TRANSFERUURTJE: 'Kassa voor Mertens, Lang kondigt transfer aan'

door stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Kassa voor Mertens, Lang kondigt transfer aan'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge zullen ze de komende maanden mogelijk met een stevige leegloop te maken krijgen. Op het Gala van de Gouden Schoen kondigde Noa Lang aan dat hij na dit seizoen in principe het Jan Breydelstadion zal verlaten. Daarnaast gaf ook Charles De Ketelaere aan dat hij in de zomer zal luisteren naar de voorstellen die binnenlopen.



Daarnaast moeten ze bij Club ook vrezen dat Philippe Clement hen komt leegroven. De kersverse trainer van AS Monaco heeft na Clinton Mata immers nog een Brugse titularis op zijn verlanglijstje gezet. Ook Stanley Nsoki zou namelijk in beeld zijn om de defensie te komen versterken, want daar zou Clement met Benoît Badiashile (op weg naar Newcastle) een sterkhouder verliezen.

Aan inkomende zijde blijft het nog rustig bij de landskampioen, al zouden ze wel hun oog laten vallen hebben op Alexander Bernabei. De 21-jarige Argentijn was in de zomer nog in beeld bij Anderlecht. Concreet zou de belangstelling evenwel niet zijn en zijn club Lanus kreeg nog geen bod binnen. Misschien zou Club wel in actie kunnen schieten voor de linksachter als Faitout Maouassa zou vertrekken. De Fransman wordt genoemd bij Olympiacos.



Beerschot incasseerde woensdag een nieuwe klap op de transfermarkt. Het moet immers na een dikke vier maanden alweer afscheid nemen van Moises Caicedo. De jonge middenvelder uit Ecuador was uitgegroeid tot één van de weinige lichtpuntjes op het Kiel, maar Brighton breekt zijn uitleenbeurt nu vervroegd af. Bij de Engelse club moet Caicedo voor extra opties op het middenveld zorgen omwille van blessures, vertrekkers en de Africa Cup.

Bij Anderlecht vertoeven Zakaria Bakkali en Adrien Trebel al een half seizoen in de B-kern en dus is RSCA hen liever kwijt dan rijk. Dat zal echter moeilijk worden, want Bakkali wil enkel vertrekken als hij bij zijn nieuwe club evenveel kan verdienen. Anderlecht zou dus tot juni een eventueel verschil moeten bijpassen. Trebel heeft dan weer geen trek in een transfer in januari, want hij is blij met zijn huidige rol.



Standard blijft zich maar roeren op de transfermarkt. Woensdag haalde het met Gilles Dewaele een nieuwe rechtsachter binnen. De 25-jarige komt over van KV Kortrijk en moet Hugo Siquet doen vergeten. Een dag later keerde ook nog eens Renaud Emond terug op Sclessin. De spits kon zich de voorbije twee jaar niet doorzetten bij FC Nantes.

Bij Antwerp zien ze (voor even) Didier Lamkel Zé terugkeren. Het woelwater liet zijn contract bij DAC ontbinden omdat hij niet langer in Slovakije wou voetballen. Op de Bosuil is er evenwel nog steeds geen plaats voor hem, waardoor de aanvaller de komende weken op zoek zal moeten naar een nieuwe club. Dat zal normaliter opnieuw in het buitenland zijn.

BUITENLAND



Dries Mertens zal deze zomer na negen jaar afscheid moeten nemen van Napoli, want zijn aflopende contract zal er niet verlengd worden. Het is dus de vraag waar de 34-jarige Rode Duivel zijn carrière zal verderzetten. Een optie zou alvast de MLS kunnen zijn, waar hij ploegmaat Lorenzo Insigne kan gaan vervoegen bij Toronto FC. Mertens zou enkele maanden geleden al met de Canadezen gesproken hebben en de onderhandelingen zouden nu opnieuw opgestart kunnen worden. Er zou daar een lucratief contract klaar kunnen liggen.

FC Barcelona blijft grote transferplannen hebben. Het zou zich in de zomer kunnen versterken met Edinson Cavani, want de ervaren Uruguayaan zou zelf alvast aansturen op een transfer naar Camp Nou. Hij zou niet van plan zijn om zijn contract bij Manchester United te verlengen, zodat hij straks transfervrij kan overstappen. Barça zou in hem alvast een goede doublure zien voor Erling Haaland, als ze erin zouden slagen het Noorse wonderkind te strikken.



Arsenal maakt dan weer werk van Youri Tielemans. De Rode Duivel staat zeer hoog op het verlanglijstje van de Gunners voor de zomer en daarom zouden ze nu al de gesprekken met zijn manager aangeknoopt hebben. De middenvelder zal vertrekken omdat hij dan nog maar een jaar contract heeft bij Leicester City en niet van plan is om bij te tekenen. Om het komende halfjaar tot de komst van Tielemans te overbruggen, zou Arsenal Arthur Melo willen gaan huren van Juventus.

LEES OOK: 'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

Zou Toronto een mooie bestemming zijn voor Mertens?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

3
3
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

29
29
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

30
30
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

114
114
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

151
151
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

120
120
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

116
116
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

447
447
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

645
645
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

386
386
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

199
199
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

119
119
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

204
204
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

404
404
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

289
289
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

275
275
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

428
428
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

432
432
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

293
293
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

168
168

Meer sportnieuws