Standard twee matchen extra zonder publiek

door
Standard twee matchen extra zonder publiek

Na een miserabel 2021 had Standard weinig te zoeken op het Gala van de Gouden Schoen. Als reactie op de sportieve malaise was het de voorbije maanden ook in de tribunes van Sclessin uiteraard zelden rustig. Zo lieten de Luikse fans meer dan eens expliciet hun onvrede merken.


Af en toe liep het daarbij ook uit de hand, zoals in de thuiswedstrijd tegen aartsrivaal Charleroi begin december waarin de Rouches met 0-3 onderuit gingen. Door de onregelmatigheden met vuurpijlen rondom het veld moest scheidsrechter Nicolas Laforge de partij stilleggen, nadat de wedstrijd wat later definitief werd stopgezet bestormde de thuisaanhang het terrein om de confrontatie met hun tegenhangers in het bezoekersvak op te zoeken.

Schrijnende taferelen waarvoor Standard nu het gelag betaalt. Het nummer 15 in de stand kondigde achteraf wel aan zelf actie te zullen ondernemen, en besloot onder meer één tribune te sluiten, toch kon een straf niet ontbreken. Eens publiek weer toegestaan is bij voetbalmatchen, blijft Sclessin in zijn geheel alvast nog twee duels langer op slot. Dat verdict kregen de Luikenaars zopas te horen op de zitting van het Disciplinair Comité.

0-3
Afwachten of Standard die straf ook aanvaardt, al ziet het er niet naar uit dat de Rouches van plan zijn om zich te verzetten tegen de sanctie. Voor het overige bevestigt het Disciplinair Comité dat de uitslag behouden blijft, en Charleroi de streekderby dus wint met 0-3. Of hoe de donkere dagen aan de boorden van de Maas, waar binnen twee weken Club Brugge op bezoek komt, nog lang niet achter de rug lijken. Afwachten wanneer de fans weer welkom zijn.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Correcte straf?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

29
29
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

8
8
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

72
72
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

72
72
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

54
54
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

189
189
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

86
86
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

440
440
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

379
379
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

420
420
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

112
112
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

574
574
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

195
195
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

256
256
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

310
310
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

129
129
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

82
82
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

224
224
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

194
194
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

82
82
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

102
102
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

309
309
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

300
300
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

267
267

Meer sportnieuws