Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

door
Deze 5 opvallende namen moeten ook vrezen in 'Propere Handen'

Vandaag ontplofte de bom waar het Belgische voetbal al jaren zat op te wachten. Het parket maakte de namen bekend die voor de rechtbank worden gedaagd. Daar zitten ook wat verrassingen tussen.


Iedereen had de namen van Herman Van Holsbeeck, Bruno Venanzi, Filip Aerden, Olivier Renard, Peter Maes, Ivan Leko en anderen genoemd. Dat ook Michel Louwagie, Mehdi Bayat, Bart Verhaeghe, Patrick Janssens en Vincent Mannaert op het matje worden geroepen is opvallend, maar zeker geen verrassing. Het Laatste Nieuws gaf de complete lijst prijs en die kan je hier terugvinden.

Daar zitten toch enkele zeer opvallende namen bij. Zo is er onder meer Herbert Houben. Hij is ex-voorzitter van KRC Genk en werd door Dejan Veljkovic in zijn boek nog omschreven als een ‘zeer correcte man’. Hij wordt verdacht van valsheid in geschrifte bij de transfer van Maes. Jo Van Biesbroeck en Philippe Collin zijn ook aanwezig. Die eerste moest RSCA als CEO moderner maken, maar ging blijkbaar ook mee in de corruptie. Zo werd onder meer de transfer van Ryota Morioka onder de loep genomen, die er kwam via Bayat. Er loopt ook nog een ander onderzoek tegen hem naar fraude tijdens de verkoop van Anderlecht aan Marc Coucke in 2017. Collin zou dan weer boter op het hoofd hebben bij de deal van Erwin Lemmens met een Cypriotische vennootschap via Veljkovic. Net als Steven Martens en François De Keersmaeker.

Matthias Leterme is ook een opvallende naam. De 35-jarige manager leek al jaren zeer goed werk te leveren bij KV Kortrijk, maar hij liet zich ook inpakken door Bayat. Hij zal zich moeten verantwoorden voor de nodige transfers met de makelaar. Christian N’Sengi-Biembe is de ex-technisch directeur van Congo-Brazzaville. Hij werd tot nog toe nooit vernoemd in de zaak Propere Handen. Hij zou een fictief document in kader van de transfer van Dodi Lukebakio hebben ondertekend.

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Zullen er zware straffen volgen?

Meest recent

Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

9
9
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

32
32
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

10
10
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

56
56
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

60
60
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

86
86
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

90
90
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

404
404
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

147
147
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

102
102
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

277
277
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

275
275
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

362
362
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

60
60
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

256
256
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

124
124
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

129
129
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

57
57
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

646
646
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

92
92
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

244
244
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

152
152
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

596
596

Meer sportnieuws