Schreuder ziet groot werkpunt na debuut bij Club Brugge

door
Schreuder ziet groot werkpunt na debuut bij Club Brugge

Club Brugge is zaterdagavond uit zijn winterslaap ontwaakt. Het begon meteen goed aan 2022, want het zette in eigen huis STVV uiteindelijk makkelijk opzij met 2-0, dankzij goals van Charles De Ketelaere en Bas Dost. Nieuwe trainer Alfred Schreuder beleefde zo een perfecte vuurdoop en wist meteen zijn stempel te drukken op het elftal.


Niet alleen liet de Nederlander Club in een andere formatie aantreden - hij koos voor een 3-5-2 met Mata en Buchanan op de flanken en De Ketelaere naast Dost voorin -, maar daarnaast viel meteen ook op dat Schreuder nu al andere accenten in de voetbalwijze van de landskampioen geslepen had. Club speelde minder direct, met meer nadruk op balbezit en een stevige organisatie.

Schreuder was dan ook tevreden met wat hij zag, maar zag ook een groot werkpunt. "De manier waarop we wilden spelen, is er in grote lijnen uitgekomen. 2-0 is oké, maar we hebben nog veel meer kansen gehad die we moesten afmaken", verklaarde hij immers op zijn persconferentie. "Uiteindelijk moet je zo'n match met 3-0 of 4-0 winnen. Ik ben heel blij met de progressie die ze in tien dagen gemaakt hebben. Dat is als trainer prettig om te zien."

LASTIG PROGRAMMA
Het was voor Schreuder alvast goed dat zijn spelers vertrouwen konden tanken tegen de makke Kanaries, want er komen nog zeer moeilijke weken aan. Volgende week maakt Club de altijd verraderlijke verplaatsing naar Sclessin, terwijl daarna in de midweek de topper tegen leider Union op het programma staat. Die partij zou weleens leidend kunnen zijn voor de titelkansen van Blauw-Zwart. Na een tussendoortje tegen KV Kortrijk volgt daarna ook nog een dubbele confrontatie met AA Gent, eerst in de beker en daarna in de competitie.


LEES OOK: 'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Kwam Club onder Schreuder al beter voor de dag dan onder Clement?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

28
28
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

6
6
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

46
46
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

39
39
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

61
61
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

35
35
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

38
38
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

85
85
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

32
32
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

78
78
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

180
180
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

372
372
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

52
52
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

215
215
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

41
41
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

100
100
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

96
96
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

621
621
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

263
263
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

183
183
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

160
160
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

334
334
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

47
47

Meer sportnieuws