Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

door
Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

In Zürich werden vanavond de FIFA Best Football Awards uitgereikt. Tal van prijzen werden verdeeld onder de grootste namen in het voetbal van het voorbije jaar. Robert Lewandowski werd uiteindelijk dé grote winnaar door zich te kronen tot Beste Speler van 2021. Hij bleef klinkende namen als Lionel Messi en Mohamed Salah voor. Het is immers de tweede keer op rij dat de Pool de verkiezing wint. Ook Kevin De Bruyne kreeg een troostprijs. Hij valt te zien in het beste elftal van de voorbije jaargang. 


Robert Lewandowksi heeft zijn 'troostprijs' na het mislopen van de Gouden Bal eindelijk beet. De Pool mocht zich vanavond voor de tweede keer op rij de beste voetballer van het afgelopen jaar noemen. Dit keer haalde hij het voor Lionel Messi en Mohamed Salah. Met 69 doelpunten in 2021 is de winst van de Bayern-aanvaller uiteindelijk allesbehalve en verrassing te noemen. De beste vrouwelijke voetbalster van 2021 was dan weer Alexia Putellas. De Barcelona-speelster won enkele maanden geleden ook al de Gouden Bal. 

Naast de hoofdprijs voor Lewandowski werden ook nog tal van andere prijzen verdeeld tijdens het gala in Zürich. Zo werd Edouard Mendy verkozen tot beste doelman, en Thomas Tuchel tot beste trainer. Tot slot mocht ook Kevin De Bruyne een prijs(je) mee naar huis nemen. Hij kreeg een plaats gegund in het beste elftal van 2021. Aan zijn zijde staan enkele topnamen als Messi, Ronaldo én uiteraard Lewandowski. 

Denemarken krijgt hommage

Ook Denemarken viel veelvuldig in de prijzen tijdens het gala. Zo kreeg het Scandinavisch land de Fair Play Award toegekend vanwege de prestaties van de spelers en medische staf tijdens de hartstilstand van Christian Eriksen. Ook de Deense fans werden - samen met hun Finse collega's - in de bloemetjes gezet door hun hartverwarmende steun voor Eriksen tijdens diezelfde partij. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

🚀

Terechte winnaar?

Meest recent

Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

6
6
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

35
35
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

291
291
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

63
63
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

61
61
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

282
282
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

128
128
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

133
133
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

188
188
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

62
62
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

335
335
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

76
76
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

235
235
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

298
298
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

138
138
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

337
337
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

195
195
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

662
662
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

131
131
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

119
119
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

441
441
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

161
161
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

296
296

Meer sportnieuws