'Broedermoord bij Barça: Xavi grijpt in'

door
'Broedermoord bij Barça: Xavi grijpt in'

FC Barcelona moest woensdag maar nipt de duimen leggen tegen Real Madrid in de Spaanse supercup. Het werd na verlengingen in het Saoedi-Arabische Riyad 2-3 voor de Madrilenen. In de basisopstelling van de Blaugrana was er opnieuw geen spoor van Memphis Depay. Zijn basisplaats bij Barça staat in het gedrang, maar ook zijn toekomst bij de club.


Volgens journalist Suleyman Özturk van Voetbal International is landgenoot Luuk De Jong hem dan ook helemaal voorbij in de pikorde. "Als ik dat in november tegen je had gezegd was ik ontslagen. Trainer Xavi zei na afloop ook: 'Hoe kun je Luuk nu wisselen als je naar zijn huidige prestaties kijkt? Elke hoge bal is gevaarlijk'. Ik zou als ik Memphis was me zorgen gaan maken, die gaat de komende weken op de bank beginnen."

MEMPHIS OUT?

En Memphis Depay zou zich stilaan écht zorgen moeten beginnen te maken. In die mate zelfs dat zijn toekomst in Camp Nou op het spel komt te staan. Dat komt grotendeels door de positieve evolutie die zijn landgenoot Luuk De Jong meemaakt bij Barça. De statische centrumaanvaller startte oorspronkelijk dramatisch aan zijn passage in Catalonië, maar ondertussen won hij het ganse vertrouwen van coach Xavi en de club.

Volgens Mundo Deportivo waardeert Xavi zijn inzet, zijn houding en de manier waarop hij zich aanpast aan het team. De waardering van Xavi tegenover Luuk De Jong is flink toegenomen waardoor de Spanjaard overweegt om niet hem maar wel Memphis Depay in de etalage te plaatsen. Er wordt Memphis een gebrek aan flexibiliteit verweten, waardoor hij zich niet juist aanpast aan de tactische vereisten van Xavi. Bovendien ligt het spel met buitenspelers veel meer in het voordeel van De Jong.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

Moet Barça Depay verkopen?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

239
239
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

204
204
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

113
113
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

56
56
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

167
167
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

309
309
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

278
278
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

113
113
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

42
42
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

114
114
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

234
234
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

284
284
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

564
564
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

366
366
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

453
453
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

139
139
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

660
660
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

653
653
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

442
442
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

304
304
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2295
2295
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

155
155

Meer sportnieuws