AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

door
AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

De eerste affiche van 2022 is AA Gent tegen KV Kortrijk, al hadden beide teams dat liever anders gezien. Zo kampen de Kerels al enkele dagen met een fikse coronagolf, die tal van spelers aan de kant houdt. Hoewel ook de Buffalo's de wedstrijd liever zouden verzetten, is van uitstel echter geen sprake.


Nochtans is AA Gent zoals geweten evenmin voorstander om de competitie gewoon zoals voorzien te hervatten. Voor een stuk uit ethische en morele bezwaren, gelet op de huidige omstandigheden in de maatschappij, maar vooral toch ook omwille van praktische motieven. Zo moet Hein Vanhaezebrouck met Michael Ngadeu en Tarik Tissoudali, beiden actief op de Afrika Cup, momenteel twee van zijn meest belangrijke pionnen missen.

Voorts maakte de coach zopas nog brandhout van de procedures in de Pro League. Nu blijkt ook waarom. In de laatste rechte lijn richting het duel tegen Kortrijk legden namelijk Joseph Okumu en Bruno Godeau een positieve test af. Een domper, want vooral die eerste is een steunpilaar in de schaars bezette defensie. Daar schiet van de titularissen nu enkel nog Andreas Hanche-Olsen over, terwijl ook enige back-up Godeau dus verstek geeft.

FORSE HANDICAP
Een serieus probleem voor Vanhaezebrouck, die al langer roept om meer alternatieven achterin. Zonde ook, want normaal gezien stonden met AA Gent en KV Kortrijk twee van de beste defensies in onze competitie tegenover elkaar. Een strijd die nu evenwel met een forse handicap moet worden gestreden. Nog meer slecht nieuws trouwens vanuit de Ghelamco Arnena, want ook Laurent Depoitre en Vadis Odjidja geraken niet tijdig fit.

LEES OOK: Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

Wie is het meest onmisbaar voor AA Gent?

Meest recent

Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

3
3
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

51
51
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

16
16
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

65
65
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

103
103
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

97
97
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

135
135
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

99
99
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

135
135
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

143
143
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

188
188
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

57
57
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

585
585
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

289
289
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

79
79
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

553
553
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

316
316
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

37
37
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

189
189
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

193
193
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

256
256
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

67
67
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

437
437
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

119
119
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

315
315

Meer sportnieuws