"Club Brugge is geen concurrent voor de titel"

1741 stemmen

Dit weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang en de komende weken zal het nog bijzonder spannend worden in onze competitie. Zo wordt het uitkijken naar de titelstrijd, waarin nog veel mogelijk lijkt. De traditionele topclubs toonden zich in de eerste helft van het seizoen immers wisselvallig en daar kon het verrassende Union van profiteren.


De promovendus staat na zowat twee derde van de reguliere competitie nog steeds ruim aan de leiding. Ze hebben een voorsprong van maar liefst zeven punten op eerste achtervolger Club Brugge, terwijl Anderlecht op de derde plaats al op negen punten volgt. Antwerp moet momenteel vrede nemen met de vierde plaats, maar heeft wel een match minder gespeeld en kan virtueel nog naast Club komen.

Daardoor geloven ze bij de Great Old nog in hun titelkansen, al heeft Michel-Ange Balikwisha een bijzonder visie op de titelstrijd. "We kunnen zeker kampioen worden. Als concurrenten zie ik vooral Anderlecht, dat aan het terugkomen is, en AA Gent, dat vanuit het niets weer opklimt", stelt de Antwerpse recordkampioen immers bij RTBF. "Club Brugge? Minder, want dat is een wisselvallige ploeg die je in de loop van een match kan verrassen. Union? Ik vind hun parcours leuk en het doet me denken aan Leicester. Maar ik denk niet dat ze het zullen halen."

VETE
De minachting van Balikwisha richting de regerende landskampioen is opmerkelijk, maar kan misschien gekaderd worden in de context van de transfersoap van vorige zomer. De aanvaller werd toen tegen zijn zin door Standard richting Brugge geduwd en dat sloeg diepe wonden bij de speler. Uiteindelijk kreeg hij wel gewoon zijn zin en verhuisde hij voor 5 miljoen euro naar Antwerp.

LEES OOK: ‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Wie is titelfavoriet?

Meest recent

Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

57
57
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

10
10
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

267
267
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

183
183
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

153
153
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

93
93
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

44
44
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

86
86
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

71
71
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

37
37
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

179
179
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

212
212
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

120
120
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

72
72
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

672
672
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

471
471
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

248
248
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

293
293
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

99
99
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

73
73
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

338
338
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

815
815
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

180
180
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

544
544

Meer sportnieuws