Mboyo brengt Hein in grote problemen

door
Mboyo brengt Hein in grote problemen

Vrijdagavond kreeg Pelé Ilombe Mboyo nog eens zijn kans in het basiselftal van AA Gent. De 34-jarige bedankte prompt met een knap doelpunt, maar zijn individuele prestatie en meerwaarde op het spelbeeld was echter van een ondermaats niveau. Zoals dat het geval was bij elke zomeraanwinst van de Buffalo’s, werd ook de komst van Mboyo gemachtigd door Hein Vanhaezebrouck. Maar tot op vandaag is Mboyo’s transfer helemaal geen groot succes gebleken.


GEEN ANDERE KEUZE

“Soms moet je je principes opzij schuiven”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck begin september de verrassende transfer van Pelé Ilombe Mboyo. “Het is een feit dat dit niet de politiek is die je zou moeten voeren, maar soms heb je geen andere keuze.” Mboyo vatte zijn tweede passage bij de Buffalo’s aan met 34 lentes en zonder progressiemarge. Een transfer voor op de zeer korte termijn, dus. En dat strookt niet bepaald met het businessmodel van AA Gent, dat zich voornamelijk richt op het goedkoop aankopen en het duur verkopen van spelers.

$

Ook Pelé Mboyo was erg verrast toen de Oost-Vlamingen hem in de zomermercato eerst contacteerden en daarna concreet polsten naar een overgang. “Een complete verrassing”, zoals hij zelf verklaarde in de pers. Mboyo aarzelde echter geen seconde, want dit was voor hem een unieke kans en die wilde hij in geen geval laten liggen. “Na één of twee jaar zullen we zien of het nuttig was om Mboyo te halen”, voorspelde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

MBOYO OUT?

Voorlopig is de transfer van Pelé Mboyo naar AA Gent nog geen onverdeeld succes gebleken. De Oost-Vlamingen zagen in de tweevoudige Rode Duivel vooral een adequate back-up voor de blessuregevoelige Laurent Depoitre, maar die laatste zijn fysiek gestel houdt dit seizoen opvallend goed stand. Daarom telt Mboyo in de huidige jaargang een weinig overtuigend aantal van tien basisplaatsen in de Jupiler Pro League, de Conference League en de Croky Cup gecombineerd.

In de nasleep van zijn verrassende transfer naar AA Gent prees Hein Vanhaezebrouck de fysieke paraatheid van Pelé Mboyo. Daarnaast zou de 34-jarige ook heel wat ervaring meebrengen naar de Ghelamco Arena, net als een grote mate van voetballend vermogen en de kunde om de bal vast te houden. “Zulke gasten hebben we nodig. Toen Depoitre niet fit was, hadden we dat niet. Bruno deed zijn best, maar hij is niet het type spits om er dan uit te komen”, schetste Vanhaezebrouck.



Maar in de voorbije weken viel er te lezen in de pers dat AA Gent in januari meerdere spelers zal verkopen of verhuren. Vooral in de aanvalslinie wordt er heel wat uitgaande beweging verwacht, waarbij de naam van Péle Ilombe Mboyo nadrukkelijk viel. De spits werd nochtans op voorspraak van Hein Vanhaezebrouck gehaald, er is geen enkele speler die naar Gent komt zonder de goedkeuring van de coach, maar tot nog toe liet hij geen onvergetelijke indruk na.

ZONDER VEEL SUCCES

Door de vele corona-besmettingen bij AA Gent kreeg Pelé Mboyo vrijdagavond nog eens zijn kans in de basis. De 34-jarige spits scoorde een belangrijk doelpunt tegen zijn ex-club KV Kortrijk, maar overtuigen deed hij wederom niet. Het Nieuwsblad beloonde zijn prestatie bijvoorbeeld met een matige 6 op 10. “Hij werkte hard en probeerde voor rust vol overtuiging zijn rol te vervullen als targetman, zonder veel succes evenwel. Knap kopbaldoelpunt op aangeven van Samoise.”



Het Laatste Nieuws was ook streng over de wedstrijd van Pelé Mboyo. De krant stelde dat de aanvalsleider van AA Gent voor de rust alleen maar verkeerde keuzes maakte. Gelukkig kon Mboyo nog een doelpunt scoren, want met één actie deed hij zijn zwakke eerste helft vergeten. Wisselvalligheid troef dus bij Mboyo. Eenzelfde viel trouwens te constateren tijdens de winterstage in Spanje. De ervaren aanvaller werkte daar een goede voorbereiding af, maar in de oefenmatch tegen AZ Alkmaar speelde hij niet al te best.

17 DUELS VERLOREN

Pelé Mboyo zet die grote wisselvalligheid dus gestaag verder in de officiële wedstrijden van het nieuwe kalenderjaar. Ondanks zijn belangrijk doelpunt tegen KV Kortrijk, haalde hij niet de beoogde norm die er verwacht mag worden van een basisspeler van AA Gent. Mboyo verloor vrijdag namelijk 17 duels, wat veruit het hoogste aantal was onder zijn ploegmaats. Eenzelfde geldt voor zijn 5 verloren luchtduels, niemand verloor immers meer duels dan hem.



Op zijn gescoord doelpunt na, slaagde Mboyo er echter niet in om het nadrukkelijk het verschil te maken bij AA Gent. Naast zijn overvloed aan verloren duels telde hij tegen Veekaa namelijk nul dribbels en nul versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat Mboyo wederom geen punten scoorde in de basisploeg, en daardoor zal de invloed van Hein Vanhaezebrouck op de transfers bij de Buffalo’s ongetwijfeld een stevige bluts krijgen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Moet Mboyo vertrekken bij AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

39
39
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

15
15
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

42
42
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

105
105
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

76
76
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

25
25
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

77
77
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

135
135
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

100
100
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

140
140
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

207
207
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

730
730
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

161
161
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

181
181
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

327
327
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

448
448
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

333
333
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws