Standard twee matchen extra zonder publiek

door
Standard twee matchen extra zonder publiek

Na een miserabel 2021 had Standard weinig te zoeken op het Gala van de Gouden Schoen. Als reactie op de sportieve malaise was het de voorbije maanden ook in de tribunes van Sclessin uiteraard zelden rustig. Zo lieten de Luikse fans meer dan eens expliciet hun onvrede merken.


Af en toe liep het daarbij ook uit de hand, zoals in de thuiswedstrijd tegen aartsrivaal Charleroi begin december waarin de Rouches met 0-3 onderuit gingen. Door de onregelmatigheden met vuurpijlen rondom het veld moest scheidsrechter Nicolas Laforge de partij stilleggen, nadat de wedstrijd wat later definitief werd stopgezet bestormde de thuisaanhang het terrein om de confrontatie met hun tegenhangers in het bezoekersvak op te zoeken.

Schrijnende taferelen waarvoor Standard nu het gelag betaalt. Het nummer 15 in de stand kondigde achteraf wel aan zelf actie te zullen ondernemen, en besloot onder meer één tribune te sluiten, toch kon een straf niet ontbreken. Eens publiek weer toegestaan is bij voetbalmatchen, blijft Sclessin in zijn geheel alvast nog twee duels langer op slot. Dat verdict kregen de Luikenaars zopas te horen op de zitting van het Disciplinair Comité.

0-3
Afwachten of Standard die straf ook aanvaardt, al ziet het er niet naar uit dat de Rouches van plan zijn om zich te verzetten tegen de sanctie. Voor het overige bevestigt het Disciplinair Comité dat de uitslag behouden blijft, en Charleroi de streekderby dus wint met 0-3. Of hoe de donkere dagen aan de boorden van de Maas, waar binnen twee weken Club Brugge op bezoek komt, nog lang niet achter de rug lijken. Afwachten wanneer de fans weer welkom zijn.

LEES OOK: Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Correcte straf?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

17
17
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

75
75
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

47
47
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

29
29
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

17
17
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

146
146
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

296
296
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

122
122
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

137
137
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

75
75
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

134
134
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

450
450
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

154
154
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

91
91
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

639
639
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

868
868
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

154
154
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

289
289
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

519
519
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

833
833
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

989
989
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

230
230
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws