Lopetegui furieus: "Verkracht omdat ze een minirokje droeg"

door
Lopetegui furieus:

In Spanje werd gisteren de derby tussen Betis Sevilla en Sevilla FC afgewerkt. De thuisploeg won het pleit met 2-1. Een dag eerder werd het duel in de achtste finales van de Copa del Rey stopgezet, omdat bezoeker Joan Jordan een staaf tegen zijn hoofd gekregen had vanuit het publiek. Na de zege spotte Andres Guardado (Betis) met Jordan door dramatisch neer te gaan na een waterflesje tegen zijn eigen hoofd gegooid te hebben.


Sevilla-coach Julen Lopetegui was na afloop op de persconferentie niet te spreken over het gedrag van de spelers van Betis. "Ik vind het een schande om de focus op iets te leggen waarop die juist niet zou moeten worden gelegd. De focus zou moeten liggen op Joan, die vandaag thuiszit en niet kon spelen. Hij kwam uit het ziekenhuis met een hoge bloeddruk, een hoofdblessure en hij voelde zich dizzy. Ik vind het onbegrijpelijk dat collega's dit gedrag vertonen en niet zeggen waarover het écht gaat", klonk het.

En hij ging verder. "In dit land hebben we een dunne huid. Het is helaas heel gebruikelijk dat de aandacht op iets anders wordt gericht. Vooral met geweld, met huiselijk geweld, et cetera. Dat moet veroordeeld worden. We zeggen toch ook niet: ‘Ze werd verkracht omdat ze een minirokje droeg’. Joan stond niet op het veld, hij koos er gisteren niet voor om een staaf tegen zijn hoofd te krijgen. Het slachtoffer is geschaad omdat hij vandaag niet kon spelen. De gerechtigheid in dit land is ver te zoeken", aldus Lopetegui.

OOK BETIS-COACH VERONTWAARDIGD

Manuel Pellegrini, de coach van Betis, was streng voor de persoon die de staaf gooide. "Ik denk dat een idioot veel kwaad heeft aangericht. Ik weet niet of een plastic staaf zo veel schade kan aanrichten, maar er moet een onderzoek komen. Het voetbal is enorm geschaad", aldus Pellegrini. 

LEES OOK: Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Moest de wedstrijd uitgespeeld worden volgens jou?

Meest recent

Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

4
4
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

37
37
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

31
31
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

42
42
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

68
68
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

14
14
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

172
172
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

136
136
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

188
188
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

95
95
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

80
80
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

232
232
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

157
157
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

114
114
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

248
248
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

189
189
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

84
84
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

220
220
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

171
171
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

411
411
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

878
878
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

89
89

Meer sportnieuws