij de top tien-spelers die vorig weekend het meest aantal passes verstuurden. Daarnaast staan ook Wesley Hoedt (Anderlecht), Josh Cullen (Anderlecht), Lisandro Magallan (Anderlecht), Sergio Gomez (Anderlecht) en Julien De Sart (AA Gent) in deze lijst. Club Brugge vertegenwoordigt dus maar liefst de helft van deze top-tien.



Het aantal verstuurde passes is een belangrijke indicatie van de beoogde dominante speelstijl van Club Brugge, maar nog belangrijker is evenwel de zuiverheid van de passing. En ook daarin scoren de Club-Brugge spelers goed. Simon Mignolet, Jack Hendry, Ruud Vormer, Brandon Mechele en Hans Vanaken behoorden vorig weekend allen namelijk tot de 15 accuraatste voetballers op de Belgische velden.

TOTALE DOMINANTIE

Club Brugge legde vorig weekend dus duidelijk de eerste fundamenten van de methode-Schreuder. Maar zoals de Nederlander zelf aangaf op de persconferentie is er nog heel veel ruimte aanwezig voor verbeteringen. En da’s logisch ook, want de wedstrijd tegen Sint-Truiden was nog maar de eerste officiële match van Schreuder als coach van Club Brugge. Maar als Schreuder de verticaliteit van het spel en scherpte voor het doel kan verbeteren, wat uiteindelijk ook zijn betrachting is, dan lijkt Club Brugge eindelijk terug op weg om de Jupiler Pro League te domineren.

LEES OOK: Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

Zal Club Brugge terug de JPL domineren?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

98
98
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

28
28
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

140
140
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

246
246
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

291
291
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

184
184
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

244
244
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

138
138
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

135
135
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

283
283
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

266
266
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

111
111
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

87
87
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

588
588
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

203
203
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

536
536
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

186
186
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

100
100
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

156
156
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

94
94
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws