"Club Brugge is geen concurrent voor de titel"

1741

Dit weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang en de komende weken zal het nog bijzonder spannend worden in onze competitie. Zo wordt het uitkijken naar de titelstrijd, waarin nog veel mogelijk lijkt. De traditionele topclubs toonden zich in de eerste helft van het seizoen immers wisselvallig en daar kon het verrassende Union van profiteren.


De promovendus staat na zowat twee derde van de reguliere competitie nog steeds ruim aan de leiding. Ze hebben een voorsprong van maar liefst zeven punten op eerste achtervolger Club Brugge, terwijl Anderlecht op de derde plaats al op negen punten volgt. Antwerp moet momenteel vrede nemen met de vierde plaats, maar heeft wel een match minder gespeeld en kan virtueel nog naast Club komen.

Daardoor geloven ze bij de Great Old nog in hun titelkansen, al heeft Michel-Ange Balikwisha een bijzonder visie op de titelstrijd. "We kunnen zeker kampioen worden. Als concurrenten zie ik vooral Anderlecht, dat aan het terugkomen is, en AA Gent, dat vanuit het niets weer opklimt", stelt de Antwerpse recordkampioen immers bij RTBF. "Club Brugge? Minder, want dat is een wisselvallige ploeg die je in de loop van een match kan verrassen. Union? Ik vind hun parcours leuk en het doet me denken aan Leicester. Maar ik denk niet dat ze het zullen halen."

VETE
De minachting van Balikwisha richting de regerende landskampioen is opmerkelijk, maar kan misschien gekaderd worden in de context van de transfersoap van vorige zomer. De aanvaller werd toen tegen zijn zin door Standard richting Brugge geduwd en dat sloeg diepe wonden bij de speler. Uiteindelijk kreeg hij wel gewoon zijn zin en verhuisde hij voor 5 miljoen euro naar Antwerp.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Wie is titelfavoriet?

Meest recent

Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

1
1
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

32
32
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

4
4
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

50
50
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

120
120
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

61
61
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

59
59
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

552
552
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

69
69
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

120
120
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

72
72
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

33
33
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

346
346
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

375
375
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

358
358
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

328
328
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

78
78
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

342
342
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

130
130
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

45
45
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

324
324
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

208
208

Meer sportnieuws