Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

door
Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

Deniz Undav is dit seizoen de meest beslissende speler op de Belgische velden en daarnaast in de wintermercato ook de meest gegeerde op de transfermarkt. Zijn vierde plaats in de Gouden Schoen is een extra push om zich in de markt te zetten, want een mooie transfer lonkt sowieso voor de aanvaller van Union SG.


LOF VOOR UNDAV

“Ik heb in ieder geval op hem gestemd”, zei Franky Van der Elst deze week in La Meuse. The Fox gaf Deniz Undav zelfs drie punten maar uiteindelijk strandde de spits van Union SG op een vierde plaats in de eindrangschikking van de Gouden Schoen. En dat is op zich al een grote prestatie. Zeker als je weet dat Undav vorig seizoen nog in 1B vertoefde met de Brusselaars. Dit jaar behoort hij tot een select groepje van beste spitsen in de Jupiler Pro League. Het kan verkeren.

“Ik denk dat Undav de beste spits op onze velden is”, zei Wesley Sonck medio november in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik heb iemand van zijn kwaliteiten nog niet gezien bij eender welke Belgische topclub … Hij werkt perfect af én hij weet zijn lichaam uitstekend te gebruiken ondanks zijn gestalte. Een echte topper.” Dat kan beschouwd worden als een groot compliment, want we weten allemaal dat Sonck doorgaans heel erg streng is het beoordelen van spitsen.



En de lofzang voor Deniz Undav beperkte zich uiteraard niet enkel tot Wesley Sonck. “Deniz Undav is de beste aanvaller in de Pro League”, zei Teddy Teuma onlangs in de Waalse pers over zijn vlotscorende ploegmaat. Daarnaast uitte Felice Mazzu zich meermaals lovend uit over Undav, net zoals zijn spitsbroeder Dante Vanzeir. En ook in het buitenland is men de opvallende en fantastische ontwikkeling van Undav niet ontgaan.

UNDAV OUT

Afgaande op de binnen- en buitenlandse transfergeruchten kunnen we zelfs stellen dat Deniz Undav momenteel de meest gegeerde speler is op de Belgische velden. De topschutter van Union SG werd in de maand januari namelijk aan vier clubs gelinkt: Sampdoria, Genoa, Bologna en Trabzonspor. Die grote belangstelling is ook niet erg vreemd. Undav is vandaag - samen met Michael Frey - de topschutter van de Jupiler Pro League met vijftien doelpunten. Daarnaast leverde de 25-jarige ook nog eens negen assists af, goed voor een vierde plaats onder alle spelers in 1A.

Met zijn enorm aantal doelpunten en assists is Deniz Undav veruit de meest beslissende speler in de Jupiler Pro League. Zijn ploegmaat Dante Vanzeir volgt op een respectabele afstand met 19 beslissende acties. En dan is de interesse van andere clubs uiteraard logisch. Volgens Het Laatste Nieuws zou Union alvast de jackpot verlangen bij een verkoop van hun Duitse prijsschutter. De Brusselse club zou namelijk 7 à 10 miljoen euro vangen voor hem. Maar dat zal pas voor in de eerstvolgende zomermercato zijn.



RTBF
meldde onlangs dat het bestuur van Union SG duidelijke transferafspraken heeft gemaakt met Deniz Undav. Een vertrek in januari zou helemaal niet aan de orde zijn, want de club als de speler willen hun kansen op de potentiële historische titelwinst allerminst hypothekeren. Daarom zou Undav in de wintermeracto wél mogen onderhandelen over een transfer, maar zal die overgang pas in juli kunnen doorgaan. Met andere woorden: Undav mag Union niet meer verlaten dit seizoen, want de Brusselaars hebben namelijk een afspraak met de geschiedenis.

MARKTWAARDE EXPLODEERT

Daarnaast is het nog de vraag welke club erin zal slagen om Deniz Undav los te weken bij Union SG. De interesse heerst voornamelijk vanuit Italiaanse kant, maar de sterke spits zal stilletjes hopen op een Duitse club. “Schalke, als ze promoveren”, zei Undav vorig jaar aan Fussbaltransfers. “Of neen, ik zou ook in de tweede klasse spelen voor Schalke.” ‘t Is duidelijk dat Die Königsblauen de club van zijn hart is, maar of Undav financieel haalbaar is voor Schalke is een andere vraag.



Het contract van Undav bij Union loopt op papier tot juni 2023, maar daarin staat een optie dat de verbintenis automatisch verlengt vanwege het aantal wedstrijden dat hij speelt voor de club. En dat gegeven speelt dus duidelijk in het voordeel voor Union aan de onderhandelingstafel. Undav zag zijn marktwaarde dit seizoen ook al stijgen van 900 duizend euro naar 5,5 miljoen euro. En dat terwijl hij in de zomer van 2020 gratis werd opgepikt bij SV Meppen, dat toen uitkwam in de Duitse derde divisie.

BUNDESLIGA?

Deniz Undav behaalde woensdag een fraaie vierde plaats in de Gouden Schoen en hij was de afgetekende winnaar van de tweede stemronde. En dat zal zijn aantrekkelijkheidsfactor op de transfermarkt alleen maar doen toenemen. In Duitsland plaatsten ze hem ook al in de spotlights. De sportkrant Kicker schreef bijvoorbeeld al erg lovend over Undav. “Hij scoorde altijd. Bij al zijn voorgaande clubs gebeurde het al. Dat het nu in België ook gebeurt komt misschien als een verrassing, maar dat is het zeker niet.”



En na zijn straffe prestatie in de Gouden Schoen zal er onvermijdelijk ook interesse komen vanuit Duitsland. Deniz Undav speelde daar in de lagere regionen bij SV Meppen, TSV Havelse en Eintracht Braunschweig II maar in de Bundesliga brak hij nooit door. Tijd om het één en ander recht te zetten? Horst Brackmann, ex-trainer van Undav bij TSV Achim, denkt alvast van wel. “Deniz is het prototype van de straatvoetballer die zijn eigen weg ging en nooit opgaf. Een echte killer in de zestien, het type afwerker dat je niet zo vaak vindt. Vandaag zou Deniz bij veel Bundesligaclubs in de spits een aanwinst zijn”, zei Brackmann namelijk aan Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Is Undav te goed voor de Jupiler Pro League?

Meest recent

Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

17
17
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

97
97
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

47
47
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

19
19
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

361
361
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

47
47
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

195
195
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

73
73
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

178
178
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

167
167
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

427
427
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

41
41
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

71
71
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

637
637
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

109
109
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

107
107
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

152
152
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

153
153
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

261
261
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

128
128
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1013
1013
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

545
545
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

85
85
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

342
342

Meer sportnieuws