Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

45
Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

RFC Seraing zag zaterdag de thuiswedstrijd tegen Union SG uitgesteld worden. Mist zorgde ervoor dat zichtbaarheid beperkt was en dat de rest van het duel morgen gespeeld zal worden. In aanloop naar de partij stellen Les Métallos op hun website alvast een nieuwe aanwinst voor.


Zo komt Yves Dabila over van de Franse landskampioen OSC Lille. Hij wordt gehuurd tot het einde van het huidige seizoen. De Ivoriaanse verdediger die zowel centraal als rechts in de verdediging uit de voeten kan, zal het nummer 13 dragen in de provincie Luik. In ons land kwam hij eerder al uit voor Cercle Brugge en Excelsior Moeskroen.

Dabila is de derde aanwinst voor Seraing in de wintermercato. Eerder stelden de Luikenaars onder meer Daniel Opare voor. Zo lijkt Seraing zich dus te willen wapenen voor de tweede seizoenshelft, waarin de club weg wil raken van de voorlaatste plaats in het klassement. De voorlaatste moet op het einde van het seizoen namelijk barragewedstrijden spelen voor het behoud in 1A tegen de tweede uit 1B. 

DABILA REAGEERT

Op de clubwebstek reageert Dabila opgetogen op zijn overstap naar ons land. Hij geeft aan al enkele ploegmaats te kennen. "Als Ivoriaan ken ik Ali Sanogo en ik heb tegen Daniel Opare gespeeld toen hij bij Zulte-Waregem zat. Ik ken ook Molla Wagué. Ik heb al voor Moeskroen en Cercle Brugge gespeeld en ik weet dat de Belgische competitie atletischer is dan in Frankrijk. Je moet veel lopen. Mijn sterke punten? Voornamelijk de balrecuperatie en de duels", klinkt het. "Ik ben hier om iets extra's naar dit team te brengen, om het te helpen zijn doel te bereiken. Ik praat graag op een veld en ik ben hongerig om te spelen en een belangrijke pion te worden", voegt hij er nog aan toe.

Goede aanwinst?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

13
13
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

8
8
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

7
7
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

50
50
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

18
18
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

37
37
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

26
26
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

141
141
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

35
35
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

110
110
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

65
65
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

199
199
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

182
182
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

246
246
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

139
139
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

222
222
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

240
240
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

297
297
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

248
248
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

327
327
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

500
500
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

229
229

Meer sportnieuws