AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

door
AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

De eerste affiche van 2022 is AA Gent tegen KV Kortrijk, al hadden beide teams dat liever anders gezien. Zo kampen de Kerels al enkele dagen met een fikse coronagolf, die tal van spelers aan de kant houdt. Hoewel ook de Buffalo's de wedstrijd liever zouden verzetten, is van uitstel echter geen sprake.


Nochtans is AA Gent zoals geweten evenmin voorstander om de competitie gewoon zoals voorzien te hervatten. Voor een stuk uit ethische en morele bezwaren, gelet op de huidige omstandigheden in de maatschappij, maar vooral toch ook omwille van praktische motieven. Zo moet Hein Vanhaezebrouck met Michael Ngadeu en Tarik Tissoudali, beiden actief op de Afrika Cup, momenteel twee van zijn meest belangrijke pionnen missen.

Voorts maakte de coach zopas nog brandhout van de procedures in de Pro League. Nu blijkt ook waarom. In de laatste rechte lijn richting het duel tegen Kortrijk legden namelijk Joseph Okumu en Bruno Godeau een positieve test af. Een domper, want vooral die eerste is een steunpilaar in de schaars bezette defensie. Daar schiet van de titularissen nu enkel nog Andreas Hanche-Olsen over, terwijl ook enige back-up Godeau dus verstek geeft.

FORSE HANDICAP
Een serieus probleem voor Vanhaezebrouck, die al langer roept om meer alternatieven achterin. Zonde ook, want normaal gezien stonden met AA Gent en KV Kortrijk twee van de beste defensies in onze competitie tegenover elkaar. Een strijd die nu evenwel met een forse handicap moet worden gestreden. Nog meer slecht nieuws trouwens vanuit de Ghelamco Arnena, want ook Laurent Depoitre en Vadis Odjidja geraken niet tijdig fit.

LEES OOK: Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

Wie is het meest onmisbaar voor AA Gent?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

99
99
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

31
31
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

83
83
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

200
200
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

138
138
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

161
161
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

61
61
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

146
146
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

196
196
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

549
549
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

223
223
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

424
424
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

430
430
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

88
88
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1229
1229
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

631
631
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

185
185
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

56
56
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

237
237
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

967
967
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

189
189
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

426
426
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

761
761

Meer sportnieuws