Schreuder drukt stempel op eerste selectie

520 stemmen
Schreuder drukt stempel op eerste selectie

Zijn eerste matchvoorbeschouwing als gloednieuwe coach van Club Brugge heeft hij al achter de rug, zaterdagavond beleeft Alfred Schreuder ook echt zijn vuurdoop in Jan Breydel. Daags voordien stond er echter ook al een primeur op het programma, met name zijn eerste selectie bij Blauw-Zwart.


Voor de eerste opdracht van 2022 koos de Nederlander alvast voor 20 namen, waaronder dus geen Noa Lang. Het nummer twee op het Gala van de Gouden Schoen is geschorst na zijn rode kaart tegen Cercle Brugge vlak voor de winterstop. Voor het overige vallen er meteen een aantal opvallende keuzes te constateren. Zo behoort van de drie linksachters enkel Eduard Sobol tot de wedstrijdkern, Faitout Maouassa vallen dus af. Federico Ricca testte in Marbella positief op corona.

Hetzelfde geldt voor Owen Otasowie, die onder Schreuder op meer kansen hoopt. Zijn voorganger Philippe Clement had op het middenveld geen plek voor de jongeling. Nu mist daar ook Noah Mbamba de boot, die evenwel eveneens recent nog een positieve test aflegde. In zijn plaats solliciteert een ander Brugs jeugdproduct, Lynnt Audoor, naar zijn eerste speelminuten bij de hoofdmacht van de landskampioen. Cisse Sandra daarentegen zet een stapje omlaag in de pikorde.

PEREZ
In het offensief compartiment krijgt Antonio Nusa namelijk de voorkeur, al rekent Schreuder uiteraard vooral op aanwinst Tajon Buchanan om de rol van Lang over te nemen. Tot slot duikt ook de naam van Daniel Pérez nog eens. De jonge Venezolaan deed het vorig seizoen beter dan verwacht, maar kwam in de huidige campagne voor nieuwjaar nauwelijks nog aan de bak. Mogelijk krijgt hij een nieuwe kans als back-up voor Bas Dost indien Charles De Ketelaere een rijtje lager schuift.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Goede keuzes?

Meest recent

Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

30
30
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

32
32
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

11
11
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

307
307
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

111
111
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

102
102
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

34
34
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

74
74
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

54
54
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

364
364
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

226
226
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

494
494
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

160
160
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

102
102
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

130
130
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

155
155
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

195
195
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

169
169
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

511
511
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

605
605
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

942
942
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

274
274
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

216
216
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

566
566

Meer sportnieuws