Schreuder start aan opdracht bij Club met eenvoudige zege

door
Schreuder start aan opdracht bij Club met eenvoudige zege

Alfred Schreuder heeft er een prima ouverture opzitten als T1 van Club Brugge. Blauw-Zwart voetbalde zeker niet fantastisch vandaag maar pakte wel een gemakkelijke zege tegen STVV.

Het was voorlopig een uiterst bizarre speeldag in de Jupiler Pro League. Door een resem coronabesmettingen gingen al twee wedstrijden niet door vandaag en tot overmaat van ramp werd de wedstrijd tussen Seraing en Union gestaakt door een dik pak mist. Ook boven Jan Breydel hing wat mist maar hier kon de wedstrijd alvast eveneens van start gaan. Bij de thuisploeg koos nieuwe T1 Schreuder voor nieuwkomer Buchanan, Vormer en Dost, Lang ontbrak door een schorsing. De Kanaries deden het voorlopig nog zonder goudhaantje Kagawa, die verbleef nog even in zijn thuisland, ook Suzuki had andere oorden opgezocht.
Club overtuigt (nog) niet maar staat halfweg op voorsprong
STVV werd in de openingsfase meteen stevig onder druk gezet door Club Brugge, na nog geen drie minuten spelen kwamen de bezoekers al goed weg bij een heet standje voor de goal en even later dwong Rits doelman Schmidt tot een eerste echte redding. Blauw-Zwart bleef ook nadien heer en meester maar grote kansen bleven lange tijd uit. Iets voor het halfuur was het toch raak voor de thuisploeg toen de bezoekende verdediging twee maal blunderde, De Ketelaere strafte het uiteindelijk af door de 1-0 voorbij een kansloze Schmidt te schieten. In het slotkwartier creëerden beide ploegen nog weinig en zo stond Club halfweg op een kleine voorsprong.

De Ketelaere werkt op het halfuur de 1-0 in doel, meteen ook de ruststand.
Blunderende Kanaries graven eigen graf
De Kanaries kwamen met veel strijdlust uit de kleedkamer en probeerden vooral hoog druk te zetten. Een vroege kans van Hayashi werd door Mignolet onschadelijk gemaakt, al stond de Japanner vermoedelijk nipt buitenspel. Een paar minuten later moest de thuisdoelman opnieuw redding brengen bij een schot van Cacace. Iets voorbij het uur was het uiteindelijk toch Club dat opnieuw profiteerde van een blunder bij STVV, Dost legde de 2-0 met een lob voorbij Schmidt. Zowel Dost als Vormer vergaten nadien om de score nog hoger te laten oplopen maar een sterke bezoekende doelman verijdelde hun pogingen. Zo bleef het bij een zuinige maar verdiende eerste zege voor Club Brugge in 2022.
Scoreverloop:
1-0 (29') De Ketelaere, 2-0 (64') Dost

LEES OOK: Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Zal Club finaal toch de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

31
31
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

74
74
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

59
59
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

206
206
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

90
90
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

244
244
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

48
48
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

50
50
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

380
380
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

67
67
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

472
472
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

247
247
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

425
425
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

358
358
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

339
339
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1375
1375
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

441
441
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

745
745
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

323
323
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

412
412
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1102
1102
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

478
478
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

492
492
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

102
102
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

62
62

Meer sportnieuws