Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

168 stemmen
Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

Onderin de stand hebben twee ploegen nog een wedstrijd te goed bij de ingang van de tweede seizoenshelft. Omwille van een staking bij de Luikse ordediensten werd het duel tussen Standard en Beerschot midden december immers uitgesteld. Al leek het even nog maar de vraag of ze ooit nog gespeeld zou worden.


Beerschot legde namelijk een klacht neer waarin het vroeg om de partij met forfaitcijfers te winnen. Reden daarvoor is het late uur waarop de hekkensluiter, die alle punten uiteraard kan gebruiken, op de hoogte werd gesteld dat de wedstrijd niet zou kunnen plaatsvinden. Met name minder dan vier uur voor de aftrap, wat in strijd is met het reglement. Toch haalden de Antwerpenaren hun slag bij het Disciplinaire Comité, waar beide ploegen eerder deze week hun pleidooi hielden, niet thuis.

Dat stelde zopas tenslotte Standard in het gelijk, en oordeelde dus dat er op zoek moet worden gegaan naar een nieuwe datum om de match af te haspelen. Al ligt er hiervoor wel een bijzondere redenen aan de grondslag. De juridische termen zullen we besparen, maar grof gesteld komt het erop neer dat de correcte procedures hiervoor niet werden gevolgd. Zo was het uiteindelijk niet Beerschot zelf, maar wel de kalendermanager die de zaak aanhangig had gemaakt bij het gerecht.

KAFKAIAANS
Daarom was Beerschot dus geen klager maar een belanghebbende, met als gevolg dat hun verzoek als niet-ontvankelijk werd beschouwd. "Beerschot gaat nu onderzoeken of het in beroep zal gaan dan wel zelf een zaak zal opstarten", aldus Het Nieuwsblad, dat verder nog weet dat men het verdict op het Kiel als onbegrijpelijk aanschouwt. "Het noemt de voetbalbond en zijn juridische instanties kafkaiaans", besluit de krant. Het Laatste Nieuws weet dan weer dat Beerschot in beroep gaat en met het dossier naar het BAS stapt, La Dernière Heure tot slot dat de inhaalmatch wellicht begin februari zal plaatsvinden.

LEES OOK: 'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

Kan u nog volgen?

Meest recent

Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

13
13
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

179
179
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

163
163
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

25
25
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

122
122
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

351
351
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

244
244
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

492
492
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

140
140
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

199
199
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

434
434
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

364
364
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

560
560
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

538
538
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

215
215
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

612
612
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

173
173
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

235
235
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

235
235
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

126
126
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

249
249
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

576
576
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

173
173
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

235
235

Meer sportnieuws