Kompany geeft update over transfers

door stemmen
Kompany geeft update over transfers

RSC Anderlecht opent 2022 zondag met een topmatch in het eigen Lotto Park tegen Standard. Vincent Kompany hoopt dat de winterstop het goede elan van zijn ploeg niet heeft verbroken. Hij sprak namiddag de media toe.


Covidgevallen: "We hebben het tot op heden redelijk onder controle. Hopelijk hebben we de volledige kern (Magallan en Ashimeru hadden een coronabesmetting, nvdr.) beschikbaar. Het is nog afwachten of iedereen 100% fit is."

Standard: "Uiteraard willen we met een zege beginnen aan 2022. Het is goed dat het een topmatch is, want dan is de focus er meteen. De spelers kennen het belang van deze match. Het is onmogelijk dat we Standard gaan onderschatten. Het is een Belgische klassieker. Zelfs als Standard in derde klasse zou spelen, is dat een match die we willen winnen. Wijzelf willen de lat hoog blijven leggen. Standard heeft nog veel kwaliteit met Klauss, Bastien, Carcela, Lestienne en anderen… Er zijn financiële problemen en het is jammer dat Leye daar de tol moest voor betalen. Hij kon niets doen aan de huidige situatie bij Standard. Ze hebben nu een goede trainer met Elsner, maar er bestaat geen magische toverstaf in het voetbal. Wij hebben die problemen ook gekend. Je hebt een strijd- en financieel plan nodig."

Transfers bij Standard: "Het is duidelijk waar de trainer Standard wil versterken en waar hij naartoe wil werken. Daar kan je je een beetje op instellen, maar we moeten ons vooral focussen op onze eigen ploeg. Het is wel een feit dat Standard in een situatie zit waar ze creatief moeten zijn."

Transfers bij Anderlecht: "Het is een vraag voor Peter (Verbeke, nvdr.). Onze prioriteit is om de ploeg bij elkaar te houden, tenzij er een niet te weigeren bod komt. Maar dat is bij elke Belgische club het geval. We moeten klaar zijn als dat zou gebeuren. We werken vooral toe richting zomer, omdat we een aantal huurspelers hebben die wellicht vertrekken. De club heeft dus nog tijd om zich daarvoor voor te bereiden."

Vertrek Harwood-Bellis: "We hebben succes gehad met huurdeals zoals die met Nmecha, Zirkzee en Kouame. Taylor behoorde ook tot dat lijstje en we zijn altijd zeer correct met hem en zijn club geweest. Het was de beste keuze om terug te gaan, maar voor ons was het ook de beste optie om onze talenten (Debast, Kana, Sardella, nvdr.) niet te blokkeren. Het speelde financieel ook een rol, want we kunnen geen 5 of 6 spelers voor 1 of 2 posities bij de club houden."

Vervanger Kouamé: "Benito is al van zeer grote waarde geweest en laten we nu rustig toewerken naar Standard. We zullen zondag de ploeg bekendmaken (lacht)."

LEES OOK: Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

Zal RSCA zich nog versterken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

29
29
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

74
74
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

105
105
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

85
85
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

180
180
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

191
191
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

149
149
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

133
133
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

490
490
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

709
709
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

410
410
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

214
214
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

128
128
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

82
82
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

419
419
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

307
307
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

281
281
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

434
434
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

443
443
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

296
296
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

48
48

Meer sportnieuws