Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

1627
Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

Nooit eerder dit seizoen, alle competities gecombineerd, domineerde Club Brugge een wedstrijd zo zwaar zoals tegen Sint-Truiden. Alfred Schreuder beoogt een totale dominantie van zijn ploeg en in dat gameplan heeft Blauw-Zwart alvast grote en belangrijke stappen vooruit gezet.


NIEUW RECORD

De eerste officiële wedstrijd van Club Brugge met Alfred Schreuder als hoofdcoach zit erop. De Belgische landskampioen won met 2-0 van Sint-Truiden en er de prestatie was algemeen positief. Dat neemt niet weg dat de Nederlander nog veel verbeterpunten vaststelt. Schreuder verwees terecht naar het gebrek aan efficiëntie aan bij de doelkansen, de onderlinge positiewissels en het maken van de loopacties in de rug van de verdediging.



Anderzijds werd het ook duidelijk waarvoor Alfred Schreuder als coach staat. De Nederlander is een bewonderaar van Pep Guardiola en zijn passing-game, en dat bleek alvast in de match tegen Sint-Truiden. Nooit eerder dit seizoen haalde Club Brugge zo’n hoog balbezit als tegen de Limburgers. Schreuder kon zaterdag uitpakken met een gemiddeld balbezit van maar liefst 70%, wat een overtreffing is van het voorbije seizoensrecord tegen OH Leuven eind september (69,5%).

CRUCIALE WERKPUNTEN

Het vertrekpunt van Alfred Schreuder is het balbezit, en dat heeft Club Brugge dus duidelijk al onder de knie. Het Brugse seizoensgemiddelde op het gebied van passing werd verbroken, maar vorig weekend was er ook geen enkele club uit de Jupiler Pro League die een hoger balbezit realiseerde dan de West-Vlamingen. Dat enorme veldoverwicht moet zich evenwel nog vertalen in meer doelpunten. Van de 18 afgevuurde doelpogingen belandden er 7 stuks op doel, waarvan er slechts 2 resulteerden in effectieve doelpunten.

Nochtans waren er verschillende spelers die geregeld opdoken in de zone van de waarheid. Iké Ugbo (KRC Genk) spande vorig weekend de kroon, maar Bas Dost, Tajon Buchanan en Charles De Ketelaere maken deel uit van de spelers die zich het vaakst positioneerden in het vijandig doelgebied van de tegenstander. Nu wordt het dus zaak om de aanvallende spelers beter in stelling te brengen en uiteindelijk om voor een betere efficiëntie te zorgen.



Het aantal verstuurde passes tegen Sint-Truiden (867) was tevens bijna een verdubbeling van het seizoensgemiddelde onder de vorige coach Philippe Clement (456). Dat wil niet zeggen dat het systeem-Schreuder al geperfectioneerd is. Ondanks het indrukwekkend aantal toegenomen verstuurde passes, werd er vaak achteruit en lateraal gevoetbald door Club Brugge. Na de match haalde Schreuder terecht aan dat zijn ploeg meer diepgang moet brengen, en aldus meer verticaal moet passen.

CLUB DOMINEERT DE PASSING-LIJSTJES

De voetballende visie en filosofie van Alfred Schreuder heeft bijgevolg een grote impact op de spelers van Club Brugge individueel. Die domineren namelijk de passing-lijstjes van de wedstrijden die vorig weekend werden afgewerkt in de Jupiler Pro League. Jack Hendry en Brandon Mechele prijken bijvoorbeeld helemaal bovenaan de rangschikking van het aantal verstuurde passes. Logisch, omdat Schreuder steeds een voetballende opbouw van achteruit vooropstelt.

Naast Hendry en Mechele vinden we ook nog Stanley Nsoki, Hans Vanaken en Ruud Vormer terug bij de top tien-spelers die vorig weekend het meest aantal passes verstuurden. Daarnaast staan ook Wesley Hoedt (Anderlecht), Josh Cullen (Anderlecht), Lisandro Magallan (Anderlecht), Sergio Gomez (Anderlecht) en Julien De Sart (AA Gent) in deze lijst. Club Brugge vertegenwoordigt dus maar liefst de helft van deze top-tien.



Het aantal verstuurde passes is een belangrijke indicatie van de beoogde dominante speelstijl van Club Brugge, maar nog belangrijker is evenwel de zuiverheid van de passing. En ook daarin scoren de Club-Brugge spelers goed. Simon Mignolet, Jack Hendry, Ruud Vormer, Brandon Mechele en Hans Vanaken behoorden vorig weekend allen namelijk tot de 15 accuraatste voetballers op de Belgische velden.

TOTALE DOMINANTIE

Club Brugge legde vorig weekend dus duidelijk de eerste fundamenten van de methode-Schreuder. Maar zoals de Nederlander zelf aangaf op de persconferentie is er nog heel veel ruimte aanwezig voor verbeteringen. En da’s logisch ook, want de wedstrijd tegen Sint-Truiden was nog maar de eerste officiële match van Schreuder als coach van Club Brugge. Maar als Schreuder de verticaliteit van het spel en scherpte voor het doel kan verbeteren, wat uiteindelijk ook zijn betrachting is, dan lijkt Club Brugge eindelijk terug op weg om de Jupiler Pro League te domineren.

LEES OOK: Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zal Club Brugge terug de JPL domineren?

Meest recent

'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

0
0
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

15
15
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

104
104
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

73
73
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

48
48
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

158
158
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

151
151
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

209
209
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

120
120
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

202
202
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

201
201
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

279
279
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

224
224
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

292
292
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

461
461
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

213
213
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

200
200
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

175
175
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

158
158
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

47
47
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

226
226
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

143
143

Meer sportnieuws