TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé terug in JPL, Haaland kiest club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé terug in JPL, Haaland kiest club'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het zou zomaar kunnen dat Didier Lamkel Zé in 2022 weer in de Jupiler Pro League komt voetballen. De Kameroener is op zoek naar een nieuwe club nadat hij zijn contract bij DAC liet ontbinden en OH Leuven zou hem alvast graag binnenhalen. Aan Den Dreef is het woelwater meer dan welkom, maar Antwerp wil hem in principe niet verhuren aan een andere Belgische club.



Club Brugge moet na dit seizoen afscheid nemen van Noa Lang en een aantal topclubs positioneren zich nu al voor de flankaanvaller. Arsenal lijkt momenteel de meest concrete optie te zijn, want de Gunners zouden in de zomer nog een flankspeler willen halen en Lang zou hoog op het verlanglijstje staan. Ook AC Milan en Leicester City zouden zijn situatie blijven volgen.

Blauw-Zwart zou weleens een Rode Duivel kunnen gaan strikken, want net als Antwerp zou het geïnformeerd hebben naar Thomas Vermaelen. De 36-jarige verdediger is vanaf 1 februari een vrije speler, want dan loopt zijn contract bij Vissel Kobe af. Er zouden ook enkele andere teams gepolst hebben, terwijl er ook geruchten gaan dat Vermaelen zou kunnen stoppen. Hij zou in dat geval zelfs meteen aan de slag kunnen als assistent bij de Rode Duivels, waar Martinez hem hoog heeft zitten.



Anderlecht zou de komst van zijn eerste winteraanwinst in een stroomversnelling zien komen. Het wordt al een hele tijd gelinkt aan Bryan Reynolds, maar nu zou de komst van de rechtsachter snel afgerond kunnen worden. AS Roma had nog heel wat andere transferdossiers op tafel liggen waardoor de deal aansleepte, maar nu ligt de weg volgens Fabrizio Romano helemaal vrij. De jonge Amerikaan zou voor de rest van het seizoen gehuurd worden. 

Komende zomer dreigt Paars-Wit wel een smaakmaker te verliezen, want de interesse voor Sergio Gomez blijft maar toenemen. Nu is de 21-jarige Spanjaard zelfs verschenen op het lijstje van Chelsea, dat de markt afschuimt naar een nieuwe linksachter. Gomez zou één van de voornaamste opties zijn die de scouts van de Champions League-winnaar in de gaten houden.



BUITENLAND
Het lijkt vrijwel zeker dat Erling Haaland komende zomer een transfer zal maken, maar het blijft afwachten welke club de strijd om de Noorse doelpuntenmachine zal winnen. Manchester City zou al zeer concreet zijn, want Pep Guardiola wil Haaland er absoluut bij. Alleen zou de speler zelf de voorkeur geven aan een transfer naar Real Madrid, waar hij aan de zijde van Kylian Mbappé furore wil gaan maken.

Ook voor Youri Tielemans lonkt een toptransfer, want de voorbije dagen was er sprake van dat Arsenal al de gesprekken over een zomertransfer opgestart zou hebben. Maar Leicester City geeft de strijd om de Rode Duivel niet zomaar op, want zij blijven hopen dat de middenvelder zijn in 2023 aflopende contract nog zal verlengen. Het worden dus nog spannende maanden.



Dries Mertens lijkt in de zomer Napoli te gaan verlaten en het lijkt er alsmaar meer op dat de MLS zijn bestemming zal worden. Na Toronto FC zou nu ook Inter Miami zich gemeld hebben voor de Rode Duivel. De door David Beckham opgerichte club wil de Rode Duivel overtuigen met een stevig contract om zo eindelijk voor de prijzen te kunnen meespelen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Zal Real Madrid Haaland én Mbappé kunnen halen?

Meest recent

'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

10
10
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

97
97
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

76
76
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

179
179
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

106
106
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

26
26
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

347
347
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

169
169
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

109
109
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

37
37
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

73
73
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

249
249
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

115
115
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

384
384
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

228
228
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

116
116
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

98
98
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

66
66
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

265
265
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

135
135
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

139
139

Meer sportnieuws