Schreuder drukt stempel op eerste selectie

door
Schreuder drukt stempel op eerste selectie

Zijn eerste matchvoorbeschouwing als gloednieuwe coach van Club Brugge heeft hij al achter de rug, zaterdagavond beleeft Alfred Schreuder ook echt zijn vuurdoop in Jan Breydel. Daags voordien stond er echter ook al een primeur op het programma, met name zijn eerste selectie bij Blauw-Zwart.


Voor de eerste opdracht van 2022 koos de Nederlander alvast voor 20 namen, waaronder dus geen Noa Lang. Het nummer twee op het Gala van de Gouden Schoen is geschorst na zijn rode kaart tegen Cercle Brugge vlak voor de winterstop. Voor het overige vallen er meteen een aantal opvallende keuzes te constateren. Zo behoort van de drie linksachters enkel Eduard Sobol tot de wedstrijdkern, Faitout Maouassa vallen dus af. Federico Ricca testte in Marbella positief op corona.

Hetzelfde geldt voor Owen Otasowie, die onder Schreuder op meer kansen hoopt. Zijn voorganger Philippe Clement had op het middenveld geen plek voor de jongeling. Nu mist daar ook Noah Mbamba de boot, die evenwel eveneens recent nog een positieve test aflegde. In zijn plaats solliciteert een ander Brugs jeugdproduct, Lynnt Audoor, naar zijn eerste speelminuten bij de hoofdmacht van de landskampioen. Cisse Sandra daarentegen zet een stapje omlaag in de pikorde.

PEREZ
In het offensief compartiment krijgt Antonio Nusa namelijk de voorkeur, al rekent Schreuder uiteraard vooral op aanwinst Tajon Buchanan om de rol van Lang over te nemen. Tot slot duikt ook de naam van Daniel Pérez nog eens. De jonge Venezolaan deed het vorig seizoen beter dan verwacht, maar kwam in de huidige campagne voor nieuwjaar nauwelijks nog aan de bak. Mogelijk krijgt hij een nieuwe kans als back-up voor Bas Dost indien Charles De Ketelaere een rijtje lager schuift.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Goede keuzes?

Meest recent

Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

4
4
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

60
60
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

20
20
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

179
179
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

27
27
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

229
229
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

155
155
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

229
229
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

162
162
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

207
207
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

808
808
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

161
161
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

682
682
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

467
467
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

474
474
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

252
252
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

329
329
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

673
673
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

770
770
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

555
555
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

282
282
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

569
569
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

557
557
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

468
468

Meer sportnieuws