Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

door
Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

Als spijtoptant in de zaak Propere Handen praatte spilfiguur Dejan Veljkovic heel wat prominente namen in het Belgisch voetbal aan de galg. Een van hen is Ivan Leko, die als trainer van Club Brugge bij een aantal transfers verdoken commissies zou zijn beloofd. Onthullingen die de 43-jarige Kroaat, destijds ook opgepakt voor verhoor, bij monde van zijn advocaat Walter Van Steenbrugge meteen ten stelligste ontkende.


Nu onderneemt Leko ook stappen tegen voormalige zaakwaarnemer, zo meldt Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de ex-coach van ook nog OH Leuven, STVV en Antwerp, tegenwoordig in China aan de slag, Veljkovic voor het gerecht sleept. Donderdag kreeg de Serviër alvast een dagvaarding in de bus, waarin Leko hem beschuldigt van onherstelbare reputatieschade. Ook wordt het vermoeden van onschuld gehekeld en het speciaal statuut van Veljkovic als spijtoptant op de korrel genomen.

"Leko benadrukt dat hij geen sjoemelende trainer is, houdt vol dat Veljkovic uit zijn nek kletst en zegt ernstig in zijn eer en waardigheid te zijn geschonden. Gevolg: een lastercampagne en onherstelbare reputatieschade", citeert de krant verder nog een passage uit het document, waarin gewag wordt gemaakt van laakbare en strafbare feiten. Nadat hij eerder al liet weten Veljkovic in gebreke te stellen, en op die manier dreigde met een juridische procedure, voegt Leko zo de daad bij het woord.

NAUWE SCHOENTJES
Bij de burgerlijke rechtbank zal Veljkovic nu vernemen welke schadevergoeding zijn vroegere cliënt eist, en zich opnieuw moeten verantwoorden voor zijn betichtingen aan diens adres. Volgens de ex-makelaar zou Leko zo'n 300.000 euro opstrijken voor de transfers van Mats Rits, Ivan Tomecak en Karlo Letica richting Club Brugge, een som die door het losbarsten van het schandaal weliswaar nooit werd uitbetaald. Hoewel de coach zijn onschuld volhoudt, heeft het federaal parket volgens Het Nieuwsblad ook grondige aanwijzingen dat Leko zich stiekem in het zwart extra liet betalen om bepaalde spelers voor te trekken. Ondanks deze nieuwe wending lijkt hij zich dan ook in nauwe schoentjes te bevinden.

LEES OOK: AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

Denkt u dat Leko in de fout ging?

Meest recent

Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

0
0
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

34
34
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

50
50
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

37
37
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

72
72
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

318
318
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

19
19
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

64
64
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

76
76
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

454
454
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

367
367
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

134
134
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

42
42
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

99
99
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

106
106
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

361
361
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

259
259
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

363
363
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

469
469
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

52
52
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

289
289
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

340
340
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

148
148

Meer sportnieuws