Schreuder start aan opdracht bij Club met eenvoudige zege

176
Schreuder start aan opdracht bij Club met eenvoudige zege

Alfred Schreuder heeft er een prima ouverture opzitten als T1 van Club Brugge. Blauw-Zwart voetbalde zeker niet fantastisch vandaag maar pakte wel een gemakkelijke zege tegen STVV.

Het was voorlopig een uiterst bizarre speeldag in de Jupiler Pro League. Door een resem coronabesmettingen gingen al twee wedstrijden niet door vandaag en tot overmaat van ramp werd de wedstrijd tussen Seraing en Union gestaakt door een dik pak mist. Ook boven Jan Breydel hing wat mist maar hier kon de wedstrijd alvast eveneens van start gaan. Bij de thuisploeg koos nieuwe T1 Schreuder voor nieuwkomer Buchanan, Vormer en Dost, Lang ontbrak door een schorsing. De Kanaries deden het voorlopig nog zonder goudhaantje Kagawa, die verbleef nog even in zijn thuisland, ook Suzuki had andere oorden opgezocht.
Club overtuigt (nog) niet maar staat halfweg op voorsprong
STVV werd in de openingsfase meteen stevig onder druk gezet door Club Brugge, na nog geen drie minuten spelen kwamen de bezoekers al goed weg bij een heet standje voor de goal en even later dwong Rits doelman Schmidt tot een eerste echte redding. Blauw-Zwart bleef ook nadien heer en meester maar grote kansen bleven lange tijd uit. Iets voor het halfuur was het toch raak voor de thuisploeg toen de bezoekende verdediging twee maal blunderde, De Ketelaere strafte het uiteindelijk af door de 1-0 voorbij een kansloze Schmidt te schieten. In het slotkwartier creëerden beide ploegen nog weinig en zo stond Club halfweg op een kleine voorsprong.

De Ketelaere werkt op het halfuur de 1-0 in doel, meteen ook de ruststand.
Blunderende Kanaries graven eigen graf
De Kanaries kwamen met veel strijdlust uit de kleedkamer en probeerden vooral hoog druk te zetten. Een vroege kans van Hayashi werd door Mignolet onschadelijk gemaakt, al stond de Japanner vermoedelijk nipt buitenspel. Een paar minuten later moest de thuisdoelman opnieuw redding brengen bij een schot van Cacace. Iets voorbij het uur was het uiteindelijk toch Club dat opnieuw profiteerde van een blunder bij STVV, Dost legde de 2-0 met een lob voorbij Schmidt. Zowel Dost als Vormer vergaten nadien om de score nog hoger te laten oplopen maar een sterke bezoekende doelman verijdelde hun pogingen. Zo bleef het bij een zuinige maar verdiende eerste zege voor Club Brugge in 2022.
Scoreverloop:
1-0 (29') De Ketelaere, 2-0 (64') Dost

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

Zal Club finaal toch de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

8
8
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

28
28
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

19
19
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

106
106
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

85
85
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

94
94
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

475
475
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

344
344
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

57
57
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

126
126
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

98
98
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

175
175
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

125
125
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

323
323
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

210
210
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

66
66
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

69
69
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2189
2189
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

724
724
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

640
640
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

589
589
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

59
59
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

144
144
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

166
166
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

501
501

Meer sportnieuws