'Nieuwe staking bij Moeskroen, puntenaftrek dreigt'

door
'Nieuwe staking bij Moeskroen, puntenaftrek dreigt'

Het was de voorbije jaren maar zelden rustig bij Moeskroen en dat is ook dit seizoen niet anders. Na enkele woelige maanden dreigt het nu echter helemaal fout te lopen op Le Canonnier. Het is er nog steeds wachten op een overname nadat eigenaar Gerard Lopez de club in de etalage gezet heeft en de geldkraan dichtgedraaid heeft.


Het zorgde ervoor dat Moeskroen al een transferverbod kreeg en nu dreigt een nieuwe sanctie. La Dernière Heure weet dat de spelers nog altijd wachten op hun lonen van december en dat ze daarom in staking gegaan zijn. De trainingen van donderdag werden al geschrapt en behoudens een ommekeer zullen de spelers ook vrijdag niet op het veld staan. Daardoor is het ook maar de vraag of de oefenmatch van zaterdag tegen KV Kortrijk nog gespeeld zal worden.

"We zijn deze situatie beu", reageert aanvoerder Christophe Lepoint. "Het blijft zich maar herhalen, ondanks de sussende woorden van het bestuur. We willen niet langer leven in onzekerheid of we al dan niet betaald zullen worden." Ook in oktober en november werden de salarissen van spelers, staf en medewerkers al rijkelijk laat uitbetaald.

PUNTENAFTREK
Los van de staking van de spelers, heeft Moeskroen nog tot 20 januari om zijn zaakjes alsnog in orde te krijgen. Anders zal ook de KBVB hen een nieuwe straf opleggen. In dat geval zal Moeskroen een puntenaftrek van drie punten aangerekend krijgen. Na zestien speeldagen staan de Henegouwers op de vijfde plaats in het klassement in 1B.

Zal Moeskroen het seizoen nog kunnen uitdoen?

Meest recent

Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

7
7
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

93
93
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

51
51
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

96
96
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

30
30
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

49
49
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

261
261
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

126
126
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

523
523
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

136
136
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

76
76
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

186
186
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

84
84
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

380
380
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

235
235
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

66
66
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

229
229
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

60
60
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

182
182
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

127
127
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

487
487
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

606
606
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

481
481
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

61
61

Meer sportnieuws