Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

475 stemmen
Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

Als spijtoptant in de zaak Propere Handen praatte spilfiguur Dejan Veljkovic heel wat prominente namen in het Belgisch voetbal aan de galg. Een van hen is Ivan Leko, die als trainer van Club Brugge bij een aantal transfers verdoken commissies zou zijn beloofd. Onthullingen die de 43-jarige Kroaat, destijds ook opgepakt voor verhoor, bij monde van zijn advocaat Walter Van Steenbrugge meteen ten stelligste ontkende.


Nu onderneemt Leko ook stappen tegen voormalige zaakwaarnemer, zo meldt Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de ex-coach van ook nog OH Leuven, STVV en Antwerp, tegenwoordig in China aan de slag, Veljkovic voor het gerecht sleept. Donderdag kreeg de Serviër alvast een dagvaarding in de bus, waarin Leko hem beschuldigt van onherstelbare reputatieschade. Ook wordt het vermoeden van onschuld gehekeld en het speciaal statuut van Veljkovic als spijtoptant op de korrel genomen.

"Leko benadrukt dat hij geen sjoemelende trainer is, houdt vol dat Veljkovic uit zijn nek kletst en zegt ernstig in zijn eer en waardigheid te zijn geschonden. Gevolg: een lastercampagne en onherstelbare reputatieschade", citeert de krant verder nog een passage uit het document, waarin gewag wordt gemaakt van laakbare en strafbare feiten. Nadat hij eerder al liet weten Veljkovic in gebreke te stellen, en op die manier dreigde met een juridische procedure, voegt Leko zo de daad bij het woord.

NAUWE SCHOENTJES
Bij de burgerlijke rechtbank zal Veljkovic nu vernemen welke schadevergoeding zijn vroegere cliënt eist, en zich opnieuw moeten verantwoorden voor zijn betichtingen aan diens adres. Volgens de ex-makelaar zou Leko zo'n 300.000 euro opstrijken voor de transfers van Mats Rits, Ivan Tomecak en Karlo Letica richting Club Brugge, een som die door het losbarsten van het schandaal weliswaar nooit werd uitbetaald. Hoewel de coach zijn onschuld volhoudt, heeft het federaal parket volgens Het Nieuwsblad ook grondige aanwijzingen dat Leko zich stiekem in het zwart extra liet betalen om bepaalde spelers voor te trekken. Ondanks deze nieuwe wending lijkt hij zich dan ook in nauwe schoentjes te bevinden.

LEES OOK: Rondje JPL: Anderlecht legt verdediger vast, drama treft Charleroi

Denkt u dat Leko in de fout ging?

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

107
107
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

71
71
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

64
64
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

47
47
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

78
78
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

14
14
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

142
142
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

145
145
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

308
308
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

172
172
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

48
48
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

255
255
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

155
155
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

102
102
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

143
143
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

146
146
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

142
142
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

361
361
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

667
667
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

714
714
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

295
295
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

351
351
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

468
468
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

50
50
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

163
163

Meer sportnieuws