Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

door
Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

Vandaag ontplofte de bom waar het Belgische voetbal al jaren zat op te wachten. Het parket maakte de namen bekend die voor de rechtbank worden gedaagd. Daar zitten ook wat verrassingen tussen.


Iedereen had de namen van Herman Van Holsbeeck, Bruno Venanzi, Filip Aerden, Olivier Renard, Peter Maes, Ivan Leko en anderen genoemd. Dat ook Michel Louwagie, Mehdi Bayat, Bart Verhaeghe, Patrick Janssens en Vincent Mannaert op het matje worden geroepen is opvallend, maar zeker geen verrassing. Het Laatste Nieuws gaf de complete lijst prijs en die kan je hier terugvinden.

Daar zitten toch enkele zeer opvallende namen bij. Zo is er onder meer Herbert Houben. Hij is ex-voorzitter van KRC Genk en werd door Dejan Veljkovic in zijn boek nog omschreven als een ‘zeer correcte man’. Hij wordt verdacht van valsheid in geschrifte bij de transfer van Maes. Jo Van Biesbroeck en Philippe Collin zijn ook aanwezig. Die eerste moest RSCA als CEO moderner maken, maar ging blijkbaar ook mee in de corruptie. Zo werd onder meer de transfer van Ryota Morioka onder de loep genomen, die er kwam via Bayat. Er loopt ook nog een ander onderzoek tegen hem naar fraude tijdens de verkoop van Anderlecht aan Marc Coucke in 2017. Collin zou dan weer boter op het hoofd hebben bij de deal van Erwin Lemmens met een Cypriotische vennootschap via Veljkovic. Net als Steven Martens en François De Keersmaeker.

Matthias Leterme is ook een opvallende naam. De 35-jarige manager leek al jaren zeer goed werk te leveren bij KV Kortrijk, maar hij liet zich ook inpakken door Bayat. Hij zal zich moeten verantwoorden voor de nodige transfers met de makelaar. Christian N’Sengi-Biembe is de ex-technisch directeur van Congo-Brazzaville. Hij werd tot nog toe nooit vernoemd in de zaak Propere Handen. Hij zou een fictief document in kader van de transfer van Dodi Lukebakio hebben ondertekend.

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Zullen er zware straffen volgen?

Meest recent

'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

70
70
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

96
96
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

219
219
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

286
286
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

20
20
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

67
67
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

165
165
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

34
34
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

70
70
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

60
60
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

200
200
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

250
250
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

983
983
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

49
49
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

595
595
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

371
371
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

149
149
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

151
151
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

863
863
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

675
675
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

267
267
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

158
158
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

94
94
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

62
62

Meer sportnieuws