"Club Brugge is geen concurrent voor de titel"

1741 stemmen

Dit weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang en de komende weken zal het nog bijzonder spannend worden in onze competitie. Zo wordt het uitkijken naar de titelstrijd, waarin nog veel mogelijk lijkt. De traditionele topclubs toonden zich in de eerste helft van het seizoen immers wisselvallig en daar kon het verrassende Union van profiteren.


De promovendus staat na zowat twee derde van de reguliere competitie nog steeds ruim aan de leiding. Ze hebben een voorsprong van maar liefst zeven punten op eerste achtervolger Club Brugge, terwijl Anderlecht op de derde plaats al op negen punten volgt. Antwerp moet momenteel vrede nemen met de vierde plaats, maar heeft wel een match minder gespeeld en kan virtueel nog naast Club komen.

Daardoor geloven ze bij de Great Old nog in hun titelkansen, al heeft Michel-Ange Balikwisha een bijzonder visie op de titelstrijd. "We kunnen zeker kampioen worden. Als concurrenten zie ik vooral Anderlecht, dat aan het terugkomen is, en AA Gent, dat vanuit het niets weer opklimt", stelt de Antwerpse recordkampioen immers bij RTBF. "Club Brugge? Minder, want dat is een wisselvallige ploeg die je in de loop van een match kan verrassen. Union? Ik vind hun parcours leuk en het doet me denken aan Leicester. Maar ik denk niet dat ze het zullen halen."

VETE
De minachting van Balikwisha richting de regerende landskampioen is opmerkelijk, maar kan misschien gekaderd worden in de context van de transfersoap van vorige zomer. De aanvaller werd toen tegen zijn zin door Standard richting Brugge geduwd en dat sloeg diepe wonden bij de speler. Uiteindelijk kreeg hij wel gewoon zijn zin en verhuisde hij voor 5 miljoen euro naar Antwerp.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Wie is titelfavoriet?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

3
3
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

30
30
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

132
132
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

130
130
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

233
233
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

125
125
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

74
74
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

185
185
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

60
60
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

133
133
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

58
58
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

135
135
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

230
230
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

555
555
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

237
237
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

910
910
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

67
67
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

528
528
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1193
1193
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

276
276
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

208
208
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

375
375
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws