Kompany geeft update over transfers

door
Kompany geeft update over transfers

RSC Anderlecht opent 2022 zondag met een topmatch in het eigen Lotto Park tegen Standard. Vincent Kompany hoopt dat de winterstop het goede elan van zijn ploeg niet heeft verbroken. Hij sprak namiddag de media toe.


Covidgevallen: "We hebben het tot op heden redelijk onder controle. Hopelijk hebben we de volledige kern (Magallan en Ashimeru hadden een coronabesmetting, nvdr.) beschikbaar. Het is nog afwachten of iedereen 100% fit is."

Standard: "Uiteraard willen we met een zege beginnen aan 2022. Het is goed dat het een topmatch is, want dan is de focus er meteen. De spelers kennen het belang van deze match. Het is onmogelijk dat we Standard gaan onderschatten. Het is een Belgische klassieker. Zelfs als Standard in derde klasse zou spelen, is dat een match die we willen winnen. Wijzelf willen de lat hoog blijven leggen. Standard heeft nog veel kwaliteit met Klauss, Bastien, Carcela, Lestienne en anderen… Er zijn financiële problemen en het is jammer dat Leye daar de tol moest voor betalen. Hij kon niets doen aan de huidige situatie bij Standard. Ze hebben nu een goede trainer met Elsner, maar er bestaat geen magische toverstaf in het voetbal. Wij hebben die problemen ook gekend. Je hebt een strijd- en financieel plan nodig."

Transfers bij Standard: "Het is duidelijk waar de trainer Standard wil versterken en waar hij naartoe wil werken. Daar kan je je een beetje op instellen, maar we moeten ons vooral focussen op onze eigen ploeg. Het is wel een feit dat Standard in een situatie zit waar ze creatief moeten zijn."

Transfers bij Anderlecht: "Het is een vraag voor Peter (Verbeke, nvdr.). Onze prioriteit is om de ploeg bij elkaar te houden, tenzij er een niet te weigeren bod komt. Maar dat is bij elke Belgische club het geval. We moeten klaar zijn als dat zou gebeuren. We werken vooral toe richting zomer, omdat we een aantal huurspelers hebben die wellicht vertrekken. De club heeft dus nog tijd om zich daarvoor voor te bereiden."

Vertrek Harwood-Bellis: "We hebben succes gehad met huurdeals zoals die met Nmecha, Zirkzee en Kouame. Taylor behoorde ook tot dat lijstje en we zijn altijd zeer correct met hem en zijn club geweest. Het was de beste keuze om terug te gaan, maar voor ons was het ook de beste optie om onze talenten (Debast, Kana, Sardella, nvdr.) niet te blokkeren. Het speelde financieel ook een rol, want we kunnen geen 5 of 6 spelers voor 1 of 2 posities bij de club houden."

Vervanger Kouamé: "Benito is al van zeer grote waarde geweest en laten we nu rustig toewerken naar Standard. We zullen zondag de ploeg bekendmaken (lacht)."

LEES OOK: Club Brugge – Anderlecht: al 10 jaar feest én verdriet

Zal RSCA zich nog versterken?

Meest recent

Club Brugge – Anderlecht: al 10 jaar feest én verdriet

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

2
2
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

48
48
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

141
141
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

187
187
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

23
23
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

58
58
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

22
22
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

23
23
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

60
60
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

19
19
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

21
21
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

34
34
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

38
38
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

17
17
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

334
334
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

140
140
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

320
320
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

32
32
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

357
357
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

56
56
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

66
66

Meer sportnieuws