Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

door
Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

Deniz Undav is dit seizoen de meest beslissende speler op de Belgische velden en daarnaast in de wintermercato ook de meest gegeerde op de transfermarkt. Zijn vierde plaats in de Gouden Schoen is een extra push om zich in de markt te zetten, want een mooie transfer lonkt sowieso voor de aanvaller van Union SG.


LOF VOOR UNDAV

“Ik heb in ieder geval op hem gestemd”, zei Franky Van der Elst deze week in La Meuse. The Fox gaf Deniz Undav zelfs drie punten maar uiteindelijk strandde de spits van Union SG op een vierde plaats in de eindrangschikking van de Gouden Schoen. En dat is op zich al een grote prestatie. Zeker als je weet dat Undav vorig seizoen nog in 1B vertoefde met de Brusselaars. Dit jaar behoort hij tot een select groepje van beste spitsen in de Jupiler Pro League. Het kan verkeren.

“Ik denk dat Undav de beste spits op onze velden is”, zei Wesley Sonck medio november in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik heb iemand van zijn kwaliteiten nog niet gezien bij eender welke Belgische topclub … Hij werkt perfect af én hij weet zijn lichaam uitstekend te gebruiken ondanks zijn gestalte. Een echte topper.” Dat kan beschouwd worden als een groot compliment, want we weten allemaal dat Sonck doorgaans heel erg streng is het beoordelen van spitsen.



En de lofzang voor Deniz Undav beperkte zich uiteraard niet enkel tot Wesley Sonck. “Deniz Undav is de beste aanvaller in de Pro League”, zei Teddy Teuma onlangs in de Waalse pers over zijn vlotscorende ploegmaat. Daarnaast uitte Felice Mazzu zich meermaals lovend uit over Undav, net zoals zijn spitsbroeder Dante Vanzeir. En ook in het buitenland is men de opvallende en fantastische ontwikkeling van Undav niet ontgaan.

UNDAV OUT

Afgaande op de binnen- en buitenlandse transfergeruchten kunnen we zelfs stellen dat Deniz Undav momenteel de meest gegeerde speler is op de Belgische velden. De topschutter van Union SG werd in de maand januari namelijk aan vier clubs gelinkt: Sampdoria, Genoa, Bologna en Trabzonspor. Die grote belangstelling is ook niet erg vreemd. Undav is vandaag - samen met Michael Frey - de topschutter van de Jupiler Pro League met vijftien doelpunten. Daarnaast leverde de 25-jarige ook nog eens negen assists af, goed voor een vierde plaats onder alle spelers in 1A.

Met zijn enorm aantal doelpunten en assists is Deniz Undav veruit de meest beslissende speler in de Jupiler Pro League. Zijn ploegmaat Dante Vanzeir volgt op een respectabele afstand met 19 beslissende acties. En dan is de interesse van andere clubs uiteraard logisch. Volgens Het Laatste Nieuws zou Union alvast de jackpot verlangen bij een verkoop van hun Duitse prijsschutter. De Brusselse club zou namelijk 7 à 10 miljoen euro vangen voor hem. Maar dat zal pas voor in de eerstvolgende zomermercato zijn.



RTBF
meldde onlangs dat het bestuur van Union SG duidelijke transferafspraken heeft gemaakt met Deniz Undav. Een vertrek in januari zou helemaal niet aan de orde zijn, want de club als de speler willen hun kansen op de potentiële historische titelwinst allerminst hypothekeren. Daarom zou Undav in de wintermeracto wél mogen onderhandelen over een transfer, maar zal die overgang pas in juli kunnen doorgaan. Met andere woorden: Undav mag Union niet meer verlaten dit seizoen, want de Brusselaars hebben namelijk een afspraak met de geschiedenis.

MARKTWAARDE EXPLODEERT

Daarnaast is het nog de vraag welke club erin zal slagen om Deniz Undav los te weken bij Union SG. De interesse heerst voornamelijk vanuit Italiaanse kant, maar de sterke spits zal stilletjes hopen op een Duitse club. “Schalke, als ze promoveren”, zei Undav vorig jaar aan Fussbaltransfers. “Of neen, ik zou ook in de tweede klasse spelen voor Schalke.” ‘t Is duidelijk dat Die Königsblauen de club van zijn hart is, maar of Undav financieel haalbaar is voor Schalke is een andere vraag.



Het contract van Undav bij Union loopt op papier tot juni 2023, maar daarin staat een optie dat de verbintenis automatisch verlengt vanwege het aantal wedstrijden dat hij speelt voor de club. En dat gegeven speelt dus duidelijk in het voordeel voor Union aan de onderhandelingstafel. Undav zag zijn marktwaarde dit seizoen ook al stijgen van 900 duizend euro naar 5,5 miljoen euro. En dat terwijl hij in de zomer van 2020 gratis werd opgepikt bij SV Meppen, dat toen uitkwam in de Duitse derde divisie.

BUNDESLIGA?

Deniz Undav behaalde woensdag een fraaie vierde plaats in de Gouden Schoen en hij was de afgetekende winnaar van de tweede stemronde. En dat zal zijn aantrekkelijkheidsfactor op de transfermarkt alleen maar doen toenemen. In Duitsland plaatsten ze hem ook al in de spotlights. De sportkrant Kicker schreef bijvoorbeeld al erg lovend over Undav. “Hij scoorde altijd. Bij al zijn voorgaande clubs gebeurde het al. Dat het nu in België ook gebeurt komt misschien als een verrassing, maar dat is het zeker niet.”



En na zijn straffe prestatie in de Gouden Schoen zal er onvermijdelijk ook interesse komen vanuit Duitsland. Deniz Undav speelde daar in de lagere regionen bij SV Meppen, TSV Havelse en Eintracht Braunschweig II maar in de Bundesliga brak hij nooit door. Tijd om het één en ander recht te zetten? Horst Brackmann, ex-trainer van Undav bij TSV Achim, denkt alvast van wel. “Deniz is het prototype van de straatvoetballer die zijn eigen weg ging en nooit opgaf. Een echte killer in de zestien, het type afwerker dat je niet zo vaak vindt. Vandaag zou Deniz bij veel Bundesligaclubs in de spits een aanwinst zijn”, zei Brackmann namelijk aan Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Is Undav te goed voor de Jupiler Pro League?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

49
49
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

151
151
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

73
73
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

50
50
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

978
978
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

171
171
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

201
201
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

292
292
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

29
29
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

150
150
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

691
691
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

39
39
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

180
180
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

99
99
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

123
123
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

116
116
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

120
120
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

124
124
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

312
312
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

37
37
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

322
322
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

182
182

Meer sportnieuws