'Broedermoord bij Barça: Xavi grijpt in'

door
'Broedermoord bij Barça: Xavi grijpt in'

FC Barcelona moest woensdag maar nipt de duimen leggen tegen Real Madrid in de Spaanse supercup. Het werd na verlengingen in het Saoedi-Arabische Riyad 2-3 voor de Madrilenen. In de basisopstelling van de Blaugrana was er opnieuw geen spoor van Memphis Depay. Zijn basisplaats bij Barça staat in het gedrang, maar ook zijn toekomst bij de club.


Volgens journalist Suleyman Özturk van Voetbal International is landgenoot Luuk De Jong hem dan ook helemaal voorbij in de pikorde. "Als ik dat in november tegen je had gezegd was ik ontslagen. Trainer Xavi zei na afloop ook: 'Hoe kun je Luuk nu wisselen als je naar zijn huidige prestaties kijkt? Elke hoge bal is gevaarlijk'. Ik zou als ik Memphis was me zorgen gaan maken, die gaat de komende weken op de bank beginnen."

MEMPHIS OUT?

En Memphis Depay zou zich stilaan écht zorgen moeten beginnen te maken. In die mate zelfs dat zijn toekomst in Camp Nou op het spel komt te staan. Dat komt grotendeels door de positieve evolutie die zijn landgenoot Luuk De Jong meemaakt bij Barça. De statische centrumaanvaller startte oorspronkelijk dramatisch aan zijn passage in Catalonië, maar ondertussen won hij het ganse vertrouwen van coach Xavi en de club.

Volgens Mundo Deportivo waardeert Xavi zijn inzet, zijn houding en de manier waarop hij zich aanpast aan het team. De waardering van Xavi tegenover Luuk De Jong is flink toegenomen waardoor de Spanjaard overweegt om niet hem maar wel Memphis Depay in de etalage te plaatsen. Er wordt Memphis een gebrek aan flexibiliteit verweten, waardoor hij zich niet juist aanpast aan de tactische vereisten van Xavi. Bovendien ligt het spel met buitenspelers veel meer in het voordeel van De Jong.

LEES OOK: 'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

Moet Barça Depay verkopen?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

40
40
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

23
23
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

63
63
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

98
98
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

279
279
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

274
274
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

184
184
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

212
212
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

191
191
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

113
113
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

128
128
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

449
449
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

387
387
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

141
141
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

432
432
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

819
819
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

180
180
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

438
438
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws