Nederland smult van 'Koning Lois' Openda

378 stemmen
Nederland smult van 'Koning Lois' Openda

Lois Openda werd de voorbije maanden alsmaar vaker naar voor geschoven als potentiële Rode Duivel en daar zijn enkele goede redenen voor. Niet alleen scoort de 21-jarige aan de lopende band bij de nationale U21 met zes goals in zes matchen in de kwalificatiecampagne voor het EK 2023, ook op clubniveau is hij aan een uitstekend seizoen bezig.


Club Brugge stalde Openda dit seizoen opnieuw bij Vitesse en die huurperiode is tot dusver een knallend succes. De pijlsnelle spits scoorde dit seizoen in alle competities samen al veertien keer en doet nu al beter dan vorig seizoen, toen hij over het hele seizoen dertien keer de weg naar de netten vond. Afgelopen weekend was hij opnieuw de matchwinnaar voor Vitesse.

Openda scoorde in De Kuip het enige doelpunt van de wedstrijd en bezorgde zijn ploeg zo een zeer knappe zege tegen Feyenoord. Vitesse mengt zich zo volop in de strijd om de top drie en onze landgenoot speelt daarin een belangrijke rol. Hij staat zelfs al op de tweede plaats in de topschutterslijst van de Eredivisie, op amper één doelpunt van Ajax-prijsschutter Haller.

KONING LOIS
In Nederland smullen ze dan ook alsmaar meer van 'Koning Lois'. Zo pakt De Gelderlander uit met een zeer lovend stuk. "Een spits zo giftig als rattenkruid. Loïs Openda (21) verenigt straattheater - met veel gegil en volop misbaar - met een tomeloze inzet, een imponerende startsnelheid en voetbalgogme", steken ze de loftrompet op. "Vitesse profiteert van zijn geldingsdrang. In de Eredivisie wordt Openda gevreesd. ‘Koning Loïs’, geboren en getogen in Wallonië met een mix van Portugese, Marokkaanse en Congolese familiebanden, is snel en doelgericht."

Is Openda een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

3
3
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

72
72
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

118
118
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

113
113
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

216
216
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

332
332
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

258
258
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

111
111
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

60
60
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

326
326
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

367
367
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

254
254
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

194
194
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

368
368
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

305
305
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

88
88
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

313
313
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

321
321
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

539
539
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

391
391
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

297
297
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

528
528
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

171
171
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

66
66
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

322
322

Meer sportnieuws