Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

door
Leko in nauwe schoentjes voor Club Brugge-gesjoemel

Als spijtoptant in de zaak Propere Handen praatte spilfiguur Dejan Veljkovic heel wat prominente namen in het Belgisch voetbal aan de galg. Een van hen is Ivan Leko, die als trainer van Club Brugge bij een aantal transfers verdoken commissies zou zijn beloofd. Onthullingen die de 43-jarige Kroaat, destijds ook opgepakt voor verhoor, bij monde van zijn advocaat Walter Van Steenbrugge meteen ten stelligste ontkende.


Nu onderneemt Leko ook stappen tegen voormalige zaakwaarnemer, zo meldt Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de ex-coach van ook nog OH Leuven, STVV en Antwerp, tegenwoordig in China aan de slag, Veljkovic voor het gerecht sleept. Donderdag kreeg de Serviër alvast een dagvaarding in de bus, waarin Leko hem beschuldigt van onherstelbare reputatieschade. Ook wordt het vermoeden van onschuld gehekeld en het speciaal statuut van Veljkovic als spijtoptant op de korrel genomen.

"Leko benadrukt dat hij geen sjoemelende trainer is, houdt vol dat Veljkovic uit zijn nek kletst en zegt ernstig in zijn eer en waardigheid te zijn geschonden. Gevolg: een lastercampagne en onherstelbare reputatieschade", citeert de krant verder nog een passage uit het document, waarin gewag wordt gemaakt van laakbare en strafbare feiten. Nadat hij eerder al liet weten Veljkovic in gebreke te stellen, en op die manier dreigde met een juridische procedure, voegt Leko zo de daad bij het woord.

NAUWE SCHOENTJES
Bij de burgerlijke rechtbank zal Veljkovic nu vernemen welke schadevergoeding zijn vroegere cliënt eist, en zich opnieuw moeten verantwoorden voor zijn betichtingen aan diens adres. Volgens de ex-makelaar zou Leko zo'n 300.000 euro opstrijken voor de transfers van Mats Rits, Ivan Tomecak en Karlo Letica richting Club Brugge, een som die door het losbarsten van het schandaal weliswaar nooit werd uitbetaald. Hoewel de coach zijn onschuld volhoudt, heeft het federaal parket volgens Het Nieuwsblad ook grondige aanwijzingen dat Leko zich stiekem in het zwart extra liet betalen om bepaalde spelers voor te trekken. Ondanks deze nieuwe wending lijkt hij zich dan ook in nauwe schoentjes te bevinden.

LEES OOK: 'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Denkt u dat Leko in de fout ging?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

45
45
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

132
132
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

275
275
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

92
92
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

383
383
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

88
88
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

600
600
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

221
221
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

188
188
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

408
408
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

68
68
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

479
479
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

281
281
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

365
365
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

842
842
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

669
669
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

385
385

Meer sportnieuws