Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

604 stemmen
Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

Vandaag ontplofte de bom waar het Belgische voetbal al jaren zat op te wachten. Het parket maakte de namen bekend die voor de rechtbank worden gedaagd. Daar zitten ook wat verrassingen tussen.


Iedereen had de namen van Herman Van Holsbeeck, Bruno Venanzi, Filip Aerden, Olivier Renard, Peter Maes, Ivan Leko en anderen genoemd. Dat ook Michel Louwagie, Mehdi Bayat, Bart Verhaeghe, Patrick Janssens en Vincent Mannaert op het matje worden geroepen is opvallend, maar zeker geen verrassing. Het Laatste Nieuws gaf de complete lijst prijs en die kan je hier terugvinden.

Daar zitten toch enkele zeer opvallende namen bij. Zo is er onder meer Herbert Houben. Hij is ex-voorzitter van KRC Genk en werd door Dejan Veljkovic in zijn boek nog omschreven als een ‘zeer correcte man’. Hij wordt verdacht van valsheid in geschrifte bij de transfer van Maes. Jo Van Biesbroeck en Philippe Collin zijn ook aanwezig. Die eerste moest RSCA als CEO moderner maken, maar ging blijkbaar ook mee in de corruptie. Zo werd onder meer de transfer van Ryota Morioka onder de loep genomen, die er kwam via Bayat. Er loopt ook nog een ander onderzoek tegen hem naar fraude tijdens de verkoop van Anderlecht aan Marc Coucke in 2017. Collin zou dan weer boter op het hoofd hebben bij de deal van Erwin Lemmens met een Cypriotische vennootschap via Veljkovic. Net als Steven Martens en François De Keersmaeker.

Matthias Leterme is ook een opvallende naam. De 35-jarige manager leek al jaren zeer goed werk te leveren bij KV Kortrijk, maar hij liet zich ook inpakken door Bayat. Hij zal zich moeten verantwoorden voor de nodige transfers met de makelaar. Christian N’Sengi-Biembe is de ex-technisch directeur van Congo-Brazzaville. Hij werd tot nog toe nooit vernoemd in de zaak Propere Handen. Hij zou een fictief document in kader van de transfer van Dodi Lukebakio hebben ondertekend.

LEES OOK: 'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Zullen er zware straffen volgen?

Meest recent

'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

29
29
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

70
70
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

173
173
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

53
53
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

496
496
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

125
125
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

232
232
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

401
401
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

129
129
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

85
85
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

533
533
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

211
211
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

504
504
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

393
393
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

171
171
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

721
721
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

219
219
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

611
611
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

160
160
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

860
860
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

278
278
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1059
1059
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

557
557
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

221
221
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

409
409

Meer sportnieuws