Kompany geeft update over transfers

door
Kompany geeft update over transfers

RSC Anderlecht opent 2022 zondag met een topmatch in het eigen Lotto Park tegen Standard. Vincent Kompany hoopt dat de winterstop het goede elan van zijn ploeg niet heeft verbroken. Hij sprak namiddag de media toe.


Covidgevallen: "We hebben het tot op heden redelijk onder controle. Hopelijk hebben we de volledige kern (Magallan en Ashimeru hadden een coronabesmetting, nvdr.) beschikbaar. Het is nog afwachten of iedereen 100% fit is."

Standard: "Uiteraard willen we met een zege beginnen aan 2022. Het is goed dat het een topmatch is, want dan is de focus er meteen. De spelers kennen het belang van deze match. Het is onmogelijk dat we Standard gaan onderschatten. Het is een Belgische klassieker. Zelfs als Standard in derde klasse zou spelen, is dat een match die we willen winnen. Wijzelf willen de lat hoog blijven leggen. Standard heeft nog veel kwaliteit met Klauss, Bastien, Carcela, Lestienne en anderen… Er zijn financiële problemen en het is jammer dat Leye daar de tol moest voor betalen. Hij kon niets doen aan de huidige situatie bij Standard. Ze hebben nu een goede trainer met Elsner, maar er bestaat geen magische toverstaf in het voetbal. Wij hebben die problemen ook gekend. Je hebt een strijd- en financieel plan nodig."

Transfers bij Standard: "Het is duidelijk waar de trainer Standard wil versterken en waar hij naartoe wil werken. Daar kan je je een beetje op instellen, maar we moeten ons vooral focussen op onze eigen ploeg. Het is wel een feit dat Standard in een situatie zit waar ze creatief moeten zijn."

Transfers bij Anderlecht: "Het is een vraag voor Peter (Verbeke, nvdr.). Onze prioriteit is om de ploeg bij elkaar te houden, tenzij er een niet te weigeren bod komt. Maar dat is bij elke Belgische club het geval. We moeten klaar zijn als dat zou gebeuren. We werken vooral toe richting zomer, omdat we een aantal huurspelers hebben die wellicht vertrekken. De club heeft dus nog tijd om zich daarvoor voor te bereiden."

Vertrek Harwood-Bellis: "We hebben succes gehad met huurdeals zoals die met Nmecha, Zirkzee en Kouame. Taylor behoorde ook tot dat lijstje en we zijn altijd zeer correct met hem en zijn club geweest. Het was de beste keuze om terug te gaan, maar voor ons was het ook de beste optie om onze talenten (Debast, Kana, Sardella, nvdr.) niet te blokkeren. Het speelde financieel ook een rol, want we kunnen geen 5 of 6 spelers voor 1 of 2 posities bij de club houden."

Vervanger Kouamé: "Benito is al van zeer grote waarde geweest en laten we nu rustig toewerken naar Standard. We zullen zondag de ploeg bekendmaken (lacht)."

LEES OOK: Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Zal RSCA zich nog versterken?

Meest recent

PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

2
2
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

323
323
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

35
35
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

118
118
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

126
126
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

66
66
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

95
95
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

40
40
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

49
49
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

337
337
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

62
62
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

32
32
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

233
233
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

148
148
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

128
128
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

385
385
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

534
534
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

41
41
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

340
340
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1155
1155
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

65
65
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

121
121
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

203
203
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

37
37

Meer sportnieuws