TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé terug in JPL, Haaland kiest club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé terug in JPL, Haaland kiest club'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het zou zomaar kunnen dat Didier Lamkel Zé in 2022 weer in de Jupiler Pro League komt voetballen. De Kameroener is op zoek naar een nieuwe club nadat hij zijn contract bij DAC liet ontbinden en OH Leuven zou hem alvast graag binnenhalen. Aan Den Dreef is het woelwater meer dan welkom, maar Antwerp wil hem in principe niet verhuren aan een andere Belgische club.



Club Brugge moet na dit seizoen afscheid nemen van Noa Lang en een aantal topclubs positioneren zich nu al voor de flankaanvaller. Arsenal lijkt momenteel de meest concrete optie te zijn, want de Gunners zouden in de zomer nog een flankspeler willen halen en Lang zou hoog op het verlanglijstje staan. Ook AC Milan en Leicester City zouden zijn situatie blijven volgen.

Blauw-Zwart zou weleens een Rode Duivel kunnen gaan strikken, want net als Antwerp zou het geïnformeerd hebben naar Thomas Vermaelen. De 36-jarige verdediger is vanaf 1 februari een vrije speler, want dan loopt zijn contract bij Vissel Kobe af. Er zouden ook enkele andere teams gepolst hebben, terwijl er ook geruchten gaan dat Vermaelen zou kunnen stoppen. Hij zou in dat geval zelfs meteen aan de slag kunnen als assistent bij de Rode Duivels, waar Martinez hem hoog heeft zitten.



Anderlecht zou de komst van zijn eerste winteraanwinst in een stroomversnelling zien komen. Het wordt al een hele tijd gelinkt aan Bryan Reynolds, maar nu zou de komst van de rechtsachter snel afgerond kunnen worden. AS Roma had nog heel wat andere transferdossiers op tafel liggen waardoor de deal aansleepte, maar nu ligt de weg volgens Fabrizio Romano helemaal vrij. De jonge Amerikaan zou voor de rest van het seizoen gehuurd worden. 

Komende zomer dreigt Paars-Wit wel een smaakmaker te verliezen, want de interesse voor Sergio Gomez blijft maar toenemen. Nu is de 21-jarige Spanjaard zelfs verschenen op het lijstje van Chelsea, dat de markt afschuimt naar een nieuwe linksachter. Gomez zou één van de voornaamste opties zijn die de scouts van de Champions League-winnaar in de gaten houden.



BUITENLAND
Het lijkt vrijwel zeker dat Erling Haaland komende zomer een transfer zal maken, maar het blijft afwachten welke club de strijd om de Noorse doelpuntenmachine zal winnen. Manchester City zou al zeer concreet zijn, want Pep Guardiola wil Haaland er absoluut bij. Alleen zou de speler zelf de voorkeur geven aan een transfer naar Real Madrid, waar hij aan de zijde van Kylian Mbappé furore wil gaan maken.

Ook voor Youri Tielemans lonkt een toptransfer, want de voorbije dagen was er sprake van dat Arsenal al de gesprekken over een zomertransfer opgestart zou hebben. Maar Leicester City geeft de strijd om de Rode Duivel niet zomaar op, want zij blijven hopen dat de middenvelder zijn in 2023 aflopende contract nog zal verlengen. Het worden dus nog spannende maanden.



Dries Mertens lijkt in de zomer Napoli te gaan verlaten en het lijkt er alsmaar meer op dat de MLS zijn bestemming zal worden. Na Toronto FC zou nu ook Inter Miami zich gemeld hebben voor de Rode Duivel. De door David Beckham opgerichte club wil de Rode Duivel overtuigen met een stevig contract om zo eindelijk voor de prijzen te kunnen meespelen.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Zal Real Madrid Haaland én Mbappé kunnen halen?

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

16
16
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

19
19
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

28
28
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

35
35
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

216
216
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

154
154
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

160
160
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

103
103
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

219
219
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

81
81
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

372
372
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

283
283
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

275
275
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

115
115
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

321
321
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

264
264
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

220
220
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

89
89
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

58
58
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

525
525
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

387
387
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

665
665
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

451
451
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

121
121

Meer sportnieuws