Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

168
Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

Onderin de stand hebben twee ploegen nog een wedstrijd te goed bij de ingang van de tweede seizoenshelft. Omwille van een staking bij de Luikse ordediensten werd het duel tussen Standard en Beerschot midden december immers uitgesteld. Al leek het even nog maar de vraag of ze ooit nog gespeeld zou worden.


Beerschot legde namelijk een klacht neer waarin het vroeg om de partij met forfaitcijfers te winnen. Reden daarvoor is het late uur waarop de hekkensluiter, die alle punten uiteraard kan gebruiken, op de hoogte werd gesteld dat de wedstrijd niet zou kunnen plaatsvinden. Met name minder dan vier uur voor de aftrap, wat in strijd is met het reglement. Toch haalden de Antwerpenaren hun slag bij het Disciplinaire Comité, waar beide ploegen eerder deze week hun pleidooi hielden, niet thuis.

Dat stelde zopas tenslotte Standard in het gelijk, en oordeelde dus dat er op zoek moet worden gegaan naar een nieuwe datum om de match af te haspelen. Al ligt er hiervoor wel een bijzondere redenen aan de grondslag. De juridische termen zullen we besparen, maar grof gesteld komt het erop neer dat de correcte procedures hiervoor niet werden gevolgd. Zo was het uiteindelijk niet Beerschot zelf, maar wel de kalendermanager die de zaak aanhangig had gemaakt bij het gerecht.

KAFKAIAANS
Daarom was Beerschot dus geen klager maar een belanghebbende, met als gevolg dat hun verzoek als niet-ontvankelijk werd beschouwd. "Beerschot gaat nu onderzoeken of het in beroep zal gaan dan wel zelf een zaak zal opstarten", aldus Het Nieuwsblad, dat verder nog weet dat men het verdict op het Kiel als onbegrijpelijk aanschouwt. "Het noemt de voetbalbond en zijn juridische instanties kafkaiaans", besluit de krant. Het Laatste Nieuws weet dan weer dat Beerschot in beroep gaat en met het dossier naar het BAS stapt, La Dernière Heure tot slot dat de inhaalmatch wellicht begin februari zal plaatsvinden.

LEES OOK: Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

Kan u nog volgen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

22
22
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

133
133
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

38
38
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

181
181
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

915
915
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

888
888
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

298
298
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws