Spaanse pers gaat los over 'Salvador' Courtois

507 stemmen
Spaanse pers gaat los over 'Salvador' Courtois

Thibaut Courtois is alweer aan een weergaloos seizoen bezig bij Real Madrid en dat zette hij zondagavond nog maar eens in de verf. De doelman hielp zijn ploeg aan een twaalfde Spaanse Supercup door de nul te houden tegen Athletic Bilbao. Hij wist zich vooral weer te onderscheiden door in de slotfase nog een strafschop van Raul Garcia te pakken.


In de 87ste minuut ging de bal op de stip bij een 0-2-stand voor Real, na handspel van Eder Militão. De Braziliaanse verdediger moest bovendien ook nog eens met een rode kaart inrukken. Courtois vertrok bij de penalty naar zijn rechterhoek, terwijl Garcia de bal door het midden trapte. Het sluitstuk van de Rode Duivels kon de bal echter nog met zijn gestrekte been tegenhouden.

"Ik twijfelde tussen rechts en het midden", kon Courtois na de partij lachen. "Op het einde steek ik nog mijn voet uit en gelukkig heb ik goede reflexen. Ik ben erg trots dat ik de Madrileense fans gelukkig kan blijven maken. Deze prijs bewijst dat we goed aan het werken zijn."

SALVADOR
De Spaanse media kan alvast weer zijn lof niet op. "Courtois salvador", titelen ze bijvoorbeeld bij Mundo Deportivo. "Hij redde zijn ploeg nog maar eens." Marca pakt op zijn homepage dan weer uit met een statement. "Dat iemand eens een betere doelman noemt dan Courtois", dagen zij uit. "Hij was de octopus die de leeuwen (bijnaam van Athletic, nvdr) verjaagde."

LEES OOK: 'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Hoeveel prijzen zal Courtois nog pakken met Real dit seizoen?

Meest recent

Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

11
11
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

16
16
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

61
61
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

68
68
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

381
381
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

104
104
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

34
34
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

44
44
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

320
320
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

472
472
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

41
41
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

398
398
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

120
120
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

50
50
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

233
233
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

48
48
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

219
219
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

629
629
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

199
199
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

78
78
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

455
455
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

240
240
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

565
565

Meer sportnieuws