Nederland smult van 'Koning Lois' Openda

378
Nederland smult van 'Koning Lois' Openda

Lois Openda werd de voorbije maanden alsmaar vaker naar voor geschoven als potentiële Rode Duivel en daar zijn enkele goede redenen voor. Niet alleen scoort de 21-jarige aan de lopende band bij de nationale U21 met zes goals in zes matchen in de kwalificatiecampagne voor het EK 2023, ook op clubniveau is hij aan een uitstekend seizoen bezig.


Club Brugge stalde Openda dit seizoen opnieuw bij Vitesse en die huurperiode is tot dusver een knallend succes. De pijlsnelle spits scoorde dit seizoen in alle competities samen al veertien keer en doet nu al beter dan vorig seizoen, toen hij over het hele seizoen dertien keer de weg naar de netten vond. Afgelopen weekend was hij opnieuw de matchwinnaar voor Vitesse.

Openda scoorde in De Kuip het enige doelpunt van de wedstrijd en bezorgde zijn ploeg zo een zeer knappe zege tegen Feyenoord. Vitesse mengt zich zo volop in de strijd om de top drie en onze landgenoot speelt daarin een belangrijke rol. Hij staat zelfs al op de tweede plaats in de topschutterslijst van de Eredivisie, op amper één doelpunt van Ajax-prijsschutter Haller.

KONING LOIS
In Nederland smullen ze dan ook alsmaar meer van 'Koning Lois'. Zo pakt De Gelderlander uit met een zeer lovend stuk. "Een spits zo giftig als rattenkruid. Loïs Openda (21) verenigt straattheater - met veel gegil en volop misbaar - met een tomeloze inzet, een imponerende startsnelheid en voetbalgogme", steken ze de loftrompet op. "Vitesse profiteert van zijn geldingsdrang. In de Eredivisie wordt Openda gevreesd. ‘Koning Loïs’, geboren en getogen in Wallonië met een mix van Portugese, Marokkaanse en Congolese familiebanden, is snel en doelgericht."

Is Openda een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

5
5
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

40
40
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

74
74
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

89
89
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

131
131
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

37
37
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

249
249
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

36
36
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

49
49
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

96
96
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

231
231
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

25
25
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

74
74
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

131
131
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

17
17
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

58
58
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

366
366
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

193
193
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

197
197
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

100
100
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

135
135
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

94
94

Meer sportnieuws