Proto geeft Anderlecht twee opmerkelijke transfertips

door
Proto geeft Anderlecht twee opmerkelijke transfertips

Bij RSC Anderlecht gaan ze deze mercato niet al te gek doen. Het kan zijn dat er één of twee jonge spelers de club gaan versterken, maar het kan ook zijn dat er niemand bijkomt. Silvio Proto geeft Peter Verbeke raad.


De ex-doelman laat in La Capitale weten dat Anderlecht nog een extra centrale verdediger kan gebruiken om een eventueel ontbreken van Wesley Hoedt op te vangen. Dat lijkt nochtans een overbodige transfer te zijn, aangezien de Brusselaars met Hannes Delcroix nog een linksvoetige centrale verdediger in de selectie hebben. Bovendien is Marco Kana tweevoetig en speelde hij daar ook al.

Proto zou ook nog een defensieve middenvelder halen, die zowel kan afbreken én opbouwen. Het klopt dat Josh Cullen vooral een breker is, maar in het huidige Anderlecht zorgt hij voor de balans. Met de aanvallende backs, een Wesley Hoedt die over sterke uitvoetballende kwaliteiten beschikt én Kristoffer Olsson op het middenveld lijkt RSCA ook daar geen ander type nodig te hebben. Bovendien heeft RSCA met Kana ook zo een type in de kern. Proto zou Adrien Trebel daar willen zien spelen. De Fransman bewees in het verleden nochtans dat hij geen ideale nummer zes is. De Fransman komt beter tot zijn recht in een ploeg die zeer direct voetbal speelt, waar hij als nummer acht zijn ding mag doen. Trebel past simpelweg niet in de huidige voetbalvisie die er momenteel is bij RSCA. Vorig seizoen kende hij een goede periode, maar kende hij zwakke play-offs.

Aan ingaande zijde is RSCA vooral bezig met andere dossiers: een rechtsachter en een jonge aanvaller. Op beide posities zal er ten vroegste deze maand en ten laatste komende zomer zeker versterking komen.

LEES OOK: Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Heeft RSCA nood aan nieuwe verdediger en verdedigende middenvelder?

Meest recent

'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

10
10
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

35
35
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

20
20
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

33
33
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

128
128
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

206
206
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

180
180
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

170
170
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

35
35
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

193
193
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

219
219
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

149
149
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

36
36
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

221
221
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

134
134
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

417
417
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

71
71
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

232
232
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

117
117
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

301
301
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

278
278
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

67
67
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

432
432

Meer sportnieuws