Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

door
Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

Als spijtoptant in de zaak Propere Handen praatte spilfiguur Dejan Veljkovic heel wat prominente namen in het Belgisch voetbal aan de galg. Een van hen is Ivan Leko, die als trainer van Club Brugge bij een aantal transfers verdoken commissies zou zijn beloofd. Onthullingen die de 43-jarige Kroaat, destijds ook opgepakt voor verhoor, bij monde van zijn advocaat Walter Van Steenbrugge meteen ten stelligste ontkende.


Nu onderneemt Leko ook stappen tegen voormalige zaakwaarnemer, zo meldt Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de ex-coach van ook nog OH Leuven, STVV en Antwerp, tegenwoordig in China aan de slag, Veljkovic voor het gerecht sleept. Donderdag kreeg de Serviër alvast een dagvaarding in de bus, waarin Leko hem beschuldigt van onherstelbare reputatieschade. Ook wordt het vermoeden van onschuld gehekeld en het speciaal statuut van Veljkovic als spijtoptant op de korrel genomen.

"Leko benadrukt dat hij geen sjoemelende trainer is, houdt vol dat Veljkovic uit zijn nek kletst en zegt ernstig in zijn eer en waardigheid te zijn geschonden. Gevolg: een lastercampagne en onherstelbare reputatieschade", citeert de krant verder nog een passage uit het document, waarin gewag wordt gemaakt van laakbare en strafbare feiten. Nadat hij eerder al liet weten Veljkovic in gebreke te stellen, en op die manier dreigde met een juridische procedure, voegt Leko zo de daad bij het woord.

NAUWE SCHOENTJES
Bij de burgerlijke rechtbank zal Veljkovic nu vernemen welke schadevergoeding zijn vroegere cliënt eist, en zich opnieuw moeten verantwoorden voor zijn betichtingen aan diens adres. Volgens de ex-makelaar zou Leko zo'n 300.000 euro opstrijken voor de transfers van Mats Rits, Ivan Tomecak en Karlo Letica richting Club Brugge, een som die door het losbarsten van het schandaal weliswaar nooit werd uitbetaald. Hoewel de coach zijn onschuld volhoudt, heeft het federaal parket volgens Het Nieuwsblad ook grondige aanwijzingen dat Leko zich stiekem in het zwart extra liet betalen om bepaalde spelers voor te trekken. Ondanks deze nieuwe wending lijkt hij zich dan ook in nauwe schoentjes te bevinden.

LEES OOK: 'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

Denkt u dat Leko in de fout ging?

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

37
37
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

74
74
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

79
79
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

211
211
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

122
122
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

41
41
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

204
204
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

99
99
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

249
249
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

105
105
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

190
190
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

111
111
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

390
390
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

156
156
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

347
347
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

276
276
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

499
499
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

176
176
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws