Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

1627
Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

Nooit eerder dit seizoen, alle competities gecombineerd, domineerde Club Brugge een wedstrijd zo zwaar zoals tegen Sint-Truiden. Alfred Schreuder beoogt een totale dominantie van zijn ploeg en in dat gameplan heeft Blauw-Zwart alvast grote en belangrijke stappen vooruit gezet.


NIEUW RECORD

De eerste officiële wedstrijd van Club Brugge met Alfred Schreuder als hoofdcoach zit erop. De Belgische landskampioen won met 2-0 van Sint-Truiden en er de prestatie was algemeen positief. Dat neemt niet weg dat de Nederlander nog veel verbeterpunten vaststelt. Schreuder verwees terecht naar het gebrek aan efficiëntie aan bij de doelkansen, de onderlinge positiewissels en het maken van de loopacties in de rug van de verdediging.



Anderzijds werd het ook duidelijk waarvoor Alfred Schreuder als coach staat. De Nederlander is een bewonderaar van Pep Guardiola en zijn passing-game, en dat bleek alvast in de match tegen Sint-Truiden. Nooit eerder dit seizoen haalde Club Brugge zo’n hoog balbezit als tegen de Limburgers. Schreuder kon zaterdag uitpakken met een gemiddeld balbezit van maar liefst 70%, wat een overtreffing is van het voorbije seizoensrecord tegen OH Leuven eind september (69,5%).

CRUCIALE WERKPUNTEN

Het vertrekpunt van Alfred Schreuder is het balbezit, en dat heeft Club Brugge dus duidelijk al onder de knie. Het Brugse seizoensgemiddelde op het gebied van passing werd verbroken, maar vorig weekend was er ook geen enkele club uit de Jupiler Pro League die een hoger balbezit realiseerde dan de West-Vlamingen. Dat enorme veldoverwicht moet zich evenwel nog vertalen in meer doelpunten. Van de 18 afgevuurde doelpogingen belandden er 7 stuks op doel, waarvan er slechts 2 resulteerden in effectieve doelpunten.

Nochtans waren er verschillende spelers die geregeld opdoken in de zone van de waarheid. Iké Ugbo (KRC Genk) spande vorig weekend de kroon, maar Bas Dost, Tajon Buchanan en Charles De Ketelaere maken deel uit van de spelers die zich het vaakst positioneerden in het vijandig doelgebied van de tegenstander. Nu wordt het dus zaak om de aanvallende spelers beter in stelling te brengen en uiteindelijk om voor een betere efficiëntie te zorgen.



Het aantal verstuurde passes tegen Sint-Truiden (867) was tevens bijna een verdubbeling van het seizoensgemiddelde onder de vorige coach Philippe Clement (456). Dat wil niet zeggen dat het systeem-Schreuder al geperfectioneerd is. Ondanks het indrukwekkend aantal toegenomen verstuurde passes, werd er vaak achteruit en lateraal gevoetbald door Club Brugge. Na de match haalde Schreuder terecht aan dat zijn ploeg meer diepgang moet brengen, en aldus meer verticaal moet passen.

CLUB DOMINEERT DE PASSING-LIJSTJES

De voetballende visie en filosofie van Alfred Schreuder heeft bijgevolg een grote impact op de spelers van Club Brugge individueel. Die domineren namelijk de passing-lijstjes van de wedstrijden die vorig weekend werden afgewerkt in de Jupiler Pro League. Jack Hendry en Brandon Mechele prijken bijvoorbeeld helemaal bovenaan de rangschikking van het aantal verstuurde passes. Logisch, omdat Schreuder steeds een voetballende opbouw van achteruit vooropstelt.

Naast Hendry en Mechele vinden we ook nog Stanley Nsoki, Hans Vanaken en Ruud Vormer terug bij de top tien-spelers die vorig weekend het meest aantal passes verstuurden. Daarnaast staan ook Wesley Hoedt (Anderlecht), Josh Cullen (Anderlecht), Lisandro Magallan (Anderlecht), Sergio Gomez (Anderlecht) en Julien De Sart (AA Gent) in deze lijst. Club Brugge vertegenwoordigt dus maar liefst de helft van deze top-tien.



Het aantal verstuurde passes is een belangrijke indicatie van de beoogde dominante speelstijl van Club Brugge, maar nog belangrijker is evenwel de zuiverheid van de passing. En ook daarin scoren de Club-Brugge spelers goed. Simon Mignolet, Jack Hendry, Ruud Vormer, Brandon Mechele en Hans Vanaken behoorden vorig weekend allen namelijk tot de 15 accuraatste voetballers op de Belgische velden.

TOTALE DOMINANTIE

Club Brugge legde vorig weekend dus duidelijk de eerste fundamenten van de methode-Schreuder. Maar zoals de Nederlander zelf aangaf op de persconferentie is er nog heel veel ruimte aanwezig voor verbeteringen. En da’s logisch ook, want de wedstrijd tegen Sint-Truiden was nog maar de eerste officiële match van Schreuder als coach van Club Brugge. Maar als Schreuder de verticaliteit van het spel en scherpte voor het doel kan verbeteren, wat uiteindelijk ook zijn betrachting is, dan lijkt Club Brugge eindelijk terug op weg om de Jupiler Pro League te domineren.

LEES OOK: Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Zal Club Brugge terug de JPL domineren?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

46
46
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

11
11
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

39
39
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

92
92
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

165
165
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

262
262
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

639
639
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

241
241
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

189
189
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

302
302
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

519
519
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

323
323
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

831
831
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

737
737
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

325
325

Meer sportnieuws