Martinez sluit 3 namen uit voor Duivelse stage in maart

door
Martinez sluit 3 namen uit voor Duivelse stage in maart

De Rode Duivels hebben in november hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022 met succes afgerond en hebben hun ticket voor het eindtoernooi in Qatar definitief op zak. Pas eind dit jaar doen ze echter een gooi naar de wereldtitel en dus heeft Roberto Martinez nog even tijd om na te denken over zijn selectie van 23 namen. Om te helpen bij die beslissing, zal hij in maart enkele andere jongens een kans geven.


Dan staat er immers een stage gepland, maar Martinez gaf enkele maanden geleden al aan dat hij daarvoor geen spelers zal oproepen die meer dan 50 caps achter hun naam hebben. Dat betekent dat Jan Vertonghen, Axel Witsel, Toby Alderweireld, Eden Hazard, Dries Mertens, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Thomas Vermaelen, Nacer Chadli, Thomas Meunier en Yannick Carrasco al zeker thuis zullen blijven.

Er zal dus plaats zijn voor jongens die op de rand van de selectie balanceren - denk aan spelers als Vanheusden, Faes, Bornauw, Sambi Lokonga, Vanzeir of andere Lukebakio's - en speelkansen voor spelers die veelal vrede moeten nemen met een plaats op de bank, zoals bijvoorbeeld Koen Casteels, Christian Benteke en Michy Batshuayi.

GEEN BELOFTEN
Maar Martinez sluit wel nu al uit dat hij jonge nieuwe namen bij de kern zal halen. "Jongens als Charles De Ketelaere, Arthur Theate of Yari Verschaeren, die wel nog voor de U21 kunnen spelen, zouden in de selectie kunnen zitten omdat ze al opgeroepen geweest zijn voor de A-ploeg. Maar deze stage is niet voor spelers die nog nooit voor de A-ploeg gespeeld hebben, dus geen Lois Openda, Amadou Onana of Yorbe Vertessen", stelt de bondscoach bij RTBF. "De Jonge Duivels spelen eind maart een cruciale match tegen Denemarken met het oog op het EK en dat is ook belangrijk voor ons."

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Goede beslissing van Martinez?

Meest recent

'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

0
0
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

151
151
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

162
162
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

246
246
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

195
195
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

107
107
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

38
38
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

194
194
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

53
53
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

461
461
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

394
394
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

144
144
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

244
244
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

40
40
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

833
833
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

139
139
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

519
519
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

277
277
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

63
63
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

620
620
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

461
461
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

227
227
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151

Meer sportnieuws