TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt erop dat de transferperiode bij Club Brugge zich helemaal op gang aan het trekken is. De landskampioen staat dicht bij zijn eerste aankoop van deze winter, want de kans lijkt alsmaar groter dat Andreas Skov Olsen weldra in het Jan Breydelstadion aan de slag zal gaan. Er ligt een contract voor vier jaar klaar voor de Deense winger, die voor 6 miljoen euro zou moeten overkomen van Bologna.



Even viel ook de naam van Tonny Vilhena bij Club. De 27-jarige Nederlandse middenvelder stuurt aan op een vertrek bij FK Krasnodar, waar hij de voorbije 2,5 jaar aan de slag was. Maar uiteindelijk zal hij niet naar de landskampioen komen, want Espanyol lijkt de strijd gewonnen te hebben. De Spaanse promovendus zou al een akkoord gevonden hebben met de Russische club over een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Anderzijds zijn wel heel wat goudhaantjes van Club Brugge gegeerd in het buitenland. Zo ook Noah Mbamba, die op zijn zeventiende al heel wat speelminuten gemaakt heeft in het eerste elftal. Daardoor heeft hij nu ook de aandacht getrokken van AC Milan, dat de verrichtingen van de defensieve middenvelder van zeer nabij zou volgen.



Standard lijkt deze maand alsnog Nicolas Raskin te gaan verliezen. Nadat de jonge middenvelder eerder al aan Genoa gelinkt werd, zou Leeds United nu doordrukken voor zijn komst. De nummer zestien uit de Premier League zou maar liefst 7 miljoen euro veil hebben voor de 20-jarige en een akkoord zou zelfs al zo goed als rond zijn.

Het vertrek van Raskin zou nieuwe versterkingen bij Standard kunnen inluiden. Trainer Luka Elsner verklaarde immers dat er voorlopig een pauze gehouden wordt qua inkomende transfers. De kern is momenteel immers te groot en dus moeten er eerst spelers vertrekken vooraleer er weer vers bloed bij kan gaan komen.



Bij Anderlecht bleef het tot dusver stil wat betreft transfers. Dat zal wellicht ook zo blijven, want CEO Peter Verbeke gaf in gesprek met Eleven Sports aan dat het niet de bedoeling is dat er nog spelers bij zullen komen. Er komt ook geen vervanger voor de vertrokken Harwood-Bellis, zodat jeugdproducten als Delcroix, Debast en Lissens hun kans kunnen krijgen.

BUITENLAND
Bij Real Madrid zouden ze hun zinnen gezet hebben op een Rode Duivel, want Youri Tielemans zou nadrukkelijk in beeld zijn in het Bernabeu. De Koninklijke zou echter niet van plan zijn om snel toe te slaan, want ze hopen de middenvelder in de zomer van 2023 transfervrij op te kunnen halen bij Leicester City. Mogelijk zal Real dan ook op snelheid gepakt worden, want Liverpool, Arsenal en Manchester United zouden hem al eerder willen binnenhalen.



Als Tielemans naar Real komt, lijkt de kans alsmaar kleiner dat hij er nog Eden Hazard zal tegenkomen. De aanvoerder van de nationale ploeg is zijn statuut als bankzitter helemaal beu en zou willen vertrekken uit de Spaanse hoofdstad. Hij zou bovendien ook niet tevreden zijn over de manier waarop zijn medische situatie aangepakt werd, want voorzitter Florentino Perez zou erop aangedrongen hebben om een nieuwe operatie te vermijden. De kans lijkt wel klein dat Hazard nog deze maand weg zal raken.

Bij Everton zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Rafa Benitez. De Toffees zouden daarbij een terugkeer van Roberto Martinez hoog op het verlanglijstje gezet hebben. De Spanjaard zou ook kunnen vertrekken bij de Rode Duivels, waar hij een afkoopsom van 2,4 miljoen euro in zijn contract zou hebben staan. Martinez is wel niet de enige kandidaat, want ook Wayne Rooney, Frank Lampard, Graham Potter, Rudi Garcia en Duncan Ferguson worden genoemd.



Het zou zomaar kunnen dat Christian Benteke en Divock Origi straks ploegmaats zullen worden. De twee aanvallers zouden hoog op het verlanglijstje staan van Burnley, dat op zoek is naar offensieve versterkingen na het vertrek van Chris Wood naar Newcastle. Burnley zou wel mikken op huurdeals met aankoopoptie en de kans lijkt klein dat Crystal Palace en Liverpool daarvoor zullen staan springen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

Moet Club Brugge nog een middenvelder halen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

1
1
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

52
52
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

91
91
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

75
75
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

25
25
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

102
102
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

110
110
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

114
114
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

29
29
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

192
192
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

112
112
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

362
362
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

60
60
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

211
211
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

107
107
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

277
277
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

123
123
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

258
258
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

58
58
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

403
403
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

490
490
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

301
301
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

436
436
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

241
241
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

67
67

Meer sportnieuws