Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

door
Sterspeler Union zorgt voor ongeziene interesse

Deniz Undav is dit seizoen de meest beslissende speler op de Belgische velden en daarnaast in de wintermercato ook de meest gegeerde op de transfermarkt. Zijn vierde plaats in de Gouden Schoen is een extra push om zich in de markt te zetten, want een mooie transfer lonkt sowieso voor de aanvaller van Union SG.


LOF VOOR UNDAV

“Ik heb in ieder geval op hem gestemd”, zei Franky Van der Elst deze week in La Meuse. The Fox gaf Deniz Undav zelfs drie punten maar uiteindelijk strandde de spits van Union SG op een vierde plaats in de eindrangschikking van de Gouden Schoen. En dat is op zich al een grote prestatie. Zeker als je weet dat Undav vorig seizoen nog in 1B vertoefde met de Brusselaars. Dit jaar behoort hij tot een select groepje van beste spitsen in de Jupiler Pro League. Het kan verkeren.

“Ik denk dat Undav de beste spits op onze velden is”, zei Wesley Sonck medio november in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik heb iemand van zijn kwaliteiten nog niet gezien bij eender welke Belgische topclub … Hij werkt perfect af én hij weet zijn lichaam uitstekend te gebruiken ondanks zijn gestalte. Een echte topper.” Dat kan beschouwd worden als een groot compliment, want we weten allemaal dat Sonck doorgaans heel erg streng is het beoordelen van spitsen.



En de lofzang voor Deniz Undav beperkte zich uiteraard niet enkel tot Wesley Sonck. “Deniz Undav is de beste aanvaller in de Pro League”, zei Teddy Teuma onlangs in de Waalse pers over zijn vlotscorende ploegmaat. Daarnaast uitte Felice Mazzu zich meermaals lovend uit over Undav, net zoals zijn spitsbroeder Dante Vanzeir. En ook in het buitenland is men de opvallende en fantastische ontwikkeling van Undav niet ontgaan.

UNDAV OUT

Afgaande op de binnen- en buitenlandse transfergeruchten kunnen we zelfs stellen dat Deniz Undav momenteel de meest gegeerde speler is op de Belgische velden. De topschutter van Union SG werd in de maand januari namelijk aan vier clubs gelinkt: Sampdoria, Genoa, Bologna en Trabzonspor. Die grote belangstelling is ook niet erg vreemd. Undav is vandaag - samen met Michael Frey - de topschutter van de Jupiler Pro League met vijftien doelpunten. Daarnaast leverde de 25-jarige ook nog eens negen assists af, goed voor een vierde plaats onder alle spelers in 1A.

Met zijn enorm aantal doelpunten en assists is Deniz Undav veruit de meest beslissende speler in de Jupiler Pro League. Zijn ploegmaat Dante Vanzeir volgt op een respectabele afstand met 19 beslissende acties. En dan is de interesse van andere clubs uiteraard logisch. Volgens Het Laatste Nieuws zou Union alvast de jackpot verlangen bij een verkoop van hun Duitse prijsschutter. De Brusselse club zou namelijk 7 à 10 miljoen euro vangen voor hem. Maar dat zal pas voor in de eerstvolgende zomermercato zijn.



RTBF
meldde onlangs dat het bestuur van Union SG duidelijke transferafspraken heeft gemaakt met Deniz Undav. Een vertrek in januari zou helemaal niet aan de orde zijn, want de club als de speler willen hun kansen op de potentiële historische titelwinst allerminst hypothekeren. Daarom zou Undav in de wintermeracto wél mogen onderhandelen over een transfer, maar zal die overgang pas in juli kunnen doorgaan. Met andere woorden: Undav mag Union niet meer verlaten dit seizoen, want de Brusselaars hebben namelijk een afspraak met de geschiedenis.

MARKTWAARDE EXPLODEERT

Daarnaast is het nog de vraag welke club erin zal slagen om Deniz Undav los te weken bij Union SG. De interesse heerst voornamelijk vanuit Italiaanse kant, maar de sterke spits zal stilletjes hopen op een Duitse club. “Schalke, als ze promoveren”, zei Undav vorig jaar aan Fussbaltransfers. “Of neen, ik zou ook in de tweede klasse spelen voor Schalke.” ‘t Is duidelijk dat Die Königsblauen de club van zijn hart is, maar of Undav financieel haalbaar is voor Schalke is een andere vraag.



Het contract van Undav bij Union loopt op papier tot juni 2023, maar daarin staat een optie dat de verbintenis automatisch verlengt vanwege het aantal wedstrijden dat hij speelt voor de club. En dat gegeven speelt dus duidelijk in het voordeel voor Union aan de onderhandelingstafel. Undav zag zijn marktwaarde dit seizoen ook al stijgen van 900 duizend euro naar 5,5 miljoen euro. En dat terwijl hij in de zomer van 2020 gratis werd opgepikt bij SV Meppen, dat toen uitkwam in de Duitse derde divisie.

BUNDESLIGA?

Deniz Undav behaalde woensdag een fraaie vierde plaats in de Gouden Schoen en hij was de afgetekende winnaar van de tweede stemronde. En dat zal zijn aantrekkelijkheidsfactor op de transfermarkt alleen maar doen toenemen. In Duitsland plaatsten ze hem ook al in de spotlights. De sportkrant Kicker schreef bijvoorbeeld al erg lovend over Undav. “Hij scoorde altijd. Bij al zijn voorgaande clubs gebeurde het al. Dat het nu in België ook gebeurt komt misschien als een verrassing, maar dat is het zeker niet.”



En na zijn straffe prestatie in de Gouden Schoen zal er onvermijdelijk ook interesse komen vanuit Duitsland. Deniz Undav speelde daar in de lagere regionen bij SV Meppen, TSV Havelse en Eintracht Braunschweig II maar in de Bundesliga brak hij nooit door. Tijd om het één en ander recht te zetten? Horst Brackmann, ex-trainer van Undav bij TSV Achim, denkt alvast van wel. “Deniz is het prototype van de straatvoetballer die zijn eigen weg ging en nooit opgaf. Een echte killer in de zestien, het type afwerker dat je niet zo vaak vindt. Vandaag zou Deniz bij veel Bundesligaclubs in de spits een aanwinst zijn”, zei Brackmann namelijk aan Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Is Undav te goed voor de Jupiler Pro League?

Meest recent

Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

1
1
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

82
82
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

66
66
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

130
130
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

217
217
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

149
149
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

92
92
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

274
274
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

258
258
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

551
551
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

318
318
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

46
46
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

84
84
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

78
78
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

53
53
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

152
152
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

64
64
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

85
85
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

91
91
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

88
88
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

184
184
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

570
570
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

216
216
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

30
30

Meer sportnieuws