'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

door
'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

Charleroi heeft in de wintermercato snel toegeslagen. Het verloor nog voor de markt officieel open was al Shamar Nicholson, die voor 9 miljoen euro aan Spartak Moskou verkocht werd. Als vervangers voor de Jamaicaanse clubtopschutter haalden ze Vakoun Bayo weg bij AA Gent en kwam ook nog de jonge Litouwer Nauris Petkevicius. Daardoor was er ook nog ruimte om een andere spits van de hand te doen.


De komst van Bayo en Petkevicius betekende dat ook nog Chris Bedia andere oorden mocht opzoeken. De Ivoriaanse spits speelt al sinds 2016 voor Charleroi, maar kon zich in die periode nooit helemaal doorzetten. De voorbije jaren werd hij al regelmatig uitgeleend, aan Zulte Waregem, Troyes en Sochaux. Dit seizoen kreeg hij een nieuwe kans nadat hij vorig seizoen twaalf keer gescoord had voor Sochaux, maar die kon hij niet grijpen.

Bedia dwong nooit een basisplaats af en raakte niet verder dan één goal in tien wedstrijden. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Charleroi niet van plan is om zijn aflopende contract te verlengen en daardoor kan Bedia al deze maand de club definitief gaan verlaten. Hij genoot vooral veel interesse uit de Ligue 2, waar volgens Foot Mercato Paris FC, Sochaux en Ajaccio op zijn diensten aasden.

ZWITSERLAND
Het lijkt er echter op dat de toekomst van Bedia in Zwitserland ligt, want zijn keuze zou gevallen zijn op Servette Genève. Dat bekleedt momenteel de vijfde plaats in de Zwitserse hoogste klasse en heeft als bekendste spelers in zijn kern Gaël Clichy (ex-Arsenal en -Man City) en Dimitri Oberlin (ex-Zulte Waregem en -Bayern).


LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Had Charleroi hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

7
7
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

16
16
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

110
110
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

127
127
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

45
45
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

32
32
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

83
83
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

205
205
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

149
149
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

212
212
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

149
149
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

315
315
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

83
83
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

59
59
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

121
121
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

303
303
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

214
214
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

78
78
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

194
194
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

129
129
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

64
64
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

801
801
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

949
949
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

479
479

Meer sportnieuws