Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

door
Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

Onderin de stand hebben twee ploegen nog een wedstrijd te goed bij de ingang van de tweede seizoenshelft. Omwille van een staking bij de Luikse ordediensten werd het duel tussen Standard en Beerschot midden december immers uitgesteld. Al leek het even nog maar de vraag of ze ooit nog gespeeld zou worden.


Beerschot legde namelijk een klacht neer waarin het vroeg om de partij met forfaitcijfers te winnen. Reden daarvoor is het late uur waarop de hekkensluiter, die alle punten uiteraard kan gebruiken, op de hoogte werd gesteld dat de wedstrijd niet zou kunnen plaatsvinden. Met name minder dan vier uur voor de aftrap, wat in strijd is met het reglement. Toch haalden de Antwerpenaren hun slag bij het Disciplinaire Comité, waar beide ploegen eerder deze week hun pleidooi hielden, niet thuis.

Dat stelde zopas tenslotte Standard in het gelijk, en oordeelde dus dat er op zoek moet worden gegaan naar een nieuwe datum om de match af te haspelen. Al ligt er hiervoor wel een bijzondere redenen aan de grondslag. De juridische termen zullen we besparen, maar grof gesteld komt het erop neer dat de correcte procedures hiervoor niet werden gevolgd. Zo was het uiteindelijk niet Beerschot zelf, maar wel de kalendermanager die de zaak aanhangig had gemaakt bij het gerecht.

KAFKAIAANS
Daarom was Beerschot dus geen klager maar een belanghebbende, met als gevolg dat hun verzoek als niet-ontvankelijk werd beschouwd. "Beerschot gaat nu onderzoeken of het in beroep zal gaan dan wel zelf een zaak zal opstarten", aldus Het Nieuwsblad, dat verder nog weet dat men het verdict op het Kiel als onbegrijpelijk aanschouwt. "Het noemt de voetbalbond en zijn juridische instanties kafkaiaans", besluit de krant. Het Laatste Nieuws weet dan weer dat Beerschot in beroep gaat en met het dossier naar het BAS stapt, La Dernière Heure tot slot dat de inhaalmatch wellicht begin februari zal plaatsvinden.

LEES OOK: Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

Kan u nog volgen?

Meest recent

Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

26
26
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

116
116
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

163
163
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

72
72
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

542
542
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

226
226
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

98
98
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

95
95
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

261
261
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

121
121
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

30
30
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

169
169
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

88
88
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

339
339
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

353
353
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

48
48
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

787
787
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

372
372
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

43
43
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

524
524
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

47
47
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

133
133
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

340
340
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

143
143
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

216
216

Meer sportnieuws