Deschacht stelt zich vragen: "Hij had niet het niveau voor RSCA"

door
Deschacht stelt zich vragen:

Olivier Deschacht is analist bij Play Sports. De voormalige verdediger van RSC Anderlecht sprak voor de partij van Newcastle United tegen Watford over Edo Kayembe. Die verkaste naar die laatste club.


Het was een zeer vreemd bericht dat Watford maar liefst 4 miljoen euro op tafel legde om Kayembe weg te halen bij KAS Eupen. Anderlecht kreeg daardoor ook nog 375.000 euro. Deschacht vindt het bijzonder vreemd dat Kayembe de overstap naar de Premier League kon maken.

"Ik was verrast dat hij naar Watford kon. Ik speelde nog met hem samen en het is wel een goede middenvelder, maar voor mij had hij net niet het niveau voor Anderlecht. Hij kreeg even zijn kans onder Vincent Kompany, maar dat was geen succes. Hij ging naar Eupen en ik vond hem daar ook niet opvallen. Ik ga hem zeker niet afbreken en zeggen dat het een slechte speler is. Ik was dus verrast dat hij naar de Premier League kon, maar ik wens hem alle succes”, aldus een eerlijke Deschacht.

MOGI BAYAT

Kayembe startte zelfs in de basis bij Watford. In de wandelgangen viel al te horen dat deze transfer werd afgerond door Mogi Bayat, die kind aan huis is in de Jupiler Pro League én bij Watford. De afgelopen jaren wist hij via allerhande constructies er spelers als Dodi Lukebakio, Obbi Oulare, Sven Kums (die er nooit een match speelde), Stefano Okaka, William Troost-Ekong en Christian Kabasele te posteren. Kayembe krijgt nu dus ook een kans.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Gaat Kayembe slagen in de Premier League?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

62
62
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

37
37
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

32
32
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

30
30
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

472
472
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

234
234
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

379
379
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

134
134
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

183
183
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

140
140
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

96
96
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

310
310
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

520
520
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

527
527
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

462
462
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

396
396

Meer sportnieuws