Kompany geeft update over transfers

door
Kompany geeft update over transfers

RSC Anderlecht opent 2022 zondag met een topmatch in het eigen Lotto Park tegen Standard. Vincent Kompany hoopt dat de winterstop het goede elan van zijn ploeg niet heeft verbroken. Hij sprak namiddag de media toe.


Covidgevallen: "We hebben het tot op heden redelijk onder controle. Hopelijk hebben we de volledige kern (Magallan en Ashimeru hadden een coronabesmetting, nvdr.) beschikbaar. Het is nog afwachten of iedereen 100% fit is."

Standard: "Uiteraard willen we met een zege beginnen aan 2022. Het is goed dat het een topmatch is, want dan is de focus er meteen. De spelers kennen het belang van deze match. Het is onmogelijk dat we Standard gaan onderschatten. Het is een Belgische klassieker. Zelfs als Standard in derde klasse zou spelen, is dat een match die we willen winnen. Wijzelf willen de lat hoog blijven leggen. Standard heeft nog veel kwaliteit met Klauss, Bastien, Carcela, Lestienne en anderen… Er zijn financiële problemen en het is jammer dat Leye daar de tol moest voor betalen. Hij kon niets doen aan de huidige situatie bij Standard. Ze hebben nu een goede trainer met Elsner, maar er bestaat geen magische toverstaf in het voetbal. Wij hebben die problemen ook gekend. Je hebt een strijd- en financieel plan nodig."

Transfers bij Standard: "Het is duidelijk waar de trainer Standard wil versterken en waar hij naartoe wil werken. Daar kan je je een beetje op instellen, maar we moeten ons vooral focussen op onze eigen ploeg. Het is wel een feit dat Standard in een situatie zit waar ze creatief moeten zijn."

Transfers bij Anderlecht: "Het is een vraag voor Peter (Verbeke, nvdr.). Onze prioriteit is om de ploeg bij elkaar te houden, tenzij er een niet te weigeren bod komt. Maar dat is bij elke Belgische club het geval. We moeten klaar zijn als dat zou gebeuren. We werken vooral toe richting zomer, omdat we een aantal huurspelers hebben die wellicht vertrekken. De club heeft dus nog tijd om zich daarvoor voor te bereiden."

Vertrek Harwood-Bellis: "We hebben succes gehad met huurdeals zoals die met Nmecha, Zirkzee en Kouame. Taylor behoorde ook tot dat lijstje en we zijn altijd zeer correct met hem en zijn club geweest. Het was de beste keuze om terug te gaan, maar voor ons was het ook de beste optie om onze talenten (Debast, Kana, Sardella, nvdr.) niet te blokkeren. Het speelde financieel ook een rol, want we kunnen geen 5 of 6 spelers voor 1 of 2 posities bij de club houden."

Vervanger Kouamé: "Benito is al van zeer grote waarde geweest en laten we nu rustig toewerken naar Standard. We zullen zondag de ploeg bekendmaken (lacht)."

LEES OOK: 'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

Zal RSCA zich nog versterken?

Meest recent

Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

5
5
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

29
29
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

22
22
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

105
105
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

148
148
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

27
27
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

112
112
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

41
41
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

156
156
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

67
67
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

106
106
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

213
213
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

246
246
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

17
17
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

397
397
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

98
98
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

434
434
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

43
43
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

241
241
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

102
102
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

113
113
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

94
94
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

275
275

Meer sportnieuws