Mboyo brengt Hein in grote problemen

door
Mboyo brengt Hein in grote problemen

Vrijdagavond kreeg Pelé Ilombe Mboyo nog eens zijn kans in het basiselftal van AA Gent. De 34-jarige bedankte prompt met een knap doelpunt, maar zijn individuele prestatie en meerwaarde op het spelbeeld was echter van een ondermaats niveau. Zoals dat het geval was bij elke zomeraanwinst van de Buffalo’s, werd ook de komst van Mboyo gemachtigd door Hein Vanhaezebrouck. Maar tot op vandaag is Mboyo’s transfer helemaal geen groot succes gebleken.


GEEN ANDERE KEUZE

“Soms moet je je principes opzij schuiven”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck begin september de verrassende transfer van Pelé Ilombe Mboyo. “Het is een feit dat dit niet de politiek is die je zou moeten voeren, maar soms heb je geen andere keuze.” Mboyo vatte zijn tweede passage bij de Buffalo’s aan met 34 lentes en zonder progressiemarge. Een transfer voor op de zeer korte termijn, dus. En dat strookt niet bepaald met het businessmodel van AA Gent, dat zich voornamelijk richt op het goedkoop aankopen en het duur verkopen van spelers.

$

Ook Pelé Mboyo was erg verrast toen de Oost-Vlamingen hem in de zomermercato eerst contacteerden en daarna concreet polsten naar een overgang. “Een complete verrassing”, zoals hij zelf verklaarde in de pers. Mboyo aarzelde echter geen seconde, want dit was voor hem een unieke kans en die wilde hij in geen geval laten liggen. “Na één of twee jaar zullen we zien of het nuttig was om Mboyo te halen”, voorspelde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

MBOYO OUT?

Voorlopig is de transfer van Pelé Mboyo naar AA Gent nog geen onverdeeld succes gebleken. De Oost-Vlamingen zagen in de tweevoudige Rode Duivel vooral een adequate back-up voor de blessuregevoelige Laurent Depoitre, maar die laatste zijn fysiek gestel houdt dit seizoen opvallend goed stand. Daarom telt Mboyo in de huidige jaargang een weinig overtuigend aantal van tien basisplaatsen in de Jupiler Pro League, de Conference League en de Croky Cup gecombineerd.

In de nasleep van zijn verrassende transfer naar AA Gent prees Hein Vanhaezebrouck de fysieke paraatheid van Pelé Mboyo. Daarnaast zou de 34-jarige ook heel wat ervaring meebrengen naar de Ghelamco Arena, net als een grote mate van voetballend vermogen en de kunde om de bal vast te houden. “Zulke gasten hebben we nodig. Toen Depoitre niet fit was, hadden we dat niet. Bruno deed zijn best, maar hij is niet het type spits om er dan uit te komen”, schetste Vanhaezebrouck.



Maar in de voorbije weken viel er te lezen in de pers dat AA Gent in januari meerdere spelers zal verkopen of verhuren. Vooral in de aanvalslinie wordt er heel wat uitgaande beweging verwacht, waarbij de naam van Péle Ilombe Mboyo nadrukkelijk viel. De spits werd nochtans op voorspraak van Hein Vanhaezebrouck gehaald, er is geen enkele speler die naar Gent komt zonder de goedkeuring van de coach, maar tot nog toe liet hij geen onvergetelijke indruk na.

ZONDER VEEL SUCCES

Door de vele corona-besmettingen bij AA Gent kreeg Pelé Mboyo vrijdagavond nog eens zijn kans in de basis. De 34-jarige spits scoorde een belangrijk doelpunt tegen zijn ex-club KV Kortrijk, maar overtuigen deed hij wederom niet. Het Nieuwsblad beloonde zijn prestatie bijvoorbeeld met een matige 6 op 10. “Hij werkte hard en probeerde voor rust vol overtuiging zijn rol te vervullen als targetman, zonder veel succes evenwel. Knap kopbaldoelpunt op aangeven van Samoise.”



Het Laatste Nieuws was ook streng over de wedstrijd van Pelé Mboyo. De krant stelde dat de aanvalsleider van AA Gent voor de rust alleen maar verkeerde keuzes maakte. Gelukkig kon Mboyo nog een doelpunt scoren, want met één actie deed hij zijn zwakke eerste helft vergeten. Wisselvalligheid troef dus bij Mboyo. Eenzelfde viel trouwens te constateren tijdens de winterstage in Spanje. De ervaren aanvaller werkte daar een goede voorbereiding af, maar in de oefenmatch tegen AZ Alkmaar speelde hij niet al te best.

17 DUELS VERLOREN

Pelé Mboyo zet die grote wisselvalligheid dus gestaag verder in de officiële wedstrijden van het nieuwe kalenderjaar. Ondanks zijn belangrijk doelpunt tegen KV Kortrijk, haalde hij niet de beoogde norm die er verwacht mag worden van een basisspeler van AA Gent. Mboyo verloor vrijdag namelijk 17 duels, wat veruit het hoogste aantal was onder zijn ploegmaats. Eenzelfde geldt voor zijn 5 verloren luchtduels, niemand verloor immers meer duels dan hem.



Op zijn gescoord doelpunt na, slaagde Mboyo er echter niet in om het nadrukkelijk het verschil te maken bij AA Gent. Naast zijn overvloed aan verloren duels telde hij tegen Veekaa namelijk nul dribbels en nul versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat Mboyo wederom geen punten scoorde in de basisploeg, en daardoor zal de invloed van Hein Vanhaezebrouck op de transfers bij de Buffalo’s ongetwijfeld een stevige bluts krijgen.

LEES OOK: Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Moet Mboyo vertrekken bij AA Gent?

Meest recent

Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

51
51
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

34
34
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

170
170
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

135
135
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

107
107
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

297
297
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

321
321
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

68
68
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

151
151
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

221
221
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

149
149
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

460
460
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

745
745
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

158
158
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

755
755
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

421
421
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

214
214
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

149
149
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

479
479
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

221
221
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

38
38
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

262
262
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

112
112
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

416
416

Meer sportnieuws