Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

475
Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

Als spijtoptant in de zaak Propere Handen praatte spilfiguur Dejan Veljkovic heel wat prominente namen in het Belgisch voetbal aan de galg. Een van hen is Ivan Leko, die als trainer van Club Brugge bij een aantal transfers verdoken commissies zou zijn beloofd. Onthullingen die de 43-jarige Kroaat, destijds ook opgepakt voor verhoor, bij monde van zijn advocaat Walter Van Steenbrugge meteen ten stelligste ontkende.


Nu onderneemt Leko ook stappen tegen voormalige zaakwaarnemer, zo meldt Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de ex-coach van ook nog OH Leuven, STVV en Antwerp, tegenwoordig in China aan de slag, Veljkovic voor het gerecht sleept. Donderdag kreeg de Serviër alvast een dagvaarding in de bus, waarin Leko hem beschuldigt van onherstelbare reputatieschade. Ook wordt het vermoeden van onschuld gehekeld en het speciaal statuut van Veljkovic als spijtoptant op de korrel genomen.

"Leko benadrukt dat hij geen sjoemelende trainer is, houdt vol dat Veljkovic uit zijn nek kletst en zegt ernstig in zijn eer en waardigheid te zijn geschonden. Gevolg: een lastercampagne en onherstelbare reputatieschade", citeert de krant verder nog een passage uit het document, waarin gewag wordt gemaakt van laakbare en strafbare feiten. Nadat hij eerder al liet weten Veljkovic in gebreke te stellen, en op die manier dreigde met een juridische procedure, voegt Leko zo de daad bij het woord.

NAUWE SCHOENTJES
Bij de burgerlijke rechtbank zal Veljkovic nu vernemen welke schadevergoeding zijn vroegere cliënt eist, en zich opnieuw moeten verantwoorden voor zijn betichtingen aan diens adres. Volgens de ex-makelaar zou Leko zo'n 300.000 euro opstrijken voor de transfers van Mats Rits, Ivan Tomecak en Karlo Letica richting Club Brugge, een som die door het losbarsten van het schandaal weliswaar nooit werd uitbetaald. Hoewel de coach zijn onschuld volhoudt, heeft het federaal parket volgens Het Nieuwsblad ook grondige aanwijzingen dat Leko zich stiekem in het zwart extra liet betalen om bepaalde spelers voor te trekken. Ondanks deze nieuwe wending lijkt hij zich dan ook in nauwe schoentjes te bevinden.

LEES OOK: Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Denkt u dat Leko in de fout ging?

Meest recent

Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

8
8
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

17
17
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

95
95
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

42
42
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

48
48
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

146
146
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

296
296
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

30
30
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

268
268
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

162
162
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

61
61
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

52
52
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

162
162
Ophef in Napels: Allegri zorgt voor grote De Bruyne-schok

Binnen een week is het zover, dan trekt de Italiaanse Serie A zich weer op gang. Het is daarbij ...

600
600
Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een zestal directe aanwinsten in huis. Dat aantal zal ...

752
752
Anderlecht-PAOK: Biancone doet straffe onthulling over ref

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

387
387
'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'

Binnen een dikke week begint ook FC Barcelona aan zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Elche CF. ...

356
356
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Genk, Anderlecht biedt op spelmaker'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

553
553
‘Mika Godts zet knaltransfer Liverpool plots in gang’

Mika Godts is op weg naar PSG. De Parijzenaars hebben naar verluidt een akkoord gevonden met Ajax ...

114
114
Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”

Jérémy Doku was afgelopen seizoen al één van de smaakmakers van ...

43
43
FVS meteen zwaar de mist in? Dender haalt uit met beelden

In de Challenger Pro League werd er meteen gretig gebruikt van het nieuwe systeem met FVS (Football ...

139
139
Hoefkens en fantastische NAC-fans beleven aangrijpende avond

Carl Hoefkens en met uitbreiding heel NAC beleefde gisterenavond een wedstrijd van uitersten. ...

80
80
KV Mechelen shopt in eigen land en stelt aanwinst voor

KV Mechelen heeft beet. Malinwa hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League en ...

117
117
Union SG pakt record met toptransfer Khalaili

Union SG heeft de uitgaande transfer van Anan Khalaili afgerond. Op de officiële kanalen werd ...

64
64
'Union SG duwt zwaar door voor ex-speler Club Brugge'

CEO Philippe Bormans haalde aan dat Union SG klaar is met zijn ingaand transferhuiswerk, maar dat is ...

359
359

Meer sportnieuws