Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

691
Barça choqueert met nieuwe miljoenentransfer

Hoewel FC Barcelona een enorme schuld torst van 1,3 miljard euro, kan de club toch nog steeds grote inkomende transfers realiseren. De recentste aanwinst Ferran Torres (Manchester City) kostte maar liefst 55 miljoen euro en ook het nieuwe target José Gaya (Valencia CF) zal tientallen miljoenen kosten. In dat laatste transferdossier profiteert Barça van de eveneens precaire financiële situatie bij Los Ché. En dat roept grote vragen op.


SLIM BOEKHOUDEN

Ondanks de torenhoge schulden slaagde FC Barcelona erin om Ferran Torres naar Camp Nou te halen. De Blaugrana betaalden maar liefst 55 miljoen euro aan Manchester City om de 21-jarige aan te trekken en dat zorgde uiteraard voor veel vraagtekens in de media. De Catalenen hebben een schuld van 1,3 miljard euro en een door La Liga opgelegd salarisplafond van 97 miljoen euro. Hoe is het dan mogelijk dat Barça dan een transfer van 55 miljoen euro kon realiseren?

Het antwoord bevindt zich in een slimme vorm van boekhouden. Barcelona slaagde er namelijk in om de oude schulden te herschikken en eveneens een nieuwe kredietlijn aan te gaan bij Goldman Sachs. Op die manier heeft Barça opeens flink wat meer financiële middelen voorhanden, en na de toptransfer van Ferran Torres staan er zelfs nog meerdere grote transfers in steigers. Zoals die van José Gaya bijvoorbeeld, de 26-jarige aanvoerder van Valencia CF.



De linker flankverdediger is een clubicoon van Los Che, de club waar hij tot op vandaag maar liefst 277 officiële wedstrijden voor speelde. José Gaya wordt door Xavi Hernandez beschouwd als de ideale concurrent voor Jordi Albi, maar de Catalaanse interesse dateert al van veel vroeger. De geruchten rond Barça en Gaya doken op jaarlijkse basis op maar het kwam echter nooit tot een concrete toenadering, vooral dankzij de grote gevoeligheden tussen beide clubs.

VALENCIA HEEFT GELD NODIG

Maar in januari lijkt de kans op een overgang van José Gaya naar FC Barcelona wél reëel te zijn. Vooreerst is coach Xavi wild van de offensieve linksback, die trouwens één van de beste spelers is op zijn positie in La Liga. Gaya zou daarom op Camp Nou de voorkeur genieten op Alejandro Grimaldo (Benfica). De Catalanen volgen de aanvoerder van Valencia al meerdere jaren en dit jaar zou de tijd rijp zijn om over te schakelen naar een effectieve transfer.

Dat heeft ook grotendeels te maken met Mateu Alemany, sinds maart vorig jaar de nieuwe voetbaldirecteur van FC Barcelona. Alemany was voorheen werkzaam bij Valencia als algemeen manager, en met het eventuele aantrekken van José Gaya kan hij zijn ex-werkgever een flinke loer draaien. Xavi en Alemany hebben een consensus gevonden over Gaya, waardoor er binnenkort ongetwijfeld concrete toenaderingen zullen plaatsvinden tussen beide clubs.



Een derde belangrijke indicatie is de financiële toestand bij Valencia. De Vleermuizen zijn al enkele jaren geen absolute topclub meer op het sportief en financiële gebied. Valencia zeult vandaag maar liefst 274 miljoen euro schulden met zich mee en daardoor ziet de club zich genoodzaakt om enkele spelers te verkopen. Er zou op korte termijn voor minstens 37 miljoen euro verkocht moeten worden en aanvoerder José Gaya is één van de spelers die een mooie transfersom kan opbrengen.

CLUBICOON

Het contract van José Gaya loopt eind 2023 af in het Estadio Mestalla, waardoor Valencia weldra zal moeten cashen voor de 26-jarige. De linksachter heeft een clausule van 100 miljoen euro in zijn huidig contract staan, maar hij zou op te pikken zijn voor een bedrag tussen 20 en 50 miljoen euro. En dat zou dus een erg welkome financiële injectie betekenen voor Valencia. Anderzijds zal de eventuele verkoop van zo’n clubicoon zoals Gaya hard aankomen bij de club en haar fans.



José Gaya heeft zich altijd volledig kunnen identificeren met Valencia en hun visie. Hij onderhoudt een liefdevolle relatie met de club en in elke mercato weigerde Gaya steeds eventuele transferaanbiedingen, ondanks het feit dat hij één van de beste linksachters is in Europa. Valencia zal hem met spijt in het hart laten gaan en Los Ché zien hem liever niet naar Barcelona trekken. Daarom knoopten de Spanjaarden ook de onderhandelingen aan met Juventus, maar dat lijkt dus vergeefse moeite te zullen zijn.

VALENCIA STEIGERT

FC Barcelona is dus bereid om de miljoenen te laten rollen om José Gaya binnen te halen en dat zorgt opnieuw voor grote ophef in Spanje. Valencia-trainer José Bordalas sprak zich al kritisch uit over het feit dat Barça flink kan uithalen op de transfermarkt, terwijl de Catalanen een torenhoge schuld hebben. En op die slinkse manier zouden de Blaugrana dus zelfs een sterkhouder van Valencia kunnen aanwerven.



“FC Barcelona heeft een schuld van 300 miljoen euro en heeft nu Ferran Torres gehaald. Ik heb gelezen voor 55 miljoen euro. Ze gaan ook Morata nog halen en de president kondigde meer handtekeningen aan, zoals die van Erling Haaland. Hoe is het mogelijk? Waar is de Fair Play?”, zei Bordalas. Het laatste hebben we dus nog niet gehoord over het veelbesproken transferoffensief van Barcelona …

LEES OOK: 'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Is dit eerlijk spel van FC Barcelona?

Meest recent

KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

16
16
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

33
33
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

61
61
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

322
322
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

22
22
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

122
122
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

56
56
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

27
27
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

34
34
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

264
264
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

43
43
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

70
70
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

245
245
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

218
218
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

357
357
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

164
164
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

133
133
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

98
98
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

83
83
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

551
551
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

42
42
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

254
254
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

76
76
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

66
66
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

232
232

Meer sportnieuws