AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

door
AA Gent fel gehavend: 5 sterkhouders afwezig

De eerste affiche van 2022 is AA Gent tegen KV Kortrijk, al hadden beide teams dat liever anders gezien. Zo kampen de Kerels al enkele dagen met een fikse coronagolf, die tal van spelers aan de kant houdt. Hoewel ook de Buffalo's de wedstrijd liever zouden verzetten, is van uitstel echter geen sprake.


Nochtans is AA Gent zoals geweten evenmin voorstander om de competitie gewoon zoals voorzien te hervatten. Voor een stuk uit ethische en morele bezwaren, gelet op de huidige omstandigheden in de maatschappij, maar vooral toch ook omwille van praktische motieven. Zo moet Hein Vanhaezebrouck met Michael Ngadeu en Tarik Tissoudali, beiden actief op de Afrika Cup, momenteel twee van zijn meest belangrijke pionnen missen.

Voorts maakte de coach zopas nog brandhout van de procedures in de Pro League. Nu blijkt ook waarom. In de laatste rechte lijn richting het duel tegen Kortrijk legden namelijk Joseph Okumu en Bruno Godeau een positieve test af. Een domper, want vooral die eerste is een steunpilaar in de schaars bezette defensie. Daar schiet van de titularissen nu enkel nog Andreas Hanche-Olsen over, terwijl ook enige back-up Godeau dus verstek geeft.

FORSE HANDICAP
Een serieus probleem voor Vanhaezebrouck, die al langer roept om meer alternatieven achterin. Zonde ook, want normaal gezien stonden met AA Gent en KV Kortrijk twee van de beste defensies in onze competitie tegenover elkaar. Een strijd die nu evenwel met een forse handicap moet worden gestreden. Nog meer slecht nieuws trouwens vanuit de Ghelamco Arnena, want ook Laurent Depoitre en Vadis Odjidja geraken niet tijdig fit.

LEES OOK: Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

Wie is het meest onmisbaar voor AA Gent?

Meest recent

Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

15
15
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

11
11
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

19
19
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

103
103
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

30
30
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

32
32
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

13
13
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

275
275
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

102
102
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

140
140
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

274
274
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

58
58
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

23
23
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

48
48
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

88
88
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

160
160
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

89
89
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

117
117
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

205
205
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

232
232
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

229
229
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

71
71
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

46
46

Meer sportnieuws