Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

door
Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

Hoewel FC Barcelona een enorme schuld torst van 1,3 miljard euro, kan de club toch nog steeds grote inkomende transfers realiseren. De recentste aanwinst Ferran Torres (Manchester City) kostte maar liefst 55 miljoen euro en ook het nieuwe target José Gaya (Valencia CF) zal tientallen miljoenen kosten. In dat laatste transferdossier profiteert Barça van de eveneens precaire financiële situatie bij Los Ché. En dat roept grote vragen op.


SLIM BOEKHOUDEN

Ondanks de torenhoge schulden slaagde FC Barcelona erin om Ferran Torres naar Camp Nou te halen. De Blaugrana betaalden maar liefst 55 miljoen euro aan Manchester City om de 21-jarige aan te trekken en dat zorgde uiteraard voor veel vraagtekens in de media. De Catalenen hebben een schuld van 1,3 miljard euro en een door La Liga opgelegd salarisplafond van 97 miljoen euro. Hoe is het dan mogelijk dat Barça dan een transfer van 55 miljoen euro kon realiseren?

Het antwoord bevindt zich in een slimme vorm van boekhouden. Barcelona slaagde er namelijk in om de oude schulden te herschikken en eveneens een nieuwe kredietlijn aan te gaan bij Goldman Sachs. Op die manier heeft Barça opeens flink wat meer financiële middelen voorhanden, en na de toptransfer van Ferran Torres staan er zelfs nog meerdere grote transfers in steigers. Zoals die van José Gaya bijvoorbeeld, de 26-jarige aanvoerder van Valencia CF.



De linker flankverdediger is een clubicoon van Los Che, de club waar hij tot op vandaag maar liefst 277 officiële wedstrijden voor speelde. José Gaya wordt door Xavi Hernandez beschouwd als de ideale concurrent voor Jordi Albi, maar de Catalaanse interesse dateert al van veel vroeger. De geruchten rond Barça en Gaya doken op jaarlijkse basis op maar het kwam echter nooit tot een concrete toenadering, vooral dankzij de grote gevoeligheden tussen beide clubs.

VALENCIA HEEFT GELD NODIG

Maar in januari lijkt de kans op een overgang van José Gaya naar FC Barcelona wél reëel te zijn. Vooreerst is coach Xavi wild van de offensieve linksback, die trouwens één van de beste spelers is op zijn positie in La Liga. Gaya zou daarom op Camp Nou de voorkeur genieten op Alejandro Grimaldo (Benfica). De Catalanen volgen de aanvoerder van Valencia al meerdere jaren en dit jaar zou de tijd rijp zijn om over te schakelen naar een effectieve transfer.

Dat heeft ook grotendeels te maken met Mateu Alemany, sinds maart vorig jaar de nieuwe voetbaldirecteur van FC Barcelona. Alemany was voorheen werkzaam bij Valencia als algemeen manager, en met het eventuele aantrekken van José Gaya kan hij zijn ex-werkgever een flinke loer draaien. Xavi en Alemany hebben een consensus gevonden over Gaya, waardoor er binnenkort ongetwijfeld concrete toenaderingen zullen plaatsvinden tussen beide clubs.



Een derde belangrijke indicatie is de financiële toestand bij Valencia. De Vleermuizen zijn al enkele jaren geen absolute topclub meer op het sportief en financiële gebied. Valencia zeult vandaag maar liefst 274 miljoen euro schulden met zich mee en daardoor ziet de club zich genoodzaakt om enkele spelers te verkopen. Er zou op korte termijn voor minstens 37 miljoen euro verkocht moeten worden en aanvoerder José Gaya is één van de spelers die een mooie transfersom kan opbrengen.

CLUBICOON

Het contract van José Gaya loopt eind 2023 af in het Estadio Mestalla, waardoor Valencia weldra zal moeten cashen voor de 26-jarige. De linksachter heeft een clausule van 100 miljoen euro in zijn huidig contract staan, maar hij zou op te pikken zijn voor een bedrag tussen 20 en 50 miljoen euro. En dat zou dus een erg welkome financiële injectie betekenen voor Valencia. Anderzijds zal de eventuele verkoop van zo’n clubicoon zoals Gaya hard aankomen bij de club en haar fans.



