Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

door
Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

Hoewel FC Barcelona een enorme schuld torst van 1,3 miljard euro, kan de club toch nog steeds grote inkomende transfers realiseren. De recentste aanwinst Ferran Torres (Manchester City) kostte maar liefst 55 miljoen euro en ook het nieuwe target José Gaya (Valencia CF) zal tientallen miljoenen kosten. In dat laatste transferdossier profiteert Barça van de eveneens precaire financiële situatie bij Los Ché. En dat roept grote vragen op.


SLIM BOEKHOUDEN

Ondanks de torenhoge schulden slaagde FC Barcelona erin om Ferran Torres naar Camp Nou te halen. De Blaugrana betaalden maar liefst 55 miljoen euro aan Manchester City om de 21-jarige aan te trekken en dat zorgde uiteraard voor veel vraagtekens in de media. De Catalenen hebben een schuld van 1,3 miljard euro en een door La Liga opgelegd salarisplafond van 97 miljoen euro. Hoe is het dan mogelijk dat Barça dan een transfer van 55 miljoen euro kon realiseren?

Het antwoord bevindt zich in een slimme vorm van boekhouden. Barcelona slaagde er namelijk in om de oude schulden te herschikken en eveneens een nieuwe kredietlijn aan te gaan bij Goldman Sachs. Op die manier heeft Barça opeens flink wat meer financiële middelen voorhanden, en na de toptransfer van Ferran Torres staan er zelfs nog meerdere grote transfers in steigers. Zoals die van José Gaya bijvoorbeeld, de 26-jarige aanvoerder van Valencia CF.



De linker flankverdediger is een clubicoon van Los Che, de club waar hij tot op vandaag maar liefst 277 officiële wedstrijden voor speelde. José Gaya wordt door Xavi Hernandez beschouwd als de ideale concurrent voor Jordi Albi, maar de Catalaanse interesse dateert al van veel vroeger. De geruchten rond Barça en Gaya doken op jaarlijkse basis op maar het kwam echter nooit tot een concrete toenadering, vooral dankzij de grote gevoeligheden tussen beide clubs.

VALENCIA HEEFT GELD NODIG

Maar in januari lijkt de kans op een overgang van José Gaya naar FC Barcelona wél reëel te zijn. Vooreerst is coach Xavi wild van de offensieve linksback, die trouwens één van de beste spelers is op zijn positie in La Liga. Gaya zou daarom op Camp Nou de voorkeur genieten op Alejandro Grimaldo (Benfica). De Catalanen volgen de aanvoerder van Valencia al meerdere jaren en dit jaar zou de tijd rijp zijn om over te schakelen naar een effectieve transfer.

Dat heeft ook grotendeels te maken met Mateu Alemany, sinds maart vorig jaar de nieuwe voetbaldirecteur van FC Barcelona. Alemany was voorheen werkzaam bij Valencia als algemeen manager, en met het eventuele aantrekken van José Gaya kan hij zijn ex-werkgever een flinke loer draaien. Xavi en Alemany hebben een consensus gevonden over Gaya, waardoor er binnenkort ongetwijfeld concrete toenaderingen zullen plaatsvinden tussen beide clubs.



Een derde belangrijke indicatie is de financiële toestand bij Valencia. De Vleermuizen zijn al enkele jaren geen absolute topclub meer op het sportief en financiële gebied. Valencia zeult vandaag maar liefst 274 miljoen euro schulden met zich mee en daardoor ziet de club zich genoodzaakt om enkele spelers te verkopen. Er zou op korte termijn voor minstens 37 miljoen euro verkocht moeten worden en aanvoerder José Gaya is één van de spelers die een mooie transfersom kan opbrengen.

CLUBICOON

Het contract van José Gaya loopt eind 2023 af in het Estadio Mestalla, waardoor Valencia weldra zal moeten cashen voor de 26-jarige. De linksachter heeft een clausule van 100 miljoen euro in zijn huidig contract staan, maar hij zou op te pikken zijn voor een bedrag tussen 20 en 50 miljoen euro. En dat zou dus een erg welkome financiële injectie betekenen voor Valencia. Anderzijds zal de eventuele verkoop van zo’n clubicoon zoals Gaya hard aankomen bij de club en haar fans.



José Gaya heeft zich altijd volledig kunnen identificeren met Valencia en hun visie. Hij onderhoudt een liefdevolle relatie met de club en in elke mercato weigerde Gaya steeds eventuele transferaanbiedingen, ondanks het feit dat hij één van de beste linksachters is in Europa. Valencia zal hem met spijt in het hart laten gaan en Los Ché zien hem liever niet naar Barcelona trekken. Daarom knoopten de Spanjaarden ook de onderhandelingen aan met Juventus, maar dat lijkt dus vergeefse moeite te zullen zijn.

VALENCIA STEIGERT

FC Barcelona is dus bereid om de miljoenen te laten rollen om José Gaya binnen te halen en dat zorgt opnieuw voor grote ophef in Spanje. Valencia-trainer José Bordalas sprak zich al kritisch uit over het feit dat Barça flink kan uithalen op de transfermarkt, terwijl de Catalanen een torenhoge schuld hebben. En op die slinkse manier zouden de Blaugrana dus zelfs een sterkhouder van Valencia kunnen aanwerven.



“FC Barcelona heeft een schuld van 300 miljoen euro en heeft nu Ferran Torres gehaald. Ik heb gelezen voor 55 miljoen euro. Ze gaan ook Morata nog halen en de president kondigde meer handtekeningen aan, zoals die van Erling Haaland. Hoe is het mogelijk? Waar is de Fair Play?”, zei Bordalas. Het laatste hebben we dus nog niet gehoord over het veelbesproken transferoffensief van Barcelona …

LEES OOK: 'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

Is dit eerlijk spel van FC Barcelona?

Meest recent

Club of Union titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

3
3
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

24
24
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

97
97
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

69
69
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

317
317
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

131
131
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

172
172
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

133
133
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

280
280
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

299
299
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

309
309
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

780
780
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

277
277
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

364
364
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

453
453
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

552
552
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

118
118
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

364
364
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

79
79
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

340
340
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

263
263
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

650
650
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

427
427
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

178
178

Meer sportnieuws