Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

691 stemmen
Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

Hoewel FC Barcelona een enorme schuld torst van 1,3 miljard euro, kan de club toch nog steeds grote inkomende transfers realiseren. De recentste aanwinst Ferran Torres (Manchester City) kostte maar liefst 55 miljoen euro en ook het nieuwe target José Gaya (Valencia CF) zal tientallen miljoenen kosten. In dat laatste transferdossier profiteert Barça van de eveneens precaire financiële situatie bij Los Ché. En dat roept grote vragen op.


SLIM BOEKHOUDEN

Ondanks de torenhoge schulden slaagde FC Barcelona erin om Ferran Torres naar Camp Nou te halen. De Blaugrana betaalden maar liefst 55 miljoen euro aan Manchester City om de 21-jarige aan te trekken en dat zorgde uiteraard voor veel vraagtekens in de media. De Catalenen hebben een schuld van 1,3 miljard euro en een door La Liga opgelegd salarisplafond van 97 miljoen euro. Hoe is het dan mogelijk dat Barça dan een transfer van 55 miljoen euro kon realiseren?

Het antwoord bevindt zich in een slimme vorm van boekhouden. Barcelona slaagde er namelijk in om de oude schulden te herschikken en eveneens een nieuwe kredietlijn aan te gaan bij Goldman Sachs. Op die manier heeft Barça opeens flink wat meer financiële middelen voorhanden, en na de toptransfer van Ferran Torres staan er zelfs nog meerdere grote transfers in steigers. Zoals die van José Gaya bijvoorbeeld, de 26-jarige aanvoerder van Valencia CF.



De linker flankverdediger is een clubicoon van Los Che, de club waar hij tot op vandaag maar liefst 277 officiële wedstrijden voor speelde. José Gaya wordt door Xavi Hernandez beschouwd als de ideale concurrent voor Jordi Albi, maar de Catalaanse interesse dateert al van veel vroeger. De geruchten rond Barça en Gaya doken op jaarlijkse basis op maar het kwam echter nooit tot een concrete toenadering, vooral dankzij de grote gevoeligheden tussen beide clubs.

VALENCIA HEEFT GELD NODIG

Maar in januari lijkt de kans op een overgang van José Gaya naar FC Barcelona wél reëel te zijn. Vooreerst is coach Xavi wild van de offensieve linksback, die trouwens één van de beste spelers is op zijn positie in La Liga. Gaya zou daarom op Camp Nou de voorkeur genieten op Alejandro Grimaldo (Benfica). De Catalanen volgen de aanvoerder van Valencia al meerdere jaren en dit jaar zou de tijd rijp zijn om over te schakelen naar een effectieve transfer.

Dat heeft ook grotendeels te maken met Mateu Alemany, sinds maart vorig jaar de nieuwe voetbaldirecteur van FC Barcelona. Alemany was voorheen werkzaam bij Valencia als algemeen manager, en met het eventuele aantrekken van José Gaya kan hij zijn ex-werkgever een flinke loer draaien. Xavi en Alemany hebben een consensus gevonden over Gaya, waardoor er binnenkort ongetwijfeld concrete toenaderingen zullen plaatsvinden tussen beide clubs.



Een derde belangrijke indicatie is de financiële toestand bij Valencia. De Vleermuizen zijn al enkele jaren geen absolute topclub meer op het sportief en financiële gebied. Valencia zeult vandaag maar liefst 274 miljoen euro schulden met zich mee en daardoor ziet de club zich genoodzaakt om enkele spelers te verkopen. Er zou op korte termijn voor minstens 37 miljoen euro verkocht moeten worden en aanvoerder José Gaya is één van de spelers die een mooie transfersom kan opbrengen.

CLUBICOON

Het contract van José Gaya loopt eind 2023 af in het Estadio Mestalla, waardoor Valencia weldra zal moeten cashen voor de 26-jarige. De linksachter heeft een clausule van 100 miljoen euro in zijn huidig contract staan, maar hij zou op te pikken zijn voor een bedrag tussen 20 en 50 miljoen euro. En dat zou dus een erg welkome financiële injectie betekenen voor Valencia. Anderzijds zal de eventuele verkoop van zo’n clubicoon zoals Gaya hard aankomen bij de club en haar fans.



José Gaya heeft zich altijd volledig kunnen identificeren met Valencia en hun visie. Hij onderhoudt een liefdevolle relatie met de club en in elke mercato weigerde Gaya steeds eventuele transferaanbiedingen, ondanks het feit dat hij één van de beste linksachters is in Europa. Valencia zal hem met spijt in het hart laten gaan en Los Ché zien hem liever niet naar Barcelona trekken. Daarom knoopten de Spanjaarden ook de onderhandelingen aan met Juventus, maar dat lijkt dus vergeefse moeite te zullen zijn.

VALENCIA STEIGERT

FC Barcelona is dus bereid om de miljoenen te laten rollen om José Gaya binnen te halen en dat zorgt opnieuw voor grote ophef in Spanje. Valencia-trainer José Bordalas sprak zich al kritisch uit over het feit dat Barça flink kan uithalen op de transfermarkt, terwijl de Catalanen een torenhoge schuld hebben. En op die slinkse manier zouden de Blaugrana dus zelfs een sterkhouder van Valencia kunnen aanwerven.



“FC Barcelona heeft een schuld van 300 miljoen euro en heeft nu Ferran Torres gehaald. Ik heb gelezen voor 55 miljoen euro. Ze gaan ook Morata nog halen en de president kondigde meer handtekeningen aan, zoals die van Erling Haaland. Hoe is het mogelijk? Waar is de Fair Play?”, zei Bordalas. Het laatste hebben we dus nog niet gehoord over het veelbesproken transferoffensief van Barcelona …

LEES OOK: Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Is dit eerlijk spel van FC Barcelona?

Meest recent

Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

57
57
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-debacle

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

547
547
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

98
98
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

216
216
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

189
189
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

170
170
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

173
173
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

211
211
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

103
103
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

546
546
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

139
139
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

144
144
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

368
368
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

719
719
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

97
97
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

737
737
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

122
122
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

213
213
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

953
953
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

202
202
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

142
142
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

221
221
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

785
785

Meer sportnieuws