Standard twee matchen extra zonder publiek

209 stemmen
Standard twee matchen extra zonder publiek

Na een miserabel 2021 had Standard weinig te zoeken op het Gala van de Gouden Schoen. Als reactie op de sportieve malaise was het de voorbije maanden ook in de tribunes van Sclessin uiteraard zelden rustig. Zo lieten de Luikse fans meer dan eens expliciet hun onvrede merken.


Af en toe liep het daarbij ook uit de hand, zoals in de thuiswedstrijd tegen aartsrivaal Charleroi begin december waarin de Rouches met 0-3 onderuit gingen. Door de onregelmatigheden met vuurpijlen rondom het veld moest scheidsrechter Nicolas Laforge de partij stilleggen, nadat de wedstrijd wat later definitief werd stopgezet bestormde de thuisaanhang het terrein om de confrontatie met hun tegenhangers in het bezoekersvak op te zoeken.

Schrijnende taferelen waarvoor Standard nu het gelag betaalt. Het nummer 15 in de stand kondigde achteraf wel aan zelf actie te zullen ondernemen, en besloot onder meer één tribune te sluiten, toch kon een straf niet ontbreken. Eens publiek weer toegestaan is bij voetbalmatchen, blijft Sclessin in zijn geheel alvast nog twee duels langer op slot. Dat verdict kregen de Luikenaars zopas te horen op de zitting van het Disciplinair Comité.

0-3
Afwachten of Standard die straf ook aanvaardt, al ziet het er niet naar uit dat de Rouches van plan zijn om zich te verzetten tegen de sanctie. Voor het overige bevestigt het Disciplinair Comité dat de uitslag behouden blijft, en Charleroi de streekderby dus wint met 0-3. Of hoe de donkere dagen aan de boorden van de Maas, waar binnen twee weken Club Brugge op bezoek komt, nog lang niet achter de rug lijken. Afwachten wanneer de fans weer welkom zijn.

LEES OOK: Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Correcte straf?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

23
23
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

71
71
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

374
374
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

34
34
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

294
294
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

411
411
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

494
494
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

823
823
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

147
147
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

398
398
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

714
714
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

302
302
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

104
104
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws