The Best FIFA Awards: Chelsea en Denemarken pakken eerste prijzen

door
The Best FIFA Awards: Chelsea en Denemarken pakken eerste prijzen

Naar goede gewoonte worden in het begin van de nieuwe jaargang The Best FIFA Awards uitgereikt. Uiteindelijk is het nog wachten geblazen wie zich uiteindelijk tot beste speler van het voorbije jaar zal kronen, maar in afwachting van de hoofdprijs werden al enkele nevenprijzen uitgedeeld.


Zo viel Chelsea meteen twee keer in de prijzen. Edouard Mendy werd eerst verkozen tot beste doelman van het voorbije jaar, en nadien werd Thomas Tuchel verkozen tot beste trainer van 2021. Beide heren zagen zich vooral beloond voor het knappe seizoen van Chelsea, die met de Champions League-winst dé absolute hoofdprijs van het voorbije seizoen wegkaapte.

Naast Chelsea viel ook Denemarken ruimschoots in de prijzen. Het Scandinavische land kreeg een beloning voor de prestaties van de medische staf en spelers tijdens het voorbije EK. Toen werd het leven van Christian Eriksen gered na een hartstilstand in de wedstrijd tegen Finland. Zowel de supporters van Denemarken als Finland kregen uiteindelijk nog de prijs voor beste fans toegekend. Dit voor hun hulde voor Eriksen tijdens diezelfde wedstrijd.

Lewandowski dé grote favoriet

Later op de avond zal ook de trofee voor beste speler worden uitgereikt. Volgens de bookmakers is Robert Lewandowksi dé grote favoriet. De Pool zou op die manier (eindelijk) beloond worden voor zijn uitstekende prestaties tijdens het afgelopen jaar. Enkele maanden geleden zag hij de Gouden Bal al gewonnen worden door Lionel Messi, wat volgens tal van critici ook al toebehoorde aan Lewandowski.

LEES OOK: ‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Terechte overwinnaars tot nu toe?

Meest recent

Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

2
2
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

11
11
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

43
43
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

184
184
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

57
57
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

133
133
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

29
29
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

32
32
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

152
152
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

243
243
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

95
95
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

317
317
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

117
117
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

75
75
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

292
292
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

107
107
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

180
180
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

354
354
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

80
80
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

70
70
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

155
155
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

25
25

Meer sportnieuws