"Club Brugge is geen concurrent voor de titel"

1741 stemmen

Dit weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang en de komende weken zal het nog bijzonder spannend worden in onze competitie. Zo wordt het uitkijken naar de titelstrijd, waarin nog veel mogelijk lijkt. De traditionele topclubs toonden zich in de eerste helft van het seizoen immers wisselvallig en daar kon het verrassende Union van profiteren.


De promovendus staat na zowat twee derde van de reguliere competitie nog steeds ruim aan de leiding. Ze hebben een voorsprong van maar liefst zeven punten op eerste achtervolger Club Brugge, terwijl Anderlecht op de derde plaats al op negen punten volgt. Antwerp moet momenteel vrede nemen met de vierde plaats, maar heeft wel een match minder gespeeld en kan virtueel nog naast Club komen.

Daardoor geloven ze bij de Great Old nog in hun titelkansen, al heeft Michel-Ange Balikwisha een bijzonder visie op de titelstrijd. "We kunnen zeker kampioen worden. Als concurrenten zie ik vooral Anderlecht, dat aan het terugkomen is, en AA Gent, dat vanuit het niets weer opklimt", stelt de Antwerpse recordkampioen immers bij RTBF. "Club Brugge? Minder, want dat is een wisselvallige ploeg die je in de loop van een match kan verrassen. Union? Ik vind hun parcours leuk en het doet me denken aan Leicester. Maar ik denk niet dat ze het zullen halen."

VETE
De minachting van Balikwisha richting de regerende landskampioen is opmerkelijk, maar kan misschien gekaderd worden in de context van de transfersoap van vorige zomer. De aanvaller werd toen tegen zijn zin door Standard richting Brugge geduwd en dat sloeg diepe wonden bij de speler. Uiteindelijk kreeg hij wel gewoon zijn zin en verhuisde hij voor 5 miljoen euro naar Antwerp.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Wie is titelfavoriet?

Meest recent

Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

0
0
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

13
13
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

39
39
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

21
21
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

38
38
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

95
95
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

108
108
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

125
125
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

446
446
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

205
205
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

849
849
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

95
95
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

191
191
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

378
378
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

94
94
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

66
66
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

903
903
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

306
306
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

481
481
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

774
774
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

329
329
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

491
491
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

426
426

Meer sportnieuws