Schreuder start aan opdracht bij Club met eenvoudige zege

176
Schreuder start aan opdracht bij Club met eenvoudige zege

Alfred Schreuder heeft er een prima ouverture opzitten als T1 van Club Brugge. Blauw-Zwart voetbalde zeker niet fantastisch vandaag maar pakte wel een gemakkelijke zege tegen STVV.

Het was voorlopig een uiterst bizarre speeldag in de Jupiler Pro League. Door een resem coronabesmettingen gingen al twee wedstrijden niet door vandaag en tot overmaat van ramp werd de wedstrijd tussen Seraing en Union gestaakt door een dik pak mist. Ook boven Jan Breydel hing wat mist maar hier kon de wedstrijd alvast eveneens van start gaan. Bij de thuisploeg koos nieuwe T1 Schreuder voor nieuwkomer Buchanan, Vormer en Dost, Lang ontbrak door een schorsing. De Kanaries deden het voorlopig nog zonder goudhaantje Kagawa, die verbleef nog even in zijn thuisland, ook Suzuki had andere oorden opgezocht.
Club overtuigt (nog) niet maar staat halfweg op voorsprong
STVV werd in de openingsfase meteen stevig onder druk gezet door Club Brugge, na nog geen drie minuten spelen kwamen de bezoekers al goed weg bij een heet standje voor de goal en even later dwong Rits doelman Schmidt tot een eerste echte redding. Blauw-Zwart bleef ook nadien heer en meester maar grote kansen bleven lange tijd uit. Iets voor het halfuur was het toch raak voor de thuisploeg toen de bezoekende verdediging twee maal blunderde, De Ketelaere strafte het uiteindelijk af door de 1-0 voorbij een kansloze Schmidt te schieten. In het slotkwartier creëerden beide ploegen nog weinig en zo stond Club halfweg op een kleine voorsprong.

De Ketelaere werkt op het halfuur de 1-0 in doel, meteen ook de ruststand.
Blunderende Kanaries graven eigen graf
De Kanaries kwamen met veel strijdlust uit de kleedkamer en probeerden vooral hoog druk te zetten. Een vroege kans van Hayashi werd door Mignolet onschadelijk gemaakt, al stond de Japanner vermoedelijk nipt buitenspel. Een paar minuten later moest de thuisdoelman opnieuw redding brengen bij een schot van Cacace. Iets voorbij het uur was het uiteindelijk toch Club dat opnieuw profiteerde van een blunder bij STVV, Dost legde de 2-0 met een lob voorbij Schmidt. Zowel Dost als Vormer vergaten nadien om de score nog hoger te laten oplopen maar een sterke bezoekende doelman verijdelde hun pogingen. Zo bleef het bij een zuinige maar verdiende eerste zege voor Club Brugge in 2022.
Scoreverloop:
1-0 (29') De Ketelaere, 2-0 (64') Dost

LEES OOK: De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

Zal Club finaal toch de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

62
62
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

20
20
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

28
28
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

100
100
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

57
57
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

78
78
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

115
115
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

126
126
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

90
90
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

86
86
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

149
149
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

321
321
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

338
338
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

39
39
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

39
39
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

55
55
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

167
167
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

341
341
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

418
418
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

69
69
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

191
191
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

114
114
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

387
387
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

67
67

Meer sportnieuws