TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt erop dat de transferperiode bij Club Brugge zich helemaal op gang aan het trekken is. De landskampioen staat dicht bij zijn eerste aankoop van deze winter, want de kans lijkt alsmaar groter dat Andreas Skov Olsen weldra in het Jan Breydelstadion aan de slag zal gaan. Er ligt een contract voor vier jaar klaar voor de Deense winger, die voor 6 miljoen euro zou moeten overkomen van Bologna.



Even viel ook de naam van Tonny Vilhena bij Club. De 27-jarige Nederlandse middenvelder stuurt aan op een vertrek bij FK Krasnodar, waar hij de voorbije 2,5 jaar aan de slag was. Maar uiteindelijk zal hij niet naar de landskampioen komen, want Espanyol lijkt de strijd gewonnen te hebben. De Spaanse promovendus zou al een akkoord gevonden hebben met de Russische club over een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Anderzijds zijn wel heel wat goudhaantjes van Club Brugge gegeerd in het buitenland. Zo ook Noah Mbamba, die op zijn zeventiende al heel wat speelminuten gemaakt heeft in het eerste elftal. Daardoor heeft hij nu ook de aandacht getrokken van AC Milan, dat de verrichtingen van de defensieve middenvelder van zeer nabij zou volgen.



Standard lijkt deze maand alsnog Nicolas Raskin te gaan verliezen. Nadat de jonge middenvelder eerder al aan Genoa gelinkt werd, zou Leeds United nu doordrukken voor zijn komst. De nummer zestien uit de Premier League zou maar liefst 7 miljoen euro veil hebben voor de 20-jarige en een akkoord zou zelfs al zo goed als rond zijn.

Het vertrek van Raskin zou nieuwe versterkingen bij Standard kunnen inluiden. Trainer Luka Elsner verklaarde immers dat er voorlopig een pauze gehouden wordt qua inkomende transfers. De kern is momenteel immers te groot en dus moeten er eerst spelers vertrekken vooraleer er weer vers bloed bij kan gaan komen.



Bij Anderlecht bleef het tot dusver stil wat betreft transfers. Dat zal wellicht ook zo blijven, want CEO Peter Verbeke gaf in gesprek met Eleven Sports aan dat het niet de bedoeling is dat er nog spelers bij zullen komen. Er komt ook geen vervanger voor de vertrokken Harwood-Bellis, zodat jeugdproducten als Delcroix, Debast en Lissens hun kans kunnen krijgen.

BUITENLAND
Bij Real Madrid zouden ze hun zinnen gezet hebben op een Rode Duivel, want Youri Tielemans zou nadrukkelijk in beeld zijn in het Bernabeu. De Koninklijke zou echter niet van plan zijn om snel toe te slaan, want ze hopen de middenvelder in de zomer van 2023 transfervrij op te kunnen halen bij Leicester City. Mogelijk zal Real dan ook op snelheid gepakt worden, want Liverpool, Arsenal en Manchester United zouden hem al eerder willen binnenhalen.



Als Tielemans naar Real komt, lijkt de kans alsmaar kleiner dat hij er nog Eden Hazard zal tegenkomen. De aanvoerder van de nationale ploeg is zijn statuut als bankzitter helemaal beu en zou willen vertrekken uit de Spaanse hoofdstad. Hij zou bovendien ook niet tevreden zijn over de manier waarop zijn medische situatie aangepakt werd, want voorzitter Florentino Perez zou erop aangedrongen hebben om een nieuwe operatie te vermijden. De kans lijkt wel klein dat Hazard nog deze maand weg zal raken.

Bij Everton zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Rafa Benitez. De Toffees zouden daarbij een terugkeer van Roberto Martinez hoog op het verlanglijstje gezet hebben. De Spanjaard zou ook kunnen vertrekken bij de Rode Duivels, waar hij een afkoopsom van 2,4 miljoen euro in zijn contract zou hebben staan. Martinez is wel niet de enige kandidaat, want ook Wayne Rooney, Frank Lampard, Graham Potter, Rudi Garcia en Duncan Ferguson worden genoemd.



Het zou zomaar kunnen dat Christian Benteke en Divock Origi straks ploegmaats zullen worden. De twee aanvallers zouden hoog op het verlanglijstje staan van Burnley, dat op zoek is naar offensieve versterkingen na het vertrek van Chris Wood naar Newcastle. Burnley zou wel mikken op huurdeals met aankoopoptie en de kans lijkt klein dat Crystal Palace en Liverpool daarvoor zullen staan springen.

LEES OOK: Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

Moet Club Brugge nog een middenvelder halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

5
5
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

22
22
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

40
40
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

154
154
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

150
150
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

38
38
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

223
223
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

217
217
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

170
170
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

284
284
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

237
237
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

27
27
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

219
219
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

43
43
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

105
105
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

228
228
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

190
190
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

149
149
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

198
198
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

390
390
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

536
536
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

832
832
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

185
185
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

30
30

Meer sportnieuws