Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

168 stemmen
Beerschot vist achter het net, opsteker Standard

Onderin de stand hebben twee ploegen nog een wedstrijd te goed bij de ingang van de tweede seizoenshelft. Omwille van een staking bij de Luikse ordediensten werd het duel tussen Standard en Beerschot midden december immers uitgesteld. Al leek het even nog maar de vraag of ze ooit nog gespeeld zou worden.


Beerschot legde namelijk een klacht neer waarin het vroeg om de partij met forfaitcijfers te winnen. Reden daarvoor is het late uur waarop de hekkensluiter, die alle punten uiteraard kan gebruiken, op de hoogte werd gesteld dat de wedstrijd niet zou kunnen plaatsvinden. Met name minder dan vier uur voor de aftrap, wat in strijd is met het reglement. Toch haalden de Antwerpenaren hun slag bij het Disciplinaire Comité, waar beide ploegen eerder deze week hun pleidooi hielden, niet thuis.

Dat stelde zopas tenslotte Standard in het gelijk, en oordeelde dus dat er op zoek moet worden gegaan naar een nieuwe datum om de match af te haspelen. Al ligt er hiervoor wel een bijzondere redenen aan de grondslag. De juridische termen zullen we besparen, maar grof gesteld komt het erop neer dat de correcte procedures hiervoor niet werden gevolgd. Zo was het uiteindelijk niet Beerschot zelf, maar wel de kalendermanager die de zaak aanhangig had gemaakt bij het gerecht.

KAFKAIAANS
Daarom was Beerschot dus geen klager maar een belanghebbende, met als gevolg dat hun verzoek als niet-ontvankelijk werd beschouwd. "Beerschot gaat nu onderzoeken of het in beroep zal gaan dan wel zelf een zaak zal opstarten", aldus Het Nieuwsblad, dat verder nog weet dat men het verdict op het Kiel als onbegrijpelijk aanschouwt. "Het noemt de voetbalbond en zijn juridische instanties kafkaiaans", besluit de krant. Het Laatste Nieuws weet dan weer dat Beerschot in beroep gaat en met het dossier naar het BAS stapt, La Dernière Heure tot slot dat de inhaalmatch wellicht begin februari zal plaatsvinden.

LEES OOK: 'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

Kan u nog volgen?

Meest recent

'Openda zet stapje terug: transferstrijd met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

97
97
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

40
40
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

110
110
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

262
262
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

285
285
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

72
72
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

372
372
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

129
129
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

45
45
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

509
509
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

279
279
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

246
246
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

491
491
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

193
193
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

108
108
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

81
81
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

260
260
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

105
105
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

419
419
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

106
106
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

405
405

Meer sportnieuws