'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

door
'Charleroi is eindelijk verlost van overbodige spits'

Charleroi heeft in de wintermercato snel toegeslagen. Het verloor nog voor de markt officieel open was al Shamar Nicholson, die voor 9 miljoen euro aan Spartak Moskou verkocht werd. Als vervangers voor de Jamaicaanse clubtopschutter haalden ze Vakoun Bayo weg bij AA Gent en kwam ook nog de jonge Litouwer Nauris Petkevicius. Daardoor was er ook nog ruimte om een andere spits van de hand te doen.


De komst van Bayo en Petkevicius betekende dat ook nog Chris Bedia andere oorden mocht opzoeken. De Ivoriaanse spits speelt al sinds 2016 voor Charleroi, maar kon zich in die periode nooit helemaal doorzetten. De voorbije jaren werd hij al regelmatig uitgeleend, aan Zulte Waregem, Troyes en Sochaux. Dit seizoen kreeg hij een nieuwe kans nadat hij vorig seizoen twaalf keer gescoord had voor Sochaux, maar die kon hij niet grijpen.

Bedia dwong nooit een basisplaats af en raakte niet verder dan één goal in tien wedstrijden. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Charleroi niet van plan is om zijn aflopende contract te verlengen en daardoor kan Bedia al deze maand de club definitief gaan verlaten. Hij genoot vooral veel interesse uit de Ligue 2, waar volgens Foot Mercato Paris FC, Sochaux en Ajaccio op zijn diensten aasden.

ZWITSERLAND
Het lijkt er echter op dat de toekomst van Bedia in Zwitserland ligt, want zijn keuze zou gevallen zijn op Servette Genève. Dat bekleedt momenteel de vijfde plaats in de Zwitserse hoogste klasse en heeft als bekendste spelers in zijn kern Gaël Clichy (ex-Arsenal en -Man City) en Dimitri Oberlin (ex-Zulte Waregem en -Bayern).


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Had Charleroi hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

11
11
'Anderlecht hakt knoop door: Schreuder of Taravel?'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

53
53
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

106
106
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

242
242
Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

97
97
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

43
43
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

510
510
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

290
290
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

121
121
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

304
304
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

851
851
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

134
134
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

322
322
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

117
117
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

225
225
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

329
329
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

336
336
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

128
128
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

192
192
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

168
168
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

330
330
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

205
205

Meer sportnieuws