Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

108 stemmen
Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

In Zürich werden vanavond de FIFA Best Football Awards uitgereikt. Tal van prijzen werden verdeeld onder de grootste namen in het voetbal van het voorbije jaar. Robert Lewandowski werd uiteindelijk dé grote winnaar door zich te kronen tot Beste Speler van 2021. Hij bleef klinkende namen als Lionel Messi en Mohamed Salah voor. Het is immers de tweede keer op rij dat de Pool de verkiezing wint. Ook Kevin De Bruyne kreeg een troostprijs. Hij valt te zien in het beste elftal van de voorbije jaargang. 


Robert Lewandowksi heeft zijn 'troostprijs' na het mislopen van de Gouden Bal eindelijk beet. De Pool mocht zich vanavond voor de tweede keer op rij de beste voetballer van het afgelopen jaar noemen. Dit keer haalde hij het voor Lionel Messi en Mohamed Salah. Met 69 doelpunten in 2021 is de winst van de Bayern-aanvaller uiteindelijk allesbehalve en verrassing te noemen. De beste vrouwelijke voetbalster van 2021 was dan weer Alexia Putellas. De Barcelona-speelster won enkele maanden geleden ook al de Gouden Bal. 

Naast de hoofdprijs voor Lewandowski werden ook nog tal van andere prijzen verdeeld tijdens het gala in Zürich. Zo werd Edouard Mendy verkozen tot beste doelman, en Thomas Tuchel tot beste trainer. Tot slot mocht ook Kevin De Bruyne een prijs(je) mee naar huis nemen. Hij kreeg een plaats gegund in het beste elftal van 2021. Aan zijn zijde staan enkele topnamen als Messi, Ronaldo én uiteraard Lewandowski. 

Denemarken krijgt hommage

Ook Denemarken viel veelvuldig in de prijzen tijdens het gala. Zo kreeg het Scandinavisch land de Fair Play Award toegekend vanwege de prestaties van de spelers en medische staf tijdens de hartstilstand van Christian Eriksen. Ook de Deense fans werden - samen met hun Finse collega's - in de bloemetjes gezet door hun hartverwarmende steun voor Eriksen tijdens diezelfde partij. 

LEES OOK: 'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Terechte winnaar?

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

15
15
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

40
40
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

173
173
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

34
34
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

224
224
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

124
124
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

139
139
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

325
325
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

231
231
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

576
576
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

408
408
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

443
443
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

331
331
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

143
143
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

131
131
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

59
59
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

173
173
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

395
395
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

573
573
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

100
100
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

349
349
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

476
476
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

464
464
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

345
345

Meer sportnieuws