AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

door
AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

De eerste affiche van 2022 is AA Gent tegen KV Kortrijk, al hadden beide teams dat liever anders gezien. Zo kampen de Kerels al enkele dagen met een fikse coronagolf, die tal van spelers aan de kant houdt. Hoewel ook de Buffalo's de wedstrijd liever zouden verzetten, is van uitstel echter geen sprake.


Nochtans is AA Gent zoals geweten evenmin voorstander om de competitie gewoon zoals voorzien te hervatten. Voor een stuk uit ethische en morele bezwaren, gelet op de huidige omstandigheden in de maatschappij, maar vooral toch ook omwille van praktische motieven. Zo moet Hein Vanhaezebrouck met Michael Ngadeu en Tarik Tissoudali, beiden actief op de Afrika Cup, momenteel twee van zijn meest belangrijke pionnen missen.

Voorts maakte de coach zopas nog brandhout van de procedures in de Pro League. Nu blijkt ook waarom. In de laatste rechte lijn richting het duel tegen Kortrijk legden namelijk Joseph Okumu en Bruno Godeau een positieve test af. Een domper, want vooral die eerste is een steunpilaar in de schaars bezette defensie. Daar schiet van de titularissen nu enkel nog Andreas Hanche-Olsen over, terwijl ook enige back-up Godeau dus verstek geeft.

FORSE HANDICAP
Een serieus probleem voor Vanhaezebrouck, die al langer roept om meer alternatieven achterin. Zonde ook, want normaal gezien stonden met AA Gent en KV Kortrijk twee van de beste defensies in onze competitie tegenover elkaar. Een strijd die nu evenwel met een forse handicap moet worden gestreden. Nog meer slecht nieuws trouwens vanuit de Ghelamco Arnena, want ook Laurent Depoitre en Vadis Odjidja geraken niet tijdig fit.

LEES OOK: Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

Wie is het meest onmisbaar voor AA Gent?

Meest recent

Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

0
0
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

45
45
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

17
17
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

7
7
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

287
287
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

152
152
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

172
172
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

56
56
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

207
207
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

107
107
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

17
17
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

272
272
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

108
108
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

92
92
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

234
234
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

133
133
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

167
167
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

328
328
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

319
319
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

350
350
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

570
570
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

93
93
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

164
164
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

420
420

Meer sportnieuws