'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

door
'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

Charleroi heeft in de wintermercato snel toegeslagen. Het verloor nog voor de markt officieel open was al Shamar Nicholson, die voor 9 miljoen euro aan Spartak Moskou verkocht werd. Als vervangers voor de Jamaicaanse clubtopschutter haalden ze Vakoun Bayo weg bij AA Gent en kwam ook nog de jonge Litouwer Nauris Petkevicius. Daardoor was er ook nog ruimte om een andere spits van de hand te doen.


De komst van Bayo en Petkevicius betekende dat ook nog Chris Bedia andere oorden mocht opzoeken. De Ivoriaanse spits speelt al sinds 2016 voor Charleroi, maar kon zich in die periode nooit helemaal doorzetten. De voorbije jaren werd hij al regelmatig uitgeleend, aan Zulte Waregem, Troyes en Sochaux. Dit seizoen kreeg hij een nieuwe kans nadat hij vorig seizoen twaalf keer gescoord had voor Sochaux, maar die kon hij niet grijpen.

Bedia dwong nooit een basisplaats af en raakte niet verder dan één goal in tien wedstrijden. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Charleroi niet van plan is om zijn aflopende contract te verlengen en daardoor kan Bedia al deze maand de club definitief gaan verlaten. Hij genoot vooral veel interesse uit de Ligue 2, waar volgens Foot Mercato Paris FC, Sochaux en Ajaccio op zijn diensten aasden.

ZWITSERLAND
Het lijkt er echter op dat de toekomst van Bedia in Zwitserland ligt, want zijn keuze zou gevallen zijn op Servette Genève. Dat bekleedt momenteel de vijfde plaats in de Zwitserse hoogste klasse en heeft als bekendste spelers in zijn kern Gaël Clichy (ex-Arsenal en -Man City) en Dimitri Oberlin (ex-Zulte Waregem en -Bayern).


LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Had Charleroi hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

10
10
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

12
12
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

22
22
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

29
29
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

27
27
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

31
31
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

278
278
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

121
121
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

35
35
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

81
81
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

396
396
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

170
170
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

30
30
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

67
67
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

346
346
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

352
352
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

101
101
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

289
289
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

358
358
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

481
481
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

368
368
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

124
124
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

706
706

Meer sportnieuws