Martinez sluit 3 namen uit voor Duivelse stage in maart

door
Martinez sluit 3 namen uit voor Duivelse stage in maart

De Rode Duivels hebben in november hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022 met succes afgerond en hebben hun ticket voor het eindtoernooi in Qatar definitief op zak. Pas eind dit jaar doen ze echter een gooi naar de wereldtitel en dus heeft Roberto Martinez nog even tijd om na te denken over zijn selectie van 23 namen. Om te helpen bij die beslissing, zal hij in maart enkele andere jongens een kans geven.


Dan staat er immers een stage gepland, maar Martinez gaf enkele maanden geleden al aan dat hij daarvoor geen spelers zal oproepen die meer dan 50 caps achter hun naam hebben. Dat betekent dat Jan Vertonghen, Axel Witsel, Toby Alderweireld, Eden Hazard, Dries Mertens, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Thomas Vermaelen, Nacer Chadli, Thomas Meunier en Yannick Carrasco al zeker thuis zullen blijven.

Er zal dus plaats zijn voor jongens die op de rand van de selectie balanceren - denk aan spelers als Vanheusden, Faes, Bornauw, Sambi Lokonga, Vanzeir of andere Lukebakio's - en speelkansen voor spelers die veelal vrede moeten nemen met een plaats op de bank, zoals bijvoorbeeld Koen Casteels, Christian Benteke en Michy Batshuayi.

GEEN BELOFTEN
Maar Martinez sluit wel nu al uit dat hij jonge nieuwe namen bij de kern zal halen. "Jongens als Charles De Ketelaere, Arthur Theate of Yari Verschaeren, die wel nog voor de U21 kunnen spelen, zouden in de selectie kunnen zitten omdat ze al opgeroepen geweest zijn voor de A-ploeg. Maar deze stage is niet voor spelers die nog nooit voor de A-ploeg gespeeld hebben, dus geen Lois Openda, Amadou Onana of Yorbe Vertessen", stelt de bondscoach bij RTBF. "De Jonge Duivels spelen eind maart een cruciale match tegen Denemarken met het oog op het EK en dat is ook belangrijk voor ons."

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Goede beslissing van Martinez?

Meest recent

'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

26
26
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

149
149
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

150
150
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

35
35
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

209
209
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

311
311
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

95
95
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

160
160
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

53
53
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

97
97
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

162
162
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

298
298
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

57
57
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

106
106
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

163
163
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

334
334
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

429
429
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

81
81
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

190
190
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

456
456
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

311
311
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

409
409
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

416
416
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

130
130
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

124
124

Meer sportnieuws