Ex-speler verpest het feestje van AA Gent in blessuretijd

263 stemmen
Ex-speler verpest het feestje van AA Gent in blessuretijd

In een duel tussen twee zeer gehavende ploegen heeft KV Kortrijk verrassend maar niet onverdiend een puntje meegepakt uit de Ghelamco Arena. Het was ex-speler Mbayo die de grote held was van de Kerels met een tweeklapper.

AA Gent en KV Kortrijk beten na de winterstop de spits af in de Jupiler Pro League. Zowat alle clubs begonnen flink gehavend aan de hervatting door verschillende besmettingen met het coronavirus en een pak spelers die afgezakt waren naar de Afrika Cup. Zo misten de Buffalo's en de Kerels onder meer Ngadeu, Tissoudali en Badamosi. Belhocine dropte nieuwkomer Watanabe meteen in de basis, Vanhaezebrouck gaf Mboyo nog eens een kans.
Kerels slaan snel toe, Buffalo's herstellen op slag van rust
De thuisploeg nam de touwtjes meteen stevig in handen en eiste het balbezit op in de openingsfase. Bij de eerste counter van KVK was het echter meteen raak, ex-Gent speler Mbayo liep heel de thuisverdediging aan flarden en werkte tussen de benen van Bolat binnen: 0-1 voor de bezoekers. AA Gent was nauwelijks aangeslagen en reageerde meteen via Hjulsager, zijn poging van dichtbij werd nog in laatste instantie afgeblokt. De thuisploeg bleef vol op het gas duwen maar ook schoten van Mboyo en Kums verdwenen niet tussen het doelkader. Op het halfuur haalde Ilic dan weer een prima vrije trap van De Sart vanonder de lat. Op slag van rust herstelde AA Gent dan uiteindelijk toch nog het evenwicht, Ilic zat slecht bij een hoekschop en Castro-Montes duwde de gelijkmaker binnen: 1-1 was het halfweg in de Ghelamco Arena.

AA Gent heeft halfweg nog wat werk voor de boeg tegen een stug KV Kortrijk.
'Verloren zoon' breekt de ban, ex-speler verpest feestje
De tweede helft kwam eerder traag op gang maar opnieuw was de eerste echte kans goed voor een doelpunt. Samoise pakte vanop rechts uit met de perfecte voorzet en Mboyo kopte heerlijk raak: 2-1 voor de Buffalo's. Opnieuw was de thuisploeg dominant, niet veel later hield Ilic Hjulsager al van de 3-1. De bezoekers bleven moedig strijden maar echte kansen creëerde het nauwelijks, verder dan wat plukballen had Bolat nauwelijks werk op te knappen. Op dik tien minuten van het einde kregen de Kerels dan plots toch die ene grote mogelijkheid: Kadri mocht alleen op de thuisdoelman afgaan maar Bolat pakte uit met een knappe beenveeg. Een moedig KV Kortrijk rook een gelijkspel en kreeg dat uiteindelijk ook. In de blessuretijd ontsnapte Mbayo nogmaals en oog in oog met Bolat stifte hij raak: 2-2. Zo pakken de bezoekers een onverhoopt punt.
Scoreverloop:
0-1 (8') Mbayo, 1-1 (44') Castro-Montes, 2-1 (52') Mboyo, 2-2 (90+1') Mbayo

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Haalt AA Gent Play-Off I?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

28
28
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

67
67
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

13
13
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

327
327
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

202
202
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

340
340
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

431
431
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

117
117
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

648
648
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

250
250
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

505
505
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

232
232
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

284
284
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

139
139
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

454
454
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

440
440
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

86
86
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

62
62
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

827
827
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

356
356
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

559
559
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

181
181
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

160
160
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

844
844

Meer sportnieuws