Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

419
Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

Deniz Undav is dit seizoen de meest beslissende speler op de Belgische velden en daarnaast in de wintermercato ook de meest gegeerde op de transfermarkt. Zijn vierde plaats in de Gouden Schoen is een extra push om zich in de markt te zetten, want een mooie transfer lonkt sowieso voor de aanvaller van Union SG.


LOF VOOR UNDAV

“Ik heb in ieder geval op hem gestemd”, zei Franky Van der Elst deze week in La Meuse. The Fox gaf Deniz Undav zelfs drie punten maar uiteindelijk strandde de spits van Union SG op een vierde plaats in de eindrangschikking van de Gouden Schoen. En dat is op zich al een grote prestatie. Zeker als je weet dat Undav vorig seizoen nog in 1B vertoefde met de Brusselaars. Dit jaar behoort hij tot een select groepje van beste spitsen in de Jupiler Pro League. Het kan verkeren.

“Ik denk dat Undav de beste spits op onze velden is”, zei Wesley Sonck medio november in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik heb iemand van zijn kwaliteiten nog niet gezien bij eender welke Belgische topclub … Hij werkt perfect af én hij weet zijn lichaam uitstekend te gebruiken ondanks zijn gestalte. Een echte topper.” Dat kan beschouwd worden als een groot compliment, want we weten allemaal dat Sonck doorgaans heel erg streng is het beoordelen van spitsen.



En de lofzang voor Deniz Undav beperkte zich uiteraard niet enkel tot Wesley Sonck. “Deniz Undav is de beste aanvaller in de Pro League”, zei Teddy Teuma onlangs in de Waalse pers over zijn vlotscorende ploegmaat. Daarnaast uitte Felice Mazzu zich meermaals lovend uit over Undav, net zoals zijn spitsbroeder Dante Vanzeir. En ook in het buitenland is men de opvallende en fantastische ontwikkeling van Undav niet ontgaan.

UNDAV OUT

Afgaande op de binnen- en buitenlandse transfergeruchten kunnen we zelfs stellen dat Deniz Undav momenteel de meest gegeerde speler is op de Belgische velden. De topschutter van Union SG werd in de maand januari namelijk aan vier clubs gelinkt: Sampdoria, Genoa, Bologna en Trabzonspor. Die grote belangstelling is ook niet erg vreemd. Undav is vandaag - samen met Michael Frey - de topschutter van de Jupiler Pro League met vijftien doelpunten. Daarnaast leverde de 25-jarige ook nog eens negen assists af, goed voor een vierde plaats onder alle spelers in 1A.

Met zijn enorm aantal doelpunten en assists is Deniz Undav veruit de meest beslissende speler in de Jupiler Pro League. Zijn ploegmaat Dante Vanzeir volgt op een respectabele afstand met 19 beslissende acties. En dan is de interesse van andere clubs uiteraard logisch. Volgens Het Laatste Nieuws zou Union alvast de jackpot verlangen bij een verkoop van hun Duitse prijsschutter. De Brusselse club zou namelijk 7 à 10 miljoen euro vangen voor hem. Maar dat zal pas voor in de eerstvolgende zomermercato zijn.



RTBF
meldde onlangs dat het bestuur van Union SG duidelijke transferafspraken heeft gemaakt met Deniz Undav. Een vertrek in januari zou helemaal niet aan de orde zijn, want de club als de speler willen hun kansen op de potentiële historische titelwinst allerminst hypothekeren. Daarom zou Undav in de wintermeracto wél mogen onderhandelen over een transfer, maar zal die overgang pas in juli kunnen doorgaan. Met andere woorden: Undav mag Union niet meer verlaten dit seizoen, want de Brusselaars hebben namelijk een afspraak met de geschiedenis.

MARKTWAARDE EXPLODEERT

Daarnaast is het nog de vraag welke club erin zal slagen om Deniz Undav los te weken bij Union SG. De interesse heerst voornamelijk vanuit Italiaanse kant, maar de sterke spits zal stilletjes hopen op een Duitse club. “Schalke, als ze promoveren”, zei Undav vorig jaar aan Fussbaltransfers. “Of neen, ik zou ook in de tweede klasse spelen voor Schalke.” ‘t Is duidelijk dat Die Königsblauen de club van zijn hart is, maar of Undav financieel haalbaar is voor Schalke is een andere vraag.



Het contract van Undav bij Union loopt op papier tot juni 2023, maar daarin staat een optie dat de verbintenis automatisch verlengt vanwege het aantal wedstrijden dat hij speelt voor de club. En dat gegeven speelt dus duidelijk in het voordeel voor Union aan de onderhandelingstafel. Undav zag zijn marktwaarde dit seizoen ook al stijgen van 900 duizend euro naar 5,5 miljoen euro. En dat terwijl hij in de zomer van 2020 gratis werd opgepikt bij SV Meppen, dat toen uitkwam in de Duitse derde divisie.

BUNDESLIGA?

Deniz Undav behaalde woensdag een fraaie vierde plaats in de Gouden Schoen en hij was de afgetekende winnaar van de tweede stemronde. En dat zal zijn aantrekkelijkheidsfactor op de transfermarkt alleen maar doen toenemen. In Duitsland plaatsten ze hem ook al in de spotlights. De sportkrant Kicker schreef bijvoorbeeld al erg lovend over Undav. “Hij scoorde altijd. Bij al zijn voorgaande clubs gebeurde het al. Dat het nu in België ook gebeurt komt misschien als een verrassing, maar dat is het zeker niet.”



En na zijn straffe prestatie in de Gouden Schoen zal er onvermijdelijk ook interesse komen vanuit Duitsland. Deniz Undav speelde daar in de lagere regionen bij SV Meppen, TSV Havelse en Eintracht Braunschweig II maar in de Bundesliga brak hij nooit door. Tijd om het één en ander recht te zetten? Horst Brackmann, ex-trainer van Undav bij TSV Achim, denkt alvast van wel. “Deniz is het prototype van de straatvoetballer die zijn eigen weg ging en nooit opgaf. Een echte killer in de zestien, het type afwerker dat je niet zo vaak vindt. Vandaag zou Deniz bij veel Bundesligaclubs in de spits een aanwinst zijn”, zei Brackmann namelijk aan Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Is Undav te goed voor de Jupiler Pro League?

Meest recent

Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

8
8
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

86
86
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

23
23
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

20
20
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

19
19
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

95
95
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

113
113
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

186
186
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

57
57
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

20
20
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

123
123
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

311
311
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

99
99
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

46
46
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

221
221
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

89
89
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

25
25
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

58
58
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

15
15
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

308
308
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

249
249
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

90
90
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

252
252
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

71
71

Meer sportnieuws