Mboyo brengt Hein in grote problemen

638
Mboyo brengt Hein in grote problemen

Vrijdagavond kreeg Pelé Ilombe Mboyo nog eens zijn kans in het basiselftal van AA Gent. De 34-jarige bedankte prompt met een knap doelpunt, maar zijn individuele prestatie en meerwaarde op het spelbeeld was echter van een ondermaats niveau. Zoals dat het geval was bij elke zomeraanwinst van de Buffalo’s, werd ook de komst van Mboyo gemachtigd door Hein Vanhaezebrouck. Maar tot op vandaag is Mboyo’s transfer helemaal geen groot succes gebleken.


GEEN ANDERE KEUZE

“Soms moet je je principes opzij schuiven”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck begin september de verrassende transfer van Pelé Ilombe Mboyo. “Het is een feit dat dit niet de politiek is die je zou moeten voeren, maar soms heb je geen andere keuze.” Mboyo vatte zijn tweede passage bij de Buffalo’s aan met 34 lentes en zonder progressiemarge. Een transfer voor op de zeer korte termijn, dus. En dat strookt niet bepaald met het businessmodel van AA Gent, dat zich voornamelijk richt op het goedkoop aankopen en het duur verkopen van spelers.

$

Ook Pelé Mboyo was erg verrast toen de Oost-Vlamingen hem in de zomermercato eerst contacteerden en daarna concreet polsten naar een overgang. “Een complete verrassing”, zoals hij zelf verklaarde in de pers. Mboyo aarzelde echter geen seconde, want dit was voor hem een unieke kans en die wilde hij in geen geval laten liggen. “Na één of twee jaar zullen we zien of het nuttig was om Mboyo te halen”, voorspelde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

MBOYO OUT?

Voorlopig is de transfer van Pelé Mboyo naar AA Gent nog geen onverdeeld succes gebleken. De Oost-Vlamingen zagen in de tweevoudige Rode Duivel vooral een adequate back-up voor de blessuregevoelige Laurent Depoitre, maar die laatste zijn fysiek gestel houdt dit seizoen opvallend goed stand. Daarom telt Mboyo in de huidige jaargang een weinig overtuigend aantal van tien basisplaatsen in de Jupiler Pro League, de Conference League en de Croky Cup gecombineerd.

In de nasleep van zijn verrassende transfer naar AA Gent prees Hein Vanhaezebrouck de fysieke paraatheid van Pelé Mboyo. Daarnaast zou de 34-jarige ook heel wat ervaring meebrengen naar de Ghelamco Arena, net als een grote mate van voetballend vermogen en de kunde om de bal vast te houden. “Zulke gasten hebben we nodig. Toen Depoitre niet fit was, hadden we dat niet. Bruno deed zijn best, maar hij is niet het type spits om er dan uit te komen”, schetste Vanhaezebrouck.



Maar in de voorbije weken viel er te lezen in de pers dat AA Gent in januari meerdere spelers zal verkopen of verhuren. Vooral in de aanvalslinie wordt er heel wat uitgaande beweging verwacht, waarbij de naam van Péle Ilombe Mboyo nadrukkelijk viel. De spits werd nochtans op voorspraak van Hein Vanhaezebrouck gehaald, er is geen enkele speler die naar Gent komt zonder de goedkeuring van de coach, maar tot nog toe liet hij geen onvergetelijke indruk na.

ZONDER VEEL SUCCES

Door de vele corona-besmettingen bij AA Gent kreeg Pelé Mboyo vrijdagavond nog eens zijn kans in de basis. De 34-jarige spits scoorde een belangrijk doelpunt tegen zijn ex-club KV Kortrijk, maar overtuigen deed hij wederom niet. Het Nieuwsblad beloonde zijn prestatie bijvoorbeeld met een matige 6 op 10. “Hij werkte hard en probeerde voor rust vol overtuiging zijn rol te vervullen als targetman, zonder veel succes evenwel. Knap kopbaldoelpunt op aangeven van Samoise.”



