Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

door
Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

Deniz Undav is dit seizoen de meest beslissende speler op de Belgische velden en daarnaast in de wintermercato ook de meest gegeerde op de transfermarkt. Zijn vierde plaats in de Gouden Schoen is een extra push om zich in de markt te zetten, want een mooie transfer lonkt sowieso voor de aanvaller van Union SG.


LOF VOOR UNDAV

“Ik heb in ieder geval op hem gestemd”, zei Franky Van der Elst deze week in La Meuse. The Fox gaf Deniz Undav zelfs drie punten maar uiteindelijk strandde de spits van Union SG op een vierde plaats in de eindrangschikking van de Gouden Schoen. En dat is op zich al een grote prestatie. Zeker als je weet dat Undav vorig seizoen nog in 1B vertoefde met de Brusselaars. Dit jaar behoort hij tot een select groepje van beste spitsen in de Jupiler Pro League. Het kan verkeren.

“Ik denk dat Undav de beste spits op onze velden is”, zei Wesley Sonck medio november in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik heb iemand van zijn kwaliteiten nog niet gezien bij eender welke Belgische topclub … Hij werkt perfect af én hij weet zijn lichaam uitstekend te gebruiken ondanks zijn gestalte. Een echte topper.” Dat kan beschouwd worden als een groot compliment, want we weten allemaal dat Sonck doorgaans heel erg streng is het beoordelen van spitsen.



En de lofzang voor Deniz Undav beperkte zich uiteraard niet enkel tot Wesley Sonck. “Deniz Undav is de beste aanvaller in de Pro League”, zei Teddy Teuma onlangs in de Waalse pers over zijn vlotscorende ploegmaat. Daarnaast uitte Felice Mazzu zich meermaals lovend uit over Undav, net zoals zijn spitsbroeder Dante Vanzeir. En ook in het buitenland is men de opvallende en fantastische ontwikkeling van Undav niet ontgaan.

UNDAV OUT

Afgaande op de binnen- en buitenlandse transfergeruchten kunnen we zelfs stellen dat Deniz Undav momenteel de meest gegeerde speler is op de Belgische velden. De topschutter van Union SG werd in de maand januari namelijk aan vier clubs gelinkt: Sampdoria, Genoa, Bologna en Trabzonspor. Die grote belangstelling is ook niet erg vreemd. Undav is vandaag - samen met Michael Frey - de topschutter van de Jupiler Pro League met vijftien doelpunten. Daarnaast leverde de 25-jarige ook nog eens negen assists af, goed voor een vierde plaats onder alle spelers in 1A.

Met zijn enorm aantal doelpunten en assists is Deniz Undav veruit de meest beslissende speler in de Jupiler Pro League. Zijn ploegmaat Dante Vanzeir volgt op een respectabele afstand met 19 beslissende acties. En dan is de interesse van andere clubs uiteraard logisch. Volgens Het Laatste Nieuws zou Union alvast de jackpot verlangen bij een verkoop van hun Duitse prijsschutter. De Brusselse club zou namelijk 7 à 10 miljoen euro vangen voor hem. Maar dat zal pas voor in de eerstvolgende zomermercato zijn.



RTBF
meldde onlangs dat het bestuur van Union SG duidelijke transferafspraken heeft gemaakt met Deniz Undav. Een vertrek in januari zou helemaal niet aan de orde zijn, want de club als de speler willen hun kansen op de potentiële historische titelwinst allerminst hypothekeren. Daarom zou Undav in de wintermeracto wél mogen onderhandelen over een transfer, maar zal die overgang pas in juli kunnen doorgaan. Met andere woorden: Undav mag Union niet meer verlaten dit seizoen, want de Brusselaars hebben namelijk een afspraak met de geschiedenis.

MARKTWAARDE EXPLODEERT

Daarnaast is het nog de vraag welke club erin zal slagen om Deniz Undav los te weken bij Union SG. De interesse heerst voornamelijk vanuit Italiaanse kant, maar de sterke spits zal stilletjes hopen op een Duitse club. “Schalke, als ze promoveren”, zei Undav vorig jaar aan Fussbaltransfers. “Of neen, ik zou ook in de tweede klasse spelen voor Schalke.” ‘t Is duidelijk dat Die Königsblauen de club van zijn hart is, maar of Undav financieel haalbaar is voor Schalke is een andere vraag.



Het contract van Undav bij Union loopt op papier tot juni 2023, maar daarin staat een optie dat de verbintenis automatisch verlengt vanwege het aantal wedstrijden dat hij speelt voor de club. En dat gegeven speelt dus duidelijk in het voordeel voor Union aan de onderhandelingstafel. Undav zag zijn marktwaarde dit seizoen ook al stijgen van 900 duizend euro naar 5,5 miljoen euro. En dat terwijl hij in de zomer van 2020 gratis werd opgepikt bij SV Meppen, dat toen uitkwam in de Duitse derde divisie.

BUNDESLIGA?

Deniz Undav behaalde woensdag een fraaie vierde plaats in de Gouden Schoen en hij was de afgetekende winnaar van de tweede stemronde. En dat zal zijn aantrekkelijkheidsfactor op de transfermarkt alleen maar doen toenemen. In Duitsland plaatsten ze hem ook al in de spotlights. De sportkrant Kicker schreef bijvoorbeeld al erg lovend over Undav. “Hij scoorde altijd. Bij al zijn voorgaande clubs gebeurde het al. Dat het nu in België ook gebeurt komt misschien als een verrassing, maar dat is het zeker niet.”



En na zijn straffe prestatie in de Gouden Schoen zal er onvermijdelijk ook interesse komen vanuit Duitsland. Deniz Undav speelde daar in de lagere regionen bij SV Meppen, TSV Havelse en Eintracht Braunschweig II maar in de Bundesliga brak hij nooit door. Tijd om het één en ander recht te zetten? Horst Brackmann, ex-trainer van Undav bij TSV Achim, denkt alvast van wel. “Deniz is het prototype van de straatvoetballer die zijn eigen weg ging en nooit opgaf. Een echte killer in de zestien, het type afwerker dat je niet zo vaak vindt. Vandaag zou Deniz bij veel Bundesligaclubs in de spits een aanwinst zijn”, zei Brackmann namelijk aan Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

Is Undav te goed voor de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

10
10
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

17
17
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

18
18
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

18
18
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

52
52
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

129
129
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

27
27
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

199
199
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

118
118
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

156
156
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

84
84
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

108
108
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

62
62
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

123
123
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

215
215
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

63
63
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

463
463
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

88
88
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

289
289
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

100
100
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

126
126
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

116
116
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

82
82

Meer sportnieuws