Lopetegui furieus: "Verkracht omdat ze een minirokje droeg"

door
Lopetegui furieus:

In Spanje werd gisteren de derby tussen Betis Sevilla en Sevilla FC afgewerkt. De thuisploeg won het pleit met 2-1. Een dag eerder werd het duel in de achtste finales van de Copa del Rey stopgezet, omdat bezoeker Joan Jordan een staaf tegen zijn hoofd gekregen had vanuit het publiek. Na de zege spotte Andres Guardado (Betis) met Jordan door dramatisch neer te gaan na een waterflesje tegen zijn eigen hoofd gegooid te hebben.


Sevilla-coach Julen Lopetegui was na afloop op de persconferentie niet te spreken over het gedrag van de spelers van Betis. "Ik vind het een schande om de focus op iets te leggen waarop die juist niet zou moeten worden gelegd. De focus zou moeten liggen op Joan, die vandaag thuiszit en niet kon spelen. Hij kwam uit het ziekenhuis met een hoge bloeddruk, een hoofdblessure en hij voelde zich dizzy. Ik vind het onbegrijpelijk dat collega's dit gedrag vertonen en niet zeggen waarover het écht gaat", klonk het.

En hij ging verder. "In dit land hebben we een dunne huid. Het is helaas heel gebruikelijk dat de aandacht op iets anders wordt gericht. Vooral met geweld, met huiselijk geweld, et cetera. Dat moet veroordeeld worden. We zeggen toch ook niet: ‘Ze werd verkracht omdat ze een minirokje droeg’. Joan stond niet op het veld, hij koos er gisteren niet voor om een staaf tegen zijn hoofd te krijgen. Het slachtoffer is geschaad omdat hij vandaag niet kon spelen. De gerechtigheid in dit land is ver te zoeken", aldus Lopetegui.

OOK BETIS-COACH VERONTWAARDIGD

Manuel Pellegrini, de coach van Betis, was streng voor de persoon die de staaf gooide. "Ik denk dat een idioot veel kwaad heeft aangericht. Ik weet niet of een plastic staaf zo veel schade kan aanrichten, maar er moet een onderzoek komen. Het voetbal is enorm geschaad", aldus Pellegrini. 

Moest de wedstrijd uitgespeeld worden volgens jou?

Meest recent

DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

141
141
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

155
155
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

86
86
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

140
140
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

87
87
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

318
318
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

147
147
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

173
173
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

149
149
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

111
111
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

434
434
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

57
57
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

156
156
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

332
332
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

247
247
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

80
80
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

391
391
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

335
335
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

217
217
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

538
538
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

196
196
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

232
232
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

177
177
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

259
259

Meer sportnieuws