Lokonga openhartig in interview met Arsenal

door
Lokonga openhartig in interview met Arsenal

Arsenal lijkt dit seizoen volop mee te doen om de Europese plaatsen in Engeland. De Gunners staan momenteel vijfde op twee punten van de vierde plaats, die recht geeft op een ticket voor de Champions League. Afgelopen weekend kwam Arsenal niet in actie, omdat de club door corona en de Africa Cup niet genoeg veldspelers had.  


Sinds juli vorig jaar speelt er met Sambi Lokonga opnieuw een Belg in het Emirates Stadium. Onze landgenoot verkaste voor bijna 20 miljoen euro van RSC Anderlecht naar Londen en hoopt er aan het begin te staan van een grote internationale carrière. Lokonga speelde tot nog toe 17 duels voor Arsenal, goed voor 1106 speelminuten.

In een interview op de website van zijn club is Lokonga doodeerlijk. Zo geeft hij aan dat de premier League een totaal andere wereld is vergeleken met de Jupiler Pro League. "Het verschil met de Belgische competitie is ook zó groot. Ik twijfelde nog of de Premier League de beste competitie ter wereld is, maar nu kan ik dat bevestigen. Ik had wat tijd nodig om mij aan te passen en ben me nog altijd aan het aanpassen. Ik zal elke match, elk jaar, beter worden", klinkt Lokonga vol vertrouwen.

MADE IN NEERPEDE

Lokonga is een jeugdproduct van RSC Anderlecht en werd gevormd op Neerpede. Hij stroomde in onze hoofdstad door tot de eerste ploeg en werd er zelfs aanvoerder. Door zijn goede prestaties kwam hij op de radar te staan van heel wat buitenlandse clubs. Het was uiteindelijk Arsenal dat de trekker overhaalde en Lokonga voor de nodige miljoenen weghaalde uit ons land.      

LEES OOK: Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

Wordt hij er in de toekomst een vaste waarde?

Meest recent

Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

102
102
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

15
15
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

66
66
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

32
32
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

426
426
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

106
106
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

173
173
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

193
193
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

199
199
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

147
147
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

83
83
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

61
61
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

99
99
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

405
405
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

217
217
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

321
321
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

151
151
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

224
224
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

278
278
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

652
652
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

245
245
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

274
274
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

125
125
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

445
445

Meer sportnieuws