'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

door
'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

Charleroi heeft in de wintermercato snel toegeslagen. Het verloor nog voor de markt officieel open was al Shamar Nicholson, die voor 9 miljoen euro aan Spartak Moskou verkocht werd. Als vervangers voor de Jamaicaanse clubtopschutter haalden ze Vakoun Bayo weg bij AA Gent en kwam ook nog de jonge Litouwer Nauris Petkevicius. Daardoor was er ook nog ruimte om een andere spits van de hand te doen.


De komst van Bayo en Petkevicius betekende dat ook nog Chris Bedia andere oorden mocht opzoeken. De Ivoriaanse spits speelt al sinds 2016 voor Charleroi, maar kon zich in die periode nooit helemaal doorzetten. De voorbije jaren werd hij al regelmatig uitgeleend, aan Zulte Waregem, Troyes en Sochaux. Dit seizoen kreeg hij een nieuwe kans nadat hij vorig seizoen twaalf keer gescoord had voor Sochaux, maar die kon hij niet grijpen.

Bedia dwong nooit een basisplaats af en raakte niet verder dan één goal in tien wedstrijden. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Charleroi niet van plan is om zijn aflopende contract te verlengen en daardoor kan Bedia al deze maand de club definitief gaan verlaten. Hij genoot vooral veel interesse uit de Ligue 2, waar volgens Foot Mercato Paris FC, Sochaux en Ajaccio op zijn diensten aasden.

ZWITSERLAND
Het lijkt er echter op dat de toekomst van Bedia in Zwitserland ligt, want zijn keuze zou gevallen zijn op Servette Genève. Dat bekleedt momenteel de vijfde plaats in de Zwitserse hoogste klasse en heeft als bekendste spelers in zijn kern Gaël Clichy (ex-Arsenal en -Man City) en Dimitri Oberlin (ex-Zulte Waregem en -Bayern).


LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

Had Charleroi hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

64
64
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

26
26
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

26
26
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

114
114
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

54
54
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

298
298
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

630
630
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

156
156
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

133
133
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

196
196
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws