Schreuder ziet groot werkpunt na debuut bij Club Brugge

458
Schreuder ziet groot werkpunt na debuut bij Club Brugge

Club Brugge is zaterdagavond uit zijn winterslaap ontwaakt. Het begon meteen goed aan 2022, want het zette in eigen huis STVV uiteindelijk makkelijk opzij met 2-0, dankzij goals van Charles De Ketelaere en Bas Dost. Nieuwe trainer Alfred Schreuder beleefde zo een perfecte vuurdoop en wist meteen zijn stempel te drukken op het elftal.


Niet alleen liet de Nederlander Club in een andere formatie aantreden - hij koos voor een 3-5-2 met Mata en Buchanan op de flanken en De Ketelaere naast Dost voorin -, maar daarnaast viel meteen ook op dat Schreuder nu al andere accenten in de voetbalwijze van de landskampioen geslepen had. Club speelde minder direct, met meer nadruk op balbezit en een stevige organisatie.

Schreuder was dan ook tevreden met wat hij zag, maar zag ook een groot werkpunt. "De manier waarop we wilden spelen, is er in grote lijnen uitgekomen. 2-0 is oké, maar we hebben nog veel meer kansen gehad die we moesten afmaken", verklaarde hij immers op zijn persconferentie. "Uiteindelijk moet je zo'n match met 3-0 of 4-0 winnen. Ik ben heel blij met de progressie die ze in tien dagen gemaakt hebben. Dat is als trainer prettig om te zien."

LASTIG PROGRAMMA
Het was voor Schreuder alvast goed dat zijn spelers vertrouwen konden tanken tegen de makke Kanaries, want er komen nog zeer moeilijke weken aan. Volgende week maakt Club de altijd verraderlijke verplaatsing naar Sclessin, terwijl daarna in de midweek de topper tegen leider Union op het programma staat. Die partij zou weleens leidend kunnen zijn voor de titelkansen van Blauw-Zwart. Na een tussendoortje tegen KV Kortrijk volgt daarna ook nog een dubbele confrontatie met AA Gent, eerst in de beker en daarna in de competitie.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

Kwam Club onder Schreuder al beter voor de dag dan onder Clement?

Meest recent

Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

10
10
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

4
4
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

89
89
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

94
94
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

79
79
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

82
82
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

132
132
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

274
274
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

80
80
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

142
142
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

56
56
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

222
222
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

181
181
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

105
105
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

119
119
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

296
296
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

441
441
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

130
130
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

265
265
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

294
294
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

74
74
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

47
47
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

144
144
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

78
78

Meer sportnieuws