Real Madrid pakt Supercup, weer heldenrol Courtois

290 stemmen
Real Madrid pakt Supercup, weer heldenrol Courtois

Real Madrid heeft zondagavond in het Saudische Riyadh de Spaanse Supercup op zijn palmares bijgeschreven. Het legde in de finale uiteindelijk vrij vlotjes Athletic Bilbao over de knie met 0-2. Thibaut Courtois was weer één van de uitblinkers bij de Koninklijke. Hij stopte in de slotfase op zeer fraaie wijze een strafschop.


Athletic Bilbao kondigde zich niet aan als een hapklare brok, want het had in de halve finales knap landskampioen Atletico Madrid weten uit te schakelen. Real nam dan weer zelf pas na verlengingen afstand van het dit seizoen kwakkelende FC Barcelona. Desondanks leek het wel vrij vlot te gaan lopen voor de Koninklijke. Nog voor rust zette Modric met een knappe plaatsbal van buiten de zestien hen op voorsprong.

Al vroeg in de tweede helft leek Karim Benzema vanop de stip helemaal de boeken toe te doen, maar in de slotfase leek het plots nog spannend te worden. Eder Militão kreeg de bal van dichtbij tegen de arm gekopt en de VAR was onverbiddelijk: strafschop en rode kaart voor de Braziliaanse verdediger. Maar gelukkig kan Real rekenen op een ijzersterke Courtois. Met een briljante beenveeg hield hij de elfmeter van Raul Garcia nog uit zijn doelvlak.

TWAALF
Real kon zo de de Supercup voor de twaalfde keer in zijn prijzenkast bijzetten. Het is opmerkelijk genoeg ook de twaalfde zege van Real in de laatste dertien finales die ze speelden. Enkel in de UEFA Supercup in 2018 moesten ze het onderspit delven. Het minste dat je dus kan zeggen is dat de Koninklijke er staat op de momenten die tellen.


LEES OOK: Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

🚀

Is Courtois momenteel de beste doelman ter wereld?

Meest recent

‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

38
38
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

41
41
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

602
602
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

35
35
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

230
230
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

118
118
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

431
431
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

493
493
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

70
70
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

127
127
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

686
686
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

85
85
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

62
62
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

144
144
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

117
117
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

109
109
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

141
141
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

110
110
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

222
222
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

276
276
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

644
644

Meer sportnieuws