Ex-speler verpest het feestje van AA Gent in blessuretijd

door
Ex-speler verpest het feestje van AA Gent in blessuretijd

In een duel tussen twee zeer gehavende ploegen heeft KV Kortrijk verrassend maar niet onverdiend een puntje meegepakt uit de Ghelamco Arena. Het was ex-speler Mbayo die de grote held was van de Kerels met een tweeklapper.

AA Gent en KV Kortrijk beten na de winterstop de spits af in de Jupiler Pro League. Zowat alle clubs begonnen flink gehavend aan de hervatting door verschillende besmettingen met het coronavirus en een pak spelers die afgezakt waren naar de Afrika Cup. Zo misten de Buffalo's en de Kerels onder meer Ngadeu, Tissoudali en Badamosi. Belhocine dropte nieuwkomer Watanabe meteen in de basis, Vanhaezebrouck gaf Mboyo nog eens een kans.
Kerels slaan snel toe, Buffalo's herstellen op slag van rust
De thuisploeg nam de touwtjes meteen stevig in handen en eiste het balbezit op in de openingsfase. Bij de eerste counter van KVK was het echter meteen raak, ex-Gent speler Mbayo liep heel de thuisverdediging aan flarden en werkte tussen de benen van Bolat binnen: 0-1 voor de bezoekers. AA Gent was nauwelijks aangeslagen en reageerde meteen via Hjulsager, zijn poging van dichtbij werd nog in laatste instantie afgeblokt. De thuisploeg bleef vol op het gas duwen maar ook schoten van Mboyo en Kums verdwenen niet tussen het doelkader. Op het halfuur haalde Ilic dan weer een prima vrije trap van De Sart vanonder de lat. Op slag van rust herstelde AA Gent dan uiteindelijk toch nog het evenwicht, Ilic zat slecht bij een hoekschop en Castro-Montes duwde de gelijkmaker binnen: 1-1 was het halfweg in de Ghelamco Arena.

AA Gent heeft halfweg nog wat werk voor de boeg tegen een stug KV Kortrijk.
'Verloren zoon' breekt de ban, ex-speler verpest feestje
De tweede helft kwam eerder traag op gang maar opnieuw was de eerste echte kans goed voor een doelpunt. Samoise pakte vanop rechts uit met de perfecte voorzet en Mboyo kopte heerlijk raak: 2-1 voor de Buffalo's. Opnieuw was de thuisploeg dominant, niet veel later hield Ilic Hjulsager al van de 3-1. De bezoekers bleven moedig strijden maar echte kansen creëerde het nauwelijks, verder dan wat plukballen had Bolat nauwelijks werk op te knappen. Op dik tien minuten van het einde kregen de Kerels dan plots toch die ene grote mogelijkheid: Kadri mocht alleen op de thuisdoelman afgaan maar Bolat pakte uit met een knappe beenveeg. Een moedig KV Kortrijk rook een gelijkspel en kreeg dat uiteindelijk ook. In de blessuretijd ontsnapte Mbayo nogmaals en oog in oog met Bolat stifte hij raak: 2-2. Zo pakken de bezoekers een onverhoopt punt.
Scoreverloop:
0-1 (8') Mbayo, 1-1 (44') Castro-Montes, 2-1 (52') Mboyo, 2-2 (90+1') Mbayo

LEES OOK: Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Haalt AA Gent Play-Off I?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

27
27
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

17
17
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

51
51
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

14
14
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

109
109
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

100
100
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

120
120
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

39
39
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

52
52
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

573
573
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

292
292
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

535
535
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

297
297
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

363
363
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

187
187
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

289
289
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

354
354
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

204
204
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws