Mboyo brengt Hein in grote problemen

638 stemmen
Mboyo brengt Hein in grote problemen

Vrijdagavond kreeg Pelé Ilombe Mboyo nog eens zijn kans in het basiselftal van AA Gent. De 34-jarige bedankte prompt met een knap doelpunt, maar zijn individuele prestatie en meerwaarde op het spelbeeld was echter van een ondermaats niveau. Zoals dat het geval was bij elke zomeraanwinst van de Buffalo’s, werd ook de komst van Mboyo gemachtigd door Hein Vanhaezebrouck. Maar tot op vandaag is Mboyo’s transfer helemaal geen groot succes gebleken.


GEEN ANDERE KEUZE

“Soms moet je je principes opzij schuiven”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck begin september de verrassende transfer van Pelé Ilombe Mboyo. “Het is een feit dat dit niet de politiek is die je zou moeten voeren, maar soms heb je geen andere keuze.” Mboyo vatte zijn tweede passage bij de Buffalo’s aan met 34 lentes en zonder progressiemarge. Een transfer voor op de zeer korte termijn, dus. En dat strookt niet bepaald met het businessmodel van AA Gent, dat zich voornamelijk richt op het goedkoop aankopen en het duur verkopen van spelers.

$

Ook Pelé Mboyo was erg verrast toen de Oost-Vlamingen hem in de zomermercato eerst contacteerden en daarna concreet polsten naar een overgang. “Een complete verrassing”, zoals hij zelf verklaarde in de pers. Mboyo aarzelde echter geen seconde, want dit was voor hem een unieke kans en die wilde hij in geen geval laten liggen. “Na één of twee jaar zullen we zien of het nuttig was om Mboyo te halen”, voorspelde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

MBOYO OUT?

Voorlopig is de transfer van Pelé Mboyo naar AA Gent nog geen onverdeeld succes gebleken. De Oost-Vlamingen zagen in de tweevoudige Rode Duivel vooral een adequate back-up voor de blessuregevoelige Laurent Depoitre, maar die laatste zijn fysiek gestel houdt dit seizoen opvallend goed stand. Daarom telt Mboyo in de huidige jaargang een weinig overtuigend aantal van tien basisplaatsen in de Jupiler Pro League, de Conference League en de Croky Cup gecombineerd.

In de nasleep van zijn verrassende transfer naar AA Gent prees Hein Vanhaezebrouck de fysieke paraatheid van Pelé Mboyo. Daarnaast zou de 34-jarige ook heel wat ervaring meebrengen naar de Ghelamco Arena, net als een grote mate van voetballend vermogen en de kunde om de bal vast te houden. “Zulke gasten hebben we nodig. Toen Depoitre niet fit was, hadden we dat niet. Bruno deed zijn best, maar hij is niet het type spits om er dan uit te komen”, schetste Vanhaezebrouck.



Maar in de voorbije weken viel er te lezen in de pers dat AA Gent in januari meerdere spelers zal verkopen of verhuren. Vooral in de aanvalslinie wordt er heel wat uitgaande beweging verwacht, waarbij de naam van Péle Ilombe Mboyo nadrukkelijk viel. De spits werd nochtans op voorspraak van Hein Vanhaezebrouck gehaald, er is geen enkele speler die naar Gent komt zonder de goedkeuring van de coach, maar tot nog toe liet hij geen onvergetelijke indruk na.

ZONDER VEEL SUCCES

Door de vele corona-besmettingen bij AA Gent kreeg Pelé Mboyo vrijdagavond nog eens zijn kans in de basis. De 34-jarige spits scoorde een belangrijk doelpunt tegen zijn ex-club KV Kortrijk, maar overtuigen deed hij wederom niet. Het Nieuwsblad beloonde zijn prestatie bijvoorbeeld met een matige 6 op 10. “Hij werkte hard en probeerde voor rust vol overtuiging zijn rol te vervullen als targetman, zonder veel succes evenwel. Knap kopbaldoelpunt op aangeven van Samoise.”



Het Laatste Nieuws was ook streng over de wedstrijd van Pelé Mboyo. De krant stelde dat de aanvalsleider van AA Gent voor de rust alleen maar verkeerde keuzes maakte. Gelukkig kon Mboyo nog een doelpunt scoren, want met één actie deed hij zijn zwakke eerste helft vergeten. Wisselvalligheid troef dus bij Mboyo. Eenzelfde viel trouwens te constateren tijdens de winterstage in Spanje. De ervaren aanvaller werkte daar een goede voorbereiding af, maar in de oefenmatch tegen AZ Alkmaar speelde hij niet al te best.

17 DUELS VERLOREN

Pelé Mboyo zet die grote wisselvalligheid dus gestaag verder in de officiële wedstrijden van het nieuwe kalenderjaar. Ondanks zijn belangrijk doelpunt tegen KV Kortrijk, haalde hij niet de beoogde norm die er verwacht mag worden van een basisspeler van AA Gent. Mboyo verloor vrijdag namelijk 17 duels, wat veruit het hoogste aantal was onder zijn ploegmaats. Eenzelfde geldt voor zijn 5 verloren luchtduels, niemand verloor immers meer duels dan hem.



Op zijn gescoord doelpunt na, slaagde Mboyo er echter niet in om het nadrukkelijk het verschil te maken bij AA Gent. Naast zijn overvloed aan verloren duels telde hij tegen Veekaa namelijk nul dribbels en nul versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat Mboyo wederom geen punten scoorde in de basisploeg, en daardoor zal de invloed van Hein Vanhaezebrouck op de transfers bij de Buffalo’s ongetwijfeld een stevige bluts krijgen.

LEES OOK: Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

Moet Mboyo vertrekken bij AA Gent?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

48
48
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

81
81
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

16
16
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

351
351
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

212
212
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

378
378
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

461
461
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

120
120
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

664
664
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

257
257
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

511
511
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

238
238
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

294
294
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

147
147
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

475
475
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

449
449
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

90
90
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

64
64
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

843
843
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

363
363
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

567
567
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

183
183
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

162
162
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

859
859

Meer sportnieuws