TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt erop dat de transferperiode bij Club Brugge zich helemaal op gang aan het trekken is. De landskampioen staat dicht bij zijn eerste aankoop van deze winter, want de kans lijkt alsmaar groter dat Andreas Skov Olsen weldra in het Jan Breydelstadion aan de slag zal gaan. Er ligt een contract voor vier jaar klaar voor de Deense winger, die voor 6 miljoen euro zou moeten overkomen van Bologna.



Even viel ook de naam van Tonny Vilhena bij Club. De 27-jarige Nederlandse middenvelder stuurt aan op een vertrek bij FK Krasnodar, waar hij de voorbije 2,5 jaar aan de slag was. Maar uiteindelijk zal hij niet naar de landskampioen komen, want Espanyol lijkt de strijd gewonnen te hebben. De Spaanse promovendus zou al een akkoord gevonden hebben met de Russische club over een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Anderzijds zijn wel heel wat goudhaantjes van Club Brugge gegeerd in het buitenland. Zo ook Noah Mbamba, die op zijn zeventiende al heel wat speelminuten gemaakt heeft in het eerste elftal. Daardoor heeft hij nu ook de aandacht getrokken van AC Milan, dat de verrichtingen van de defensieve middenvelder van zeer nabij zou volgen.



Standard lijkt deze maand alsnog Nicolas Raskin te gaan verliezen. Nadat de jonge middenvelder eerder al aan Genoa gelinkt werd, zou Leeds United nu doordrukken voor zijn komst. De nummer zestien uit de Premier League zou maar liefst 7 miljoen euro veil hebben voor de 20-jarige en een akkoord zou zelfs al zo goed als rond zijn.

Het vertrek van Raskin zou nieuwe versterkingen bij Standard kunnen inluiden. Trainer Luka Elsner verklaarde immers dat er voorlopig een pauze gehouden wordt qua inkomende transfers. De kern is momenteel immers te groot en dus moeten er eerst spelers vertrekken vooraleer er weer vers bloed bij kan gaan komen.



Bij Anderlecht bleef het tot dusver stil wat betreft transfers. Dat zal wellicht ook zo blijven, want CEO Peter Verbeke gaf in gesprek met Eleven Sports aan dat het niet de bedoeling is dat er nog spelers bij zullen komen. Er komt ook geen vervanger voor de vertrokken Harwood-Bellis, zodat jeugdproducten als Delcroix, Debast en Lissens hun kans kunnen krijgen.

BUITENLAND
Bij Real Madrid zouden ze hun zinnen gezet hebben op een Rode Duivel, want Youri Tielemans zou nadrukkelijk in beeld zijn in het Bernabeu. De Koninklijke zou echter niet van plan zijn om snel toe te slaan, want ze hopen de middenvelder in de zomer van 2023 transfervrij op te kunnen halen bij Leicester City. Mogelijk zal Real dan ook op snelheid gepakt worden, want Liverpool, Arsenal en Manchester United zouden hem al eerder willen binnenhalen.



Als Tielemans naar Real komt, lijkt de kans alsmaar kleiner dat hij er nog Eden Hazard zal tegenkomen. De aanvoerder van de nationale ploeg is zijn statuut als bankzitter helemaal beu en zou willen vertrekken uit de Spaanse hoofdstad. Hij zou bovendien ook niet tevreden zijn over de manier waarop zijn medische situatie aangepakt werd, want voorzitter Florentino Perez zou erop aangedrongen hebben om een nieuwe operatie te vermijden. De kans lijkt wel klein dat Hazard nog deze maand weg zal raken.

Bij Everton zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Rafa Benitez. De Toffees zouden daarbij een terugkeer van Roberto Martinez hoog op het verlanglijstje gezet hebben. De Spanjaard zou ook kunnen vertrekken bij de Rode Duivels, waar hij een afkoopsom van 2,4 miljoen euro in zijn contract zou hebben staan. Martinez is wel niet de enige kandidaat, want ook Wayne Rooney, Frank Lampard, Graham Potter, Rudi Garcia en Duncan Ferguson worden genoemd.



Het zou zomaar kunnen dat Christian Benteke en Divock Origi straks ploegmaats zullen worden. De twee aanvallers zouden hoog op het verlanglijstje staan van Burnley, dat op zoek is naar offensieve versterkingen na het vertrek van Chris Wood naar Newcastle. Burnley zou wel mikken op huurdeals met aankoopoptie en de kans lijkt klein dat Crystal Palace en Liverpool daarvoor zullen staan springen.

LEES OOK: Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

Moet Club Brugge nog een middenvelder halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

116
116
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

123
123
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

79
79
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

150
150
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

70
70
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

96
96
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

137
137
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

36
36
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

66
66
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1285
1285
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

132
132
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

194
194
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

388
388
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

371
371
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws