Schreuder drukt stempel op eerste selectie

door
Schreuder drukt stempel op eerste selectie

Zijn eerste matchvoorbeschouwing als gloednieuwe coach van Club Brugge heeft hij al achter de rug, zaterdagavond beleeft Alfred Schreuder ook echt zijn vuurdoop in Jan Breydel. Daags voordien stond er echter ook al een primeur op het programma, met name zijn eerste selectie bij Blauw-Zwart.


Voor de eerste opdracht van 2022 koos de Nederlander alvast voor 20 namen, waaronder dus geen Noa Lang. Het nummer twee op het Gala van de Gouden Schoen is geschorst na zijn rode kaart tegen Cercle Brugge vlak voor de winterstop. Voor het overige vallen er meteen een aantal opvallende keuzes te constateren. Zo behoort van de drie linksachters enkel Eduard Sobol tot de wedstrijdkern, Faitout Maouassa vallen dus af. Federico Ricca testte in Marbella positief op corona.

Hetzelfde geldt voor Owen Otasowie, die onder Schreuder op meer kansen hoopt. Zijn voorganger Philippe Clement had op het middenveld geen plek voor de jongeling. Nu mist daar ook Noah Mbamba de boot, die evenwel eveneens recent nog een positieve test aflegde. In zijn plaats solliciteert een ander Brugs jeugdproduct, Lynnt Audoor, naar zijn eerste speelminuten bij de hoofdmacht van de landskampioen. Cisse Sandra daarentegen zet een stapje omlaag in de pikorde.

PEREZ
In het offensief compartiment krijgt Antonio Nusa namelijk de voorkeur, al rekent Schreuder uiteraard vooral op aanwinst Tajon Buchanan om de rol van Lang over te nemen. Tot slot duikt ook de naam van Daniel Pérez nog eens. De jonge Venezolaan deed het vorig seizoen beter dan verwacht, maar kwam in de huidige campagne voor nieuwjaar nauwelijks nog aan de bak. Mogelijk krijgt hij een nieuwe kans als back-up voor Bas Dost indien Charles De Ketelaere een rijtje lager schuift.

LEES OOK: Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Goede keuzes?

Meest recent

Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

18
18
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

47
47
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

9
9
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

226
226
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

196
196
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

58
58
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

135
135
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

324
324
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

91
91
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

215
215
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

93
93
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

447
447
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

68
68
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

461
461
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

894
894
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

261
261
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1159
1159
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

597
597
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

575
575
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

624
624
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

27
27
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

70
70
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

533
533
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

408
408

Meer sportnieuws