Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

door
Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

Vandaag ontplofte de bom waar het Belgische voetbal al jaren zat op te wachten. Het parket maakte de namen bekend die voor de rechtbank worden gedaagd. Daar zitten ook wat verrassingen tussen.


Iedereen had de namen van Herman Van Holsbeeck, Bruno Venanzi, Filip Aerden, Olivier Renard, Peter Maes, Ivan Leko en anderen genoemd. Dat ook Michel Louwagie, Mehdi Bayat, Bart Verhaeghe, Patrick Janssens en Vincent Mannaert op het matje worden geroepen is opvallend, maar zeker geen verrassing. Het Laatste Nieuws gaf de complete lijst prijs en die kan je hier terugvinden.

Daar zitten toch enkele zeer opvallende namen bij. Zo is er onder meer Herbert Houben. Hij is ex-voorzitter van KRC Genk en werd door Dejan Veljkovic in zijn boek nog omschreven als een ‘zeer correcte man’. Hij wordt verdacht van valsheid in geschrifte bij de transfer van Maes. Jo Van Biesbroeck en Philippe Collin zijn ook aanwezig. Die eerste moest RSCA als CEO moderner maken, maar ging blijkbaar ook mee in de corruptie. Zo werd onder meer de transfer van Ryota Morioka onder de loep genomen, die er kwam via Bayat. Er loopt ook nog een ander onderzoek tegen hem naar fraude tijdens de verkoop van Anderlecht aan Marc Coucke in 2017. Collin zou dan weer boter op het hoofd hebben bij de deal van Erwin Lemmens met een Cypriotische vennootschap via Veljkovic. Net als Steven Martens en François De Keersmaeker.

Matthias Leterme is ook een opvallende naam. De 35-jarige manager leek al jaren zeer goed werk te leveren bij KV Kortrijk, maar hij liet zich ook inpakken door Bayat. Hij zal zich moeten verantwoorden voor de nodige transfers met de makelaar. Christian N’Sengi-Biembe is de ex-technisch directeur van Congo-Brazzaville. Hij werd tot nog toe nooit vernoemd in de zaak Propere Handen. Hij zou een fictief document in kader van de transfer van Dodi Lukebakio hebben ondertekend.

LEES OOK: KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Zullen er zware straffen volgen?

Meest recent

'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

31
31
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

18
18
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

146
146
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

287
287
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

25
25
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

205
205
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

245
245
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

432
432
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

578
578
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

739
739
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

135
135
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1001
1001
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

265
265
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

311
311
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

145
145
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

179
179
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

571
571
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

572
572
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

326
326
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

544
544
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

184
184
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

681
681
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

763
763
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

498
498

Meer sportnieuws