Mboyo brengt Hein in grote problemen

638 stemmen
Mboyo brengt Hein in grote problemen

Vrijdagavond kreeg Pelé Ilombe Mboyo nog eens zijn kans in het basiselftal van AA Gent. De 34-jarige bedankte prompt met een knap doelpunt, maar zijn individuele prestatie en meerwaarde op het spelbeeld was echter van een ondermaats niveau. Zoals dat het geval was bij elke zomeraanwinst van de Buffalo’s, werd ook de komst van Mboyo gemachtigd door Hein Vanhaezebrouck. Maar tot op vandaag is Mboyo’s transfer helemaal geen groot succes gebleken.


GEEN ANDERE KEUZE

“Soms moet je je principes opzij schuiven”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck begin september de verrassende transfer van Pelé Ilombe Mboyo. “Het is een feit dat dit niet de politiek is die je zou moeten voeren, maar soms heb je geen andere keuze.” Mboyo vatte zijn tweede passage bij de Buffalo’s aan met 34 lentes en zonder progressiemarge. Een transfer voor op de zeer korte termijn, dus. En dat strookt niet bepaald met het businessmodel van AA Gent, dat zich voornamelijk richt op het goedkoop aankopen en het duur verkopen van spelers.

$

Ook Pelé Mboyo was erg verrast toen de Oost-Vlamingen hem in de zomermercato eerst contacteerden en daarna concreet polsten naar een overgang. “Een complete verrassing”, zoals hij zelf verklaarde in de pers. Mboyo aarzelde echter geen seconde, want dit was voor hem een unieke kans en die wilde hij in geen geval laten liggen. “Na één of twee jaar zullen we zien of het nuttig was om Mboyo te halen”, voorspelde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

MBOYO OUT?

Voorlopig is de transfer van Pelé Mboyo naar AA Gent nog geen onverdeeld succes gebleken. De Oost-Vlamingen zagen in de tweevoudige Rode Duivel vooral een adequate back-up voor de blessuregevoelige Laurent Depoitre, maar die laatste zijn fysiek gestel houdt dit seizoen opvallend goed stand. Daarom telt Mboyo in de huidige jaargang een weinig overtuigend aantal van tien basisplaatsen in de Jupiler Pro League, de Conference League en de Croky Cup gecombineerd.

In de nasleep van zijn verrassende transfer naar AA Gent prees Hein Vanhaezebrouck de fysieke paraatheid van Pelé Mboyo. Daarnaast zou de 34-jarige ook heel wat ervaring meebrengen naar de Ghelamco Arena, net als een grote mate van voetballend vermogen en de kunde om de bal vast te houden. “Zulke gasten hebben we nodig. Toen Depoitre niet fit was, hadden we dat niet. Bruno deed zijn best, maar hij is niet het type spits om er dan uit te komen”, schetste Vanhaezebrouck.



Maar in de voorbije weken viel er te lezen in de pers dat AA Gent in januari meerdere spelers zal verkopen of verhuren. Vooral in de aanvalslinie wordt er heel wat uitgaande beweging verwacht, waarbij de naam van Péle Ilombe Mboyo nadrukkelijk viel. De spits werd nochtans op voorspraak van Hein Vanhaezebrouck gehaald, er is geen enkele speler die naar Gent komt zonder de goedkeuring van de coach, maar tot nog toe liet hij geen onvergetelijke indruk na.

ZONDER VEEL SUCCES

Door de vele corona-besmettingen bij AA Gent kreeg Pelé Mboyo vrijdagavond nog eens zijn kans in de basis. De 34-jarige spits scoorde een belangrijk doelpunt tegen zijn ex-club KV Kortrijk, maar overtuigen deed hij wederom niet. Het Nieuwsblad beloonde zijn prestatie bijvoorbeeld met een matige 6 op 10. “Hij werkte hard en probeerde voor rust vol overtuiging zijn rol te vervullen als targetman, zonder veel succes evenwel. Knap kopbaldoelpunt op aangeven van Samoise.”



Het Laatste Nieuws was ook streng over de wedstrijd van Pelé Mboyo. De krant stelde dat de aanvalsleider van AA Gent voor de rust alleen maar verkeerde keuzes maakte. Gelukkig kon Mboyo nog een doelpunt scoren, want met één actie deed hij zijn zwakke eerste helft vergeten. Wisselvalligheid troef dus bij Mboyo. Eenzelfde viel trouwens te constateren tijdens de winterstage in Spanje. De ervaren aanvaller werkte daar een goede voorbereiding af, maar in de oefenmatch tegen AZ Alkmaar speelde hij niet al te best.

17 DUELS VERLOREN

Pelé Mboyo zet die grote wisselvalligheid dus gestaag verder in de officiële wedstrijden van het nieuwe kalenderjaar. Ondanks zijn belangrijk doelpunt tegen KV Kortrijk, haalde hij niet de beoogde norm die er verwacht mag worden van een basisspeler van AA Gent. Mboyo verloor vrijdag namelijk 17 duels, wat veruit het hoogste aantal was onder zijn ploegmaats. Eenzelfde geldt voor zijn 5 verloren luchtduels, niemand verloor immers meer duels dan hem.



Op zijn gescoord doelpunt na, slaagde Mboyo er echter niet in om het nadrukkelijk het verschil te maken bij AA Gent. Naast zijn overvloed aan verloren duels telde hij tegen Veekaa namelijk nul dribbels en nul versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat Mboyo wederom geen punten scoorde in de basisploeg, en daardoor zal de invloed van Hein Vanhaezebrouck op de transfers bij de Buffalo’s ongetwijfeld een stevige bluts krijgen.

LEES OOK: 'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

🚀

Moet Mboyo vertrekken bij AA Gent?

Meest recent

'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

2
2
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

12
12
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

109
109
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

125
125
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

82
82
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

297
297
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

305
305
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

111
111
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

319
319
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

69
69
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

275
275
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

329
329
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

484
484
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

161
161
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

240
240
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

178
178
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

883
883
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

210
210
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

352
352
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

218
218
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

511
511
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

367
367
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

588
588
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

496
496
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

121
121

Meer sportnieuws