Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

door
Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

RFC Seraing zag zaterdag de thuiswedstrijd tegen Union SG uitgesteld worden. Mist zorgde ervoor dat zichtbaarheid beperkt was en dat de rest van het duel morgen gespeeld zal worden. In aanloop naar de partij stellen Les Métallos op hun website alvast een nieuwe aanwinst voor.


Zo komt Yves Dabila over van de Franse landskampioen OSC Lille. Hij wordt gehuurd tot het einde van het huidige seizoen. De Ivoriaanse verdediger die zowel centraal als rechts in de verdediging uit de voeten kan, zal het nummer 13 dragen in de provincie Luik. In ons land kwam hij eerder al uit voor Cercle Brugge en Excelsior Moeskroen.

Dabila is de derde aanwinst voor Seraing in de wintermercato. Eerder stelden de Luikenaars onder meer Daniel Opare voor. Zo lijkt Seraing zich dus te willen wapenen voor de tweede seizoenshelft, waarin de club weg wil raken van de voorlaatste plaats in het klassement. De voorlaatste moet op het einde van het seizoen namelijk barragewedstrijden spelen voor het behoud in 1A tegen de tweede uit 1B. 

DABILA REAGEERT

Op de clubwebstek reageert Dabila opgetogen op zijn overstap naar ons land. Hij geeft aan al enkele ploegmaats te kennen. "Als Ivoriaan ken ik Ali Sanogo en ik heb tegen Daniel Opare gespeeld toen hij bij Zulte-Waregem zat. Ik ken ook Molla Wagué. Ik heb al voor Moeskroen en Cercle Brugge gespeeld en ik weet dat de Belgische competitie atletischer is dan in Frankrijk. Je moet veel lopen. Mijn sterke punten? Voornamelijk de balrecuperatie en de duels", klinkt het. "Ik ben hier om iets extra's naar dit team te brengen, om het te helpen zijn doel te bereiken. Ik praat graag op een veld en ik ben hongerig om te spelen en een belangrijke pion te worden", voegt hij er nog aan toe.

Goede aanwinst?

Meest recent

De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

108
108
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

15
15
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

45
45
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

151
151
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

205
205
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

458
458
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

248
248
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

339
339
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

411
411
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

57
57
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

110
110
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

41
41
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

507
507
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

86
86
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

398
398
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

59
59
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

192
192
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

400
400
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

490
490
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

246
246
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

848
848
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

529
529
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

130
130
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

224
224
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

142
142

Meer sportnieuws