Nederland smult van 'Koning Lois' Openda

378
Nederland smult van 'Koning Lois' Openda

Lois Openda werd de voorbije maanden alsmaar vaker naar voor geschoven als potentiële Rode Duivel en daar zijn enkele goede redenen voor. Niet alleen scoort de 21-jarige aan de lopende band bij de nationale U21 met zes goals in zes matchen in de kwalificatiecampagne voor het EK 2023, ook op clubniveau is hij aan een uitstekend seizoen bezig.


Club Brugge stalde Openda dit seizoen opnieuw bij Vitesse en die huurperiode is tot dusver een knallend succes. De pijlsnelle spits scoorde dit seizoen in alle competities samen al veertien keer en doet nu al beter dan vorig seizoen, toen hij over het hele seizoen dertien keer de weg naar de netten vond. Afgelopen weekend was hij opnieuw de matchwinnaar voor Vitesse.

Openda scoorde in De Kuip het enige doelpunt van de wedstrijd en bezorgde zijn ploeg zo een zeer knappe zege tegen Feyenoord. Vitesse mengt zich zo volop in de strijd om de top drie en onze landgenoot speelt daarin een belangrijke rol. Hij staat zelfs al op de tweede plaats in de topschutterslijst van de Eredivisie, op amper één doelpunt van Ajax-prijsschutter Haller.

KONING LOIS
In Nederland smullen ze dan ook alsmaar meer van 'Koning Lois'. Zo pakt De Gelderlander uit met een zeer lovend stuk. "Een spits zo giftig als rattenkruid. Loïs Openda (21) verenigt straattheater - met veel gegil en volop misbaar - met een tomeloze inzet, een imponerende startsnelheid en voetbalgogme", steken ze de loftrompet op. "Vitesse profiteert van zijn geldingsdrang. In de Eredivisie wordt Openda gevreesd. ‘Koning Loïs’, geboren en getogen in Wallonië met een mix van Portugese, Marokkaanse en Congolese familiebanden, is snel en doelgericht."

Is Openda een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

17
17
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

8
8
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

82
82
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

23
23
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

44
44
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

16
16
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

173
173
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

77
77
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

15
15
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

65
65
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

130
130
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

272
272
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

31
31
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

184
184
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

101
101
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

327
327
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

190
190
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

36
36
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

143
143
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

319
319
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

50
50
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

245
245
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

109
109
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

430
430

Meer sportnieuws