TRANSFERUURTJE: 'Kassa voor Mertens, Lang kondigt transfer aan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Kassa voor Mertens, Lang kondigt transfer aan'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge zullen ze de komende maanden mogelijk met een stevige leegloop te maken krijgen. Op het Gala van de Gouden Schoen kondigde Noa Lang aan dat hij na dit seizoen in principe het Jan Breydelstadion zal verlaten. Daarnaast gaf ook Charles De Ketelaere aan dat hij in de zomer zal luisteren naar de voorstellen die binnenlopen.



Daarnaast moeten ze bij Club ook vrezen dat Philippe Clement hen komt leegroven. De kersverse trainer van AS Monaco heeft na Clinton Mata immers nog een Brugse titularis op zijn verlanglijstje gezet. Ook Stanley Nsoki zou namelijk in beeld zijn om de defensie te komen versterken, want daar zou Clement met Benoît Badiashile (op weg naar Newcastle) een sterkhouder verliezen.

Aan inkomende zijde blijft het nog rustig bij de landskampioen, al zouden ze wel hun oog laten vallen hebben op Alexander Bernabei. De 21-jarige Argentijn was in de zomer nog in beeld bij Anderlecht. Concreet zou de belangstelling evenwel niet zijn en zijn club Lanus kreeg nog geen bod binnen. Misschien zou Club wel in actie kunnen schieten voor de linksachter als Faitout Maouassa zou vertrekken. De Fransman wordt genoemd bij Olympiacos.



Beerschot incasseerde woensdag een nieuwe klap op de transfermarkt. Het moet immers na een dikke vier maanden alweer afscheid nemen van Moises Caicedo. De jonge middenvelder uit Ecuador was uitgegroeid tot één van de weinige lichtpuntjes op het Kiel, maar Brighton breekt zijn uitleenbeurt nu vervroegd af. Bij de Engelse club moet Caicedo voor extra opties op het middenveld zorgen omwille van blessures, vertrekkers en de Africa Cup.

Bij Anderlecht vertoeven Zakaria Bakkali en Adrien Trebel al een half seizoen in de B-kern en dus is RSCA hen liever kwijt dan rijk. Dat zal echter moeilijk worden, want Bakkali wil enkel vertrekken als hij bij zijn nieuwe club evenveel kan verdienen. Anderlecht zou dus tot juni een eventueel verschil moeten bijpassen. Trebel heeft dan weer geen trek in een transfer in januari, want hij is blij met zijn huidige rol.



Standard blijft zich maar roeren op de transfermarkt. Woensdag haalde het met Gilles Dewaele een nieuwe rechtsachter binnen. De 25-jarige komt over van KV Kortrijk en moet Hugo Siquet doen vergeten. Een dag later keerde ook nog eens Renaud Emond terug op Sclessin. De spits kon zich de voorbije twee jaar niet doorzetten bij FC Nantes.

Bij Antwerp zien ze (voor even) Didier Lamkel Zé terugkeren. Het woelwater liet zijn contract bij DAC ontbinden omdat hij niet langer in Slovakije wou voetballen. Op de Bosuil is er evenwel nog steeds geen plaats voor hem, waardoor de aanvaller de komende weken op zoek zal moeten naar een nieuwe club. Dat zal normaliter opnieuw in het buitenland zijn.

BUITENLAND



Dries Mertens zal deze zomer na negen jaar afscheid moeten nemen van Napoli, want zijn aflopende contract zal er niet verlengd worden. Het is dus de vraag waar de 34-jarige Rode Duivel zijn carrière zal verderzetten. Een optie zou alvast de MLS kunnen zijn, waar hij ploegmaat Lorenzo Insigne kan gaan vervoegen bij Toronto FC. Mertens zou enkele maanden geleden al met de Canadezen gesproken hebben en de onderhandelingen zouden nu opnieuw opgestart kunnen worden. Er zou daar een lucratief contract klaar kunnen liggen.

FC Barcelona blijft grote transferplannen hebben. Het zou zich in de zomer kunnen versterken met Edinson Cavani, want de ervaren Uruguayaan zou zelf alvast aansturen op een transfer naar Camp Nou. Hij zou niet van plan zijn om zijn contract bij Manchester United te verlengen, zodat hij straks transfervrij kan overstappen. Barça zou in hem alvast een goede doublure zien voor Erling Haaland, als ze erin zouden slagen het Noorse wonderkind te strikken.



Arsenal maakt dan weer werk van Youri Tielemans. De Rode Duivel staat zeer hoog op het verlanglijstje van de Gunners voor de zomer en daarom zouden ze nu al de gesprekken met zijn manager aangeknoopt hebben. De middenvelder zal vertrekken omdat hij dan nog maar een jaar contract heeft bij Leicester City en niet van plan is om bij te tekenen. Om het komende halfjaar tot de komst van Tielemans te overbruggen, zou Arsenal Arthur Melo willen gaan huren van Juventus.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

Zou Toronto een mooie bestemming zijn voor Mertens?

Meest recent

'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

13
13
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

12
12
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

25
25
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

116
116
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

184
184
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

173
173
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

151
151
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

34
34
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

176
176
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

199
199
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

145
145
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

35
35
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

218
218
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

130
130
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

408
408
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

70
70
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

230
230
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

117
117
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

296
296
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

129
129
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

274
274
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

67
67
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

432
432
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

534
534

Meer sportnieuws