'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

door
'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

Charleroi heeft in de wintermercato snel toegeslagen. Het verloor nog voor de markt officieel open was al Shamar Nicholson, die voor 9 miljoen euro aan Spartak Moskou verkocht werd. Als vervangers voor de Jamaicaanse clubtopschutter haalden ze Vakoun Bayo weg bij AA Gent en kwam ook nog de jonge Litouwer Nauris Petkevicius. Daardoor was er ook nog ruimte om een andere spits van de hand te doen.


De komst van Bayo en Petkevicius betekende dat ook nog Chris Bedia andere oorden mocht opzoeken. De Ivoriaanse spits speelt al sinds 2016 voor Charleroi, maar kon zich in die periode nooit helemaal doorzetten. De voorbije jaren werd hij al regelmatig uitgeleend, aan Zulte Waregem, Troyes en Sochaux. Dit seizoen kreeg hij een nieuwe kans nadat hij vorig seizoen twaalf keer gescoord had voor Sochaux, maar die kon hij niet grijpen.

Bedia dwong nooit een basisplaats af en raakte niet verder dan één goal in tien wedstrijden. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Charleroi niet van plan is om zijn aflopende contract te verlengen en daardoor kan Bedia al deze maand de club definitief gaan verlaten. Hij genoot vooral veel interesse uit de Ligue 2, waar volgens Foot Mercato Paris FC, Sochaux en Ajaccio op zijn diensten aasden.

ZWITSERLAND
Het lijkt er echter op dat de toekomst van Bedia in Zwitserland ligt, want zijn keuze zou gevallen zijn op Servette Genève. Dat bekleedt momenteel de vijfde plaats in de Zwitserse hoogste klasse en heeft als bekendste spelers in zijn kern Gaël Clichy (ex-Arsenal en -Man City) en Dimitri Oberlin (ex-Zulte Waregem en -Bayern).


LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Had Charleroi hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

1
1
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

14
14
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

141
141
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

175
175
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

183
183
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

262
262
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

217
217
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

120
120
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

39
39
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

205
205
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

56
56
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

477
477
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

403
403
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

149
149
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

245
245
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

41
41
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

853
853
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

141
141
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

531
531
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

280
280
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

624
624
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

469
469
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

229
229

Meer sportnieuws