Spaanse pers gaat los over 'Salvador' Courtois

507 stemmen
Spaanse pers gaat los over 'Salvador' Courtois

Thibaut Courtois is alweer aan een weergaloos seizoen bezig bij Real Madrid en dat zette hij zondagavond nog maar eens in de verf. De doelman hielp zijn ploeg aan een twaalfde Spaanse Supercup door de nul te houden tegen Athletic Bilbao. Hij wist zich vooral weer te onderscheiden door in de slotfase nog een strafschop van Raul Garcia te pakken.


In de 87ste minuut ging de bal op de stip bij een 0-2-stand voor Real, na handspel van Eder Militão. De Braziliaanse verdediger moest bovendien ook nog eens met een rode kaart inrukken. Courtois vertrok bij de penalty naar zijn rechterhoek, terwijl Garcia de bal door het midden trapte. Het sluitstuk van de Rode Duivels kon de bal echter nog met zijn gestrekte been tegenhouden.

"Ik twijfelde tussen rechts en het midden", kon Courtois na de partij lachen. "Op het einde steek ik nog mijn voet uit en gelukkig heb ik goede reflexen. Ik ben erg trots dat ik de Madrileense fans gelukkig kan blijven maken. Deze prijs bewijst dat we goed aan het werken zijn."

SALVADOR
De Spaanse media kan alvast weer zijn lof niet op. "Courtois salvador", titelen ze bijvoorbeeld bij Mundo Deportivo. "Hij redde zijn ploeg nog maar eens." Marca pakt op zijn homepage dan weer uit met een statement. "Dat iemand eens een betere doelman noemt dan Courtois", dagen zij uit. "Hij was de octopus die de leeuwen (bijnaam van Athletic, nvdr) verjaagde."

LEES OOK: Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

Hoeveel prijzen zal Courtois nog pakken met Real dit seizoen?

Meest recent

Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

0
0
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

19
19
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

13
13
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

10
10
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

75
75
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

113
113
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

134
134
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

27
27
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

92
92
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

100
100
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

91
91
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

115
115
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

207
207
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

40
40
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

150
150
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

329
329
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

379
379
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

357
357
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

66
66
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

114
114
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

131
131

Meer sportnieuws