Het Laatste Nieuws was ook streng over de wedstrijd van Pelé Mboyo. De krant stelde dat de aanvalsleider van AA Gent voor de rust alleen maar verkeerde keuzes maakte. Gelukkig kon Mboyo nog een doelpunt scoren, want met één actie deed hij zijn zwakke eerste helft vergeten. Wisselvalligheid troef dus bij Mboyo. Eenzelfde viel trouwens te constateren tijdens de winterstage in Spanje. De ervaren aanvaller werkte daar een goede voorbereiding af, maar in de oefenmatch tegen AZ Alkmaar speelde hij niet al te best.

17 DUELS VERLOREN

Pelé Mboyo zet die grote wisselvalligheid dus gestaag verder in de officiële wedstrijden van het nieuwe kalenderjaar. Ondanks zijn belangrijk doelpunt tegen KV Kortrijk, haalde hij niet de beoogde norm die er verwacht mag worden van een basisspeler van AA Gent. Mboyo verloor vrijdag namelijk 17 duels, wat veruit het hoogste aantal was onder zijn ploegmaats. Eenzelfde geldt voor zijn 5 verloren luchtduels, niemand verloor immers meer duels dan hem.



Op zijn gescoord doelpunt na, slaagde Mboyo er echter niet in om het nadrukkelijk het verschil te maken bij AA Gent. Naast zijn overvloed aan verloren duels telde hij tegen Veekaa namelijk nul dribbels en nul versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat Mboyo wederom geen punten scoorde in de basisploeg, en daardoor zal de invloed van Hein Vanhaezebrouck op de transfers bij de Buffalo’s ongetwijfeld een stevige bluts krijgen.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

🚀

Moet Mboyo vertrekken bij AA Gent?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

64
64
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

40
40
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

67
67
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

178
178
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

112
112
Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

België won in de Nations League met 3-0 van Turkije. Romelu Lukaku was weer invaller en lijkt ...

124
124
Harde les voor Mark van Bommel: “Werkt gewoon niet”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van Turkije namens de Nations League terwijl Frankrijk en ...

172
172
Verkeerde keuze Van Bommel? Coach is het niét eens

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat is uiteraard een zeer goed resultaat. Alleen ...

156
156
Albert stelt zich vragen bij één keuze van Van Bommel

België won met 3-0 van Turkije, maar dat was een overdreven score. De Turken hadden zelfs een ...

122
122
Verschaeren schept duidelijkheid: "Daarom verliet ik RSCA"

Yari Verschaeren vertrok afgelopen zomer transfervrij bij RSC Anderlecht. Enkele weken later tekende ...

216
216
Geurtje aan gele kaart De Bruyne? Van Bommel reageert

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

158
158
Europese pers trekt grote ogen: één Duivel eist headlines op

De Rode Duivels blijven het goed doen onder het bewind van bondscoach Mark van Bommel. In de Nations ...

405
405
Lukaku breekt stilte na lastig parket: "Binnenkort gesprek"

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

97
97
Vanaken krijgt kans in basis: kranten vellen hard verdict

Bondscoach Mark van Bommel speelde vrijdagavond op de verrassing met zijn basiself tegen Turkije. Zo ...

1070
1070
'Van Bommel belt Madrid: Courtois keert tóch terug'

Mark van Bommel zocht Thibaut Courtois op in Madrid en daar werd het afgesproken: geen Nations ...

286
286
Ngoy clasht zwaar met Güler: oorzaak voor relletje onthuld

De Rode Duivels hebben opnieuw een sterke prestatie neergezet in de Nations League. Zo werd ...

1182
1182
PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

112
112
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

266
266
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

187
187
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

99
99
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

133
133
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

56
56
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

225
225
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

213
213
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

133
133

Meer sportnieuws