TRANSFERUURTJE: 'Kassa voor Mertens, Lang kondigt transfer aan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Kassa voor Mertens, Lang kondigt transfer aan'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge zullen ze de komende maanden mogelijk met een stevige leegloop te maken krijgen. Op het Gala van de Gouden Schoen kondigde Noa Lang aan dat hij na dit seizoen in principe het Jan Breydelstadion zal verlaten. Daarnaast gaf ook Charles De Ketelaere aan dat hij in de zomer zal luisteren naar de voorstellen die binnenlopen.



Daarnaast moeten ze bij Club ook vrezen dat Philippe Clement hen komt leegroven. De kersverse trainer van AS Monaco heeft na Clinton Mata immers nog een Brugse titularis op zijn verlanglijstje gezet. Ook Stanley Nsoki zou namelijk in beeld zijn om de defensie te komen versterken, want daar zou Clement met Benoît Badiashile (op weg naar Newcastle) een sterkhouder verliezen.

Aan inkomende zijde blijft het nog rustig bij de landskampioen, al zouden ze wel hun oog laten vallen hebben op Alexander Bernabei. De 21-jarige Argentijn was in de zomer nog in beeld bij Anderlecht. Concreet zou de belangstelling evenwel niet zijn en zijn club Lanus kreeg nog geen bod binnen. Misschien zou Club wel in actie kunnen schieten voor de linksachter als Faitout Maouassa zou vertrekken. De Fransman wordt genoemd bij Olympiacos.



Beerschot incasseerde woensdag een nieuwe klap op de transfermarkt. Het moet immers na een dikke vier maanden alweer afscheid nemen van Moises Caicedo. De jonge middenvelder uit Ecuador was uitgegroeid tot één van de weinige lichtpuntjes op het Kiel, maar Brighton breekt zijn uitleenbeurt nu vervroegd af. Bij de Engelse club moet Caicedo voor extra opties op het middenveld zorgen omwille van blessures, vertrekkers en de Africa Cup.

Bij Anderlecht vertoeven Zakaria Bakkali en Adrien Trebel al een half seizoen in de B-kern en dus is RSCA hen liever kwijt dan rijk. Dat zal echter moeilijk worden, want Bakkali wil enkel vertrekken als hij bij zijn nieuwe club evenveel kan verdienen. Anderlecht zou dus tot juni een eventueel verschil moeten bijpassen. Trebel heeft dan weer geen trek in een transfer in januari, want hij is blij met zijn huidige rol.



Standard blijft zich maar roeren op de transfermarkt. Woensdag haalde het met Gilles Dewaele een nieuwe rechtsachter binnen. De 25-jarige komt over van KV Kortrijk en moet Hugo Siquet doen vergeten. Een dag later keerde ook nog eens Renaud Emond terug op Sclessin. De spits kon zich de voorbije twee jaar niet doorzetten bij FC Nantes.

Bij Antwerp zien ze (voor even) Didier Lamkel Zé terugkeren. Het woelwater liet zijn contract bij DAC ontbinden omdat hij niet langer in Slovakije wou voetballen. Op de Bosuil is er evenwel nog steeds geen plaats voor hem, waardoor de aanvaller de komende weken op zoek zal moeten naar een nieuwe club. Dat zal normaliter opnieuw in het buitenland zijn.

BUITENLAND



Dries Mertens zal deze zomer na negen jaar afscheid moeten nemen van Napoli, want zijn aflopende contract zal er niet verlengd worden. Het is dus de vraag waar de 34-jarige Rode Duivel zijn carrière zal verderzetten. Een optie zou alvast de MLS kunnen zijn, waar hij ploegmaat Lorenzo Insigne kan gaan vervoegen bij Toronto FC. Mertens zou enkele maanden geleden al met de Canadezen gesproken hebben en de onderhandelingen zouden nu opnieuw opgestart kunnen worden. Er zou daar een lucratief contract klaar kunnen liggen.

FC Barcelona blijft grote transferplannen hebben. Het zou zich in de zomer kunnen versterken met Edinson Cavani, want de ervaren Uruguayaan zou zelf alvast aansturen op een transfer naar Camp Nou. Hij zou niet van plan zijn om zijn contract bij Manchester United te verlengen, zodat hij straks transfervrij kan overstappen. Barça zou in hem alvast een goede doublure zien voor Erling Haaland, als ze erin zouden slagen het Noorse wonderkind te strikken.



Arsenal maakt dan weer werk van Youri Tielemans. De Rode Duivel staat zeer hoog op het verlanglijstje van de Gunners voor de zomer en daarom zouden ze nu al de gesprekken met zijn manager aangeknoopt hebben. De middenvelder zal vertrekken omdat hij dan nog maar een jaar contract heeft bij Leicester City en niet van plan is om bij te tekenen. Om het komende halfjaar tot de komst van Tielemans te overbruggen, zou Arsenal Arthur Melo willen gaan huren van Juventus.

LEES OOK: STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

Zou Toronto een mooie bestemming zijn voor Mertens?

Meest recent

STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

14
14
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

75
75
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

56
56
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

192
192
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

113
113
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

249
249
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

126
126
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

69
69
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

133
133
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

130
130
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

131
131
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

26
26
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

163
163
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

144
144
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

236
236
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

292
292
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

200
200
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

218
218
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

300
300
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

44
44
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

197
197
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

109
109
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

174
174
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

647
647
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

387
387

Meer sportnieuws