Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

door
Club Brugge doet JPL beven met totale dominantie

Nooit eerder dit seizoen, alle competities gecombineerd, domineerde Club Brugge een wedstrijd zo zwaar zoals tegen Sint-Truiden. Alfred Schreuder beoogt een totale dominantie van zijn ploeg en in dat gameplan heeft Blauw-Zwart alvast grote en belangrijke stappen vooruit gezet.


NIEUW RECORD

De eerste officiële wedstrijd van Club Brugge met Alfred Schreuder als hoofdcoach zit erop. De Belgische landskampioen won met 2-0 van Sint-Truiden en er de prestatie was algemeen positief. Dat neemt niet weg dat de Nederlander nog veel verbeterpunten vaststelt. Schreuder verwees terecht naar het gebrek aan efficiëntie aan bij de doelkansen, de onderlinge positiewissels en het maken van de loopacties in de rug van de verdediging.



Anderzijds werd het ook duidelijk waarvoor Alfred Schreuder als coach staat. De Nederlander is een bewonderaar van Pep Guardiola en zijn passing-game, en dat bleek alvast in de match tegen Sint-Truiden. Nooit eerder dit seizoen haalde Club Brugge zo’n hoog balbezit als tegen de Limburgers. Schreuder kon zaterdag uitpakken met een gemiddeld balbezit van maar liefst 70%, wat een overtreffing is van het voorbije seizoensrecord tegen OH Leuven eind september (69,5%).

CRUCIALE WERKPUNTEN

Het vertrekpunt van Alfred Schreuder is het balbezit, en dat heeft Club Brugge dus duidelijk al onder de knie. Het Brugse seizoensgemiddelde op het gebied van passing werd verbroken, maar vorig weekend was er ook geen enkele club uit de Jupiler Pro League die een hoger balbezit realiseerde dan de West-Vlamingen. Dat enorme veldoverwicht moet zich evenwel nog vertalen in meer doelpunten. Van de 18 afgevuurde doelpogingen belandden er 7 stuks op doel, waarvan er slechts 2 resulteerden in effectieve doelpunten.

Nochtans waren er verschillende spelers die geregeld opdoken in de zone van de waarheid. Iké Ugbo (KRC Genk) spande vorig weekend de kroon, maar Bas Dost, Tajon Buchanan en Charles De Ketelaere maken deel uit van de spelers die zich het vaakst positioneerden in het vijandig doelgebied van de tegenstander. Nu wordt het dus zaak om de aanvallende spelers beter in stelling te brengen en uiteindelijk om voor een betere efficiëntie te zorgen.



Het aantal verstuurde passes tegen Sint-Truiden (867) was tevens bijna een verdubbeling van het seizoensgemiddelde onder de vorige coach Philippe Clement (456). Dat wil niet zeggen dat het systeem-Schreuder al geperfectioneerd is. Ondanks het indrukwekkend aantal toegenomen verstuurde passes, werd er vaak achteruit en lateraal gevoetbald door Club Brugge. Na de match haalde Schreuder terecht aan dat zijn ploeg meer diepgang moet brengen, en aldus meer verticaal moet passen.

CLUB DOMINEERT DE PASSING-LIJSTJES

De voetballende visie en filosofie van Alfred Schreuder heeft bijgevolg een grote impact op de spelers van Club Brugge individueel. Die domineren namelijk de passing-lijstjes van de wedstrijden die vorig weekend werden afgewerkt in de Jupiler Pro League. Jack Hendry en Brandon Mechele prijken bijvoorbeeld helemaal bovenaan de rangschikking van het aantal verstuurde passes. Logisch, omdat Schreuder steeds een voetballende opbouw van achteruit vooropstelt.

Naast Hendry en Mechele vinden we ook nog Stanley Nsoki, Hans Vanaken en Ruud Vormer terug bij de top tien-spelers die vorig weekend het meest aantal passes verstuurden. Daarnaast staan ook Wesley Hoedt (Anderlecht), Josh Cullen (Anderlecht), Lisandro Magallan (Anderlecht), Sergio Gomez (Anderlecht) en Julien De Sart (AA Gent) in deze lijst. Club Brugge vertegenwoordigt dus maar liefst de helft van deze top-tien.



Het aantal verstuurde passes is een belangrijke indicatie van de beoogde dominante speelstijl van Club Brugge, maar nog belangrijker is evenwel de zuiverheid van de passing. En ook daarin scoren de Club-Brugge spelers goed. Simon Mignolet, Jack Hendry, Ruud Vormer, Brandon Mechele en Hans Vanaken behoorden vorig weekend allen namelijk tot de 15 accuraatste voetballers op de Belgische velden.

TOTALE DOMINANTIE

Club Brugge legde vorig weekend dus duidelijk de eerste fundamenten van de methode-Schreuder. Maar zoals de Nederlander zelf aangaf op de persconferentie is er nog heel veel ruimte aanwezig voor verbeteringen. En da’s logisch ook, want de wedstrijd tegen Sint-Truiden was nog maar de eerste officiële match van Schreuder als coach van Club Brugge. Maar als Schreuder de verticaliteit van het spel en scherpte voor het doel kan verbeteren, wat uiteindelijk ook zijn betrachting is, dan lijkt Club Brugge eindelijk terug op weg om de Jupiler Pro League te domineren.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Zal Club Brugge terug de JPL domineren?

Meest recent

Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

0
0
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

12
12
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

367
367
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

217
217
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

40
40
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

56
56
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

66
66
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1404
1404
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

117
117
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

188
188
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

34
34
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

954
954
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

477
477
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

71
71
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

41
41
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

125
125
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

97
97
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

51
51
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

99
99
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

225
225
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

54
54
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

135
135
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

57
57

Meer sportnieuws