Schreuder drukt stempel op eerste selectie

520 stemmen
Schreuder drukt stempel op eerste selectie

Zijn eerste matchvoorbeschouwing als gloednieuwe coach van Club Brugge heeft hij al achter de rug, zaterdagavond beleeft Alfred Schreuder ook echt zijn vuurdoop in Jan Breydel. Daags voordien stond er echter ook al een primeur op het programma, met name zijn eerste selectie bij Blauw-Zwart.


Voor de eerste opdracht van 2022 koos de Nederlander alvast voor 20 namen, waaronder dus geen Noa Lang. Het nummer twee op het Gala van de Gouden Schoen is geschorst na zijn rode kaart tegen Cercle Brugge vlak voor de winterstop. Voor het overige vallen er meteen een aantal opvallende keuzes te constateren. Zo behoort van de drie linksachters enkel Eduard Sobol tot de wedstrijdkern, Faitout Maouassa vallen dus af. Federico Ricca testte in Marbella positief op corona.

Hetzelfde geldt voor Owen Otasowie, die onder Schreuder op meer kansen hoopt. Zijn voorganger Philippe Clement had op het middenveld geen plek voor de jongeling. Nu mist daar ook Noah Mbamba de boot, die evenwel eveneens recent nog een positieve test aflegde. In zijn plaats solliciteert een ander Brugs jeugdproduct, Lynnt Audoor, naar zijn eerste speelminuten bij de hoofdmacht van de landskampioen. Cisse Sandra daarentegen zet een stapje omlaag in de pikorde.

PEREZ
In het offensief compartiment krijgt Antonio Nusa namelijk de voorkeur, al rekent Schreuder uiteraard vooral op aanwinst Tajon Buchanan om de rol van Lang over te nemen. Tot slot duikt ook de naam van Daniel Pérez nog eens. De jonge Venezolaan deed het vorig seizoen beter dan verwacht, maar kwam in de huidige campagne voor nieuwjaar nauwelijks nog aan de bak. Mogelijk krijgt hij een nieuwe kans als back-up voor Bas Dost indien Charles De Ketelaere een rijtje lager schuift.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Goede keuzes?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

31
31
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

50
50
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

35
35
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

101
101
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

222
222
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

32
32
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

115
115
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

94
94
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

187
187
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

98
98
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

324
324
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

143
143
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

139
139
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

273
273
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

120
120
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

233
233
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

660
660
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

140
140
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

708
708
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

317
317
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

701
701
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

195
195
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

462
462
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

226
226
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85

Meer sportnieuws