Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

door
Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

In Zürich werden vanavond de FIFA Best Football Awards uitgereikt. Tal van prijzen werden verdeeld onder de grootste namen in het voetbal van het voorbije jaar. Robert Lewandowski werd uiteindelijk dé grote winnaar door zich te kronen tot Beste Speler van 2021. Hij bleef klinkende namen als Lionel Messi en Mohamed Salah voor. Het is immers de tweede keer op rij dat de Pool de verkiezing wint. Ook Kevin De Bruyne kreeg een troostprijs. Hij valt te zien in het beste elftal van de voorbije jaargang. 


Robert Lewandowksi heeft zijn 'troostprijs' na het mislopen van de Gouden Bal eindelijk beet. De Pool mocht zich vanavond voor de tweede keer op rij de beste voetballer van het afgelopen jaar noemen. Dit keer haalde hij het voor Lionel Messi en Mohamed Salah. Met 69 doelpunten in 2021 is de winst van de Bayern-aanvaller uiteindelijk allesbehalve en verrassing te noemen. De beste vrouwelijke voetbalster van 2021 was dan weer Alexia Putellas. De Barcelona-speelster won enkele maanden geleden ook al de Gouden Bal. 

Naast de hoofdprijs voor Lewandowski werden ook nog tal van andere prijzen verdeeld tijdens het gala in Zürich. Zo werd Edouard Mendy verkozen tot beste doelman, en Thomas Tuchel tot beste trainer. Tot slot mocht ook Kevin De Bruyne een prijs(je) mee naar huis nemen. Hij kreeg een plaats gegund in het beste elftal van 2021. Aan zijn zijde staan enkele topnamen als Messi, Ronaldo én uiteraard Lewandowski. 

Denemarken krijgt hommage

Ook Denemarken viel veelvuldig in de prijzen tijdens het gala. Zo kreeg het Scandinavisch land de Fair Play Award toegekend vanwege de prestaties van de spelers en medische staf tijdens de hartstilstand van Christian Eriksen. Ook de Deense fans werden - samen met hun Finse collega's - in de bloemetjes gezet door hun hartverwarmende steun voor Eriksen tijdens diezelfde partij. 

LEES OOK: ‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Terechte winnaar?

Meest recent

Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

118
118
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

33
33
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

32
32
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

49
49
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

41
41
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

31
31
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

44
44
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

147
147
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

149
149
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

174
174
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

42
42
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

57
57
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

154
154
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

276
276
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

82
82
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

45
45
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

176
176
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

261
261
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

205
205
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

359
359

Meer sportnieuws