TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt topaankoop, Tielemans naar Real?'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt erop dat de transferperiode bij Club Brugge zich helemaal op gang aan het trekken is. De landskampioen staat dicht bij zijn eerste aankoop van deze winter, want de kans lijkt alsmaar groter dat Andreas Skov Olsen weldra in het Jan Breydelstadion aan de slag zal gaan. Er ligt een contract voor vier jaar klaar voor de Deense winger, die voor 6 miljoen euro zou moeten overkomen van Bologna.



Even viel ook de naam van Tonny Vilhena bij Club. De 27-jarige Nederlandse middenvelder stuurt aan op een vertrek bij FK Krasnodar, waar hij de voorbije 2,5 jaar aan de slag was. Maar uiteindelijk zal hij niet naar de landskampioen komen, want Espanyol lijkt de strijd gewonnen te hebben. De Spaanse promovendus zou al een akkoord gevonden hebben met de Russische club over een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Anderzijds zijn wel heel wat goudhaantjes van Club Brugge gegeerd in het buitenland. Zo ook Noah Mbamba, die op zijn zeventiende al heel wat speelminuten gemaakt heeft in het eerste elftal. Daardoor heeft hij nu ook de aandacht getrokken van AC Milan, dat de verrichtingen van de defensieve middenvelder van zeer nabij zou volgen.



Standard lijkt deze maand alsnog Nicolas Raskin te gaan verliezen. Nadat de jonge middenvelder eerder al aan Genoa gelinkt werd, zou Leeds United nu doordrukken voor zijn komst. De nummer zestien uit de Premier League zou maar liefst 7 miljoen euro veil hebben voor de 20-jarige en een akkoord zou zelfs al zo goed als rond zijn.

Het vertrek van Raskin zou nieuwe versterkingen bij Standard kunnen inluiden. Trainer Luka Elsner verklaarde immers dat er voorlopig een pauze gehouden wordt qua inkomende transfers. De kern is momenteel immers te groot en dus moeten er eerst spelers vertrekken vooraleer er weer vers bloed bij kan gaan komen.



Bij Anderlecht bleef het tot dusver stil wat betreft transfers. Dat zal wellicht ook zo blijven, want CEO Peter Verbeke gaf in gesprek met Eleven Sports aan dat het niet de bedoeling is dat er nog spelers bij zullen komen. Er komt ook geen vervanger voor de vertrokken Harwood-Bellis, zodat jeugdproducten als Delcroix, Debast en Lissens hun kans kunnen krijgen.

BUITENLAND
Bij Real Madrid zouden ze hun zinnen gezet hebben op een Rode Duivel, want Youri Tielemans zou nadrukkelijk in beeld zijn in het Bernabeu. De Koninklijke zou echter niet van plan zijn om snel toe te slaan, want ze hopen de middenvelder in de zomer van 2023 transfervrij op te kunnen halen bij Leicester City. Mogelijk zal Real dan ook op snelheid gepakt worden, want Liverpool, Arsenal en Manchester United zouden hem al eerder willen binnenhalen.



Als Tielemans naar Real komt, lijkt de kans alsmaar kleiner dat hij er nog Eden Hazard zal tegenkomen. De aanvoerder van de nationale ploeg is zijn statuut als bankzitter helemaal beu en zou willen vertrekken uit de Spaanse hoofdstad. Hij zou bovendien ook niet tevreden zijn over de manier waarop zijn medische situatie aangepakt werd, want voorzitter Florentino Perez zou erop aangedrongen hebben om een nieuwe operatie te vermijden. De kans lijkt wel klein dat Hazard nog deze maand weg zal raken.

Bij Everton zijn ze op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Rafa Benitez. De Toffees zouden daarbij een terugkeer van Roberto Martinez hoog op het verlanglijstje gezet hebben. De Spanjaard zou ook kunnen vertrekken bij de Rode Duivels, waar hij een afkoopsom van 2,4 miljoen euro in zijn contract zou hebben staan. Martinez is wel niet de enige kandidaat, want ook Wayne Rooney, Frank Lampard, Graham Potter, Rudi Garcia en Duncan Ferguson worden genoemd.



Het zou zomaar kunnen dat Christian Benteke en Divock Origi straks ploegmaats zullen worden. De twee aanvallers zouden hoog op het verlanglijstje staan van Burnley, dat op zoek is naar offensieve versterkingen na het vertrek van Chris Wood naar Newcastle. Burnley zou wel mikken op huurdeals met aankoopoptie en de kans lijkt klein dat Crystal Palace en Liverpool daarvoor zullen staan springen.

LEES OOK: 'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

Moet Club Brugge nog een middenvelder halen?

Meest recent

'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback krijgt vorm'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

64
64
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

241
241
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

96
96
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

46
46
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

44
44
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

120
120
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

66
66
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

52
52
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

306
306
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

127
127
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

114
114
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

184
184
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

197
197
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

56
56
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

76
76
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

145
145
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

934
934
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

271
271
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

295
295
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

123
123
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

102
102
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

81
81
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

308
308
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

162
162
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

293
293

Meer sportnieuws