Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

door
Lewandowski verkozen tot speler van het jaar, ook KDB wint prijs

In Zürich werden vanavond de FIFA Best Football Awards uitgereikt. Tal van prijzen werden verdeeld onder de grootste namen in het voetbal van het voorbije jaar. Robert Lewandowski werd uiteindelijk dé grote winnaar door zich te kronen tot Beste Speler van 2021. Hij bleef klinkende namen als Lionel Messi en Mohamed Salah voor. Het is immers de tweede keer op rij dat de Pool de verkiezing wint. Ook Kevin De Bruyne kreeg een troostprijs. Hij valt te zien in het beste elftal van de voorbije jaargang. 


Robert Lewandowksi heeft zijn 'troostprijs' na het mislopen van de Gouden Bal eindelijk beet. De Pool mocht zich vanavond voor de tweede keer op rij de beste voetballer van het afgelopen jaar noemen. Dit keer haalde hij het voor Lionel Messi en Mohamed Salah. Met 69 doelpunten in 2021 is de winst van de Bayern-aanvaller uiteindelijk allesbehalve en verrassing te noemen. De beste vrouwelijke voetbalster van 2021 was dan weer Alexia Putellas. De Barcelona-speelster won enkele maanden geleden ook al de Gouden Bal. 

Naast de hoofdprijs voor Lewandowski werden ook nog tal van andere prijzen verdeeld tijdens het gala in Zürich. Zo werd Edouard Mendy verkozen tot beste doelman, en Thomas Tuchel tot beste trainer. Tot slot mocht ook Kevin De Bruyne een prijs(je) mee naar huis nemen. Hij kreeg een plaats gegund in het beste elftal van 2021. Aan zijn zijde staan enkele topnamen als Messi, Ronaldo én uiteraard Lewandowski. 

Denemarken krijgt hommage

Ook Denemarken viel veelvuldig in de prijzen tijdens het gala. Zo kreeg het Scandinavisch land de Fair Play Award toegekend vanwege de prestaties van de spelers en medische staf tijdens de hartstilstand van Christian Eriksen. Ook de Deense fans werden - samen met hun Finse collega's - in de bloemetjes gezet door hun hartverwarmende steun voor Eriksen tijdens diezelfde partij. 

LEES OOK: 'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Terechte winnaar?

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

2
2
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

5
5
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

32
32
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

11
11
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

357
357
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

138
138
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

126
126
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

61
61
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

72
72
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

41
41
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

71
71
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

503
503
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

115
115
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

272
272
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

39
39
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

540
540
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

252
252
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

71
71
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

135
135
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

72
72
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

384
384
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

342
342
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

113
113
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

218
218
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

276
276

Meer sportnieuws