Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

door
Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

RFC Seraing zag zaterdag de thuiswedstrijd tegen Union SG uitgesteld worden. Mist zorgde ervoor dat zichtbaarheid beperkt was en dat de rest van het duel morgen gespeeld zal worden. In aanloop naar de partij stellen Les Métallos op hun website alvast een nieuwe aanwinst voor.


Zo komt Yves Dabila over van de Franse landskampioen OSC Lille. Hij wordt gehuurd tot het einde van het huidige seizoen. De Ivoriaanse verdediger die zowel centraal als rechts in de verdediging uit de voeten kan, zal het nummer 13 dragen in de provincie Luik. In ons land kwam hij eerder al uit voor Cercle Brugge en Excelsior Moeskroen.

Dabila is de derde aanwinst voor Seraing in de wintermercato. Eerder stelden de Luikenaars onder meer Daniel Opare voor. Zo lijkt Seraing zich dus te willen wapenen voor de tweede seizoenshelft, waarin de club weg wil raken van de voorlaatste plaats in het klassement. De voorlaatste moet op het einde van het seizoen namelijk barragewedstrijden spelen voor het behoud in 1A tegen de tweede uit 1B. 

DABILA REAGEERT

Op de clubwebstek reageert Dabila opgetogen op zijn overstap naar ons land. Hij geeft aan al enkele ploegmaats te kennen. "Als Ivoriaan ken ik Ali Sanogo en ik heb tegen Daniel Opare gespeeld toen hij bij Zulte-Waregem zat. Ik ken ook Molla Wagué. Ik heb al voor Moeskroen en Cercle Brugge gespeeld en ik weet dat de Belgische competitie atletischer is dan in Frankrijk. Je moet veel lopen. Mijn sterke punten? Voornamelijk de balrecuperatie en de duels", klinkt het. "Ik ben hier om iets extra's naar dit team te brengen, om het te helpen zijn doel te bereiken. Ik praat graag op een veld en ik ben hongerig om te spelen en een belangrijke pion te worden", voegt hij er nog aan toe.

LEES OOK: KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

Goede aanwinst?

Meest recent

DAZN pakt uit met geste: slotspeeldag gratis op TV

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

39
39
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

40
40
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

150
150
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

208
208
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

87
87
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

163
163
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

147
147
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

196
196
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

107
107
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

353
353
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

153
153
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

134
134
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

64
64
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

68
68
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

150
150
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

253
253
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

66
66
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

398
398
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

238
238
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

179
179
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

182
182
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

437
437

Meer sportnieuws