Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

door
Seraing haalt verdediger op bij Franse landskampioen

RFC Seraing zag zaterdag de thuiswedstrijd tegen Union SG uitgesteld worden. Mist zorgde ervoor dat zichtbaarheid beperkt was en dat de rest van het duel morgen gespeeld zal worden. In aanloop naar de partij stellen Les Métallos op hun website alvast een nieuwe aanwinst voor.


Zo komt Yves Dabila over van de Franse landskampioen OSC Lille. Hij wordt gehuurd tot het einde van het huidige seizoen. De Ivoriaanse verdediger die zowel centraal als rechts in de verdediging uit de voeten kan, zal het nummer 13 dragen in de provincie Luik. In ons land kwam hij eerder al uit voor Cercle Brugge en Excelsior Moeskroen.

Dabila is de derde aanwinst voor Seraing in de wintermercato. Eerder stelden de Luikenaars onder meer Daniel Opare voor. Zo lijkt Seraing zich dus te willen wapenen voor de tweede seizoenshelft, waarin de club weg wil raken van de voorlaatste plaats in het klassement. De voorlaatste moet op het einde van het seizoen namelijk barragewedstrijden spelen voor het behoud in 1A tegen de tweede uit 1B. 

DABILA REAGEERT

Op de clubwebstek reageert Dabila opgetogen op zijn overstap naar ons land. Hij geeft aan al enkele ploegmaats te kennen. "Als Ivoriaan ken ik Ali Sanogo en ik heb tegen Daniel Opare gespeeld toen hij bij Zulte-Waregem zat. Ik ken ook Molla Wagué. Ik heb al voor Moeskroen en Cercle Brugge gespeeld en ik weet dat de Belgische competitie atletischer is dan in Frankrijk. Je moet veel lopen. Mijn sterke punten? Voornamelijk de balrecuperatie en de duels", klinkt het. "Ik ben hier om iets extra's naar dit team te brengen, om het te helpen zijn doel te bereiken. Ik praat graag op een veld en ik ben hongerig om te spelen en een belangrijke pion te worden", voegt hij er nog aan toe.

LEES OOK: Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Goede aanwinst?

Meest recent

'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

11
11
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

124
124
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

86
86
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

158
158
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

334
334
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

210
210
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

211
211
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

177
177
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

247
247
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

129
129
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

250
250
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

67
67
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

181
181
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

347
347
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

274
274
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

302
302
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

298
298
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

390
390
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

347
347
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

60
60
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

291
291
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

600
600
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

485
485
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

258
258

Meer sportnieuws