Schreuder drukt stempel op eerste selectie

door
Schreuder drukt stempel op eerste selectie

Zijn eerste matchvoorbeschouwing als gloednieuwe coach van Club Brugge heeft hij al achter de rug, zaterdagavond beleeft Alfred Schreuder ook echt zijn vuurdoop in Jan Breydel. Daags voordien stond er echter ook al een primeur op het programma, met name zijn eerste selectie bij Blauw-Zwart.


Voor de eerste opdracht van 2022 koos de Nederlander alvast voor 20 namen, waaronder dus geen Noa Lang. Het nummer twee op het Gala van de Gouden Schoen is geschorst na zijn rode kaart tegen Cercle Brugge vlak voor de winterstop. Voor het overige vallen er meteen een aantal opvallende keuzes te constateren. Zo behoort van de drie linksachters enkel Eduard Sobol tot de wedstrijdkern, Faitout Maouassa vallen dus af. Federico Ricca testte in Marbella positief op corona.

Hetzelfde geldt voor Owen Otasowie, die onder Schreuder op meer kansen hoopt. Zijn voorganger Philippe Clement had op het middenveld geen plek voor de jongeling. Nu mist daar ook Noah Mbamba de boot, die evenwel eveneens recent nog een positieve test aflegde. In zijn plaats solliciteert een ander Brugs jeugdproduct, Lynnt Audoor, naar zijn eerste speelminuten bij de hoofdmacht van de landskampioen. Cisse Sandra daarentegen zet een stapje omlaag in de pikorde.

PEREZ
In het offensief compartiment krijgt Antonio Nusa namelijk de voorkeur, al rekent Schreuder uiteraard vooral op aanwinst Tajon Buchanan om de rol van Lang over te nemen. Tot slot duikt ook de naam van Daniel Pérez nog eens. De jonge Venezolaan deed het vorig seizoen beter dan verwacht, maar kwam in de huidige campagne voor nieuwjaar nauwelijks nog aan de bak. Mogelijk krijgt hij een nieuwe kans als back-up voor Bas Dost indien Charles De Ketelaere een rijtje lager schuift.

LEES OOK: De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Goede keuzes?

Meest recent

Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

14
14
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

59
59
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

86
86
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

242
242
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

348
348
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

49
49
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

95
95
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

265
265
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

115
115
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

187
187
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

204
204
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

377
377
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

379
379
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

253
253
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

186
186
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

73
73
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

71
71
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

642
642
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

223
223
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

328
328
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

266
266
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

405
405
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

48
48
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

308
308
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

334
334

Meer sportnieuws