Kompany ziet verontrustend signaal bij Anderlecht

653 stemmen
Kompany ziet verontrustend signaal bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een valse noot begonnen aan het tweede deel van de Jupiler Pro League. De recordkampioen domineerde tegen Standard, maar slikte een late gelijkmaker. Geen drie, maar dus slechts één punt voor Vincent Kompany en co.


Anderlecht liet daarmee de kans liggen om verder weg te lopen van AA Gent én voorlopig over Antwerp te springen naar de derde plaats. De Brusselaars blijven wel al bij al comfortabel in de top vier. Gent volgt momenteel op vier punten, nadat de Buffalo's zelf niet verder raakten dan 2-2 in de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk. Volgende week zondag trekt Paars-Wit naar het door corona geteisterde KV Mechelen.

VERONTRUSTEND SIGNAAL

Door het late tegendoelpunt van Standard lijkt Anderlecht weer last te hebben van een oude gewoonte waarbij het vaak punten laat in het slot van een duel. RSCA leek dat probleem voor de winterbreak overwonnen te hebben en volwassener geworden te zijn. Toch komt het nu weer opspelen. Vincent Kompany was na de wedstrijd teleurgesteld, maar maakte zich na afloop wel grote zorgen over iets anders dat hij zag bij zijn spelers.

Zo merkte hij bij La Dernière Heure dat zijn spelers het mentaal lastig hadden tegen de Rouches en niet dezelfde mentaliteit aan de dag legden als vroeger. "Wat me stoorde was dat Standard doorging na hun doelpunt, ook al hadden we de hele wedstrijd gedomineerd. Onze kracht is om door te gaan tot de laatste minuut. We deden het tegen Oostende met 10 tegen 11 en tegen OHL. Maar hier waren we een beetje terneergeslagen. Ik wil dat we onze houding terugvinden, die deel uitmaakt van onze cultuur", klinkt het bij de krant. 

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

RSCA herpakt zich met een zege tegen KVM ...

Meest recent

'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

2
2
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

135
135
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

80
80
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

115
115
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

103
103
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

231
231
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

62
62
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

45
45
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

33
33
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

465
465
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

67
67
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

233
233
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

51
51
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

240
240
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

178
178
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

118
118
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

729
729
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

68
68
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

180
180
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

179
179
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1105
1105
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

719
719
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

476
476
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

870
870
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

874
874

Meer sportnieuws