José Gaya heeft zich altijd volledig kunnen identificeren met Valencia en hun visie. Hij onderhoudt een liefdevolle relatie met de club en in elke mercato weigerde Gaya steeds eventuele transferaanbiedingen, ondanks het feit dat hij één van de beste linksachters is in Europa. Valencia zal hem met spijt in het hart laten gaan en Los Ché zien hem liever niet naar Barcelona trekken. Daarom knoopten de Spanjaarden ook de onderhandelingen aan met Juventus, maar dat lijkt dus vergeefse moeite te zullen zijn.

VALENCIA STEIGERT

FC Barcelona is dus bereid om de miljoenen te laten rollen om José Gaya binnen te halen en dat zorgt opnieuw voor grote ophef in Spanje. Valencia-trainer José Bordalas sprak zich al kritisch uit over het feit dat Barça flink kan uithalen op de transfermarkt, terwijl de Catalanen een torenhoge schuld hebben. En op die slinkse manier zouden de Blaugrana dus zelfs een sterkhouder van Valencia kunnen aanwerven.



“FC Barcelona heeft een schuld van 300 miljoen euro en heeft nu Ferran Torres gehaald. Ik heb gelezen voor 55 miljoen euro. Ze gaan ook Morata nog halen en de president kondigde meer handtekeningen aan, zoals die van Erling Haaland. Hoe is het mogelijk? Waar is de Fair Play?”, zei Bordalas. Het laatste hebben we dus nog niet gehoord over het veelbesproken transferoffensief van Barcelona …

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

Is dit eerlijk spel van FC Barcelona?

Meest recent

'Garcia maakt grove fout met Romeo Vermant'

De Rode Duivels zullen dan toch tot dinsdag moeten wachten om hun WK-kwalificatie te vieren. De ...

16
16
'Noa Lang heeft het gehad: bliksemvertrek uit Napels dreigt'

Nederland wil zich maandagavond tegen Litouwen verzekeren van zijn plek op de WK-eindronde van ...

41
41
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

111
111
'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan verse mankrachten en een aantal van ...

143
143
Onrust bij Rode Duivels: Garcia krijgt volle laag

Aan het feit dat de Rode Duivels straks naar het WK zullen gaan, wordt ondanks de misstap in ...

139
139
Club in de wolken: enorme opsteker voor moordend programma

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dat ...

310
310
Europese pers messcherp: Nederland maakt Duivels met grond gelijk

De Rode Duivels hebben zaterdagnamiddag de eerste kans gemist om zich van een WK-ticket te ...

293
293
Verrassende terugkeer bij Duivels? "Zie hem absoluut plaatsje krijgen"

De Rode Duivels maakten zaterdag geen goede beurt tijdens hun WK-kwalificatieduel in Kazachstan en ...

192
192
'Kompany huivert: Liverpool rooft ster weg uit Allianz Arena'

Bayern München wil na de interland-break zij zegereeks heropstarten in de Bundesliga en maakt ...

126
126
Portugal bibbert en beeft: WK-drama Ronaldo dreigt

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez wil zich zondagnamiddag verzekere van hun WK-ticket, ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

221
221
'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Anderhalve maand voor de opening van de wintermercato wemelt het reeds van de geruchten in de ...

100
100
Vanaken overtuigt Garcia: wie wijkt bij Rode Duivels?

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een mager 1-1 gelijkspel tegen Kazachstan. Het enige ...

175
175
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

147
147
Kater in Kazachstan komt Rode Duivels duur te staan

Rudi Garcia en co. likken hun wonden na de kater in Kazachstan. Niet alleen zijn de Rode Duivels ...

208
208
Garcia huivert: in dit scenario missen Rode Duivels het WK

De eerste matchbal is verspeeld. Veel tijd hebben de Rode Duivels echter niet om stil te staan bij ...

287
287
'Waanzin bij Club Brugge: bankzitter levert de jackpot op’

Een bankzitter die de jackpot oplevert? In Jan Breydel kan het: Een jonge verdediger van Club wekt ...

591
591
Afwezige Duivel winnaar bij België: "Hij is een kaderstuk"

De Belgen toonden bitter weinig op het veld van Kazachstan. Zonder kleppers als Thibaut Courtois, ...

147
147
Vandenbempt ziet twee enorme problemen bij de Duivels

Kazachstan - België 1-1. Dat was de uitslag van deze pot voetbal en een blamage voor de Rode ...

183
183
Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

292
292
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

177
177
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

4429
4429
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

131
131
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds enkele maanden weer in België. De coach was aan de slag in ...

161
161
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

578
578

Meer sportnieuws