Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

door
Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

Onderin de stand hebben twee ploegen nog een wedstrijd te goed bij de ingang van de tweede seizoenshelft. Omwille van een staking bij de Luikse ordediensten werd het duel tussen Standard en Beerschot midden december immers uitgesteld. Al leek het even nog maar de vraag of ze ooit nog gespeeld zou worden.


Beerschot legde namelijk een klacht neer waarin het vroeg om de partij met forfaitcijfers te winnen. Reden daarvoor is het late uur waarop de hekkensluiter, die alle punten uiteraard kan gebruiken, op de hoogte werd gesteld dat de wedstrijd niet zou kunnen plaatsvinden. Met name minder dan vier uur voor de aftrap, wat in strijd is met het reglement. Toch haalden de Antwerpenaren hun slag bij het Disciplinaire Comité, waar beide ploegen eerder deze week hun pleidooi hielden, niet thuis.

Dat stelde zopas tenslotte Standard in het gelijk, en oordeelde dus dat er op zoek moet worden gegaan naar een nieuwe datum om de match af te haspelen. Al ligt er hiervoor wel een bijzondere redenen aan de grondslag. De juridische termen zullen we besparen, maar grof gesteld komt het erop neer dat de correcte procedures hiervoor niet werden gevolgd. Zo was het uiteindelijk niet Beerschot zelf, maar wel de kalendermanager die de zaak aanhangig had gemaakt bij het gerecht.

KAFKAIAANS
Daarom was Beerschot dus geen klager maar een belanghebbende, met als gevolg dat hun verzoek als niet-ontvankelijk werd beschouwd. "Beerschot gaat nu onderzoeken of het in beroep zal gaan dan wel zelf een zaak zal opstarten", aldus Het Nieuwsblad, dat verder nog weet dat men het verdict op het Kiel als onbegrijpelijk aanschouwt. "Het noemt de voetbalbond en zijn juridische instanties kafkaiaans", besluit de krant. Het Laatste Nieuws weet dan weer dat Beerschot in beroep gaat en met het dossier naar het BAS stapt, La Dernière Heure tot slot dat de inhaalmatch wellicht begin februari zal plaatsvinden.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Kan u nog volgen?

Meest recent

'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

22
22
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

11
11
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

36
36
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

43
43
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

40
40
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

26
26
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

67
67
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

161
161
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

31
31
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

231
231
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

134
134
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

168
168
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

89
89
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

119
119
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

71
71
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

127
127
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

224
224
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

68
68
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

475
475
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

95
95
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

308
308
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

106
106
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

133
133

Meer sportnieuws