TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt erop dat de transferperiode bij Club Brugge zich helemaal op gang aan het trekken is. De landskampioen staat dicht bij zijn eerste aankoop van deze winter, want de kans lijkt alsmaar groter dat Andreas Skov Olsen weldra in het Jan Breydelstadion aan de slag zal gaan. Er ligt een contract voor vier jaar klaar voor de Deense winger, die voor 6 miljoen euro zou moeten overkomen van Bologna.



Even viel ook de naam van Tonny Vilhena bij Club. De 27-jarige Nederlandse middenvelder stuurt aan op een vertrek bij FK Krasnodar, waar hij de voorbije 2,5 jaar aan de slag was. Maar uiteindelijk zal hij niet naar de landskampioen komen, want Espanyol lijkt de strijd gewonnen te hebben. De Spaanse promovendus zou al een akkoord gevonden hebben met de Russische club over een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Anderzijds zijn wel heel wat goudhaantjes van Club Brugge gegeerd in het buitenland. Zo ook Noah Mbamba, die op zijn zeventiende al heel wat speelminuten gemaakt heeft in het eerste elftal. Daardoor heeft hij nu ook de aandacht getrokken van AC Milan, dat de verrichtingen van de defensieve middenvelder van zeer nabij zou volgen.



Standard lijkt deze maand alsnog Nicolas Raskin te gaan verliezen. Nadat de jonge middenvelder eerder al aan Genoa gelinkt werd, zou Leeds United nu doordrukken voor zijn komst. De nummer zestien uit de Premier League zou maar liefst 7 miljoen euro veil hebben voor de 20-jarige en een akkoord zou zelfs al zo goed als rond zijn.

Het vertrek van Raskin zou nieuwe versterkingen bij Standard kunnen inluiden. Trainer Luka Elsner verklaarde immers dat er voorlopig een pauze gehouden wordt qua inkomende transfers. De kern is momenteel immers te groot en dus moeten er eerst spelers vertrekken vooraleer er weer vers bloed bij kan gaan komen.



Bij Anderlecht bleef het tot dusver stil wat betreft transfers. Dat zal wellicht ook zo blijven, want CEO Peter Verbeke gaf in gesprek met Eleven Sports aan dat het niet de bedoeling is dat er nog spelers bij zullen komen. Er komt ook geen vervanger voor de vertrokken Harwood-Bellis, zodat jeugdproducten als Delcroix, Debast en Lissens hun kans kunnen krijgen.

BUITENLAND
Bij Real Madrid zouden ze hun zinnen gezet hebben op een Rode Duivel, want Youri Tielemans zou nadrukkelijk in beeld zijn in het Bernabeu. De Koninklijke zou echter niet van plan zijn om snel toe te slaan, want ze hopen de middenvelder in de zomer van 2023 transfervrij op te kunnen halen bij Leicester City. Mogelijk zal Real dan ook op snelheid gepakt worden, want Liverpool, Arsenal en Manchester United zouden hem al eerder willen binnenhalen.



Als Tielemans naar Real komt, lijkt de kans alsmaar kleiner dat hij er nog Eden Hazard zal tegenkomen. De aanvoerder van de nationale ploeg is zijn statuut als bankzitter helemaal beu en zou willen vertrekken uit de Spaanse hoofdstad. Hij zou bovendien ook niet tevreden zijn over de manier waarop zijn medische situatie aangepakt werd, want voorzitter Florentino Perez zou erop aangedrongen hebben om een nieuwe operatie te vermijden. De kans lijkt wel klein dat Hazard nog deze maand weg zal raken.

Bij Everton zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Rafa Benitez. De Toffees zouden daarbij een terugkeer van Roberto Martinez hoog op het verlanglijstje gezet hebben. De Spanjaard zou ook kunnen vertrekken bij de Rode Duivels, waar hij een afkoopsom van 2,4 miljoen euro in zijn contract zou hebben staan. Martinez is wel niet de enige kandidaat, want ook Wayne Rooney, Frank Lampard, Graham Potter, Rudi Garcia en Duncan Ferguson worden genoemd.



Het zou zomaar kunnen dat Christian Benteke en Divock Origi straks ploegmaats zullen worden. De twee aanvallers zouden hoog op het verlanglijstje staan van Burnley, dat op zoek is naar offensieve versterkingen na het vertrek van Chris Wood naar Newcastle. Burnley zou wel mikken op huurdeals met aankoopoptie en de kans lijkt klein dat Crystal Palace en Liverpool daarvoor zullen staan springen.

LEES OOK: Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Moet Club Brugge nog een middenvelder halen?

Meest recent

Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

14
14
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

4
4
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

22
22
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

149
149
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

141
141
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

169
169
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

22
22
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

38
38
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

46
46
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

69
69
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

68
68
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

64
64
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

107
107
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

158
158
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

56
56
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

232
232
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

35
35
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

81
81
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

206
206
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

180
180
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

143
143

Meer sportnieuws